Planinarenje na Golu Plješivicu

Svrha i namjena objekata i opreme koja je bila instalirana gore.

Re: Planinarenje na Golu Plješivicu

Postby admin2 on 29 Jun 2008, 18:47

OROSt wrote:
trotil wrote:U skladištu imali rezervne ili priručne antene kao i željeznu konstrukciju (nsaoč) za antene itd. Dolje na slici u pozadini se to lijepo vidi. Dobro da je konstrukcija preteška jer bi i to neko odnio.....

Vjerujem da bi ekipe nakon nekog bombadovanja mogle uspješno ukloniti kvarove i sl u roku 24h, A da baš neko troši atomišen bombu na rrčv zaradio bi odmah zatvor........

Image

ej jel to slika tj fotka GUSLE... ej dečki vi ste iz NUF pretpostavljam svka vam čast... još kad sam vas vidio da ste donijel agregat na kilometar i pol..i zriktali totalno devastiranu Guslu ...pa popizdil sam na vas..prejaki ste prelegendarni.... samo tako nastavite... cijela nacija je uz vas... vi ste jedini koji nešto radite na tim objektima, ... što se vidi iz mnogih vaših reportaža, ... vjrojatno niste postavili sve kaj ste radili, ..no bez obzira držim vam palčeve, ..samo naprijed..najbolji ste...

vaš obožavtelj
OROSt
admin2

Postby admin2 on 29 Jun 2008, 18:48

Firewall wrote:
OROSt wrote:U SLUČAJU ATOMSKOG RATA GAĐALI BI SE GRADOVI..išlo bi se prema ljudskom devastejšenu, ..ko bu bio budala gađati RRČv..a ima ih brdo i svi skriveni i + duboko pod zemljom.... u živoj stjnečugi

onda čemu pancirno hermetička vrata, ....

Istina po doktrini hladnog rata gađaju se gradovi ali i važnije vojne instalacije. Nebi me čudilo da je i Željava bila na popisu ciljeva za gađanje ICBM-ovima. Pancirna vrata tu imaju ulogu ABK zaštite nakon udara za sačuvanje ljudstva....ako bi preživilo eventualnu udar.
admin2

VOSt wrote:zivili,

iako ovo stu cu reci spada vise pod hladni rat....

ali eto... koristenje nuklearnog naurazanja u smislu kojeg mi najcesce mi zamisljamo, tj. jedan baci prvu, pa drugi odgovori.... pa tako nastane apkalipsa je oduvjek poznato kao oblik ratovanja koji se gotovo sigurno nikada nebi upotrijebio. Dakle globalno koristenje ICBM taktike na toj razini je najmanje vjerojatno u taktickom smislu.

Druge su opcije u igri. a radi se o tome da se nuklearne glave koriste za zadavanje vecih gubitaka tehnici i ljudstvu samo u, tzv., defanzivnim i ofanzivnim djelovanjima. Zapravo radi se o jako limitiranom koristenju N. naouruzanja. I najcesce se nebi koristila u prvom valu napada na teritorij nego tek nakon neuspjelih forsiranja odredjenih, u logisitckom smislu, teritorija. Iako realno postojale su liste, ciljevi i cijela razviejna infrastruktura za globalni rat, isto tako postojala je i za limitirano kirstenje N. ali takvo sto nika nije bilo na TV u filmovima... pa u nasim shvacanjima potpuno drugacije zvuci.
admin2

Firewall wrote:To je scenario Istočna-Zapadna Njemačka. Tu bi došlo do klasične bitke uz uporabu taktičkog nuk oružja u krajnjem slučaju ali strateški koncept ICBM-ova je preći Atlantik-Sjeverni Pol i zadati konačni udarac.
admin2

admin wrote:Dečki sa http://www.motori.hr htjeli prekjučer do Gole Plješevice,
...ali. :wink:
Image
...ima ovdje nešto sličica:
http://www.motori.hr/forum/index.php/to ... msg1747200
admin2

Postby admin2 on 29 Jun 2008, 18:49

LupusREBEL wrote:E sad, imam prijevod FM za korištenje atomskih tj nuklearnog projektila, nakon datog odobrenja za uporabu istog, poslje sami zapovjednici odlučuju o daljnjim udarima i to u razini bojne/bitnice.
Koliko sam shvatio sve to, a baš i nisam, udari se rade na vojne položaje a ne na gradove.
Zanimljivi dio svog FM je pretažan preznak na čuvanje, skladištenje i održavanje nuklearnih projektila, taj FM neopisuje interkonti nuklearne projektile već topničko-raketne nulearne projektie.
Zato sumnjam da bi itko završio na sudu ako bi mislio da je Gola Plješevica važan cilj za uništenje a kovecinalnim oružjem je nemoguće uništit već izričito nuklarnim udarom.
Ako koga zanima dio FM-a mogu zaljepiti i tu (ili negdje gdje paše).
No razvojem topništva i raznih projektila sam udar u objekte podzemne bunkerska spremišta i skrovišta skoro pa netreba nuklearni udari.
Naletio sam na jedan podatak nje US Armi razvija granatu koja se prilikom rasprskavanja djeli na 20-tak manjih koji vrše kumuutivne eksplozije po objektu, a slučajno i ne dotaknu objekat imaju samounštenje, razlika između zabranjene kazetne i ove granate je u tom što su kod ove granate fragmeti eksplozivni, znači nema zvočića i slično, te kad se granata zabije u tlo nastavljaju dijelovi granata, jedan za drugim raditi proboj do 20-tak metara u dubinu udara, da ne spominjem tlaćne granate ili granate koje su skroz smješne. npr jedna je obično spremište tekućeg kisika s eksplozivnim punjenjem i radi jaki prasak te oglušuje vojnike na bojištu.
Da nepišem o najnovijem projektu koji radi na princimu mikrovalne pećnice, koje jednostavno zagrijavaju opremu i vojnike na bojištu.
No dok sve to dođe u službenu uporabu u U.S. Armi potrajat će, npr Full metal zrno trebalo je 8 godina ispitivanja samo da se uzme u obzir njegovo korištenje (toj je zrno koje je potpuno čelično a da nebi uništavalo cijev prevučeno je elektrolizom bakar preko njega, metak 7,62 probija, navodno, željeznu ploču debljine 500 mm ako se prethodno ne rikošetira, jer na običnim pancirnim zrnima košuljica služi da se zaljepi za oklop i sredina zrna vrši proboj oklopa).
admin2

VOSt wrote:negdje sam citao, cini mi se u vojnoj enciklopediji, da bombe predvidjene za dubinzka razaranja, imaju svojstvo, da se mnozi kilaza i visana odakle je bacena, te se lako racuna dubina urona u zemlju, pjeasak, beton, ... prije eksplozije, pa sam tako i vidio podatak da bomba bez vecih nauka moze uci 10-ak metara pod beton prije eksplozije, iako meni to vizualno izgleda jako puno
admin2

LupusREBEL wrote:Ma čini ti se, još nekih 80-tih objavljena je studija ex JNA za aviobombe koje mogu proć kroz zgradu, nekih 5-7 katova pa tek onda detonirat.
Izračun za proboj avio bombe nekog materijala izgleda nekak ovako, koliko se ja sjećam, brzina zrakoplova+gravitacija+žilavost terena+otpor terena=proboj aviobombe.
Normalno u tome utiče tlak zraka, brzina vjetra, vlažnost zraka i objekta koji se probija.
Na topničkim zrnima postoje tepirni upaljači koji se tempiraju u neke milisekunde da zrno prvo uđe u objekt tek onda da detonira.
Zato u posadi topova, haubica i minobicača postoji poslužitelj koji ima posebni naziv-tempirač.
admin2

LupusREBEL wrote:E da, da nebi ispalo krivo, ta studija, koju sam ja vidio, rađena je izričito za potrebe Civilnu zaštitu, znači ne za vojne potrebe, naime najvjerovatnije postoji i za vojne potreba kao što imam tablicu proboja utvrda za MB120, od lake i teške temirajuće rasprskavajuće mine (čak i remontirana) tako najvjerovatnije postoji i tablice za NATO i V.Pakt tablice.
A kao za vraga nikako da nađem priručnik mogućih NATO i V.Pakta nuklearne ciljeve, izgleda da mi je on '97 izgorio u stanu.

Inače, i zaboravio sam napisat da je i ex JNA imala program za razvoj nuklearnog oružja s sjedištem u Vinči.
Jugoslavenski komunistički predsjednik Josip Broz-Tito ozbiljno je planirao proizvodnju vlastitog atomskog naoružanja. U tu svrhu je 1958. sagrađen reaktor u Vinči kod Beograda, a tajni nuklearni program izvođen je desetljećima. Poznata je Titova rečenica iz 1960.: “Mi moramo imati atomsku bombu čak iako nas to bude stajalo polovicu našeg godišnjeg prihoda.” Hrvatski fizičar Ivan Supek osobno je više puta svjedočio kako su ga za sudjelovanje u tajnom projektu proizvodnje atomske bombe pokušavali angažirati Aleksandar Ranković i Svetozar Vukmanović. Naposljetku je SFRJ odustao od nuklearnog programa, a reaktor u Vinči ugašen je tek 1984.
admin2

Postby admin2 on 29 Jun 2008, 18:50

JoZ@ wrote:kolko je meni poznato
tu zadacu je dobil ruđer u ZG
admin2

Djadjo wrote:Mislim da nije proslo god dve od kako su Srbi taj obogaćeni Nešto, iz Vinče poslali za rusiju...mislim da je to pisalo po medijima kad je bilo aktualno..

Djadjo
admin2

VOSt wrote:mada ovo sve nema veze s planinarenjem na golu p.

Ali ni za taj projekat nije bila zaduzena ni Vinca, ni R.Boskovic, vec
Jožefu Stefanu, R.Boskovicu i Vinci skupa.

izgleda da se planiralo raditi Slabje N. Glave, u prvom redu za protivbrodska djelovanja i zaustavljanju prodora jedninica na kopnu + zagadjivanje tla da bi se navuklo neprijatelja na odredjene rute...
admin2

Postby admin2 on 29 Jun 2008, 18:51

Firewall wrote:
LupusREBEL wrote:Ako koga zanima dio FM-a mogu zaljepiti i tu (ili negdje gdje paše).

Može samo daj link. Predlažem u nedostatku boljega rapidshare.com servis.
admin2

Firewall wrote:
admin wrote:Dečki sa http://www.motori.hr htjeli prekjučer do Gole Plješevice,
...ali. :wink:
Image
...ima ovdje nešto sličica:
http://www.motori.hr/forum/index.php/to ... msg1747200

Ajme snjega, ali ne čudi me...i Velebit je isto pod snjegom.
admin2

Firewall wrote:
LupusREBEL wrote:Da nepišem o najnovijem projektu koji radi na princimu mikrovalne pećnice, koje jednostavno zagrijavaju opremu i vojnike na bojištu.

Inače se radi o klasičnom radaru samo manje snage. Imam video sa discoveryja staviću par slika prvom prilikom.
admin2

PreviousNext

Return to Radarski položaj Gola Plješevica