Željava u nuždi

Rasprava o objektima i njihovim ostacima vidljivim na površini.

Re: Željava u nuždi

Postby VP4868/4 on 11 Jul 2010, 15:21

relay station wrote:mogu ti potvrditi milon posto sigurno da bi ih odhebali pa makar jumbo sa 400 putnika kukao da ga puste..nebi garantirano..imao sam prilike razgovarat sa sportskim pilotima sa tog aerodroma koji su letili nekada u tom zracnom prostoru i koji su ljepo objasnili koja su pravila vrijedila onda..kaj se tice zrakoplova jat-a a i ostalih jasno je da su prolazili jako blizu(u avionskim mjerilima)samog aerodroma tj koristili su koridor od VORa zagreb do VORa split ako konzultiras kartu vidjet ces otprilike..sad da su vidjeli kako izgleda iz zraka piste i okolica iz daljine vidjeli su..da bi se i usudili pitat su i morali da se spuste tamo-nebi
.

vec sam spominjao da je civilni let zbog nevremena zavrsio na aerodromu zeljava.
pretpostavljam da je u ono vrijeme svaki pilot bio dobar komunst,a vecina i dobri drugari
i starješine pa i tog razloga "sletanje" bi bilo uz odbor za doček...pa zar stvarno mislis
da je vojna garnitura toga vremena bila u stanju poslati u smrt toliko ljudi koji od straha
u avionu ne bi bili u stanju vidjeti ni prste na rukama...?
05.02.2020.
pozdrav X :garde
VP4868/4
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby zagi on 08 Mar 2011, 12:06

Nisam 100% siguran, ali susjed mi ima dozvolu za privatnog pilota i dovoljno smjelosti da napravi takav podvig da sleti na Željavu ili napravi dva tri kruga iznad. Kad se vidim s njim vidjet ću koja je procedura, s obzirom da ima i neke veze u ministarstvu.
zagi
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Postby zagi on 08 Mar 2011, 12:07

A poslije me nek ispituju i legitimiraju koliko hoće.
zagi
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Postby VP4868/4 on 08 Mar 2011, 13:34

zagi wrote:Nisam 100% siguran, ali susjed mi ima dozvolu za privatnog pilota i dovoljno smjelosti da napravi takav podvig da sleti na Željavu ili napravi dva tri kruga iznad. Kad se vidim s njim vidjet ću koja je procedura, s obzirom da ima i neke veze u ministarstvu.

ako je pilot i ima potrebu dokazivati se...neka se baci s mosta u savu
ili ode nesto podbaciti pod jaja jer očito nekome pameti nedostaje u
ovoj priči.

[smly_p015smly.gif]
05.02.2020.
pozdrav X :garde
VP4868/4
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby treb on 09 Mar 2011, 15:16

zagi wrote:Nisam 100% siguran, ali susjed mi ima dozvolu za privatnog pilota i dovoljno smjelosti da napravi takav podvig da sleti na Željavu ili napravi dva tri kruga iznad. Kad se vidim s njim vidjet ću koja je procedura, s obzirom da ima i neke veze u ministarstvu.

Bilo nedavno. Raspitaj se za posljedice u AK Bihać.
Image
treb
Site Admin
Site Admin

Postby zagi on 10 Mar 2011, 18:54

VP4868/4 wrote:

ako je pilot i ima potrebu dokazivati se...neka se baci s mosta u savu
ili ode nesto podbaciti pod jaja jer očito nekome pameti nedostaje u
ovoj priči.

[smly_p015smly.gif]

Mislim da nije stvar u dokazivanju. Čovjek ima samo slične sklonosti i uz to je prirodno opičen. Zapravo može se to nazvati i neodgovornim. Ali bi ja bio spreman za tako nešto bez obzira na posljedice. Ubit me neće. Valjda!
zagi
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Postby hrvoje on 25 Mar 2011, 11:18

treb wrote:

Bilo nedavno. Raspitaj se za posljedice u AK Bihać.

Uspješno slijetanje i polijetanje izvršeno je 10. veljače 2011. godine u poslijepodnevnim satima. [smly_a035smly.gif]
Ad-hoc odbor za doček je oformljen i na brzinu je bio postrojen na sportskom aerodromu u Bihaću. [pusac.gif]
hrvoje
Tihi forumaš
Tihi forumaš

Previous

Return to Piste i vanjski objekti