Visina galerije

Pancirna vrata, galerije, prostorije i ostalo.

Re: Visina galerije

Postby VP4868/4 on 16 Sep 2009, 14:09

LupusREBEL wrote:Daj neseri, imali smo ekonomije u JNA, hranili volove i svinje te gađali iz topova 20 mm kroz cijevi od tenkova da bi uštedjeli, paštwtu djelili na pola, dobijali dvije šnite kruha, da nepišem dalje, koja uštetda?
Nije se štedjelo na oficirama a na sve ostalom se štjelo.
Webasto nnisam smio palit bez dozvole komandira baterije...
...kartice smo imali za doručak-ručak-večeru a za beštek žetone!
Izgleda da smo mi različitu JNA služilu!

Ili je Željava bila važnija od bilo kojeg objekta u SFRJ nek ostali objekti!

SLUSAJ TI deri se doma na svoje i govori im da seru!!!
necu te vrijedjati jer to nije moj stil!
sada i onda stedilo se da se MOZE ŽDERATI i LOKATI,a drzavu tko jebe!
znas li ti da se POLA pule HRANILO na muzilu!pola istarskih prasaca(svinja,
guda,gujda) žderalo je vojnicku hranu!...
da ti komandir nije krao naftu imao bi i za vebasto!!!
hektolitri goriva su nestali i zavrsili u privatnim automobilima i danas zavrsavaju
na isti nacin kao i onda jer akteri su iz iste skole.

mi smo bili kao u planinarskom domu-uzivali,zderali,neki i lokali... [smly_a035smly.gif]
29.12.2018.
pozdrav X :garde
VP4868/4
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby treb on 16 Sep 2009, 14:17

FirewireHR wrote:Ali zaboravili ste u raspravama da galerija 352.iae nema onih rupa po stropovima, a samim time sigurno ni manjeg tunelića iznad stropa galerije. [smly_c040smly.gif]

Nismo. Yufighter je to spomenuo, ja se složio. Možda ne ovak eksplicitno kak ti veliš, ali to je činjenica.
Image
treb
Site Admin
Site Admin

Postby FirewireHR on 16 Sep 2009, 14:28

Biće mi to promaklo onda. [smly_n010smly.gif]

yufighter wrote:...(koja ima nize plafone, uza je, drugaciju rasvetu i ona je po zahtevu narucioca naknadno uvrstena u projekat Kleka) i na njoj je verzija MiG -BIS.

A što ovo znači?...jer nedavno Lupus pričao sa jednim tipom koji je tamo služio 1974, čini mi se, i on rekoše da je galerija bila gotova onda.
Da su davali stražu ispred ulaza 4 i da su znali ući unutra zgrijati se...ali ne više od 50m dubine.
...po toj priči mi ispada da to nije baš nešto naknadno građeno. [zbunjen---.gif]
[smly_c040smly.gif]
FirewireHR
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby VP4868/4 on 16 Sep 2009, 15:59

Firewall wrote:Neznam ali i ja sam došao do sličnog zaključka ko yufighter...

mislim da je jedina modernizacija bila par novih iskrinih telefona koji su cak i
u japanu dobili neku nagradu za design. [pusac.gif]
panik rasvjetu kupili su u 5/6 mj 1989 godine,a vjerojatno su tada postavili
i vatrodojavu.
ako su sto radili oko KK onda su to vjerojatno radili na samom pocetku dok
su projektanti jos bili svjezi za odlazak na goli otok. [pusac.gif]
Last edited by VP4868/4 on 16 Sep 2009, 16:05, edited 1 time in total.
29.12.2018.
VP4868/4
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby treb on 16 Sep 2009, 16:00

FirewireHR wrote:A što ovo znači?...jer nedavno Lupus pričao sa jednim tipom koji je tamo služio 1974, čini mi se, i on rekoše da je galerija bila gotova onda.
Da su davali stražu ispred ulaza 4 i da su znali ući unutra zgrijati se...ali ne više od 50m dubine.
...po toj priči mi ispada da to nije baš nešto naknadno građeno. [zbunjen---.gif]

Od 68 do 74 je ipak 6 g. Prilično vremena za napraviti nešto, zar ne?
Image
treb
Site Admin
Site Admin

Postby VP4868/4 on 16 Sep 2009, 16:30

Firewall wrote:Nemora to nužno biti proces modernizacije nego jednostavno period instalacije opreme koji uobičajeno traje nekoliko godina. Praksa je da kada na red dođe određena oprema, instalira se najnovija koja se u tom trenutku nalazi na tržištu-raspolaganju. Inače bi za period izgradnje takve vojne instalacije, sva predviđena oprema bila zastarijela prije nego je ugrađena...

znam da sam dosadan...nije bas da je vojska udarala standarde. neke druge vojske
i organizacije da ali jna sigurno ne.
tamic je bio smrdljivo prometalo 69 i 2009,a yugo je bio svemirski program za siroke mase.
meni se cini da vojsci vise odgovara provjereno u praksi nego noviteti.sjeti se samo da je
do rata tv u boji bio vise novost nego standard,a unutar objekta video nadzor nije radio
a u jugi je bilo: riz,cajavec,nis,iskra,gorenje,mihajlo pupin,tesla...
29.12.2018.
VP4868/4
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby yufighter on 17 Sep 2009, 18:58

FirewireHR wrote:Biće mi to promaklo onda. [smly_n010smly.gif]

yufighter wrote:...(koja ima nize plafone, uza je, drugaciju rasvetu i ona je po zahtevu narucioca naknadno uvrstena u projekat Kleka) i na njoj je verzija MiG -BIS.

A što ovo znači?...jer nedavno Lupus pričao sa jednim tipom koji je tamo služio 1974, čini mi se, i on rekoše da je galerija bila gotova onda.

Moja izjava je na osnovu tekstova u kojima je intervjuisan projektant. Tacne detalje o rokovima zavrsetka radova ne znam, ali je na fotografijama uocljivo da se pancirna vrata galerije 352 (ulaz 4), njene dimenzije, rasveta i klimatizacijska instalacija razlikuju od onih u galerijama 125 i 124 LAE. Cak sta vise, odgovaraju onima koji su u objektu pod Golesom, na aerodromu Slatina, sto moze biti neki pokazatelj perioda opremanja tih objekata tj kasnjenja u zavrsetku galerije 352 u odnosu na prethodne dve.
yufighter
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Postby treb on 18 Sep 2009, 08:53

yufighter wrote:Moja izjava je na osnovu tekstova u kojima je intervjuisan projektant. Tacne detalje o rokovima zavrsetka radova ne znam, ali je na fotografijama uocljivo da se pancirna vrata galerije 352 (ulaz 4), njene dimenzije, rasveta i klimatizacijska instalacija razlikuju od onih u galerijama 125 i 124 LAE. Cak sta vise, odgovaraju onima koji su u objektu pod Golesom, na aerodromu Slatina, sto moze biti neki pokazatelj perioda opremanja tih objekata tj kasnjenja u zavrsetku galerije 352 u odnosu na prethodne dve.

Do potpuno istog zaključka sam došao i ja prije cca 1 g. Ne samo po opremi, nego i po dimenzijama, manjku PA komore...
Image
treb
Site Admin
Site Admin

Postby VP4868/4 on 18 Sep 2009, 10:02

evo sad se sjetih jedne price...govorilo se da u jugi postoji jos jedan
objekat isti kao zeljava ,ali je napusten nakon samog kopanja tj prije
opremanja jer je netko prodao informacije rusima o nacinu gradnje,
sadrzaju,polozaju...ima li tko kakvu ideju o cemu bi se moglo raditi?
29.12.2018.
VP4868/4
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby yufighter on 18 Sep 2009, 15:53

I ja prvi put cujem, ali je poznato da su ondasnji strucnjaci obilazili slicne objekte u svetu i kupovali znanje
yufighter
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Postby AutoExpert on 18 Sep 2009, 17:52

JA mislim da izgradnja Zeljave je povezana sa ovim rudnicima/kamenolomima u blizini......
AutoExpert
Elitni forumaš
Elitni forumaš

Postby relay station on 18 Sep 2009, 19:56

VP4868/4 wrote:evo sad se sjetih jedne price...govorilo se da u jugi postoji jos jedan
objekat isti kao zeljava ,ali je napusten nakon samog kopanja tj prije
opremanja jer je netko prodao informacije rusima o nacinu gradnje,
sadrzaju,polozaju...ima li tko kakvu ideju o cemu bi se moglo raditi?

nista nemoguce bilo je još takvih slucajeva evo npr sutla 1i 2 radovi obustavljeni 1956 iz razloga jer je netko zapadu dojavio dakle objekat je provaljen...ima naznaka da je isti slucaj bio sa paklenicom no to još treba istrazit
Image Ako želite posjetiti aerodrom Željava i okolicu, obratite pažnju na OVE PODATKE
relay station
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby LupusREBEL on 29 Dec 2010, 22:13

Ali mene i dalje visina galerija do tih rupa u stropu i gdje vode!
Image
LupusREBEL
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby mdanilo on 05 Jan 2011, 19:48

FirewireHR wrote:Biće mi to promaklo onda. [smly_n010smly.gif]

Ja sam taj sto je pricao sa Lupusom,sluzio sam tamo vojsku 74/75 bio sam komandir straze,davali smo strazu na 3 i 4 ili gore na ventilacijskim otvorima i onda je kako sam ja video bilo sve zavrseno.Lupus mi rece da po njemu cetvorka nije bila zavrsena,bar mu tako sada izgleda,voleo bi da neko stavi sliku samog izlaza(ako je moguce izutra).Trazio sam to na forumu ali nisam nasao,mozda mi je i promaklo.Sto se tice rasvete,cetvorka je imala neonke i to celom duzinom i to ako se dobro secam u 4 reda,znam da smo pokusavali da izracunamo koliko ih ima do kraja ali posto nismo smeli ici mnogo daleko unutra ostalo je na tome da mora da ima izmedju 1000-2000 neon lampi,na struji se nije stedelo jer je svetlo bilo upaljeno 24 sata.Iznad samog ulaza na sredini je bila kamera.Strazarska kucica je bila ispred ulaza sa leve strane i nije bila u dometu kamere.Voleo bi da posetim objekat,malo da se podsetim na stara vremena,mozda cu bas ovog leta.Dobro bi bilo da idem sa nekim ko je vec bio pa ako ima zainteresovanih da se organizujemo.Pozdrav svima.
mdanilo
Tihi forumaš
Tihi forumaš

Postby LupusREBEL on 05 Jan 2011, 21:22

mdanilo wrote:Voleo bi da posetim objekat,malo da se podsetim na stara vremena,mozda cu bas ovog leta.Dobro bi bilo da idem sa nekim ko je vec bio pa ako ima zainteresovanih da se organizujemo.Pozdrav svima.

Mi idemo 06. 01 ali kad se opet bude išlo, dobiješ pp... [smly_a035smly.gif]
Image
LupusREBEL
Veteran foruma
Veteran foruma

PreviousNext

Return to Podzemni objekt "Klek" (O-505)