Nova verzija sheme podzemnog objekta Klek (O-505)

Pancirna vrata, galerije, prostorije i ostalo.

Nova verzija sheme podzemnog objekta Klek (O-505)

Postby admin on 19 Jun 2008, 23:02

admin wrote:Dakle nakon par mjeseci crtarija, ispravljanja, dodavanja/brisanja detalja evo finalni rezultat:
Image
Image
...one sitne bijele strelice koje se jedva naziru biti će klik-linkovi za slike, a njih ima jako puno...to uskoro. :wink:
admin

Re: Nova verzija sheme podzemnog objekta Klek (O-505)

Postby admin on 19 Jun 2008, 23:03

relay station wrote:bravo za trud!cista 10ka
admin

Bostjan wrote:ovde se vidi da je to napravljeno sa veliko truda i želje da se pokaže sve detajle objekata.svaka čast za trud i uložene sati za shemu.
admin

celo43 wrote:sve je uglavnom ok, mada imas malo nepravilnosti tj. mjere ti nisu bas tocne ali o tom vise kad se ostatak ekipe vrati...
admin

Postby admin on 19 Jun 2008, 23:04

admin wrote:
celo43 wrote:sve je uglavnom ok, mada imas malo nepravilnosti tj. mjere ti nisu bas tocne ali o tom vise kad se ostatak ekipe vrati...

Znam, a imam jednu napomenu za to u karti. :wink:
Image
admin

relay station wrote:mislim da bi nas google sa jednim dobrim udatom spasio..ili jedan low pass iznad pista..vec vidim potencijal ko bi to mogao izvest..tema klek lagano zamrla..e sad bi dobro doso update sheme
admin

Firewall wrote:Što drugo reći nego svaka čast na trudu. :D
admin

Riker wrote:Jao kad vidim mapu SAD bi išo dole... :cry:
admin

Postby admin on 19 Jun 2008, 23:05

Novosti86 wrote:
Riker wrote:Jao kad vidim mapu SAD bi išo dole... :cry:

Sto se tice mape ljudi SVAKA CAST ,skidam kapu
A sto se tice ovog sad bi išo dole ,vala i ja bih.....
admin

Pedi wrote:imam jedno pitanje. mozda je to vec negde razmatrano zato se izvinjavam vec unapred ako postavljam ponovo to pitanje.

zasto avioni u galeriji 124te lae stoje prema ulazu/izlazu br. 3? koliko sam skontao, citajuci ovde i na mycity-u cetvorka je bila neka vrsta pomocnog ili vanrednog ulaza, tako da su avioni 352ge iae izlazile na ulazu br. 3. a posto je i 125ta lae imala svoj izlaz (jedinicu), zasto 124ka nije koristila dvojku kao izlaz? ne bi se sukobila sa 352ge u slucaju uzbune.
admin

gca wrote:
Pedi wrote:imam jedno pitanje. mozda je to vec negde razmatrano zato se izvinjavam vec unapred ako postavljam ponovo to pitanje.

zasto avioni u galeriji 124te lae stoje prema ulazu/izlazu br. 3? koliko sam skontao, citajuci ovde i na mycity-u cetvorka je bila neka vrsta pomocnog ili vanrednog ulaza, tako da su avioni 352ge iae izlazile na ulazu br. 3. a posto je i 125ta lae imala svoj izlaz (jedinicu), zasto 124ka nije koristila dvojku kao izlaz? ne bi se sukobila sa 352ge u slucaju uzbune.

Avioni su zaista tako i stajali u galerijama.

U mirnodopsko vrijeme to je bilo daleko praktičnije jer su svi avioni prije polijetanja bili izvlačeni na glavnu stajanku iza triangla. Dakle, 124/125 su ulazile na dvojku gdje se nalazila i hrapavija površina za čišćene kotača i zakretale prema jedinici i trojci odakle su se kasnije izvlačile za letenje. 352 je ulazila na četvorci i izlazila na trojci.

Ako pogledaš položaj pista, vjerojatno je ideja bila da u slučaju rata lovačke eskadrile ulaze na dvojku, prolaze pored ubojnog skladišta i zatim izlaze na trojku i jedinicu s mogućnošću direktnog polijetanja. 352 je tu bila malo "prekobrojna", ali bi i dalje mogle ulaziti na četvorku i polijetati na trojku ili obrnuto. Vjerojatno bi se korištenje prilagodilo situaciji, zarušenosti pista i sl.
admin

Postby admin on 19 Jun 2008, 23:06

Pedi wrote:
gca wrote:Avioni su zaista tako i stajali u galerijama.

U mirnodopsko vrijeme to je bilo daleko praktičnije jer su svi avioni prije polijetanja bili izvlačeni na glavnu stajanku iza triangla. Dakle, 124/125 su ulazile na dvojku gdje se nalazila i hrapavija površina za čišćene kotača i zakretale prema jedinici i trojci odakle su se kasnije izvlačile za letenje. 352 je ulazila na četvorci i izlazila na trojci.

Ako pogledaš položaj pista, vjerojatno je ideja bila da u slučaju rata lovačke eskadrile ulaze na dvojku, prolaze pored ubojnog skladišta i zatim izlaze na trojku i jedinicu s mogućnošću direktnog polijetanja. 352 je tu bila malo "prekobrojna", ali bi i dalje mogle ulaziti na četvorku i polijetati na trojku ili obrnuto. Vjerojatno bi se korištenje prilagodilo situaciji, zarušenosti pista i sl.

hvala......
admin

relay station wrote:jajaci i legendarni likovi su mi ala yufigter sa mc foruma balonja koji nikad nije bio na kleku ali zato zna pametovat i reci nesto ovako:Nisam naisao do sada ni na fotografiju niti film gde bi se taj deo mogao lepo videti. Recimo da je fotka bila sa pozicija oznacenih crvenim kruzicima pri ovako dobrom osvetljenju lepo bi se to videlo. hm da on bi još i muzicku zelju ..pa nek mrdne svoju guzicu umjesto pametovanja..neki stvarno nikada nisu zadovoljni sa nicim..koliko se god covjek trudio tom klincu nikad nije nista dobro.
admin

Bostjan wrote:da o tome mnogi govore nema ovog nema onog ali ako bi svako ko nije bio u kleku barem pogledao sve fotke i filmiče dobio bi svaki odgovor ali ima mnogo takvih da pametuju-na MC na početku teme bio je isto jedan pametnjakovič koji je za svaku cenu tvrdio da je klek uništen i da se nemože uči u njega.to je baš bilo kad se firewire spremao da ide u istraživanje tog objekta.nakon što su došle fotke nije se više javljao bezveze.ja volim da pratim ovu temu pa ako imam koje pitanje pitam i još uvek sam dobio odgovor iz prve ruke od profesjonalnih istraživača tog objekta.ali niko ne računa da su svi ovi što su išli u klek išli na svoje troškove a oni koji nisu ušli voleli bi da neko plati onako recimo jednoj tv stanici i posebno da za njih snimi filmič da si oni to pogledaju iz fotelje.niko a baš niko nije još pitao koliko košta ovakva ekspedicija.đabe nema ni kod stare babe.a i ova posljedna ekspedicija nije bila đabe.
ja predlažem da se otvori jedan račun za nas koji ne možemo da posetimo taj objekat da doniramo novac za novu ekspediciju.sto posto bi bilo dosta donatora ako ne za ništa drugo barem za hranu i piče da počastimo ove momke.
evo toliko od mene.
admin

Firewall wrote:Nema potrebe, veš samim sudjelovanjem na ovom forumu dovoljno motivirate i potičete naš daljnji rad. Hvala.
admin

Next

Return to Podzemni objekt "Klek" (O-505)