Ventilacijski šaht blizu kont. tornja

Re: Ventilacijski šaht blizu kont. tornja

Postby admin2 on 18 Jun 2008, 13:47

LupusREBEL wrote:Da, to je moguće...
admin2

Postby admin2 on 18 Jun 2008, 13:48

admin wrote:Evo još nekoliko podataka o ovome ventilacionom šahtu koji je očito služio za dovod zraka u mini klima komoru na KT-u:
Image.Image.Image

Laserski daljinomjer je očitao dubinu od 20-ak metara (točni podaci nisu sada kod mene ili Lupusa).

Otvori sa strane detaljnije:
Image.Image.Image

Jedan niz fotki zapaljenoga papirića bačenog dole u vertikalu:
Image.Image

Image.Image.Image
admin2

admin wrote:I još sa drugoga topica ovo Lupusovo od jučer: :wink:
(dno ove mini vertikale)
LupusREBEL wrote:Ulazi i pogled uz ventilacijski otvor od KT-a

Image

Image Image Image

Image Image Image

Image Image Image
admin2

VOSt wrote:pozdrav,

Meni se sve vise cini da je ova gornja rupa ventilacionog otvora bila potpuno zatvorena nekakvim poklopcem, a ulaz zraka je bio preko te tri bocne rupe.
admin2

LupusREBEL wrote:Četir bočne rupe.

Inače, moguće ali opet su mi rupe male...
admin2

Postby admin2 on 18 Jun 2008, 13:49

VOSt wrote:aha cetiri,

Ma znam da zvuci i izgleda malo, ali dovoljno je to, inace kad pogledas da za atomska skl. jedna gljiva pokriva 100 osoba... jos pogledaj malo gljivu od ispod pa skuzis da je to sve poluzacepljeno...

Takav ventilacioni saht samo znaci da nije bilo agregata u KT, a za tih par osoba koje su tu radile je sasvim dovoljno, inace ima jednaknjiga o visestambenim zgradama gdje pise kako se proracunava protok zraka za Atomska skl.
admin2

Postby admin2 on 18 Jun 2008, 13:50

LupusREBEL wrote:Znam da u Atomskim skloništima mora biti veći pritisak zraka u skloništu nego atmosferski. Ali kad dolje vidiš protu udarne ventile (3 kom) kroz koji sam se ja jedan profukao, znči promjera oko 60 cm, onda ti otvori od 10-15 cm izgledaju kao rupice.
Ali pošto ima još dva usisna-isisna sitema KT moguće da je gore bio samo poklopac.
admin2

trotil wrote:Našao sam jedan takav čitavi ventilacioni otvor iz jednog objekta u hrvatskoj izgrađenog između 60-te i 70-te slićno kao i jedna od faza izgradnja željave valjda kasnije su počeli upotrebljavati te šatore ili su za ventilacije manje neke sigurnosti upotrebljavali takve. ovaj isto ima otvore na sve ćetiri strane ali imam fotku samo iz jednog kuta............

ako pogleda sa desne strane nazire se na betonskoj cjevi drugi otvor...

Image
admin2

LupusREBEL wrote:To i izgleda kao onaj odozgora.
(mislim da nedetaljiziram ali definitivno izgleda)
admin2

admin wrote:
trotil wrote:Image

Jako, jako slično.
admin2

VOSt wrote:Bravo Trotil, super komparacija.... ali si tajanstven.... ;)
admin2

Postby admin2 on 18 Jun 2008, 13:51

trotil wrote:nazalost moram........ :D
admin2

VOSt wrote:ajde, kad budemo sredili zeljavu, imamo odakle skinuti poklopac... sala.
aj samo reci za koliko je ljudi predvidjen taj objekat (odoka) i dali ima vise takvih ventilacija, cisto zbog protoka zraka?

Ustvari sada mi se cini da je ovaj nesto manjeg promjera nego KT? moguce? mislim bez cjepidlacenja
admin2

OROSt wrote:
trotil wrote:Našao sam jedan takav čitavi ventilacioni otvor iz jednog objekta u hrvatskoj izgrađenog između 60-te i 70-te slićno kao i jedna od faza izgradnja željave valjda kasnije su počeli upotrebljavati te šatore ili su za ventilacije manje neke sigurnosti upotrebljavali takve. ovaj isto ima otvore na sve ćetiri strane ali imam fotku samo iz jednog kuta............

ako pogleda sa desne strane nazire se na betonskoj cjevi drugi otvor...

Image

trotil je zaboravio dodati/upisati važan detalj da je taj ventialcijski otvor ("gljiva") xy obđekta maskirnog tipa iz zraka izgleda/o kao bunar ...pregenijalni su bili graditelji tog doba..ful maštoviti ....
admin2

Previous

Return to Kontrolni toranj