Špilja između KT-a i ventilacionog otvora iznad ulaza 3

Rasprava o objektima i njihovim ostacima vidljivim na površini.

Re: Špilja između KT-a i ventilacionog otvora iznad ulaza 3

Postby AutoExpert on 06 Feb 2010, 21:18

Tacno je onda i po ovoj karti da je su minirani betonski rovovi i sve iznad njih....
Jel to minirano jel ima prilaz Zeljavi odozgo ili nesto je drugo u pitanju?
AutoExpert
Elitni forumaš
Elitni forumaš

Postby AutoExpert on 13 Feb 2010, 20:37

Pre neki dan je bilo na HRT1 , neke speloloska organizacija iz Pule(nije NIF Pula),valjda su proslavljali neku godisnjicu,bave se istrazivanjem,pecina,rupa i itd ali u i podzemnih obejkata i dosta expedicija rade DZABE,pa ne znam da li bi pristali da rade istrazivanje onih ventilacionih rupa u plafonu u tunelima i ostalih rupa?
AutoExpert
Elitni forumaš
Elitni forumaš

Postby LupusREBEL on 13 Feb 2010, 20:45

Sve je to ljepo u dogovorima, vjerujim mi, u realizaciji smo samo pušing, jer nakraju, em se pokradu materijali em edobiješ na uvid foto-video dokumentaciju a kamoli druge info...
Image
LupusREBEL
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby AutoExpert on 14 Feb 2010, 20:33

I to sto kazes,dosta tipova sa ostalih foruma su uotrebili neki materijal koji sam ovde procitao i slike koje ste vi napravili,jeb... ga svi bi hteli da budu slavni i poznati pa se bave plagijatima i "pozajmljuju" materijal odavde......
AutoExpert
Elitni forumaš
Elitni forumaš

Postby AutoExpert on 20 Feb 2010, 11:34

TREB @ : Pa što ćeš više u brdu??? Samo fali jedan šator i to u vrlo opasnom području.

Treb jel mislis da je jedan sator i od koje komore ili je neki saht?

Smaram vishe sa tim brdom ali meni je i dalje se sumljivo sto su toliko minirali taj deo iznad ako nema nista bitno.....
AutoExpert
Elitni forumaš
Elitni forumaš

Postby treb on 20 Feb 2010, 14:00

AutoExpert wrote:TREB @ : Pa što ćeš više u brdu??? Samo fali jedan šator i to u vrlo opasnom području.

Treb jel mislis da je jedan sator i od koje komore ili je neki saht?

Smaram vishe sa tim brdom ali meni je i dalje se sumljivo sto su toliko minirali taj deo iznad ako nema nista bitno.....

Ne znam. Ventilacija navodno fali još jedna samo. Ostale je Djadjo obišo, al možda griješim, ne zanima me to pretjerano. Mislim, rupa u brdu kroz koju ide zrak. Vrlo važno. :)

A zašto su minirali, pročitaj baclawine postove. Nema veze s "rupicama" u brdu.
Image
treb
Site Admin
Site Admin

Postby relay station on 20 Feb 2010, 14:54

stvarno nepotrebno riskiranje bi bilo trazenje tog jedinog preostalog vent satora..
puno manje opasno bi bilo istrazivanje vent tunela iznad galerija
Image Ako želite posjetiti aerodrom Željava i okolicu, obratite pažnju na OVE PODATKE
relay station
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby AutoExpert on 20 Feb 2010, 23:19

A i za to u galeriji taj ventilacioni otvor ti je potreban neki alpinista sa opremom
kako uci u taj otvor u galeriji kad je visoko a i kad udjes pitanje sta je unutra i da li je prohodno?
Opet sa druge strane ako si tolike srece da na kraju te ventilacije izadjes tacno na taj neotkriveni saht,a sigurno je i miniran jer se nalazi u tom neistrazenom tj opasnom prostoru,
pogotovo kad znamo iz snimaka izvidjanja ABIH da su sva vrata od vent.satora bila minirana...
Naravno nikome se ne preporucuje da zalazi gore i brdo jer je pitanje gde sve leze mine,pogotovo kad je vegetacija velika i posle toliko godina gde su i vidljive mine postale deo prirode i sada leze zakamuflirane....
Da neko ima neku dalju strategiju ili plan oko analiziranja i proucavanja objekta?sta je sledece na redu?ima li neko predlog?
AutoExpert
Elitni forumaš
Elitni forumaš

Postby LupusREBEL on 20 Feb 2010, 23:33

Mina je teško zakamuflirana, neštoje uvjek odaje...
...ali netreba iskušavati.
Image
LupusREBEL
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby relay station on 21 Feb 2010, 14:41

AutoExpert wrote:A i za to u galeriji taj ventilacioni otvor ti je potreban neki alpinista sa opremom
kako uci u taj otvor u galeriji kad je visoko a i kad udjes pitanje sta je unutra i da li je prohodno?
Opet sa druge strane ako si tolike srece da na kraju te ventilacije izadjes tacno na taj neotkriveni saht,a sigurno je i miniran jer se nalazi u tom neistrazenom tj opasnom prostoru,
pogotovo kad znamo iz snimaka izvidjanja ABIH da su sva vrata od vent.satora bila minirana...
Naravno nikome se ne preporucuje da zalazi gore i brdo jer je pitanje gde sve leze mine,pogotovo kad je vegetacija velika i posle toliko godina gde su i vidljive mine postale deo prirode i sada leze zakamuflirane....
Da neko ima neku dalju strategiju ili plan oko analiziranja i proucavanja objekta?sta je sledece na redu?ima li neko predlog?

ma jok koja oprema to su cijevi pozamasnjih gabarita
jedino za popeti na kombiju se doveze ovo
Image
sto vjerujem da dosta ljudi ima i doma tako da nevidim problema u penjanju do otvora
ima raznih dimenzija
http://www.ljestve.com/index05.htm
Image Ako želite posjetiti aerodrom Željava i okolicu, obratite pažnju na OVE PODATKE
relay station
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby AutoExpert on 21 Feb 2010, 15:05

Ja cu da poteram kombi za sledecu expediciju a nek neko nabavi merdevine da ih ne bi ja vukao iz bgd na krovu...
Samo da nadjemo dobrovoljca,ako ne odoh ja uz merdevine posto najvishe pricam o tome :hi
AutoExpert
Elitni forumaš
Elitni forumaš

Postby LupusREBEL on 21 Feb 2010, 21:49

Gdje!? :confused0059
Image
LupusREBEL
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby AutoExpert on 21 Feb 2010, 21:51

Ne pratis moju diskusiju sa relejcem,kaze relejac da je bolje da se neko pentra u ventilacijske otvore u galerijama,tj one rupe u plafonu nego da se pentramo ko Djadjo sto se pentrao uz brdo
AutoExpert
Elitni forumaš
Elitni forumaš

Postby LupusREBEL on 21 Feb 2010, 22:00

Pratim, pratim, ali ti relejca shvaćaš osobno...
Image
LupusREBEL
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby AutoExpert on 21 Feb 2010, 22:07

Mislim da bi mene policija odmah uhapsila kad bi me videla sa kobijem sa BG tablicama i merdevinama odozgo,mislili bi da sam jedan od lesinara koji maznjavaju kablove sa Zeljave....... :confused0059
AutoExpert
Elitni forumaš
Elitni forumaš

PreviousNext

Return to Piste i vanjski objekti