Nova verzija sheme podzemnog objekta Klek (O-505)

Pancirna vrata, galerije, prostorije i ostalo.

Re: Nova verzija sheme podzemnog objekta Klek (O-505)

Postby admin on 19 Jun 2008, 23:07

Riker wrote:Ja se slažem za idejom za račun.

Uplatu će se vršit na svakon narednom LYBI forum skupljanju, gdje će svi zainteresirani platit ekspedicionistima turu cuge.

Jel to ok? :D
admin

Firewall wrote:Ajde, dobro onda.
admin

LupusREBEL wrote:
Bostjan wrote:(...)
ja predlažem da se otvori jedan račun za nas koji ne možemo da posetimo taj objekat da doniramo novac za novu ekspediciju.sto posto bi bilo dosta donatora ako ne za ništa drugo barem za hranu i piče da počastimo ove momke.
evo toliko od mene.

Hvale vrijedan prijedlog, osobno nemam ništa protiv, osobno bi više volio kad idem tamo da neko ponudi prijevoz do tamo a nakon 10-tak dana koliko bi proboravio tamo da se neko nađe da me vrati, jer s kamp opremom izgubim više na dolazak i odlazak nego sam boravak a za duže od dan dva boravka nemožeš toliko hrane ponjet da bi bo tamo.

A sad je i voda upitna, iako sumnjam da su nam mještani zamjerili što je Zlajo izvređao ih ali ipak je sad i to upitno...
admin

Postby admin on 19 Jun 2008, 23:08

Riker wrote:
LupusREBEL wrote:sumnjam da su nam mještani zamjerili što je Zlajo izvređao ih ali ipak je sad i to upitno...

Ma koga? Babu ili đeda?

Pa ja sam sa tim ljudima pričo dobrih 10 minuta, baš su smiješni, u dobrom smislu
admin

LupusREBEL wrote:Onu koja je došla u vojarnu pa ju je napao da kradu po vojarni...
admin

admin wrote:
Bostjan wrote:ja predlažem da se otvori jedan račun za nas koji ne možemo da posetimo taj objekat da doniramo novac za novu ekspediciju.sto posto bi bilo dosta donatora ako ne za ništa drugo barem za hranu i piče da počastimo ove momke.
evo toliko od mene.

Ma bolje da novac ne uplićemo u igru jer i bez njega ima dovoljno nepotrebnih svađa (čitaj gubljenja vremena).
Još kada bi tematika novca bila u igri neću niti razmišljati što bi se sve događalo.
Dobro je da cijela stvar ostane na dobroj volji onih koji žele učestvovati ili ići tamo i na slična mjesta.
Do sada svi ljudi sa kojima sam išao negdje su bili ok i jednostavno smo se dogovorili za troškove...prvenstveno gorivo za auto i sl.

Iz istih razloga nema niti oglasa na web stranici tipa Google Ads:
https://www.google.com/adsense/login/en ... Rtdma-raJ4
...jer sve se bazira na dobroj volji ljudi sa raznih strana da ustupe materijale koji su već stavljeni na stranicu ili će biti stavljeni.
Jednostavno mislim da nije fer kupiti novac na osnovu svega toga.

Ovo je dobro rečeno:
Firewall wrote:Nema potrebe, veš samim sudjelovanjem na ovom forumu dovoljno motivirate i potičete naš daljnji rad. Hvala.
admin

OROSt wrote:ZAMOLIO BI jedno..šemu podzemnog objekt aklek 1, 2, 3..da se postave sa komnetarom jedna ispod ruge.. tj sa detaljom kd je i kolko j evrmen bilo potrebno da se to napravi, ... glupo mi je skaktina jednu pa na drugu pa na treću verziju želim vidjetoi jednu ispod druge..znam se svu objavljene sve o ali opet želim jednu ispod druge ..ak je to neka entropija nema veze..zaboravite....

da nastavim po temi ..podzemni objekt KLEK ili kakga svi zovemo radi bržeg i lakšeg pisnaj O-505 ili samo 505dovoljno... zna se.. sad se zna klek je isto što i O-505 ..samo jedno mu je kodno ime a drugo klasično, meni se sviđaju obadva... NO NEBITNO ŠT ASE MENI SVIĐA

ŠTA JE KLEK (O-505): Klek je mrcina ..klek je zvijerčina, ..to je mastodont, to je elitističi mastodont, ..ja nemam riječi za to megaturbosuperčudo opišem, ... šta je to..

nadam se da će objekt tj prvenstveno INSTUTUCIJE TJ I OBADVIJE DRŽAVE BIH I RH AKO TREBA I zajedno naći način da spriječe daljnju propast, nastavak devastacije, uništavnja, krađe I ZABORAVA više nego znčajne državne imovine, ..

IPAK OVDJE BI PRVENSTVENO NAGLASIO ..podzemni objekt 505 je prvenstveno vojno povijesno tehničko tehnološka baština te kao takva MORA biti čuvana, održavana, zaštičena, ..valorizirana, baština...

...no ne može baština biti bez baštinika... ne može objekt sam sebe čuvati, štititi, govoriti, urlikati joj kradu me, devstiraju, zanemaruju, .....za to postoje službe, institucje, koje moraju MORAJU POČETI FUNKCIONIRATI, ...

Željava je ključan primjer to vjerno svijedoći pola miljuna ljudi koje je posjetilo razno razne stranice na temu Željava ( nadalje Ž ), mnoge novinarske kuće koje su obrađivale (doticale) tu temu, .. pa čak i Htv 1 koji je 01.04.2008. U DOBRO JUTRO HRVATSKA PRIKAZAO za sve gledatelje kratku ali nadam se zanimljivu reportažu o Ž. ...BIG tenks HTV

koristim ovu priliku da se opet i opet zahvalim prvenstveno svim članovima IstraŽ. expe 14-17.02.2008. (forumašima, ...) sa LIBIJE, sa MYC, ( nažalost mnogi su banirani ili polubanirani na MYC..šteta jer su za vlastite nofce i vrijeme besplatno doprinosili temi ...svatko na svoj način, koliko je ko znao i umio...), Lupusu bez kojeg bi sve to bilo ko zna kako, te bi se posebno zahvalio graničnoj policiji RH..koja je promptno u roku od 5 minuta regirala na naš dolazak, uredno i više nego profesionalno ali učinkovito i brzo izvršila provjeru podataka osobnih, članskih, i dr potrebitih dokumenata koji su omogučili nesmetanu ISTRAŽIVAČKU EXPEDICIJU 02.2008 ŽELJAVA - invetarizaciju objekata, opreme, analize, istraživanja, ..i dr potrebito a sve u svrhu očuvanja ove više nego svijetske povijesne kulturno tehničko tehnološke baštine...

o značenju ovog objeta još će se pisati...

nastavlja se ..
admin

Postby admin on 19 Jun 2008, 23:09

admin wrote:Evo nakon par mjeseci rada mic po mic ovo bi bila zadnja verzija sheme objekta "Klek";
Image
Image

A možete i isprobati najnoviju verziju virtualne šetnje kroz Željavu baziranu na ovoj karti . :)
http://www.zeljava-lybi.com/zeljavaschema.html
Postoji masa strelica (na stotine) sa linkovima na slike i video snimke koji su posloženi-usmjereni tamo gdje pripadaju.
Princip označavanja strelica je ovakav:
Image
(ako nekome ne rade klikovi na strelice neka malo prouči upute)

Također je na web stranicu dodana masa fotografija (većina ih se koristi u shemi), poredana kronološkim redom:
http://www.zeljava-lybi.com/Zeljava-Fotografije.html
...dodani su još neki novi sadržaji.

p.s.
Pregled ovogasvega neće ići baš najbolje bez ADSL veze...tj. ići će slabo i nikako.
admin

Postby admin on 19 Jun 2008, 23:10

Firewall wrote:Odličan posao. Ova karta, s obzirom na preciznost, biti će sada glavna okosnica u svim daljnjim diskusijama. Također će biti lakše povezati određene lokacije i vremenske periode sa slikama. :D
admin

baclawa wrote:
Firewall wrote:Odličan posao. Ova karta, s obzirom na preciznost, biti će sada glavna okosnica u svim daljnjim diskusijama. Također će biti lakše povezati određene lokacije i vremenske periode sa slikama. :D

Sada treba završiti još karti. Mi nemamo tačnu kartu objekata kasarne. Ja mogu da vam ucrtam gde je bio otvor za izlaz po rakiju :)
admin

treb wrote:
baclawa wrote:

Sada treba završiti još karti. Mi nemamo tačnu kartu objekata kasarne. Ja mogu da vam ucrtam gde je bio otvor za izlaz po rakiju :)

Slažem se (ne dio za rakiju), ja bih prvi to dočekao da mogu srediti kasarnu za FSX. :) Ovo što je sad je ipak samo "umjetnička" interpretacija prema viđenim slikama. :)
admin

Postby admin on 19 Jun 2008, 23:11

Firewall wrote:Da, za sada je problem kasarna. Google nas malo šteka na tom području a sve skice koje imamo su dosta "umjetničke" ali doći će i to na red. Prva ekipa koja dođe tamo mogla bi napraviti foto sešn u svrhu rekonstrukcije položaja objekata.
admin

JoZ@ wrote:
admin wrote:Evo nakon par mjeseci rada mic po mic ovo bi bila zadnja verzija sheme objekta "Klek";

aj kad se napravi finalna
bar 90%
pa da ju preklopimo na kartu
ko ono prije :wink:
admin

OROSt wrote:
Image
Image

A možete i isprobati najnoviju verziju virtualne šetnje kroz Željavu baziranu na ovoj karti . :)
http://www.zeljava-lybi.com/zeljavaschema.html
Postoji masa strelica (na stotine) sa linkovima na slike i video snimke koji su posloženi-usmjereni tamo gdje pripadaju.
Princip označavanja strelica je ovakav:
Image
(ako nekome ne rade klikovi na strelice neka malo prouči upute)

Također je na web stranicu dodana masa fotografija (većina ih se koristi u shemi), poredana kronološkim redom:
http://www.zeljava-lybi.com/Zeljava-Fotografije.html
...dodani su još neki novi sadržaji.

p.s.
Pregled ovogasvega neće ići baš najbolje bez ADSL veze...tj. ići će slabo i nikako.

HEBOTE KOJI POSAO..pa fakat ste se našljakali..fakat ste zašiljili..svaka čast (ako vam šta to u opće znači) ... :wink:
admin

Postby admin on 19 Jun 2008, 23:12

Firewall wrote:Ipak je to 3 godine posla, nismo od jučer u ovom... :D
admin

PreviousNext

Return to Podzemni objekt "Klek" (O-505)