...samo da se zna tko se popeo gore da nam i to pokaže!

Re: ...samo da se zna tko se popeo gore da nam i to pokaže!

Postby admin2 on 18 Jun 2008, 13:05

Firewall wrote:Uslučaju rada Željave vjerojatnija je opcija montažnog tornja nego renovacija postojećeg.

Primjer:

cyber fulkrum wrote:Po svemu sudeci dosta PLK je sacuvano,kao npr.ove dvije koje su u operativnoj upotrebi na aer.Batajnica.Slikano 29.8.2007.godine.

Image
admin2

Postby admin2 on 18 Jun 2008, 13:06

OROSt wrote:... znam da če vama zvučati suludo ali mogli bi forumaši zajedno sa NUFP srediti..i održavati kt, ... postaviti neku simpatičnu izložbu O ŽELJAVI, ..postaviti, neke pronađene elemete, opremu, ...kao inatalacije, ..jednomriječu, svakim dolaskomexpedicije bi mogle dati doprinost KT... PLANISKOJ KUĆICI, ..UČMRLJU, ... kasnije bi se ovisi o količini uloženog čiščenja, radova, ..mogao urediti KT SA NEKOM DVONAMJENSKOM FUNKCIJOM

SMJEŠTAJ ZA ISTRAŽIVAČE, ... SA IZLOŽBOM, ..KAKO JE KT MALI PROSTOR TO BI SE LAKO MOGLO BAR OČISTITI, .... iako je kučica iznad KT (STRAŽARNICA) mnogo realnija opcija, ..trebalo bi otvoriti raspravu i na tu temu, ..kt, ... za forumaše, tj entuzijaste, ..naravno kao ste neorganizirana ekipa, ....tj svako za sebe, ...to nije lako izvesti, da ste registrirani, bilo bi puno lakše..eto o tome sam vam pričao u 100tinu postova, ..no vi uvijek samo vatu u uši, ili niste željeli da čujete ili vam prolazi kroz uho šta sam pisao postao danima , ..znam znam opet će te me odhebati, ali eto bar sam iznio neku ideju a ostavrljivu, .. Kt ili iznadkt (to su dvije realne ideje)
uređenje KT od strane ok i NUFP I ostalih zaintereistranih forumaša..nadam se da ideja nije preradikalna tj pre SF...
admin2

Firewall wrote:S obzirom na onako dobru lokaciju KT-a i pogled, radije bi ga pretvorio u vikendicu.
admin2

OROSt wrote:KT vikendica za forumaše, ... pa nije loša ideja, .... svakaideja koja će doprinjeti očuvanju kt je dobro došla..samo da nisu gljive, ...krumpir, ... vinski podrum i slane srdele, ...
admin2

Postby admin2 on 18 Jun 2008, 13:13

Firewall wrote:Nakon svih ovih tekstova moram povući jednu poveznicu za koju je mislim jedinstvena. S obzirom na ogroman broj sati provedenih za računalom u pokušaju da pronađem odnosno dokažem postojanje još kojeg Kontrolnog tornja ugrađenog u brdo, kako sam dosada mislio jedinstvenog slučaja kao kod Željave, našao sam još jedan za sada jedinstven slučaj. Radi se o kontrolnom tornju na aerodromu Buochs, Švicarska.

Firewall wrote:Na potezu između dva ulaza-izlaza na povišenom položaju nalazi se Kontrolni Toranj - KT...

Kućica koja se nalazi neposredno ispod KT-a

Image

...i sam KT.

Image

Položaj KT-a i kućice na googleu...

Image
admin2

Postby admin2 on 18 Jun 2008, 13:14

baclawa wrote:
OROSt wrote:... znam da če vama zvučati suludo ali mogli bi forumaši zajedno sa NUFP srediti..i održavati kt, ... postaviti neku simpatičnu izložbu O ŽELJAVI, ..postaviti, neke pronađene elemete, opremu, ...kao inatalacije, ..jednomriječu, svakim dolaskomexpedicije bi mogle dati doprinost KT... PLANISKOJ KUĆICI, ..UČMRLJU, ... kasnije bi se ovisi o količini uloženog čiščenja, radova, ..mogao urediti KT SA NEKOM DVONAMJENSKOM FUNKCIJOM

SMJEŠTAJ ZA ISTRAŽIVAČE, ... SA IZLOŽBOM, ..KAKO JE KT MALI PROSTOR TO BI SE LAKO MOGLO BAR OČISTITI, .... iako je kučica iznad KT (STRAŽARNICA) mnogo realnija opcija, ...

A kome, pravno gledano, pripada stražara? Što se tiče čišćenja, ja bih mogao očistiti okoliš od mina. Krug od 10 metara bi bio dovoljan.
admin2

OROSt wrote:.... Ja bi mogao sa jednim dolaskom čudo napraviti..očistiti stražaru, spucati debele najlone na prozore, ... napraviti neko adekvatno zaključavanje na vratima etc etc... poslova...

a pravno bi mogli zatražiti taj objekt od SDUZUDI, ...

to će na žalost i trebat napraviti ..pa kad se dođe na željavu da se ima fino gdje prespavati ..a i prostor bi se mogao urediti kao neki van institucionalni muzejčić... čisto malo fotki, i artefakata ...

S VREMENOM BI SE MOGLO DONJETI MALO BOJE GIPSA I MALO POPRAVITI I OSVJEŽITI ZIDOVE U STRAŽARI ........... :wink:
admin2

OROSt wrote:
baclawa wrote:

SMJEŠTAJ ZA ISTRAŽIVAČE, ... SA IZLOŽBOM, ..KAKO JE KT MALI PROSTOR TO BI SE LAKO MOGLO BAR OČISTITI, .... iako je kučica iznad KT (STRAŽARNICA) mnogo realnija opcija, ...

A kome, pravno gledano, pripada stražara? Što se tiče čišćenja, ja bih mogao očistiti okoliš od mina. Krug od 10 metara bi bio dovoljan.

..sasvim dovoljan.... 10 m je sasvim ok...

hhahahaha na kraju bi to i izgledalo kao u DARKVUDU.... što je ipak nešto ..
admin2

baclawa wrote:
OROSt wrote:.... Ja bi mogao sa jednim dolaskom čudo napraviti..očistiti stražaru, spucati debele najlone na prozore, ... napraviti neko adekvatno zaključavanje na vratima etc etc... poslova...

a pravno bi mogli zatražiti taj objekt od SDUZUDI, ...

Sorry, šta znači ta (SDUZUDI) skraćenica?

OROSt wrote:to će na žalost i trebat napraviti ..pa kad se dođe na željavu da se ima fino gdje prespavati ..a i prostor bi se mogao urediti kao neki van institucionalni muzejčić... čisto malo fotki, i artefakata ...

S VREMENOM BI SE MOGLO DONJETI MALO BOJE GIPSA I MALO POPRAVITI I OSVJEŽITI ZIDOVE U STRAŽARI ........... :wink:

Joj, meni bi bilo žao da nema više tih grafita...
admin2

Postby admin2 on 18 Jun 2008, 13:15

Firewall wrote:Šteta onih potpisa i natpisa na zidovima...ipak je to dio povijesti.
admin2

OROSt wrote:.. poruke iz prošlosti/grafite ostaviti naravno ...

SDUZUDI=SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAVLJANJE DRŽAVNOM IMOVINOM ( HR naravno ) ..
admin2

Firewall wrote:Kad se brzo pročita kratica zvuči kao "ZADUŽI"... :D
admin2

Postby admin2 on 18 Jun 2008, 13:16

baclawa wrote:

Jupiii :P

OROSt wrote:SDUZUDI=SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAVLJANJE DRŽAVNOM IMOVINOM ( HR naravno ) ..

A da li bi nam oni dali stražaru? Da li bi se moralo nešto platiti? Ima li neke šanse da se to dobije za stalno ako bi neka NGO (na primer) imala projekt i tu napravila muzej ili nešto slično?
admin2

OROSt wrote:..dala bi se "zadužiti" stražara iznad 505 ... samo kad se ekipama neda... nitko ne bi prstom mrdnuo...plafon je za sad BULJING ..ono kaj smo odradili 15-17.02.2008 spada u kategoriju HC SF .. a kad se malo bolje razmisli ...odradili smo najviše što se moglo ..od toga više je nemoguće ..
admin2

OROSt wrote:
baclawa wrote:

Jupiii :P

OROSt wrote:SDUZUDI=SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAVLJANJE DRŽAVNOM IMOVINOM ( HR naravno ) ..

A da li bi nam oni dali stražaru? Da li bi se moralo nešto platiti? Ima li neke šanse da se to dobije za stalno ako bi neka NGO (na primer) imala projekt i tu napravila muzej ili nešto slično?

..ma problem je u tom ..što je ekipa libijetek sad počela ozbiljno raditi..nailaziti na iste one probleme sa kojima se mi godinama susrećemo,

nerganiziranost timova etc etc

eto sad će me još zbog ovoga netko i zbanirati ...
ukratko problem je višeslojan ..ali ne i nerješiv...

zamolbu SDUZUDI možemo uputiti u roku od 24-48 h.... s tim da to ide na znanje KO, MK, ... i drugim nadleženim insititucijama ... HR ..naravno jer je objekt u HR.

platiti ništa zaboravi za plačanje tj ne dolazi uobzir plačanje nedami se u opće nabrajati razloge...

ngo - već riješeno ..čak sam prdlagao i novi nego... ali nikome se neda..pa je tu menji veći problem...
admin2

PreviousNext

Return to Kontrolni toranj