Motor lifta(?)

Re: Motor lifta(?)

Postby admin2 on 18 Jun 2008, 13:29

Bostjan wrote:na željavi verovatno je bilo nešto ovakvo ovaj motor je iz 1965 godine domače proizvodnje .nešto od te veličine bilo je u K.T.ovaj još uvek radi jer je generalno obnovljen.
Image
Image
Image
i ormarčič ovakve veličine bio je gore.
admin2

Postby admin2 on 18 Jun 2008, 13:30

LupusREBEL wrote:Ovaj koji sam ja vidio u zgradi vojarne je pet puta manji, naći ću ja sliku...
znam kad sam ga vidio da sam se nasmijao koliko je debilno mal.
Takvi motori su bili na ovoj zgradi:
Image

Naravno, kad smo brijali po toj zgradi bili su prozori a ovaj dio zgrade gdje piše "Fulir" je bio suvremeni sistem za upuh svježeg zraka za radionu ispod s sistenom zagrijavanje zraka, ovlaživanje zraka i odstranjivanje prašine.

U podrumu zgrade je ogromno atomsko sklonište, no kad sam išao sve to slikat za 15-tak minuta je došla murija pa me omela u svemu.
admin2

LupusREBEL wrote:Image
Kao taj..
Izgleda da mi je fotka na Netopolisu, ali mi neda tu stranicu otvoriti, čim je otvorim stavim fotku...

Sad, malo strave i užasa za tebe:
Image Image Image
admin2

Bostjan wrote:znam koju misliš.
admin2

Postby admin2 on 18 Jun 2008, 13:31

OROSt wrote:
LupusREBEL wrote:Ovaj koji sam ja vidio u zgradi vojarne je pet puta manji, naći ću ja sliku...
znam kad sam ga vidio da sam se nasmijao koliko je debilno mal.
Takvi motori su bili na ovoj zgradi:
Image

Naravno, kad smo brijali po toj zgradi bili su prozori a ovaj dio zgrade gdje piše "Fulir" je bio suvremeni sistem za upuh svježeg zraka za radionu ispod s sistenom zagrijavanje zraka, ovlaživanje zraka i odstranjivanje prašine.

U podrumu zgrade je ogromno atomsko sklonište, no kad sam išao sve to slikat za 15-tak minuta je došla murija pa me omela u svemu.

npr. da si član NUF ne bi te omela... tj imao bi sasvim solidnu zaštitu, ... ma ti samo šibaj..tebi je i ovako svejedno ...
admin2

Bostjan wrote:par fotografija lifta dužna jaška 45m 10 spratova.ovo je još clasika lifta a elektronika je najsavremenija.u K.T.bio je motor pola manji jer ovaj se nalazi u podrumu a isto tako mogao je biti u onoj prostoriji ispod.evo fotke da vidite kako to izgleda.(ovo sam ja osobno zmontirao)

Image
Image
Image
Image
Image
admin2

LupusREBEL wrote:Da, to bi bilo moguće...
Evo, našo sam motor iz tog vremena:

Image

Image

Image
admin2

OROSt wrote:..fakat motor lifta je mali..ali mora stajati iznad lifta..tj na posebnoj poziciji ..zato i postoji toranj (ponekad ga zovem i kula lifta) lifta na svakom neboderu (period Yu), na svakoj A-U utvrdi, ... znači da je na izlazu iz Kt tj. iznad izlaza taj sustav trebao biti montiran...
admin2

Postby admin2 on 18 Jun 2008, 13:32

LupusREBEL wrote:Hm, motor lifta u to vrijeme nije imao standarde, sve opisano na MC pa mi je bezveze ponavljat, u to vrijeme mogao se montirat i pokraj, na dnu i na vrhu, u svim slučajevima morao je imat strojarnicu lifta, e gdje se ta strojarnica lifta i motor lifta gdje je bio niko do sad nezna već prepostavlja.
Čak sam i šematski nacrtao te položaje strojarnice.
No najvjerovatnije je bio iznad na dve betonske grede ali mi nje jasne sajle izvan okna lifta, dali su ih lopovi izvukli ili je motor bio u KT-u, što je isto moguće.
admin2

Firewall wrote:Moram priznati veličina je stavrno iznenađujuća, koliko je to KW u igri?
admin2

LupusREBEL wrote:Jebi me, jedva sam uspio nagovorit tipa u vojarni da otključa strojarnicu i da slikam.
admin2

Postby admin2 on 18 Jun 2008, 13:33

OROSt wrote:........ Svaka čast majstore ti se uvijek potrudiš ...ipak ...priznaj lakše bi ti bilo da imaš članksu NUF... fino dođeš ko čovjek pokažeš člansku iskaznicu i dr potrebite doc.i sve je puno lakše.... ovako samo se žilaviš ...kao pojedinac ..tj kao fizička osoba...
admin2

JoZ@ wrote:
OROSt wrote:........ Svaka čast majstore ti se uvijek potrudiš ...ipak ...priznaj lakše bi ti bilo da imaš članksu NUF... fino dođeš ko čovjek pokažeš člansku iskaznicu i dr potrebite doc.i sve je puno lakše.... ovako samo se žilaviš ...kao pojedinac ..tj kao fizička osoba...

ajme majko mila
banajte me i radite kaj hocete
al ovaj tip il je totalni ixxxt il se pravi takav (onda je bogme fulal profesiju)

daj mi reci u koju ces ti vojarnu uc sa tom iskaznicom :?: :?: :?:
admin2

Firewall wrote:
LupusREBEL wrote:...nagovorit tipa u vojarni da otključa...

I mene čudi s obzirom da se radi o vojarni... :shock:
admin2

PreviousNext

Return to Kontrolni toranj