Pozicija GCA radara?

Rasprava o objektima i njihovim ostacima vidljivim na površini.

Re: Pozicija GCA radara?

Postby LupusREBEL on 22 Aug 2008, 20:41

FirewireHR wrote:Nalazi se ovdje:
Image....
Pogled u to sve govori: ;)
Image.Image.
Image.Image.Image.Image.Image

Za ovo nevjerujem da je tunel za taj radar, jer kad se spusti ide tunel prema četvorki, a k'tome, malo bi mi čudno da tunel bude dug 2000 metara iako kanalizacijeke cijevi 1,5X2,5 m idu od Sigeta skroz pokraj Sopota, Utrina, Sloboštine, Maršalke, Jakuševca pa u Savu, a takav bi prolaz bio dostatan za tu svrhu...
Ali nerazumjem zašto bi neko tunel okrenu prema Istoku pa onda opet ga zaokrenu prema Sjevero-zapadu...
Malo mi to mutavo...
Evetualno ako sam tunel nije napravljen poput rova pa ima skretnice i sl. A to je Hampovica i ostali objekti dokazali da ex JNA nije tako radila...
E sad se i vidi da je taj tunel imao osvetljenje na kraju tunela, što mi izgleda nemoguće za tu svrhu:
"Ej, idemo tunelom do radara, ajd 'bre priutrni malo svetlo!"
"Razumem..." :garde
Hammo wrote:Gospodo morate shvatiti da je zeljava bila aerodrom "A" klase i normalno je da se vodilo racuna bas o svemu,od nuklearnog napada pa do onog pjesadskog.

Nebi ti kvario veselje, ali činjenice baš tako ne govore no neću sad nabrajati greške, od vode pa nadalje...

BTW za one kojima je to čudno, neznam koliko je gledalo onaj malo bedasti fim "Umri muški" mislim da je dvojka bila kad Bruce trči po tunelima ispod piste mislim u Los Angelusu, zato mislim da je moguće da je tu i tamo koja skretnica napravljena za izvlačenje školovanog kadra, to je JNA bilo najskuplje i najviše su na to pazili. Boli njih briga da izgine 5000 vojnika-pješadinaca, mutavih ko noć, ali jedan dobar radarist je jedan dobar radarist!
LupusREBEL

Postby Hammo on 23 Aug 2008, 13:39

Ok Lupus slazem se s tobom ali cinjenica je da je Zeljava bila "Skrivena" za pogled,sto sa zemlje tako i s neba pa se moralo "X" stvari odraditi podzemno.Znaci sve sto je bilo potrebno za funkciju i prosperitet objektaa nepozeljno za ljudsko oko,radilo se pod zemljom.Sto se nije moglo sakriti pod zemljom onda se maskiralo do maksimuma.

Evo jedo pitanje??

U slucaju napada na Zeljavu,iz vazduha i kopna,na koji bi se nacin dopremilo pojacanje i pomoc na GCA a znamo da oko 2000 metara ima brisanog prostora i kako bi se ,eventualno, izvuklo ljudstvo iz GCA.Nevjerujem da bi se pustilo na milost i nemilost neprijatelju.
Hammo
Sretni forumaš
Sretni forumaš

Postby LupusREBEL on 23 Aug 2008, 13:54

Hammo wrote:(...)
Evo jedo pitanje??
(...)

Prijatelju, ja netvrdim da ne postoji taj hodnik, već nevjerujem da je ono okno koje sam ja našao taj hodnik...

I to tu navodima da je moguće da su napravili prolaz za spašavanje pojedine posade:

LupusREBEL wrote:(...)zato mislim da je moguće da je tu i tamo koja skretnica napravljena za izvlačenje školovanog kadra, to je JNA bilo najskuplje i najviše su na to pazili. Boli njih briga da izgine 5000 vojnika-pješadinaca, mutavih ko noć, ali jedan dobar radarist je jedan dobar radarist!

BTW neslažem se ni s mišljenjem FireWIREHr, naime da su bacili atomsku direktno na Željavu, željava je sva sje*na, nemože se više upotrjebiti, ali je sačuvana tehnika i ostalo spašeno, npr. kvalitetno ljudstvo, koje se prebacuje na aedrome koji su još u funkciji. Što će ti radioaktivni razrušeni aerodrom?
LupusREBEL

Postby Hammo on 23 Aug 2008, 15:07

lupus slazem se s tobom je u slucaju direktnog pogotka Zeljava bi bila samo dobro atomsko skloniste.
Hammo
Sretni forumaš
Sretni forumaš

Postby LupusREBEL on 29 Aug 2008, 17:35

Nažalost, to nije tunel do radara GCA, evo fotki od FireWIREHr i mene:
ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage

Inače oko radara treba se pripaziti, evo što sam našao:
Image
ImageImageImageImageImage
LupusREBEL

Postby Hammo on 29 Aug 2008, 22:15

Svaka Pohvala Lupusu i Firewiretu za snimljeni materijal.

E sad...

Vi ste usli u "Lupusov Sacht"gdje smo mnogi kontali da bi bio moguci izlaz/ulaz "tunela" od GCA i dokazalo se da nije To-to.
Kolika je otprilike dubina "Lupusova Sachta" i kolika je kvadratura u podzemnom dijelu?? Dali ste ulazili u podzemni dio GCA jer kako kaze Lupus da oko radara,a vidi se i na fotografijama,ima neeksplodirani ubojiti srestava.

U svkom slucaju cestitke za slike u ulozeni trud.

Pozdrav Hammo.. :P
Hammo
Sretni forumaš
Sretni forumaš

Postby LupusREBEL on 29 Aug 2008, 22:25

Hammo wrote:Svaka Pohvala Lupusu i Firewiretu za snimljeni materijal.

Hvala...

Hammo wrote:E sad...

Vi ste usli u "Lupusov Sacht"gdje smo mnogi kontali da bi bio moguci izlaz/ulaz "tunela" od GCA i dokazalo se da nije To-to.

Jebate, ima "Lupusova staza" sad i "Lupusov sacht", stvarno ću postat jako jebeni heroj...

Hammo wrote:Kolika je otprilike dubina "Lupusova Sachta" i

Oko 4 metra, te mejere će iznjet FlashBACK505
Hammo wrote:kolika je kvadratura u podzemnom dijelu??

cca 25-30 m2
Hammo wrote:Dali ste ulazili u podzemni dio GCA jer kako kaze Lupus da oko radara,a vidi se i na fotografijama,ima neeksplodirani ubojiti srestava.

Nismo našli, u tom je problem...
LupusREBEL

Postby Hammo on 29 Aug 2008, 22:28

Evo jos bi se dopunio sa mojim nedavnim misljenjem da su na Zeljavineki podzemni objekti se radili sistemom "Iskopaj-Betonuraj-Zatrpaj a dokaz je bas ovaj Sacht sto su ga Lupus i Firewire poslikali.
Na nekim slikama se jasno vidi strop betonirat pa jos sam misljenja da postoji jos Sachtova i tunelcica koji su na isti nacin napravljeni.
Hammo
Sretni forumaš
Sretni forumaš

Postby Hammo on 29 Aug 2008, 22:39

@Lupus

Nerazumijev ovo tvoje -Nismo nasli u tome je problem-

Na sta si mislio -Nismo nasli- Dali ste uopste bili na poziciji GCA ako si mislio na podzemni ulaz na GCA.
Hammo
Sretni forumaš
Sretni forumaš

Postby LupusREBEL on 30 Aug 2008, 07:30

Pa treći put ti pišem našli smo poziciju GCA radara i onu zgradu iza, a onu zgradu s tunelom-podrumom-skloništem nismo...
Znači ovdje smo bili:
ImageImageImageImage
ImageImageImageImage

Ovo neznamo što je, možda je to taj tajni ulaz u tunel-sklonište
Image
ImageImageImage

Ako tko zna što je ovo, pouzdano, možda idući put i prošećem do tog...
LupusREBEL

Postby LupusREBEL on 30 Aug 2008, 18:55

Ma ima neki ogromni humak ali sam ga obišao i nisam vidio nikakav ulaz... [neee]
LupusREBEL

Postby LupusREBEL on 30 Aug 2008, 19:12

Ma nema šanse, plato tog brdašca je betoniran, ja mislim da je tu stajao radara, za duplo je više brdo od kuće i jedno pet puta je veće...

Bar ja tako mislim, a ako gledaš filmić, snimka se prekida kad idu iz kuće s bunkerom do kuće radara...
LupusREBEL

Postby LupusREBEL on 30 Aug 2008, 20:47

Hm, nekužim se u to pa nemrem tvrditi, ja sam naveo svoje mišljenje...
U svakom slučaju ja vrata nisam vidio na tom brdašcu, doći ćemo u jesen pa bolje pogledat...
LupusREBEL

Postby LupusREBEL on 07 Sep 2008, 15:21

Znači, ovo je:

Image.Image.Image.Image.Image

ovo:

Image Image

Image Image Image Image Image Image

Image Image Image Image Image Image

Hvala FireWIREHr na slikicama iz filma, smanjio si mi trud...
LupusREBEL

Postby sajeret on 26 Feb 2009, 18:25

Djelatnici AKL-a (oficiri i civili) bi na GCA povodom dana RV i PVO bivše JNA (21. svibnja) znali okrenuti janjca. Izolirana lokacija - možeš feštat a vojska te ne vidi.

Janjci su se vrtili na Baljevcu u lovackom domu,prije strelista.
sajeret
Sretni forumaš
Sretni forumaš

PreviousNext

Return to Piste i vanjski objekti