Državna granica....

Rasprava o objektima i njihovim ostacima vidljivim na površini.

Državna granica....

Postby admin2 on 26 Jun 2008, 22:49

hrvoje wrote:Već stopedeset puta razglabana priča. A nisam pronašao niti jednu postojeću temu u koju bi ovo uspio ubaciti, a da ispadne suvislo :idea:
No pošto sam bio ovaj vikend tamo vidio sam da su postavljene nove barikade i nove oznake državne granice i sa BiH i sa Hr strane (zapravo postavljene su već pred koji mjesec, ali tek sam se sada uvjerio vlastitim očima u to).
Ispada da je ulaz 4 i sam prilaz ulazu definitivno u Hr, uostalom kako mi je rekao i jedan striček u Državnoj geodetskoj upravi prošlo ljeto.
Dakle postavljeni su betonski blokovi tako da se sa Hr dijela više ne može četverokotačnim vozilom proći od ulaza 3 uz ulaz 4 pored onog DGS kontejnera i dalje prema Baljevcu, odnosno na pistu 5.
Isto tako je postavljen znak državne granice na samom raskrižju pista 2 i 3, ali tamo pak nema niti jedne barikade.
Tako da je izgleda razriješen misterij gdje prolazi granica u blizini ulaza 4, ali ostaje misterij koliki je dio (ako je uopće) piste 2 u Hr. Nisam bauljao od raskrižja 2 i 5 dalje prema jugu pošto su opet u daljini letali neki (valjda euforovi) helikopteri.... :mrgreen: :wink:
Image
admin2

Re: Državna granica....

Firewall wrote:Znači sad se legalno može izaći na četvorku i po putu prije kontejnera DGS-a skrenuti nazad prema ostalim ulazima.
admin2

relay station wrote:izgleda da moze
admin2

hrvoje wrote:
Firewall wrote:Znači sad se legalno može izaći na četvorku i po putu prije kontejnera DGS-a skrenuti nazad prema ostalim ulazima.

da!
admin2

Postby admin2 on 26 Jun 2008, 22:50

treb wrote:Ajoj, već vidim novih mjerenja! :)
admin2

relay station wrote:sad kad je cijeli podzemni objekat nas msilim da ce doc do nekih izvjesnih promjena.po pitanju hv i perpektivnosti objekta..jer takvog nesto se nebi nitko odrekao pa makar bilo u ovakvom stanju sve se to da sredit
admin2

Firewall wrote:
relay station wrote:sad kad je cijeli podzemni objekat nas msilim da ce doc do nekih izvjesnih promjena.po pitanju hv i perpektivnosti objekta..jer takvog nesto se nebi nitko odrekao pa makar bilo u ovakvom stanju sve se to da sredit

Objekt da...ali što je sa pistama? Bez njih u paketu teško da će se nešto napraviti.
admin2

Postby admin2 on 26 Jun 2008, 22:51

hrvoje wrote:

Pogledaj samo čega se sve HV dosada odrekla. A bilo je u puno boljem stanju. Da ne govorimo o blizini granice u konkretnom slučaju...
Nema nade za tunele meni se čini :mrgreen:
admin2

LupusREBEL wrote:Kad sam bio tamo, došao je defender s HV-***-AA tablicama i iznutra izišao satnik i dva narednika s oznakama dočasničke škole i počeli kenjkat da je aerodrom i vojarna opet postala perspektivna te zvali nekog bojnika koji je kao zabranio bilo kako istraživanje ak' nemam dozvolu i da idu piste obić pa da će se vratit da se to razjasni, no ni nakon sat i pol ih nije bilo, e sad dali se prave važni ili ne, neznam.
Znam da sam ih upitao, na kraju, kako smiju tako blizu granice i legitimirat ljude, na što su oni bahato odgovorili da oni smiju sve, no uzvratio sam im da sam 17. godina bio DVO a da nisam ni na prijavnici smio legitimirat ljude a ne na cesti pa ih je malo to sve zbunilo i promrljali su da će se vratit ali niš od toga...
admin2

JoZ@ wrote:
LupusREBEL wrote:Znam da sam ih upitao, na kraju, kako smiju tako blizu granice i legitimirat ljude, na što su oni bahato odgovorili da oni smiju sve,

joj sad mi jos vise zal kaj nisam bil tam :evil:

bas me zanima dal bi prepoznal kojeg od tih genijalaca :D
admin2

LupusREBEL wrote:Ma, nisam se ja htio navlačit s njima, pozvali bi ili VP ili pograničnu i evo sranja, a ko za vraga nisam im upamtio imena na prsima...
Trebao sam odmah upisat i pitat pod čiju nadležnost spada Željava tj. pod čiju vojnu poštu, ak' je perspektivna?
admin2

Postby admin2 on 26 Jun 2008, 22:52

JoZ@ wrote:trebo si ih trazit putni nalog :D
da vidis koje im je odrediste

garant skrenuli malo sputa
ono ajmo se malo provozat
admin2

LupusREBEL wrote:Baš bi mi dali...
Znaš, ono, spika, Vojna tajna itd...
Ali javili su se na graničnom prelazu da su bili u obilasku...
admin2

JoZ@ wrote:
LupusREBEL wrote:Baš bi mi dali...
Znaš, ono, spika, Vojna tajna itd...
Ali javili su se na graničnom prelazu da su bili u obilasku...

ma nisam ni mislil da bi
al kad seru oni mozes i ti

aj bas cu vidit kakve veze docasnicka ima stim
admin2

Postby admin2 on 26 Jun 2008, 22:53

VOSt wrote:Ma nisam ja bas toliko siguran za pricu vezanu za HV,

perspektiva objekta je jednaka 0, teska nula, to vise nije aereodrom... niti ikakva baza. samo zato sto postoje tuneli ne znaci da se daju iskoristiti. Ima puno kvalitetnijih objekata, vojarni, tunela koji su 100000 puta boljem stanju pa su neperspektivni, pa na kraju je i ovaj proglasen neperspektivnim jer vise niti ne pripada MORH-u. Ma ljudi nazalost nista od zelje za Zeljavom, puste zelje i nade.

Ja ne vidim odakle bi si MORH priustio ovakvu bazu za ista... dali skladiste, komanda, eventulano mogu tu nesto vjezbati i trcati.... ali dok ne razminiraju.... a proslo je vec 20godina.... Kad bi se tamo ista islo raditi, prenamjeniti, to bi vjerojatno bio najveci poduhvat MORHA nakon rata. Pa makar zakrpali Komandu baze.... ma nema sanse
admin2

Next

Return to Piste i vanjski objekti