Ventilacijski šaht blizu kont. tornja

Re: Ventilacijski šaht blizu kont. tornja

Postby admin2 on 18 Jun 2008, 13:44

OROSt wrote:..kao što se vidi Nuf ima uvijek izraze za svu fortifi terminologiju ..drago mije da počinjete laganini prihvaćati sugestije...stručnjaka za fortifi garđevine....
admin2

VOSt wrote:ma ne Lupus, da nebis mislio slucajno da sam htjeo nametnuti misljenje, zato je onaj namig na kraju. Samo sam htjeo definirati.

Inace stvarno ludo zanimljiv otvor.... a i vidi se da je imao nekakav poklopac gore, po meni bio je od lima, ako ne i od ljevanog zeljeza. Nevjerujem da je bio samo zatvoren mrezom protiv zivotinja, cisto zbog prokisnjavanja. A i bocni otvori ukazuju na to.... Iako iskreno slicnu ventilaciju nisam nikada vidio.

1.A jedno pitanje, jesteli i gdje vidjeli otvore ili ostatke otvora za kablazu koja je vodila do antenskog stupa, da nije ovaj saht za kablazu sluzio, pa su i bocni otvori ustvari otvori za provlacenje kablova?

2. realno ne mora biti vezano direkno na Klima komoru, jer u svakom slucaju , posto se radi o hermetiziranom objektu, na KK se zrak uvalci, a ispusta na sasvim duge otvore, koji bi po definiciji trebali biti sto dalje od ulaznih, a na njima je mozda ostao zatvoren protuudarni v. pa zato nije ni dimilo onuda.
A dodao bih i da se meni cini da je KT imao potpuno odvojen sustav bravljenja (hermetiziranja) od objekta, on je na neki nacin atomsko skloniste odvojeno od drugog djela, jeli moguce??? Nisam bio pa samo pitam ;)
admin2

LupusREBEL wrote:Nisam ni mislio da namećeš naziv, jer sam naziv nije ni bitan...
I ja sam mišljenja da je bilo nešto lagano, no otvori s strane baš neuljevaju neku sigurnost o protočnosti zraka unutra, četir komada veličine 15-tak cm, znači da je gore trebalo biti otvorenije.

A kablovi, ako misliš od anteskog stuba, ili ideu u okno lifta ili onaj otvor u zidu do lifta, Fire je uspio s kamerom snimiti vrh lifta, učinilo mi se da vidim pravokutni otvor, doduše zabetoniran ali će to on opista kad bolje pogleda jer teško je nabrzinu zaključiti.

No definitivno kroz ovaj otvor do vrha nisu išli nikakvi kablovi, ovo što Fire navodi da je opušak skrenu, može značit svašta, da se odbio od stepeništa, da ga je povukla struja zraka, da se odbio od zida otvora a čak i to što on navodi, neznam...
admin2

trotil wrote:četri komada promjera od 15cm može biti sasvim dovoljno za ventilaciju......
admin2

LupusREBEL wrote:U bajci da, u stvarnosti nikako, ta četir promjera moralo je izmjeniti volumen zrak bar na jedan sat u KT a gdje su ostale prostorije ispod, kao što sam prije napisao sumnjam da je to ventilacija od KT-a je ventilacija od KT-a ima još dva ulaza i izlaza, iznda glavnih vrata tri su ulazno-izlazna ventila i desno od ulaznih vrat isto toliko, znači da ovaj šaht nije služio samo za KT-e već i dublje prostorije...

Znači unos svježeg zraka obavljao se za KT s tri strane, onda je bespotrebna ova ventilacijska šahta.

Zamisli koliki bi brzina protoka zraka morala biti za izmjenu prko sto kubika zraka na sat vremena, plus što su otvori imali i imaju limiće da se nemože nešto provuć kroz to, to bi zviždilo poput sirene za uzbunu...

Odi oko Inportane centra i poslušaj ventilacijske otvore za usisi i isis zraka, iako su promjera 5-10 metar bruje ko ludi...
admin2

Postby admin2 on 18 Jun 2008, 13:45

LupusREBEL wrote:
VOSt wrote:(..)
1.A jedno pitanje, jesteli i gdje vidjeli otvore ili ostatke otvora za kablazu koja je vodila do antenskog stupa, da nije ovaj saht za kablazu sluzio, pa su i bocni otvori ustvari otvori za provlacenje kablova?

Opet pišem, predaleko je od anteskog stuba a kad sam zapalio papir vidio sam kad je skrenu s putanje nakon 10-15 metara u stranu i poslje je gorio jače, znači slobodno zrak struji unutar cijevi, i to jako.

VOSt wrote:(..)2. realno ne mora biti vezano direkno na Klima komoru, jer u svakom slucaju , posto se radi o hermetiziranom objektu, na KK se zrak uvalci, a ispusta na sasvim duge otvore, koji bi po definiciji trebali biti sto dalje od ulaznih, a na njima je mozda ostao zatvoren protuudarni v. pa zato nije ni dimilo onuda.
A dodao bih i da se meni cini da je KT imao potpuno odvojen sustav bravljenja (hermetiziranja) od objekta, on je na neki nacin atomsko skloniste odvojeno od drugog djela, jeli moguce??? Nisam bio pa samo pitam ;)

Kad sam povikao, izderao se u cijevi Fire me je čuo u KT-u, znači da je ta ventilacijska cijev od dijela suprotno od lifta gdje su kade s pjeskom i tri otvora za ventilaciju.
E da, zaboravio sam dodati, tamo gdje su kade, nema otvora ni vrata da se može ući u tu ventilacijsku cijev već samo tri protuatomska ventila različite veličine, slike su negdje na mycitiju a neda mi se sad tražiti...
admin2

VOSt wrote:steta nadao sam se nekakvim vratima..... znaci usis zraka za KT, hvala na razjasnjenu Lupus,

Zivili
admin2

LupusREBEL wrote:Image

To su ta tri ventila prema tom zračnom tunelu, ili dva sad ni ja nisam siguran, naime nevjerujem da nitko nebi kopao toliki bunar za te male ventile...

U stvari, vraga, ipak je to bila JNA koja je imala i ljudstva i resursa, vrag bi ih znao...
admin2

Postby admin2 on 18 Jun 2008, 13:46

admin wrote:Što se tiče stropa okna lifta i kao nekakvog poklopca to bi izgledalo ovako:
Image.Image.Image
Nekako po poziciji nam djeluje da je iznad ovoga možda taj antenski stup vani, ali nismo baš skroz sigurni...tu je negdje.

Tu u oknu ima i ostatak neke poprečne grede u zidu:
Image

A ovo bio bili elementi koje raspoznajem u tom kutu gledanja:
Image
admin2

Firewall wrote:
LupusREBEL wrote:Image
Evo tih stepenica

Ove stepenice tako mame da se neko spusti u njih. Da sam barem speleolog ili alpinist.
admin2

LupusREBEL wrote:Vjeruj mi, nisam ni pomislio ulaziti...
Bez obzira što sam suicidalan ali toliko baš nisam...
admin2

relay station wrote:
LupusREBEL wrote:Da, to je pravac lift-->KT-->komora s kadama, tamo gdje su tri protivatomska udarna ventila.
poklopac je izgleda izbio natpritisak..vidi ove male okrugle udubine pola metra od samog ruba tu je bio valda uglavljen neki lim poklopac il sl
admin2

Postby admin2 on 18 Jun 2008, 13:47

LupusREBEL wrote:ma gdje...
Ak misliš na onim ventilima, to je samo jedan dio ventila se izokrenuo unutra, zagledavao sam se u to...
admin2

relay station wrote:
LupusREBEL wrote:Vjeruj mi, nisam ni pomislio ulaziti...
Bez obzira što sam suicidalan ali toliko baš nisam...
ovaj otvor je po velicini/sirini izgleda troduplo uzi od standardnih otora klima komora koje imaju onaj završetak u obliku satora..a izgleda da oni nisutako bas blizu strazarskoj kucici(mozda iza nje ali ih ti nisi primjetio jer su zbog godina srasli/stopili se u okolinu tj toliko su zarasli da su neprepoznatljivi dok se ne priđe do neposredne blizine..ili je onaj video armije bih spajan pa su sekvence izmjesane tako da ti ventilacioni otvori nisu tu odmah iza te strazare
admin2

Firewall wrote:Na tim otvorima fali nešto tipa...

Firewall wrote:
Image

admin2

PreviousNext

Return to Kontrolni toranj