Visina galerije

Pancirna vrata, galerije, prostorije i ostalo.

Re: Visina galerije

Postby LupusREBEL on 15 Sep 2009, 03:42

VP4868/4 wrote:zrak od KK do galerija NE IDE kroz nekakve otvore u betonu/kamenu.

Apsulutno nije istina, uđeš u Klima komotu u stropu je otvor, koji se krće prama galerijama, vide se i ljestve, iziđeš iz Klima Komore u sredini galerija rupa u stropu, tako na par klima komorama, doduše negdje je samo rupa bez klilima komora

VP4868/4 wrote:ovo pisem vec 3-ci put.dok netko ne zaviri u otvore na plafonu
bespredmetno je nagadjati gdje vode.

I 59-ti put, znam što sam vidio

VP4868/4 wrote:dajte slike iz zvijezde ako ih ima...

Iz zvjezde je drukčija klima komora, pristup i razgranjenje cijevi po zvjezdi.

AutoExpert wrote:Znaci sigurno je svaki tunel i veca prostorija imala svoj usis i jedan ispust ako sam dobro skapirao,e sad gde je taj ispust...Blake ne mozes da nadjes to gde je ovaj napisao gde je video da para izlazi,,???

Nemora značit, objekat mora biti pod tlakom u slučaju NUK eksplozije.
Sami agregati dovoljno mogu usisat zraka da kroz auspehe izbace van i protuudarni otvori na vratima tako i servisna vrata kod svakih pancirnih vrata. Postoje, najvjerovatnije po galeriji jedan otvor, ali to je zanemarivo, u Klek je trbao svježi zrak ne komprimirani zrak. Imaš kod same zvjezde vertikalu bez neke posebne namjene.
Image
LupusREBEL
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby treb on 15 Sep 2009, 09:09

LupusREBEL wrote:
VP4868/4 wrote:zrak od KK do galerija NE IDE kroz nekakve otvore u betonu/kamenu.

Apsulutno nije istina, uđeš u Klima komotu u stropu je otvor, koji se krće prama galerijama, vide se i ljestve, iziđeš iz Klima Komore u sredini galerija rupa u stropu, tako na par klima komorama, doduše negdje je samo rupa bez klilima komora

Rupe u stropu, ako pričamo o velikim rupama, sa klamfama, su uvijek nasuprot klima komora u sredini galerije (koliko sam ih ja vidio). Zrak iz KK do galerije NE IDE kroz te otvore u betonu, već kroz cijevi koje idu kroz prolaz do KK-a. To se vrlo ljepo vidi ovdje:

Image

Ljepo se vidi cijev iz KK koju upuhuje svježi zrak u Galeriju C, a nasuprot toj cijevi crna, koja moguće izvlači zrak iz galerija. Zanimljivo da se na ovoj fotki baš ne vidi taj otvor u stropu.
Image
treb
Site Admin
Site Admin

Postby FirewireHR on 15 Sep 2009, 09:18

Ja mislim da ova galerija niti nema otvore u stropu...bar u onom smislu kao ostatak galerija.
I njeme dimenzije su nešto manje.
[smly_c040smly.gif]
FirewireHR
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby LupusREBEL on 15 Sep 2009, 10:07

treb wrote:
Rupe u stropu, ako pričamo o velikim rupama, sa klamfama, su uvijek nasuprot klima komora u sredini galerije (koliko sam ih ja vidio). Zrak iz KK do galerije NE IDE kroz te otvore u betonu, već kroz cijevi koje idu kroz prolaz do KK-a. To se vrlo ljepo vidi ovdje:

Image

Ljepo se vidi cijev iz KK koju upuhuje svježi zrak u Galeriju C, a nasuprot toj cijevi crna, koja moguće izvlači zrak iz galerija. Zanimljivo da se na ovoj fotki baš ne vidi taj otvor u stropu.

Ovo je neka posebna klima komora, evo klima komore kod PARCA:
Image
i na stropu te klima komere nalazi se sranje od rupe koje izlazi u PARCA-u!
Image
Niti sam glup ni sljep!

I ako vidiš da su neke cijevi obložene aluminijem a dtuge su šugave crne.
Image
U svakoj klimi komori nalazi se ovaka jebena rupa, u svakoj koju sam ja vidio!
Image

Po meni je, neke rupe u stropu, ovako izgleda:
Image
A vi pišite što hoćete!
Image
LupusREBEL
Veteran foruma
Veteran foruma

Re:

Postby FirewireHR on 15 Sep 2009, 11:03

LupusREBEL wrote:U svakoj klimi komori nalazi se ovaka jebena rupa, u svakoj koju sam ja vidio!
Image

Ovakva velika se nalazi samo tamo kod PARCA.
Bili smo svojedobno ovdje lamentirali o tome;
http://zeljava-lybi.com/forum/viewtopic.php?p=13753#p13753
...po meni je ovo glavna pristupna točka, zbog dimenzija, svim tim malim tunelićima koji su iznad razine stropa galerija.
Svi ostali otvori koje sam ja vidio po objektu su manjih dimenzija, ali također imaju penjalice za pristup.

Na kraju krajeva nije mi jasno ako su podzemni dio htjeli uništiti do kraja zbog čega nisu detonirali eksploziv u tim tunelićima iznad jer onda bi se vjerovatno urušio cijeli strop na pojedinim mjestima i pristup podzemlju bi bio jako otežan, ako ne i nemoguć. :confused0006 [smly_n010smly.gif]
Po meni ovo je jedan još dokaz da su htjeli privremeno onesposobiti objekt...+ ono što smo bili pričali jednom da je putem piste 1 i 3 bila moguća upotreba aerodroma zajedno sa glavnim stajankama neposredno nakon uništenja uz minimalnu intervenciju inženjerije.

Jednom napisah ovo na osnovu zapažanja;

Pista 3 je oštećena, ali za rulanje aviona sigurno ima mjesta...i previše. :wink:

(velika stajanka na početku piste 3...netaknuta)
Image_Image

(pista 3, cik-cak djelomično minirana...ali mjesta ima bez problema)-->širina piste 30m, duljina 2400m
Image.Image.Image.Image
...zanimljivo nema nigdje da je na istom mjestu minirano lijevo i desno. :wink:

(spojnica-stajanka piste 3 i 1...netaknuta)
Image.Image

(pista 1, oštećenja tek periferna pojava uz sami rub piste)-->širina piste 45m, duljina 2450m
Image.Image.Image
[smly_c040smly.gif]
FirewireHR
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby LupusREBEL on 15 Sep 2009, 11:23

Ma te rupe su iskopane u stropu za izvalčenje vanzemaljaca, nuk oružja i hlađenje nuk elektrane...

Znam da je ta najveća ali svi imaju.

Image Image Image Image Image Image

A ona predhodna slika gdje cijevi idu van je najvnjerovatnije ovdje:
Image
Image
LupusREBEL
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby treb on 15 Sep 2009, 12:10

Znam Lupuse gdje su rupe. Upravo provjerio na nekim fotkama - ispred KK preko puta Zvijezde nema rupe u stropu. I ja tvrdim da su rupe u KK i one u galerijama i VTR-u povezane. Ima mi smisla. Ali i dalje tvrdim da je zrak išao cjevima (ovim alu po stropu), a ne iz KK kroz te rupe van samo kroz beton. Moguće da su te cijevi išle kroz te rupe, ali dok ne nađemo neku fotku bolju, nećemo znati.
Image
treb
Site Admin
Site Admin

Postby FirewireHR on 15 Sep 2009, 12:27

LupusREBEL wrote:A ona predhodna slika gdje cijevi idu van je najvnjerovatnije ovdje:
http://i203.photobucket.com/albums/aa11 ... 6635_r.jpg

Ovo je ulaz u onu prostorije sa spremnicima goriva.
Cijevi su tamo gdje smo brali gljive, preko puta Zvijezde.
[smly_c040smly.gif]
FirewireHR
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby LupusREBEL on 15 Sep 2009, 14:59

treb wrote:Znam Lupuse gdje su rupe. Upravo provjerio na nekim fotkama - ispred KK preko puta Zvijezde nema rupe u stropu. I ja tvrdim da su rupe u KK i one u galerijama i VTR-u povezane. Ima mi smisla. Ali i dalje tvrdim da je zrak išao cjevima (ovim alu po stropu), a ne iz KK kroz te rupe van samo kroz beton. Moguće da su te cijevi išle kroz te rupe, ali dok ne nađemo neku fotku bolju, nećemo znati.

Neznam je zrak išao i čemje je sve to služilo,več pišem načelno.
Image
LupusREBEL
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby AutoExpert on 15 Sep 2009, 17:12

moguce da su crne cevi odvod vazduha a aluminijumske su dovod
AutoExpert
Elitni forumaš
Elitni forumaš

Postby LupusREBEL on 15 Sep 2009, 17:39

AutoExpert wrote:moguce da su crne cevi odvod vazduha a aluminijumske su dovod

Cjevi sa tplim zrakom, se olaže staklenom vunom a onda aluminij. Tako je i cijev i KK9 za vodu isto napravljena da se voda u cijevi nebi smrzla.
Image
LupusREBEL
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby AutoExpert on 15 Sep 2009, 18:01

Kad opadne lishce i zelenilo,sta ako se izgubim na stazi iznad rupa od silnog zelenila [pusac.gif]
AutoExpert
Elitni forumaš
Elitni forumaš

Postby treb on 15 Sep 2009, 20:17

Djadjo wrote:Ak ubrzo neodem na Ž razbolit ću se....Pada mi koncentracija PCB-a u tjelu pa se moram ici napunit hehehe :) [smly_n020smly.gif] [w] Djadjo

17.10.2009. se ide. Plan je biti tamo u 9:30.
Image
treb
Site Admin
Site Admin

Postby LupusREBEL on 15 Sep 2009, 20:37

Ja neidem...
Image
LupusREBEL
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby AutoExpert on 15 Sep 2009, 21:21

17.10 Zeljava ili Konjic?
AutoExpert
Elitni forumaš
Elitni forumaš

PreviousNext

Return to Podzemni objekt "Klek" (O-505)