Posjet Željavi (11. 09. 2010.)-kiša, videonadzor

EXLUZIVNO: Snimke aerodroma dok je bio u operativnom stanju! Nigdje prikazano! Pogledajte obavezno! Foto i video materijal u boji!

Re: Posjet Željavi (11. 09. 2010.)-kiša, videonadzor

Postby cxfan on 21 Sep 2010, 23:34

Ja sam pokusao da priđem pistama u subotu 18.9., prvo sa bih strane ali je naš vodič nakon što smo prošli kapiju i nakon što su pored nas prošla kola ophodnje policije odsavjetovao daljni poduhvat.

Odmah nakon toga pokušali smo doč do pisti hr stranom. Ali kako se na forumu savjetuje javili smo se graničnom policajcu na hr strani i zamolili da dodzemo do piste. odgovor je bio jako neprijatan i bezobrazan čak. ispadu policajca čudili su se i svi ostali prisutni na granici.

Nakon tog iskustva vratili smo se u bihač bez da bi omirisali željavu. pošto je i padala kiša nismo produžili.

Sledeči put neču tako lako odustati.
cxfan
Tihi forumaš
Tihi forumaš

Postby LupusREBEL on 22 Sep 2010, 08:06

Stvarno bedara, koliko znam svi smo imali taka neugodna iskustva...
Image
LupusREBEL
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby cxfan on 22 Sep 2010, 13:07

Možda je to bilo zbog SLO tablica, ali pošto i nismo imali vremena na pretek na BIH - HR vratili smo se odmah.

Ja mislim da su i sa jedne i sa druge strane nesvjesni što sve bi se moglo napraviti sa jako malo para i sa puno ljubaznosti.
To je neverovatan turistički potencial za sada a da se napravi neka trkačka staza i da se napravi.........

Ma ljudi, ovi tamo neče da zarade i to je jedino objašnjenje.

Ja sam pre neki dan zalutao prema Lipnici i došao do A kasarne Bili su ljubazni i uputili me na pravi put a kod nas bi najvjerojatnije pucali.

Ljudi treba je pomaknuti granice u našim glavama i srcima!
cxfan
Tihi forumaš
Tihi forumaš

Postby LupusREBEL on 22 Sep 2010, 13:21

Neznam što misliš pod "kod nas" u Hrvtskoj Vojsci ima strogi pravilnik o stražarskoj službi da ni u ludilu nesmješ tek tako otvorit vatru, jedna od nebuloza je da moraš procjeniti (po danu i po noći) da li je osoba maloljetna, dali je osoba duševno zaostala, retardirana ili ima psihički smetnje, dali je osoba pijana, onda dolazi do ostalih procjena, jeli zalutala, jeli je gluha itd...
...ne poseže se za pucanjem se neisplati.
Image
LupusREBEL
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby Warlike_Warrior on 22 Sep 2010, 20:12

cxfan wrote:Možda je to bilo zbog SLO tablica, ali pošto i nismo imali vremena na pretek na BIH - HR vratili smo se odmah.

Ja mislim da su i sa jedne i sa druge strane nesvjesni što sve bi se moglo napraviti sa jako malo para i sa puno ljubaznosti.
To je neverovatan turistički potencial za sada a da se napravi neka trkačka staza i da se napravi.........

Mislim da je problem što se to trenutno ne može naplatiti, jer da se može brzo bi se pojavio osmjeh na licima zainteresiranih.
Image
Batman : Zločinci napreduju zbog popustljivosti društva...
Warlike_Warrior
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Postby LupusREBEL on 22 Sep 2010, 21:45

Warlike_Warrior wrote:Mislim da je problem što se to trenutno ne može naplatiti, jer da se može brzo bi se pojavio osmjeh na licima zainteresiranih.

Daj, molim te obrazloži ovu izjavu!? [smly_n010smly.gif]
Image
LupusREBEL
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby Warlike_Warrior on 22 Sep 2010, 23:29

cxfan wrote:---odgovor je bio jako neprijatan i bezobrazan čak. ispadu policajca čudili su se i svi ostali prisutni na granici.---

Da od željave ima financijske koristi šira zajednica Bihaća ili regije općenito, dočekivali bi turiste-potrošače sa osmjehom na licu, poput turizma na moru - ili bi barem moralo biti tako.
Image
Warlike_Warrior
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Postby LupusREBEL on 23 Sep 2010, 00:18

Zašto to misliš, pa 75 % Željavskih pista je na Hrvatskoj strani!?

I svi tuneli...

Image

Što bi Bihać imao s'tim i BiH, može evetualno parcipirat.

Mislim, kužim što hoćeš reć, da su tu npr Plitvička Jezera nebi nikog nigdje se tjeralo zbog materijalne koristi obiju država, ovako je sve samo trn u oku.
Image
LupusREBEL
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby AutoExpert on 23 Sep 2010, 08:13

MOzda je problem kod turistickih obilazak sto niko ne moze da garantuje sigurnost turista (mine,opasnost od urusavanja u tunelima,koncentracija otrovnih materija .....) , mozda blizina granice , mozda nezainteresovanost nadleznih tj Drzave.....
Mene samo cudi da Hrvatska drzava nije Zeljavu ponudila na prodaju??
AutoExpert
Elitni forumaš
Elitni forumaš

Postby LupusREBEL on 23 Sep 2010, 09:22

Nije pravno/imovinski rješena...
...što se tiče dotacija, donacija i materijalnih sredstava za razminaranje, dalo bi se to sredit. Bilo na telki, 4.000,000. € je za iduću godinu skupljeno sredstava za deminiranje, izvid i pregled misnsko sumljivih područja te kažu da se ove godine tržište stabiliziralo i da bi iduće godine trebalo biti stabilno. A potecionalni kupac bi uređivao unutra ili piste ne država, možda bi i država po principu javno-privatnog modela. Ali mislim da od tog svega niš dokle god je granica, zamisli dođeš na autodrom ili kafić, muzej i moraš pokazati putovnicu ili osobnu.
Image
LupusREBEL
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby Warlike_Warrior on 23 Sep 2010, 10:27

AutoExpert wrote:MOzda je problem kod turistickih obilazak sto niko ne moze da garantuje sigurnost turista (mine,opasnost od urusavanja u tunelima,koncentracija otrovnih materija .....) , mozda blizina granice , mozda nezainteresovanost nadleznih tj Drzave.....

Da i to je vjerojatno jedan od razloga za nekooperativnost, jer takvi "turisti" predstavljaju samo potencijalni rizik odnosno mogu lako nastradati, da ne govorim o otežanom pračenju ilegalnih prelazaka koji se mogu "maskirati" takvim turističkim posjetama.
Image
Warlike_Warrior
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Postby VP4868/4 on 23 Sep 2010, 11:03

Warlike_Warrior wrote:
AutoExpert wrote:MOzda je problem kod turistickih obilazak sto niko ne moze da garantuje sigurnost turista (mine,opasnost od urusavanja u tunelima,koncentracija otrovnih materija .....) , mozda blizina granice , mozda nezainteresovanost nadleznih tj Drzave.....

Da i to je vjerojatno jedan od razloga za nekooperativnost, jer takvi "turisti" predstavljaju samo potencijalni rizik odnosno mogu lako nastradati, da ne govorim o otežanom pračenju ilegalnih prelazaka koji se mogu "maskirati" takvim turističkim posjetama.

pametni ljudi su izmislili gradove i drzave na teritoriju druge drzave pa
bezcarinske zone pa exteritorijalnost...znaci nije kako zastititi pojedinca
i drzavu nego se ne mogu dogovoriti kako ce podijeliti lovu.
svi bi pili mlijeka i muzli ,a nitko s kravom na pasu!
14.05.2018.
pozdrav X :garde
VP4868/4
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby Warlike_Warrior on 23 Sep 2010, 14:47

Tako je svi bi hteli pare, a niko da uloži, zato ništa neće ni biti od svega toga.
Image
Warlike_Warrior
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Postby Danijel on 24 Sep 2010, 19:51

Evo oko 300-njak slika sa zadnje posjete na Željavu slikao je tomy s foruma...tomy javi se...
Slike se uploadaju još uvijek i bit će gotovo za 10-ak minuta

http://s892.photobucket.com/albums/ac122/Boxer_hr/
Danijel
Tihi forumaš
Tihi forumaš

Postby tomy on 24 Sep 2010, 20:34

evo konačno mojih slika... danijel ih je stavio maloprije pa gledajte i uživajte... [yes.gif]
tomy
Elitni forumaš
Elitni forumaš

PreviousNext

Return to Foto-Video galerija