Planinarenje na Golu Plješivicu

Svrha i namjena objekata i opreme koja je bila instalirana gore.

Re: Planinarenje na Golu Plješivicu

Postby admin2 on 29 Jun 2008, 18:52

Firewall wrote:
LupusREBEL wrote:
Inače, i zaboravio sam napisat da je i ex JNA imala program za razvoj nuklearnog oružja s sjedištem u Vinči.
Jugoslavenski komunistički predsjednik Josip Broz-Tito ozbiljno je planirao proizvodnju vlastitog atomskog naoružanja. U tu svrhu je 1958. sagrađen reaktor u Vinči kod Beograda, a tajni nuklearni program izvođen je desetljećima. Poznata je Titova rečenica iz 1960.: “Mi moramo imati atomsku bombu čak iako nas to bude stajalo polovicu našeg godišnjeg prihoda.” Hrvatski fizičar Ivan Supek osobno je više puta svjedočio kako su ga za sudjelovanje u tajnom projektu proizvodnje atomske bombe pokušavali angažirati Aleksandar Ranković i Svetozar Vukmanović. Naposljetku je SFRJ odustao od nuklearnog programa, a reaktor u Vinči ugašen je tek 1984.

...ali i

Što se tiče proizvodnje atomske bombe i Režim Miloševića pokušavao je napraviti atomsku bombu od nuklearnog materijala iz Sovjetskog Saveza, koji je na početku mandata Mihaila Gorbačova nestao na mađarsko-jugoslovenskoj granici! Radilo se o nekoliko bojevih glava s nuklearnim punjenjem koje su stigle do te granice, a tu im se gubi svaki trag. Srbija je pokušala napraviti bombu snage slične onoj koja je bačena na Hirošimu, što je bio nastavak projekta Aleksandra Rankovića iz pedesetih godina prošlog vijeka, koji je stopiran njegovom smjenom. Srpski tajni agenti zajedno sa kolegama iz raspadajućeg SSSR-a dobili su nuklearni materijal, za koji se kasnije utvrdilo da je nestao iz Moskve.

- Milošević je osjetio da bi posjedovanjem atomske bombe mogao parirati cijelom svijetu. U vrijeme raspada Jugoslavije i SSSR-a nije bio problem doći do nuklearnog materijala. Atomska bomba trebala se napraviti u Vinči, a za realizaciju cijelog projekta bila je zadužena grupa naučnika, koji su poslje umrli pod sumnjivim okolnostima. Zbog sankcija na uvoz oružja i opreme u bivšu Jugoslaviju, ali i pritiska svijetskih sila, projekt izrade atomske bombe nije realiziran...
admin2

relay station wrote:vinca-rankovic-gorbacov-gola plesevica..malo off
admin2

Firewall wrote:Istina, to možemo nastaviti pod HLADNI RAT
admin2

Postby lisica on 02 Aug 2008, 07:53

Dali se sprema uskoro kakva posjeta Željavi tj Goloj Pljesevic, ja znam put od BiH strane prema Goloj Plješevici [viking]
lisica
Tihi forumaš
Tihi forumaš

Postby LupusREBEL on 02 Aug 2008, 18:23

Hm, budemo ti poslali poruku ako se bude išlo... :modo
LupusREBEL

Postby Riker on 01 Sep 2008, 09:49

Baš fino izgleda Bihać, uredan gradić...treba ić tamo, frend spominje neka mjesta tamo navodno vrhunska klopa i to...idem drugi mjesec do njega pa ćemo do grada vidit šta ima
Riker
Elitni forumaš
Elitni forumaš

Postby relay station on 06 Sep 2008, 12:00

Image Ako želite posjetiti aerodrom Željava i okolicu, obratite pažnju na OVE PODATKE
relay station
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby relay station on 06 Sep 2008, 16:08

e pa to je ono zazidano ono o cemu postoje samo pretpostavke
Image Ako želite posjetiti aerodrom Željava i okolicu, obratite pažnju na OVE PODATKE
relay station
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby stalker on 20 Dec 2008, 11:09

Evo vidim o mom rodnom gradu se piše o Bihaću mogu vam reći da jes jedan lijep gradić koji ima bogat kulturno istorijski sadržaj.Recimo ako se neko odluči posjetiti grad ja mu preporučujem da to uradi u ljeto kada se može otići na obale najljepše rjeke "Une" te uživati u njenim prirodnim ljepotama.
Koji su bili a neki jesu vijdejli su kako je grad sredjen i to sve,a zamislite ljeti ovo vam govorim oz iskustva jel bavim se ribolovom i obilazim obale rijeke Une.
WELKOMEN DOBRODOŠLI :OO3
Huan je drmnuo tekilu,Huan je skupio gerilu,Huan je pucao u stilu rataratarara

Image Ako mislite da možete raditi isto što i LupusREBEL obratite pažnju na OVE PODATKE Image
stalker
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Postby IRMAN_MAster on 29 Jan 2009, 01:07

znali ko kako da dodjem na golu pljesevice sa strane gdje se bihac nalazii! [oops] [oops]
IRMAN_MAster
Tihi forumaš
Tihi forumaš

Postby VP4868/4 on 29 Jan 2009, 15:37

stalker wrote:Evo vidim o mom rodnom gradu se piše o Bihaću mogu vam reći da jes jedan lijep gradić koji ima bogat kulturno istorijski sadržaj.Recimo ako se neko odluči posjetiti grad ja mu preporučujem da to uradi u ljeto kada se može otići na obale najljepše rjeke "Une" te uživati u njenim prirodnim ljepotama.
Koji su bili a neki jesu vijdejli su kako je grad sredjen i to sve,a zamislite ljeti ovo vam govorim oz iskustva jel bavim se ribolovom i obilazim obale rijeke Une.
WELKOMEN DOBRODOŠLI :OO3

pa nisu rimljani bili munjeni kad su joj dali ime "una"!
uno=1 sto bi znacilo jedna i jedina-najljepsa u bivsem
rimskom carstvu.
hvala na paznji! [luda2]
29.12.2018.
pozdrav X :garde
VP4868/4
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby blake on 30 Jan 2009, 21:08

Nakon sat i pol traženja, nađoh jedan svoj prastari post:

"...Treća stvar: usred zime smo sa fapom išli izvlačiti dajca koji je ostao zaglavljen u snijegu od nekih 80 cm, ali nismo uspjeli jer nam se sledio zrak, pa nas je tek BRDM izvukao. Išli smo nekud uzbrdo ali poslije samog aerodroma (tj poslije 4 usjeka). Bila je uz to i priča da se neki od vojnika iz odozgo (valjda s kt-a) pijan vraćao iz grada, sjeo pod drvo i smrznuo se...."

Nakon ovih slika; je li moguće da ovdje radi o tom putu?
blake
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Postby IRMAN_MAster on 31 Jan 2009, 15:59

Firewall wrote:..ili drugi put iz Bihaća prema karti...

:followme:

...ali bi se zadnja dionica morala planinariti, ili ići okolo stazom-cestom okolo i priključiti se na cestu sa hr strane koja ide na Golu. ( u oba slučaja naravno, prelazi se granica !!! )

dalo bi se ovim putem otici na goli vrh, samo me zanima ovaj dio sto si mi rekao da odem kroz sumu sto si oznacio zelenom strelicom, imali tu opasnosti od mina?
IRMAN_MAster
Tihi forumaš
Tihi forumaš

Postby LupusREBEL on 31 Jan 2009, 16:07

Ma nema, tu ti se nikad nije ni ratovalo, ni miniralo, iako sam mišljenja da tu nikad nije ni bilo nikakve vojske, da je sve to mit kao o šumskim vilama i vješticama, svi o tom pričaju a nikad nisu vidjeli. Slobodno hodaj po svemu, po cjeloj šumi, navodno nije ni rata bilo.
Nego da te upitam, gdje ti živiš, ili bolje rečeno gdje si dosad živio?

E neznam ni koji godište, ali da ti pojasnim, u Bihaću u zadnjih 20 godina promjenilo se 20-tak vojski, od JNA do Fedearne Armije, raspala ti se Juga, Željava je korištena za bobardiranje zapadne Jugoslavije (po "Mladini"), prosute su tone exploziva, bombi, metaka, mina u tvojoj bližoj i daljoj okolici, Juga se raspala, Njemačka se spojila, Ameri napali dvaput Irak, pao ti je Berlinski zid, u Slovenije s dinara prešli su na Tolare a sa Tolara prešli na Euro, jer su primljeni u EU, i Hrvatska se odcjepila od Juge. ka i Bosna i Hercegovina, Željavu su banditi prilikom povlačenja digli u zrak, s navodno 60 miliona tona exploziva da nepadne NATO-u u ruke, koji će po njihovom predviđanju bombandirat beogradske cigane ko i švabe 1945., što se i obistinilo, NATO je bombardiralo Srbiju, Albanci su jedini narod na svjetu koji su dobili novu državu i imaju dvije države, tj. kosovo se isto odvojio od Juge, kao i Crna Gora, ako sam što ti prepustio, napisati, prelistaj malo novine, sve se to nedavno desilo...
LupusREBEL

Postby IRMAN_MAster on 02 Feb 2009, 16:10

zivim u bihacu, svako jutro kad ustanem gleam u pljesevici, i koliko znam da su se i na pljesevici vodile borbe! pa sam zbog toga malo pazljivi sto se tice toga.
IRMAN_MAster
Tihi forumaš
Tihi forumaš

PreviousNext

Return to Radarski položaj Gola Plješevica