Državna granica....

Rasprava o objektima i njihovim ostacima vidljivim na površini.

Re: Državna granica....

Postby admin2 on 26 Jun 2008, 22:53

treb wrote:Apsolutno se slažem. Vjerujem da bi najveći doseg mogao biti da se tuneli preslože za skladišta. Bilo što više od toga vjerujem da je čista utopija. Pa bila ova vlada i sljedećih 20 godina HDZ-ova neće si dopustiti nešto ovakvoga. :)
admin2

Postby admin2 on 26 Jun 2008, 22:54

JoZ@ wrote:skladiste cega :?:
UBSa :?:
tak blizu granice sigurno ne
admin2

hrvoje wrote:
LupusREBEL wrote:Kad sam bio tamo, došao je defender s HV-***-AA tablicama i iznutra izišao satnik i dva narednika s oznakama dočasničke škole i počeli kenjkat da je aerodrom i vojarna opet postala perspektivna te zvali nekog bojnika koji je kao zabranio bilo kako istraživanje ak' nemam dozvolu i da idu piste obić pa da će se vratit da se to razjasni, no ni nakon sat i pol ih nije bilo, e sad dali se prave važni ili ne, neznam.
Znam da sam ih upitao, na kraju, kako smiju tako blizu granice i legitimirat ljude, na što su oni bahato odgovorili da oni smiju sve, no uzvratio sam im da sam 17. godina bio DVO a da nisam ni na prijavnici smio legitimirat ljude a ne na cesti pa ih je malo to sve zbunilo i promrljali su da će se vratit ali niš od toga...

Koji moroni :mrgreen:
Nije niti čudo da nisu u stanju spriječiti da im odvoze sve živo iz kasarne i tunela....
admin2

LupusREBEL wrote:Po pravilu službe i SOP-u (Standardi operativni postupak) svaka vojna osoba koja prilazi nekoj drugoj vojnoj ili civiloj osobi mora se predstaviti (ako osobu ne pozna) "Gospodine, bojnik Ćiro Blažević, trebao bih Vas jednu nogometnu loptu!", a ako ima vrši neku funkciju dodaje "zapovjednik Nogomtne momčadi "Dinamo" ", ili "vodioc obilaska objekta stadion "Maksimir" " ili "službujući stadiona "Maksimir" ", te iznjet svoj zahtjev, stav ili mišljenje no telci nemaju pojma ni o pravilima službe a kamoli nečem drugom, bili su tamo da su bili...
Naravno, ako nemože riješiti spor s civilnom osobom, zove u ispomoć isključivo civilnu tj. temeljnu policiju, civilna osoba ni u jednom trenutku, osim pri ulasku na prijavnici, netreba mu se indeficirati, ni na koji način, kao i vojnik što se nemora indeficirati temeljnom policajcu, no ako to ne učini policajac je dužan pozvati vojnu policiju na daljnje postupanje s vojnom osobom.
admin2

VOSt wrote:ma si to lijepo objasnio Lupus, bravo.

Znaci vojno lice niti VP osim na prijavnici nemoze niti legitimirati Civila?

Sto se tice skladista.... hmmm skladista, a pogotovo u natou moraju imati odredjene standarde, nemos ti samo skladistiti jer je to tunel. Ili jer je to nekad bio velebni objekat.
A i cini mi se da u Hrvatskoj imamo standarizirana skladista na pretek, koja se neka i koriste, a ona u losem su stanju su morali napustiti nakon onog dogadjaja u Srbiji kad je jedno skladiste izgorilo. pa je bio u novinama cak i popis gdje su skladisni objekti koji ce se nastaviti koristiti za potrebe MORH-a, a jedino se sa liste sjecam onog u Valelungi u Puli, za koji su rekli da je od starih u najboljem stanju. A od novih-preuredjenih ono u V.B.
admin2

Postby admin2 on 26 Jun 2008, 22:55

LupusREBEL wrote:VP te može zadržati do dolaska temelne policije ali nesmje upotrijebiti sredstva prisile ako im životi nisu ugroženi ili bi mogli doć do ugroze.
Stražar na nekom objektu te samo može udaljiti, nikako pod prisilom oružja zadržavati ako nisi preskočio ogradu ili prisilno pokušao ući u čuvani objekat.

Standardi za skladišta je nešto drugo, do sad sam vidio kako se od ex JNA svinjca pretvara u skladište streljiva i UbS-a, bez standardizacije ili bilo čega, i to u mirnodorbskom vremenu.

Ali, definitivno, piste i tuneli, nemogu vojsci poslužiti, čak i da hoće pretvorit u skladište, to bi bilo jedno od najskupljih skladišta.
Inače UbS i MES skladišta moraju biti nadzemna.

Daljnje opisivanje ide u off topic...
admin2

JoZ@ wrote:
LupusREBEL wrote:Inače UbS i MES skladišta moraju biti nadzemna.

hm
bas se nebi slozil stobom
vidjel sam u dvije vojarne
skladiste UBSa ukpano u brdo
admin2

LupusREBEL wrote:Vidio sam ih ja brdo skladišta UbS ukopana u brda, naime radi se o kojem UbS i čemu služi i kad treba biti posluženo.

Pretežno ukupana skladišta UbS je skup UbS, npr. maljutke, te na poligonima za vježbu, mine (PP, PTn i sl nisu ukopani).
admin2

treb wrote:Nisu sva skladišta nužno za UBS. :)
admin2

Postby admin2 on 26 Jun 2008, 22:56

Firewall wrote:
LupusREBEL wrote:Kad sam bio tamo, došao je defender s HV-***-AA tablicama i iznutra izišao satnik i dva narednika s oznakama dočasničke škole i počeli kenjkat da je aerodrom i vojarna opet postala perspektivna te zvali nekog bojnika koji je kao zabranio bilo kako istraživanje ak' nemam dozvolu i da idu piste obić pa da će se vratit da se to razjasni, no ni nakon sat i pol ih nije bilo, e sad dali se prave važni ili ne, neznam.
Znam da sam ih upitao, na kraju, kako smiju tako blizu granice i legitimirat ljude, na što su oni bahato odgovorili da oni smiju sve, no uzvratio sam im da sam 17. godina bio DVO a da nisam ni na prijavnici smio legitimirat ljude a ne na cesti pa ih je malo to sve zbunilo i promrljali su da će se vratit ali niš od toga...

Ma to su vas samo zezali...sve što si napisao u potpunosti stoji.
admin2

Firewall wrote:Također je zanimljivo da tijekom posjeta Goloj Plješivici nismo imali takvih problema...

Image
admin2

JoZ@ wrote:
Firewall wrote:Također je zanimljivo da tijekom posjeta Goloj Plješivici nismo imali takvih problema.

a znas i sma da sve zavisi na kakvog nadobudnog napuhanka naletis :wink:
admin2

Postby admin2 on 26 Jun 2008, 22:57

LupusREBEL wrote:Neznam, osobnog sam mišljenja da jedan časnik, pogotovo takvog čina, (Satnik) nesmje si dozvoliti zajebancije, pogotovo ne na graničnom području u kojem sam još uvjeren da nisu smjeli biti tamo, osobno me se ne tiče jer nisu radili problema, al' mogao je naići na nekog ko bi napisao pritužbu MORH-u zbog nedoličnog ponašanja pripadnika OS RH, a ja znam što znači "Narušavanje ugleda Hrvatske vojske" zbog kojeg sam popio 18-mjeseci udaljavanja s dužnosti i 40% oduzimanje osobnog dohodka na 12 mjeseci.
Koštalo me finih 100-njak tisuća kuna+/- 20-tak...
admin2

JoZ@ wrote:
LupusREBEL wrote:Neznam, osobnog sam mišljenja da jedan časnik, pogotovo takvog čina, (Satnik) nesmje si dozvoliti zajebancije, pogotovo ne na graničnom području u kojem sam još uvjeren da nisu smjeli biti tamo,

zato mi je i zal ko psu
kaj nisam bil tam da malo popricam snjima
a onda jedan tel poziv tipa
molim daj provjeri tog i tog u HV xxx YY
koj K radi na zeljavi 8)

mislim da bi isti cas pozelenel :D
admin2

Firewall wrote:Stvarno bezveze da vas ne gnjavi ni granična policija ni DGS nego na kraju HV, i to iz vojnog učilišta!
admin2

PreviousNext

Return to Piste i vanjski objekti