Motor lifta(?)

Motor lifta(?)

Postby admin2 on 18 Jun 2008, 13:21

admin wrote:S obzirom da je Lupsu stigao evo jedan detalj koji smo također zapazili.

Radi se o vjerujemo motoru lifta.
Možda bi kakv majstor za to područje tipa Bostajana imao kakav komentar(?)
Image.Image.Image

Nalazi se sad desne strane ulaza u lift, a ako je to stvarno motor onda nema sumnje da se išlo na demontažu lifta, ali su valjda odustali od toga iz nekoga razloga.

Lupus slika neke detalje na motoru:
Image.Image.Image

...i još neki mehanički detalji (vodilica sajli?) u okolnom kršu:
Image.Image

I sama masa sajli na podu za koju sumnjamo da ih je eksplozija izbacila jer su nekako prefino posložene(?):
Image.Image
admin2

Re: Motor lifta(?)

Bostjan wrote:sa obzirom da sam sliku veoma dobro pogledao sve više mi se čini da je ovo radilo na hidravliku.jer koliko vidim ima mnogo cjevi a dole u jašku nalazi se ona cisterna i sve je to moglo raditi na hidravliku.da u slučaju kvara ili nedostatka struje on je mogao da radi na pritisak.a dole u onoj cisterni morao bi biti i motor.ali nemojte me držati za riječ.ono što lupus drži u ruci ono ja mislim je cjev od hidravlike.ovo što se vidi je reduktor a ne vidim motor i nema kočnice zato mislim da je to radilo na hidravliku.
admin2

OROSt wrote:... Lupuse..šta je padala kiša kad ste bili 13.04.2008 vidim hlače su ti mokre do pola koljena ..eh da je bila NUF oprema bio bi suh ko beba... morate priznati da imamo ipak jednu od njjačih oprema.. (šala) ...
admin2

LupusREBEL wrote:Ovo žuto, kao komad željaza cilidričnog oblika s puno rupa je od kontlovnice, neki kompezator tople i vrele vode.
No za ona dio koji stojim pokraj njega a nigdje nije učvršćen uvjeren sam da je da je motor lifta, iako nema pakne za zakočivanje lifta motora i onaj krug za ručno dizanje lifta, a ako je bio hitraulična pumpa to je bezpotrebno.
Iako mi liči i na kompresor za zrak ali ono nisu remenice već vodilice za sajle u to sam uvjeren.
admin2

Postby admin2 on 18 Jun 2008, 13:22

OROSt wrote:koliko se sječam nakon zadnjeg posjeta KT ja i ti smo ga zadnji posjetili 17.02.2008. ostavili smo zatvorena vrata ..jeli netko dirao nakon nas pancirna vrata...tj jeli neko ulazio u žešćukršiolu ... KT..ZNAM DA BI PRIMJETIO ...jer smo ipak ja i ti to fino zatvorili...
admin2

LupusREBEL wrote:Image.Image

Evo tog motora s detaljom cijevi koji ulazi/izlazi iz motora...

Da, Zlatko, bio je netko poslje nas u KT-u...
admin2

Bostjan wrote:da mogao je biti i na vazduh kao kompresor u slučaju da nema struje vazduh bi bio u onom kotlu ispod .lupus to je motor od lifta samo sačekaj da nađem nacrt OTIS lifta godište 1965 imam jednu staru knjigu o liftovima.
de je slikano ovo pokraj lifta ima li negde rupa za vrvenicu.
admin2

Postby admin2 on 18 Jun 2008, 13:23

LupusREBEL wrote:Ako hoćeš, objaviti ću ti još slika dotičnog motora, nemoj se baš držati teorije s MC-ija da je OTIS-ov lift.
Defitivno je nešto specijalno...
admin2

Bostjan wrote:da i ja sam isto pomislio da to nije baš otis.možda je to domači proizvod samo je taj motor napravila neka firma a verovatno nema ni pločice čiji je.
ako ima još slika bilo bi fino njih vidjeti.
admin2

LupusREBEL wrote:Osobno pločicu nisam primjetio ali je zato Fire primjetio, ja sam se bazirao više na remenicu i preplitka mi je za remenicu, k tome za četir remena je previše k'tome to bi i s toliko remena previše bučilo, vidio sam sam kompresore s najviše dva-tri remena tako i na kamionima ima samo dva remana ali su klinasta i po 2-3,5 cm utori.
Slike sljede, sačekaj sekundu...
admin2

Bostjan wrote:jel možda znaš šta bi bilo ovo u čošku

Image
admin2

Postby admin2 on 18 Jun 2008, 13:24

crank wrote:ne vjerujem da je to el. motor ,nigdje se ne vidi klembert za kopcanje kabla,a uznica za sajle morala bi biti veca,po mom misljenju to je neki kompresor ili hidraulicna pumpa koju je pokretao neki motor preko klinastih kaiseva....
admin2

LupusREBEL wrote:Tu je bila pumpa za vodu za kotlovnicu i to je od nje osovina i nosač osovine, iako nisam siguran ali po razbijenom motoru i centrifugalnoj pumpi mislim da je, trebao bi admin bolje reć jer su oni pretresli kontrolni toranj a ja sam otišao na stražaru.
admin2

OROSt wrote:pa otvorimo onda topic stražara ...

..jel devsatirana, jeli čvrsti objekt za stanovanje: entropirao, imali vrata, škure, stakla, grilje, vrata, šta je u opće ostalo od stražare, kav je krov, jeli živ, ... šta je ostalo od opreme u stražari ...kreveti, police, soške, ...

nek imanji opis ak nije bed... pliz ..
admin2

relay station wrote:onaj cudni venilacioni saht na koji ste naletili povise tornja bit ce dio neovisnog ventilacionog sustava od samog kt..a nema veze sa klima komorama ostatka objekta..po poziciji i drugacijem igledu otvora to moze bit samo ventilacija samog tornja..a i usko je grotlo to cudno nekako izvedeno ukoso
admin2

Next

Return to Kontrolni toranj