Željava u nuždi

Rasprava o objektima i njihovim ostacima vidljivim na površini.

Željava u nuždi

Postby admin2 on 26 Jun 2008, 22:36

Riker wrote:Hipotetski pitano - recimo - čovjek leti u privatnom avionu, turistički let...i dogodi se nužda, ajmo reć...mora sletit...

Dali bi se slijetanje na Željavu smatralo kao pogranični prekršaj?
admin2

Re: Željava u nuždi

Firewall wrote:Mislim da bi ako je u stanju dokazati svoju hitnost (nakon slijetanja) pilot vjerojatno nebi imao problema, osim samog rizika slijetanja na nepripremljeni aerodrom.
admin2

relay station wrote:bilo bi zanimljivo pitat npr pilote koji su imali skoro svaki dan prilike letit u tma bihac(terminalna zona)prije 91..mislim pritom na sportske pilote sa susjednog sportskog aerodroma(morao bi napometut da se tamo letilo i jedrilcama itekako)dali bi ima palo na pamet ikako u slucaju bilo kakve nuzde zatrazit dozvolu da slete na zeljavu ili bi rađe prizemljili u travu negdje prisilno..?onda to nebi nikom niti palo napamet,niti ikome od civilnih aviona bilo dozvoljeno..ni pod koju cijenu da sleti tj da na lybi trazi i dobije dozvolu za emergency landing---kaj se tice sadašnih okolnosti nitko tko bivaljano dokazao nuznost sletanja tamo nebi sigurno imao problema niti sa pogranicnom policijom niti sa ikime osim rupa na pisti ali na 1ilici pogotovu steta je toliko minorna da bi se cak dalo izvest i sletanje sa nekim malo vecim avionom u nuzdi..ima fotki to su one iza aviona ak bihac slikane prigodom operacija t/g(Touch and Go) na samu pistu i prelijatanja aerodroma dokazano,provedeno zaista nije nikakv problem
admin2

Postby admin2 on 26 Jun 2008, 22:37

Riker wrote:Zanimljiva teza Relay.

Ali nadam se da je neki civilni avion se našao u teškoj opasnosti u okolici Bihaća da nisu ga baš bukvalno "odyebali" od tamo?

Ali ko zna...vojska je jako čudna institucija.

Nego, recimo JAT ili tko već letovi na relaciji ZG Split, jesu prolazili blizu Želje?
admin2

LupusREBEL wrote:Slušaj, zrakoplovi su se spuštali na autoputeve, zašto bi bila frka se spusti na Želju ako je stvarna frka?
admin2

relay station wrote:
Riker wrote:Zanimljiva teza Relay.

Ali nadam se da je neki civilni avion se našao u teškoj opasnosti u okolici Bihaća da nisu ga baš bukvalno "odyebali" od tamo?

Ali ko zna...vojska je jako čudna institucija.

Nego, recimo JAT ili tko već letovi na relaciji ZG Split, jesu prolazili blizu Želje?
mogu ti potvrditi milon posto sigurno da bi ih odhebali pa makar jumbo sa 400 putnika kukao da ga puste..nebi garantirano..imao sam prilike razgovarat sa sportskim pilotima sa tog aerodroma koji su letili nekada u tom zracnom prostoru i koji su ljepo objasnili koja su pravila vrijedila onda..kaj se tice zrakoplova jat-a a i ostalih jasno je da su prolazili jako blizu(u avionskim mjerilima)samog aerodroma tj koristili su koridor od VORa zagreb do VORa split ako konzultiras kartu vidjet ces otprilike..sad da su vidjeli kako izgleda iz zraka piste i okolica iz daljine vidjeli su..da bi se i usudili pitat su i morali da se spuste tamo-nebi
admin2

LupusREBEL wrote:Rej, ja pišem u sadašnjosti, da sam u pajperu i rikne mi motor da mislim da nebi bilo nikakvih problema da se spustim na jednu od tih pista a ne o prošlosti...
admin2

Postby admin2 on 26 Jun 2008, 22:38

relay station wrote:hej ja napiso i za proslost da nebi bilo nikakvi sanski da tamo netko sleti niti da se usudi trazit uopce dozvolu,a rekao i da sada vec godinama nebi bilo nikakvih problema ne samo da ako nekom rikne motor na avioni nego cak iz puke z
admin2

LupusREBEL wrote:Zašto misliš da se nebi smjelo sletjet na Željavu u slučaju kvara (naglašavam:sad)?
Osim što je granica nevidim razlog za zabranu...
admin2

Riker wrote:Lupus, imam slične namjere :twisted:

Ma mogu mi samo da ne kažem šta - sletim na trojku i šta?

Kom tornju da se javim? Bio sam u kvaru - vidio pistu. LOL.

Alal ću u zatvor, to nije za vjerovat...i ja i drug :roll: 8)
admin2

Postby admin2 on 26 Jun 2008, 22:40

relay station wrote:ma ne pa procitaj kaj sam napisao pa cijelo vrijeme naglasavam da sada tj nakon 1995 nebi bilo nikakvih problema da je netko pokušo sletit..ljudi su to radili..cak ima i slika iz one cesne crvene ..prije 91 to nebi bilo moguce
admin2

LupusREBEL wrote:A-ha...
I ja sam to mislio, da do 1992. bio bi problem, ali sad da neznam da bi bio...
No, uglavnom potvrdio si naša mišljenja iako smo mi nešto krivo skopčali...
admin2

Firewall wrote:Kao što sam već rekao mislim da nebi bilo nikakvih problema u slućaju slijetanja, ali mislim da bi morali proći obveznu inspekciju policije i mali razgovor.
admin2

Postby admin2 on 26 Jun 2008, 22:41

hrvoje wrote:
LupusREBEL wrote:A-ha...
I ja sam to mislio, da do 1992. bio bi problem, ali sad da neznam da bi bio...
No, uglavnom potvrdio si naša mišljenja iako smo mi nešto krivo skopčali...

Sada bi prvenstveno bio problem u omanjim rupicama na pisti.
A krajnja nužda je krajnja nužda i amen. Dakle neće te se optužiti za kazneno djelo ako si ga počinio s ciljem da spriječiš veće zlo od onoga koje je prijetilo. A ti računaj da li je veće zlo povreda državne granice ili nesreća sa vjerojatno smrtnim posljedicama.
Jedino što bi te možda prije usmjerili na Udbinu :mrgreen:
admin2

Postby admin2 on 26 Jun 2008, 22:41

Firewall wrote:U krajnjem slučaju ni ostali aerodromi nisu jako daleko pa postoji i ta mogućnost.
admin2

Next

Return to Piste i vanjski objekti