Motor lifta(?)

Re: Motor lifta(?)

Postby admin2 on 18 Jun 2008, 13:25

LupusREBEL wrote:Otvor lifta:
Image Image Image Image Image

Kompezator vrele-tople vode, nikakav dio od lifta već kotlovnice
Image Image Image

Motor lifta, dok se ne utvrdi drukčije:

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Remenica, polomljena, do koje nismo mogli doć:

Image Image Image Image

Moram napomenuti da su slike od FireWARE i moje...
admin2

OROSt wrote:sudeći po odličnim fotkam odličan digitalac ..čestitke...
admin2

LupusREBEL wrote:
relay station wrote:onaj cudni venilacioni saht na koji ste naletili povise tornja bit ce dio neovisnog ventilacionog sustava od samog kt..a nema veze sa klima komorama ostatka objekta..po poziciji i drugacijem igledu otvora to moze bit samo ventilacija samog tornja..a i usko je grotlo to cudno nekako izvedeno ukoso

Moguće, ali je duboko pun kufer, zapaljeni čik je pado dobrih 15 sekundi...
admin2

Postby admin2 on 18 Jun 2008, 13:26

relay station wrote:dali je sigurno za spustanje dole?dobro bi došla jedna dimna bomba..mi ko klinci smo je radili..uzmeš pleksiglasa obicnog,namrviš na komadice i zmotas u alu foliju jednostavno a ucinkovito..pa da se baci gore u tu rupu pa da se vidi gdje ce izbijat/probijat dim
admin2

LupusREBEL wrote:Ma nije baš stručno ali je učikovito, kroz ventilacijski otvor s gornje strane hitit LEDicu, ona dosta gori a ima je na svakom jeftinijem upaljaču a odozdola malo zakurit pa bi se vidjelo odakle i kamo vodi dim...
admin2

Bostjan wrote:
LupusREBEL wrote:Otvor lifta:
Image Image Image Image Image

Kompezator vrele-tople vode, nikakav dio od lifta već kotlovnice
Image Image Image

Motor lifta, dok se ne utvrdi drukčije:

lImage Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Remenica, polomljena, do koje nismo mogli doć:

Image Image Image Image

Moram napomenuti da su slike od FireWARE i moje...

kad sam pogledao od blizu vrvenicu mislim da to nije motor od lifta jer sajla ima utor u koga ljepo uđe a ove nemaju takve utore i bez tih utora lit ne može se dignuto jer ipak mora sajla da bude u tom utoru da bi uopšte mogla da se digne.ovo nije motor lifta.tamo kod vrvenice ima i neka cjevka koja neznam čemu bi služila.ja mislim da je to kompresor samo fali motor.
admin2

LupusREBEL wrote:Okej, onda opet na istraživanje, gdje motor lifta...
Ona cijevčica je za podmazianje lagera u osovini kod prednje cetrifugalne pumpe na kompresoru...
admin2

Postby admin2 on 18 Jun 2008, 13:27

Bostjan wrote:evo ovako izgleda taj kompresor.
Image
Image
Image
žao mi je ali nije motor šteta.a možda ga nađete u sledečim ekspedicijama.
admin2

Firewall wrote:Moram priznati da nisam iznenađen veličinom pogonskog motora lifta, s obzirom da je bio predviđen da pogoni masu od eventualno 2 osobe. Po samoj izvedbi teško bi ga se i moglo nazvati liftom u modernom smislu te riječi, a i sama veličina grotla lifta govori tome u prilog. Npr lift u podzemnom objektu Petrova Gora-Magarčevac je već druga priča. Raspored šina, veličina grotla i sama izvedba je daleko sofisticiranija a opet lift sam po sebi nije bio puno veći.
admin2

LupusREBEL wrote:Nećeš vjerovat koliko su motori za liftove mali...
admin2

Bostjan wrote:
LupusREBEL wrote:Nećeš vjerovat koliko su motori za liftove mali...

to si u pravu veoma su mali a i sajle su prošlost danas kod otisa stavljaju ovakve trakove i lift vozi veoma tiho i mirno.a što se tiče lifta na eljavi danas bi ga mogao voziti ovakav motorič težina njega je 60 kg a vozi do visine 45m.a od te dužine dalje motor je 20 kg teži znači 80kg.
evo slike traka i motora.

Image
Image
admin2

Postby admin2 on 18 Jun 2008, 13:28

trotil wrote:u ono vrijeme nije bilo takvih motorića.......
admin2

Postby admin2 on 18 Jun 2008, 13:29

LupusREBEL wrote:Da takvih nije bilo, ovo je softiciran, već sam negdje objavio sliku motora i vojarne građena oko 65 godina, "Radnik"-ov lift i motor za 4 osobe, motor i relejno-upravljačka stanica su toliki mali da bi čovjek umro...
admin2

Bostjan wrote:jedina razlika je da u prošlosti su imali svi motori i reduktor a u današnje vrjeme imamo ovakve.ja sam samo dao primerak šta bi danas mogli stavit u objekat klek ako bi ga obnovili.a to je več bajka za laku noč-
admin2

LupusREBEL wrote:Baš listam po netu nebili našao snimku lifta iz tog vremena, i nemrem je nać.

Naime jedno vrijeme smo brijali po napuštenoj zgradi "Citroena" u Vrbanima, Zgrada je imala 4 lifta na visini od 8 katova, 2 lifta na visinu 4 kata i 2 lifta na hidrauliku, je*i ga, tad nije bilo digitalaca i sl. a sad su motori liftova razbijeni i pokradeni, ineče se ljepo vidi razlika od motora do motora.
admin2

PreviousNext

Return to Kontrolni toranj