Jedan radni dan u "buži" objekta Klek

Iskustva i priče iz perioda kada je Željava bila u funkciji.

Re: Jedan radni dan u "buži" objekta Klek

Postby FirewireHR on 21 Sep 2008, 12:13

VP4868/4 wrote:jedno pitanje.cita li tko moja lupetanja tj prati li se redovito?

Naravno, samo valja napomenuti da dopunjavaš prvi post, pa ga nema u pregledu novih postova.
[smly_c040smly.gif]
FirewireHR
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby relay station on 22 Sep 2008, 14:18

VP4868/4 dali mozeš ovdje dati opis svog vojnićkog zanimanja u kleku tj sta si radio svaki dan..opis jednog klasicnog radnog dana tvog tamo?
Image Ako želite posjetiti aerodrom Željava i okolicu, obratite pažnju na OVE PODATKE
relay station
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby LupusREBEL on 22 Sep 2008, 14:25

Pa valjda klasika: krevet-doručak-postrojavanje-krivina-ručak-krevet-kantina-postrojavanje-večera-tv dnevnik-krevet...
LupusREBEL

Postby relay station on 22 Sep 2008, 14:56

LupusREBEL wrote:Pa valjda klasika: krevet-doručak-postrojavanje-krivina-ručak-krevet-kantina-postrojavanje-večera-tv dnevnik-krevet...
postrojavanje?o cem ti to?mozda pred ulazom na 2ku?
Image Ako želite posjetiti aerodrom Željava i okolicu, obratite pažnju na OVE PODATKE
relay station
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby LupusREBEL on 22 Sep 2008, 15:05

Ja bome neznam ni jedan rod vojske ex JNA da nisu imali postrojavanje, čak su i podmoničari imali...
LupusREBEL

Postby FirewireHR on 22 Sep 2008, 15:13

relay station wrote:
LupusREBEL wrote:Pa valjda klasika: krevet-doručak-postrojavanje-krivina-ručak-krevet-kantina-postrojavanje-večera-tv dnevnik-krevet...
postrojavanje?o cem ti to?mozda pred ulazom na 2ku?

Na ova 2 mjesta imaš prostora za postrojavanje i previše.
...tu trebam napraviti jednu dopunu sheme sa novim podacima i slikama.
Image
54 je parking ispred 3 montažna objekta, međusobno spojena hodnikom, koja trebaju tek biti ucrtana.
Onaj skroz desno (od ta 3 neucrtana) je baraka dežurne pare.
[smly_c040smly.gif]
FirewireHR
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby relay station on 22 Sep 2008, 15:15

LupusREBEL wrote:Ja bome neznam ni jedan rod vojske ex JNA da nisu imali postrojavanje, čak su i podmoničari imali...
pa za zrakoplovstvo pogotovo za ekipu koja je radila u tako specificnim objektima nije bilo postrojavanja..pogotovo na razmin cukama..klek također spada u tu kategoriju..jer priznali mi to ili ne vojnici koji su radili unutra bili su prica za sebe..povlastena ekipa..još jednom cu napomenut..zavidim ekipi koja je bila unutra dok je to funcioniralo...mi smo ovdje postigli puno..prezentacijom slika došli smo do nivoa da covjek kad pogleda materijale na stranici...vidi sve slike od nekad i sad,obiđe sada objketa da dobije perspektivu uzivo i onda moze zaklopit oci i skoro pa 99% dobit viziju tj vidjet sliku kako je to nekad izgledalo
relay station
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby Hammo on 22 Sep 2008, 21:02

@realy station

Na Zeljavi bilo je svako jutro postrojavanje po jedinicama tj.po VES-u a proceduru znatekako ide...

Raportira se brojno stanje i cita se dnevne zapovjest.

Vojnici koji ulaze u Klek dobivaju propusnice s imenom i prezimenom koje predaju Vojnoj policiji koja je dezurala na dvojki. Itd,Itd

To je bila svakodnevnica Na Zeljavi....

Sto se tice "Vizije 99%" za one koji nisu bili u Kleku dok je bio u funkciji,Vjeruj mi na rijec da niti blizu nemozes zamisliti unutrasnjost Kleka a kamo li 99%.

Sto se tice unutrasnji prostorija donekle se mose pretpostaviti kako bi to moglo izgledati al pravu sliku ..??? Nemoguce.
Hammo
Sretni forumaš
Sretni forumaš

Postby LupusREBEL on 22 Sep 2008, 21:15

relay station wrote:
LupusREBEL wrote:Ja bome neznam ni jedan rod vojske ex JNA da nisu imali postrojavanje, čak su i podmoničari imali...
pa za zrakoplovstvo pogotovo za ekipu koja je radila u tako specificnim objektima nije bilo postrojavanja..pogotovo na razmin cukama..klek također spada u tu kategoriju.. (...)

Da, zajebo sam ja, straža se nije postrojavale...
Jedinice u podzemnim objektima u kojem su boravile duže ili jedinice na planinama postrojavale su se u hodniku i imali normalnu smotru, raport i čitanje dnevne zapovesti. Dok straža nije to imala...

I koliko se sjćam svaki vojnik u podzemnom objektu za služenje vojog roka nije smio odjednom biti u razdoblju dužem od 30, dotle su neke pitomce istestirali, a tko kaže da je bio duže ipak bi volio dokaz.
Znači, nebitno koliko je dana bio u razmacima u nekom objektu već odjednom da je bio duže od 30 dana...

Nažalost tu studiju iz osamdesetih i studiju o mogućnosti primjene optičkog kabla u ex JNA više nemam...
LupusREBEL

Postby relay station on 23 Sep 2008, 13:49

Hammo wrote:@realy station

Na Zeljavi bilo je svako jutro postrojavanje po jedinicama tj.po VES-u a proceduru znatekako ide...

Vojnici koji ulaze u Klek dobivaju propusnice s imenom i prezimenom koje predaju Vojnoj policiji koja je dezurala na dvojki. Itd,Itd

Sto se tice "Vizije 99%" za one koji nisu bili u Kleku dok je bio u funkciji,Vjeruj mi na rijec da niti blizu nemozes zamisliti unutrasnjost Kleka a kamo li 99%.

Sto se tice unutrasnji prostorija donekle se mose pretpostaviti kako bi to moglo izgledati al pravu sliku ..??? Nemoguce.
dobro malo sam sa 99%pretjero ali bogami koliko materijala ima sada od prije,od sada i sa posjetom tamo moze se lako vizualizirati stanje..još kad kao ja imaš srece pa razgovaraš sa 15ak ljudi koji su radili unutra pa od njih cuješ kako je to izgledalo i to ne iz perspektive rocnika nego ljudi koji su vidjeli malo više
relay station
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby VP4868/4 on 23 Sep 2008, 14:30

relay station wrote:
Hammo wrote:@realy station

dobro malo sam sa 99%pretjero ali bogami koliko materijala ima sada od prije,od sada i sa posjetom tamo moze se lako vizualizirati stanje..još kad kao ja imaš srece pa razgovaraš sa 15ak ljudi koji su radili unutra pa od njih cuješ kako je to izgledalo i to ne iz perspektive rocnika nego ljudi koji su vidjeli malo više

ako je netko od majstora medju tom petnaestoricom onda OK.oficiri i letaci
niti su znali niti ih je bolila neka stvar za DIT1 i 2,KK,kotlovnicu,telefonsku
centralu,pecnicu u kuhinji,hladnjak,svjetla,vodokotlice,spine...
znaci sve je relativno jer jedan vatrogasac je morao znati gdje i koliko ima
aparata i sto na kojoj lokaciji predstavlja opasnost.u slucaju frke piloti se
sklanjaju,a oficircici ostaju spasavati sto se spasiti da.

pozdrav X :garde
29.12.2018.
VP4868/4
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby relay station on 23 Sep 2008, 15:31

pa naslo se se tu svakavih zaduženja od tih 15 ljudi koji su radili stalno ili povremeno unutra..no najviše mi je rekao jedan tip koji je inace bio građanska osoba,bio je zadužen inace za neke od aparatura na kt(neki prekidaci ispod samog pulta)nesto u gca sobi ma kt,ostalo njegovo je bilo vani..no sad ide drugi dio price..posto je volio popit,a cugalo se, navodno, po buksama među mehanicarima..skoro pa nije bilo sobe tj prostorije (osim nekih u zvijezdi)gdje nije svratio na razgovor...
relay station
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby VP4868/4 on 23 Sep 2008, 18:38

relay station wrote:pa naslo se se tu svakavih zaduženja od tih 15 ljudi koji su radili stalno ili povremeno unutra..no najviše mi je rekao jedan tip koji je inace bio građanska osoba,bio je zadužen inace za neke od aparatura na kt(neki prekidaci ispod samog pulta)nesto u gca sobi ma kt,ostalo njegovo je bilo vani..no sad ide drugi dio price..posto je volio popit,a cugao je, navodno, po buksama među mehanicarima..skoro pa nije bilo sobe tj prostorije (osim nekih u zvijezdi)gdje nije svratio na razgovor

ovo stvarno ne razumijem. [neee]

ni zrinko,ni leko,ni dane,ni edib... NIKADA u 8 mjeseci nisam vidio da ljudi piju!
ni kamber,ni čoha,ni vekic,ni kole,ni djokica...u objektu NIKADA!!!
u tih 8 mjeseci sam u rupi bio barem svaki treci dan po 8 sati bez dezurstava
i ostalih aktivnosti.kad bi isao zbrajati bilo bi to barem 1000 sati po galerijama.
da danas radim po kuci u godinu dana ono sto sam tamo radio u mjesec moja
zena bi se jos jednom udala za istu budalu.

ti koji su bili stalni radili su do 15 sati,a iza 15 sati,ako nije bilo letenja mogao
si na prste obje ruke nabrojati ljude u objektu.te price uz casicu,ako ih je i bilo
sigurno nisu ukljucivale S zastitu,spiratome,teska i laka metalizirana odijela...
ako su pili zajebavali su se kao sto to i mi danas radimo.ja konkretno NEZNAM
sto se sad nalazi tri prostorije dalje od moje!da mi netko kaze nacrtaj-NEZNAM
jer kad ulazim gledam glave,a ne sto je na stolu i sto visi na zidu.
ti povremeni kad su dolazili bili su previse dragocjeni vojsci i njihovo znanje
je bilo trazeno i na drugim aerodromima.nisu oni imali vremena opijati
se u polumraku medju avionima.ako su se opijali onda su isli u bihac jesti,piti
i jaja isprazniti.jedino znam da se pilo na dezurnoj pari i to popodne,vecer...i
tete u minjacima su iskakale iz stojadina,ali nisam nikad vidio pijanog pilota!
da se nije pilo ne bi dosli po bocu stocka koja je,jedva naceta,stala mjesec
dana medju posudjem.u kantini se znala tociti zestica,ali od prigode do prigode.
ako je nekome to sve bilo zanimljivo onda je to bilo redovnoj vojsci.
ovo ce ti potvrditi svatko tko je bio tamo i nije mostio krize pitralonom!

29.12.2018.
VP4868/4
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby relay station on 23 Sep 2008, 19:37

ma ne nitko nije rekoa da je netko pijanac
inace nisam imao doticaja sa rocnicima tamo koji su imali prilike ulazit unutra osim jednog..ali taj je bio unutra samo jednom prilikom tak da sve o km pricam su djelatni...nije se smjela unosit ni kamera..pa jesi vidio video sletanja na 14R..kaj misliš otkud to..a dam se kladit da su i drugi unutra snimali polulegalno kamerom u zadnjim danima
relay station
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby LupusREBEL on 23 Sep 2008, 21:23

VP4868/4 wrote:(...)

ni zrinko,ni leko,ni dane,ni edib... NIKADA u 8 mjeseci nisam vidio da ljudi piju!
ni kamber,ni čoha,ni vekic,ni kole,ni djokica...u objektu NIKADA!!!
u tih 8 mjeseci sam u rupi bio barem svaki treci dan po 8 sati bez dezurstava
i ostalih aktivnosti.(...)

Koliko te kužim, alkohol nije baš bio zabranjen, već je to bio kao neki kodeks da se u rupama nepije?

Uffff... :a015

Tu bi ja brzo propao! :banni
LupusREBEL

PreviousNext

Return to Nekad bilo sada se spominjalo