Pozicija GCA radara?

Rasprava o objektima i njihovim ostacima vidljivim na površini.

Re: Pozicija GCA radara?

Postby FirewireHR on 20 Aug 2008, 03:30

Riker wrote:Ma čekaj malo....di su stepenice i drugi kat?? Krov??

:confused0007

:confused0006 ..valjda taj katni dio skroz fali na današnjoj situaciji.
Mislim da nema sumnje da se radi o istom objektu...vidi se ovaj rub na krovu i prostorija gdje je bio generator.
...odoh spati, previše nepoznanica. [dreamer] [moguja]
[smly_c040smly.gif]
FirewireHR
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby relay station on 21 Aug 2008, 11:13

pohvala za video materijale tako mozemo jednog dana ocekivat da vidimo video materijale iz galerija dok se avakuiralo unutra stvari..inace prvi video zanimljiv prikaz velicine tj visine same ograde aerodroma i u 5.19 zanimljiv detalj nečega bit ce bunker vjerojatno..ja sam isto mišljenja da to uopce nije ta zgrada nego mozda nekaj drugo..nemoze netko ziletom otpilit krov i stepenice i promjenit fizionomiju zgrade samo tako
Image Ako želite posjetiti aerodrom Željava i okolicu, obratite pažnju na OVE PODATKE
relay station
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby Hammo on 21 Aug 2008, 12:23

Lijep pozdrav

To je ta zgrada 100% samo sto su lesinari odradili svoj dio posla pa je zgrada dobila takav izgled.
Hammo
Sretni forumaš
Sretni forumaš

Postby FirewireHR on 21 Aug 2008, 12:26

Pozdrav Hammo! :hi
Dali možda znaš kakve detalje o bunkeru koji se vidi tamo?
...mislim da je nemoguće da je spojen sa Klekom.
[smly_c040smly.gif]
FirewireHR
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby relay station on 21 Aug 2008, 12:30

Hammo wrote:Lijep pozdrav

To je ta zgrada 100% samo sto su lesinari odradili svoj dio posla pa je zgrada dobila takav izgled.
skinulu krov komlet?mozda..unutra je vidljiv na videu i agregat non-break ali sad nema ni n o njega
Image Ako želite posjetiti aerodrom Željava i okolicu, obratite pažnju na OVE PODATKE
relay station
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby Riker on 21 Aug 2008, 19:02

Ja mislim da nema dvojbe da je to to...i mislim da mogu reć da je to 100% montažna...

Image

Po bojama sam stavio stvari koje se poklapaju...vidi se i stup terase, i prozori se prepoznaju, i razlika visine krova...to je za zgrada garant, ne vjerujem da može bit nešto drugo
Od izvora 2 putića
Riker
Elitni forumaš
Elitni forumaš

Postby Hammo on 21 Aug 2008, 20:54

Pa ovako ukratko

Taj podzemni dio je sluzio za skladiste ubojiti srestava u slucaju napada na Zeljavu a ujedno i slkoniste za ljudstvo koje bi bilo u trenutku napada u objektu.

Drugo;, One mine sto su ih borci Korpusa razminirali te mine nisu postavile jedinice SAO Krajine ili Padobranska jedinica Nis kad su minirali Zeljavu vec te su mine na toj lokaciji bile i u mirnodobsko vrijeme to znam 100% pa mislim(moje licno misljenje) da taj tunel je direktno povezan sa podzemnim djelom Zeljave jer ima iste karakteristike kao i Ventilacioni otvori i klima komore ;;Znaci pored straze oko otvora pojacana sigurnost su i mine.
Hammo
Sretni forumaš
Sretni forumaš

Postby Riker on 21 Aug 2008, 21:10

Ne vidim di bi to izbijalo u Želju.

Jer, po toj logici u Želji moraju bit stepke...kojima se iz tog "2 metra pod zemljom" tunela dođe na nivo Kleka. Ili stepenicama klasičnim pod kutem ili servisnim pod 90.

Image

Ako je tako..ako je spojen, znači nekih 3 i pol km tunela, e onda stvarno, ali stvarno, stvarno ne znam kako bi to komentirao.

:bobo :bobo :bobo
Od izvora 2 putića
Riker
Elitni forumaš
Elitni forumaš

Postby Hammo on 21 Aug 2008, 21:44

Ja sam rekao da je to moje licno misljenje a dokaz je jedino uci u tunel pa vidjeti kamo vodi.

Sto se tice mina , Na snimku je receno da je oko 20-tak razminirano ja mislim da njih tamo ima jos sigurno toliko a mozda i vise tako da preporucujem da se bas nemotate po travnatim povrsinama.

A onaj generator je sigurno u bliznjoj okolici Zeljave.Netko ga je "kulturno" izvadio i sigurno je instalirat kod nekog BiH ili Hrvatskog poduzetnika jer po izgledu na snimku izgledao je prilicno ocuvat.

A sto se tice tunela jos da dodam da je lako moguca povezanost sa O505 jer radi se o prilicno ravnom povrsinama i nikakav problem nebi bio da se prokopa "Rov" do Kleka zatim se lijepo zabetonira i potom zatrpa zemljom a vegetacija je s vremenom ucinila svoje tako da je unisten svaki trag kopanja(Isto moje misljenje.)
Hammo
Sretni forumaš
Sretni forumaš

Postby FirewireHR on 22 Aug 2008, 00:42

Hammo wrote:(moje licno misljenje) da taj tunel je direktno povezan sa podzemnim djelom Zeljave jer ima iste karakteristike kao i Ventilacioni otvori i klima komore ;;Znaci pored straze oko otvora pojacana sigurnost su i mine.

0061 uhh, sada si nam sa ovim bacio "bubu u uho". :)

Riker wrote:Ne vidim di bi to izbijalo u Želju.

Jer, po toj logici u Želji moraju bit stepke...kojima se iz tog "2 metra pod zemljom" tunela dođe na nivo Kleka. Ili stepenicama klasičnim pod kutem ili servisnim pod 90.

http://i34.tinypic.com/11sjvxc.gif

Sada kada sam pročitao ovo odmah sam se sjetio zadnjeg mjesta koje je Lupus slučano otkrio u šikari. [moguja]
Nalazi se ovdje:
Image....Pogled u to sve govori: ;) Image.Image.
Image.Image.Image.Image.Image
Mi smo zaključili da ima vjerovatno neke veze sa cjevovodom za dovod goriva.

Firewall wrote:
Hammo wrote:Ja sam rekao da je to moje licno misljenje a dokaz je jedino uci u tunel pa vidjeti kamo vodi...

...sto se tice tunela jos da dodam da je lako moguca povezanost sa O505 jer radi se o prilicno ravnom povrsinama i nikakav problem nebi bio da se prokopa "Rov" do Kleka zatim se lijepo zabetonira i potom zatrpa zemljom a vegetacija je s vremenom ucinila svoje tako da je unisten svaki trag kopanja(Isto moje misljenje.)

Onda bi znači bila upotrijebljena ova metoda...

Firewall wrote:PODZEMNI OBJEKTI, GEOLOŠKI I STRUKTURALNI OBZIRI PRI IZGRADNJI

Geološki faktori imaju važan utjecaj na dizajn i konstrukciju podzemnih objekata. Jedan od najvažnijih faktora je čvrstoča tla ili kamena u koji se objekt ukopava. Plitke podzemne strukture mogu biti smještene u tlo ili kamen tehnikom poznatom kao “iskopaj-zatim-nasipaj” metodom. Takve strukture grade se na taj način da se prvo iskopa rupa, tada se izgradi predviđeni objekt, te naposlijetku se završena građevina prekriva tlom. S obzirom da je takvo tlo blizu površine vrlo slabo, takva plitko zakopana građevina mora biti ojačana betonom ili drugim materijalima da bi izdržala napad. Mineral quartz, koji je sastavni dio stijena koje se koriste u izgradnji, mjenja volumen dok prijelazi faze pri visokim temperaturama (844 stupnja K pri pritisku od 0.1 MPa). Da bi se spriječila termalna dezintegracija, smjesa za beton koja će biti izložena ekstremno visokim temperaturama, mora se sastojati od vrlo malo quartza. “Iskopaj-zatim-nasipaj” građevine teško je sakriti tijekom konstrukcije, kada mogu biti vrlo lako locirane pomoću uređaja ili zračnim fotografiranjem. Također je moguće locirati plitko ukopane građevine nakon konstrukcije ako rasipanje tla ili aktivnosti unutar objekta stvaraju termalne anomalije, vlagu ili kemikalije koje se mogu identificirati multispektralnom ili hiperspektralnom analizom.

...nego da li je neko ulazio u tunel do neke određene udaljenosti, na čemu se temelji procjena?

Tako nešto opisano postoji gore na Goloj Plješevici.
Tunel koji vodi od zgrade za smještaj posade do kaponira radara je upravo na takav način napravljen. ;)
Pogledaj ovaj video...takav tunel počinje na 4:00, pa do kraja:

Unatoč svemu tome i dalje mi je teško vjerovati da je ovo mjesto spojeno sa Klekom takvim ili sličnim tunelom. :bobo
[smly_c040smly.gif]
FirewireHR
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby Riker on 22 Aug 2008, 02:20

FirewireHR wrote:Nalazi se ovdje:
Image....Pogled u to sve govori: ;) Image.Image.
Image.Image.Image.Image.Image

Znači to je to...

O MOJ BOŽE ..... DOKLE ?!

[luda2]

Ja se kladim ako se budemo STVARNO potrudili, sa Željave se 10000% može izbit kroz neki šaht dole u Peking sad na Olimpijske, 100%
Od izvora 2 putića
Riker
Elitni forumaš
Elitni forumaš

Postby Hammo on 22 Aug 2008, 11:59

Bravo Rikeru hahahaa

Pa ako je povezanost tunela sa Klekom a opet kazem da ima zajednicke karakteristike sa ventilacionim otvorima i KK(Straza i Minsko polje) pa nije problem postaviti pancirna vrata na ulazu i izlazu tunela kao dodatno osiguranje.

Jos bi dodao i to da je skoro cijelo vreme Zeljave dok je bila u funkciji,pricalo se kod Naroda da je na Zeljavi i oko nje postavljena "Mrtva Straza-Pucanje bez opomene" pa sad kad malo bolje raskontamo-To je To- Onaj tko bi i nesto pokusao da uradi(Mislim na diverziju) naletio bi na mine a ako bi kojim slucajem prosao mine naletio bi na strazu.

Ali opet Vas upozoravam-potencionalne posjetioce- cuvaj te se travnati povrsina jer Mine nemogu ostariti.

PS:Firewire Hvala na pomoci

Hammo
Hammo
Sretni forumaš
Sretni forumaš

Postby FirewireHR on 22 Aug 2008, 14:15

Tunel ako postoji bi bio duljine oko 2100m...po Googleu:
Image

I dalje mi je teško vjerovati da tako nešto postoji. :a015
...mada opet ako se pogleda Sarajevski tunel života i uvjeti pod kojima je iskopano tih 762 metra onda bi mogli reći da ništa nije nemoguće:
..
[smly_c040smly.gif]
FirewireHR
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby Riker on 22 Aug 2008, 18:01

Firewall wrote:TUNEL JE DOKAZ KAKO U NAJTEŽIM TRENUCIMA LJUDI POSTIŽU NAJVEĆE DJELA I DOSTIGNUĆA

Ako je tako onda je iz dana u dan sve očitije da je na Željavi bilo EKSTRA MUČNO i ŽUČNO [luda2]
Od izvora 2 putića
Riker
Elitni forumaš
Elitni forumaš

Postby Hammo on 22 Aug 2008, 20:32

Gospodo morate shvatiti da je zeljava bila aerodrom "A" klase i normalno je da se vodilo racuna bas o svemu,od nuklearnog napada pa do onog pjesadskog.
Hammo
Sretni forumaš
Sretni forumaš

PreviousNext

Return to Piste i vanjski objekti