Uvučeno-neutralno-konus (dokumentarni film)

EXLUZIVNO: Snimke aerodroma dok je bio u operativnom stanju! Nigdje prikazano! Pogledajte obavezno! Foto i video materijal u boji!

Re: Uvučeno-neutralno-konus (dokumentarni film)

Postby FirewireHR on 25 Jun 2011, 17:23

...e da bio je zanimljiv detalj kada je Ivandić rekao da su na njega pucali iz našeg PZO kod Dubrovnika.
Rekoše da je čak razgovarao sa tim ljudima, ali da nisu stigli pravodobno reagirati jer je brzo preletio pa su djelovali samo u odlasku. [smly_m055smly.gif]
Bilo bi fora da su autori dokumentarca uspijeli naći te ljude, pa da malo u kameru prepričaju tu epizodu. [smly_a025smly.gif]
[smly_c040smly.gif]
FirewireHR
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby LupusREBEL on 25 Jun 2011, 19:14

Meni je bio cc 99% odličan film. Nemam pritužbe...
...e sad koje je istina ili ne, nebi sad ja o tom...
Image
LupusREBEL
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby treb on 26 Jun 2011, 10:35

Evo, jauspio jutros pogledati diona hrt+, al tek od Borovićevog slijetanja u Puli pa do krajaemisije. Da, kao što reče let lampa, konačno se pičelo pričati i o pravim herojima, malim ljudima. Vjerujem da što će vrijeme više odmicati, to će kult ličnosti oca domovine slabiti, pa možda u povijesti bude mjesta i za ovakve poduhvate. Ali, da, moglo se i puno bolje, a obzirom da smo među privilegiranima obzirom na znanje o ovoj materiji, dio krivice će pasti i na nas ako se ne uključimo. Imam ideju! :)
Image
treb
Site Admin
Site Admin

Postby tomy on 26 Jun 2011, 10:42

treb wrote:Evo, jauspio jutros pogledati diona hrt+, al tek od Borovićevog slijetanja u Puli pa do krajaemisije. Da, kao što reče let lampa, konačno se pičelo pričati i o pravim herojima, malim ljudima. Vjerujem da što će vrijeme više odmicati, to će kult ličnosti oca domovine slabiti, pa možda u povijesti bude mjesta i za ovakve poduhvate. Ali, da, moglo se i puno bolje, a obzirom da smo među privilegiranima obzirom na znanje o ovoj materiji, dio krivice će pasti i na nas ako se ne uključimo. Imam ideju! :)

očemo li čuti za tu ideju??? [zbunjen---.gif] :a115 :confused0006
tomy
Elitni forumaš
Elitni forumaš

Postby FirewireHR on 26 Jun 2011, 11:09

treb wrote: Imam ideju! :)

[yes.gif]
[smly_c040smly.gif]
FirewireHR
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby bostjan on 26 Jun 2011, 11:40

FirewireHR wrote:
treb wrote: Imam ideju! :)

[yes.gif]

:hi
bostjan
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Postby relay station on 26 Jun 2011, 12:06

pogledao i moja ocjena solidno,jer kako je to skroz zapostavljeno inače medijski ovo dođe kao osvježenje,narocito pohvalno nočno snimanje u puli i opčenito zamjetan trud u objašnjavanju Borovićevog preleta,ostalo solidno,bez novih kadrova i podzemlja željave vec nama dobro poznati materijali,par novih kadrova sa pista,nešto dosada neviđenih kadrova ima i sa plesa,naravno top exluziva je snimak djelovanja sačastim lanserom po polozaju žirafe na aerodromu udbina dolet nekako baš iz ovog kuta kao na ovoj slici
Image
Image
Image Ako želite posjetiti aerodrom Željava i okolicu, obratite pažnju na OVE PODATKE
relay station
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby nikolaMKD on 26 Jun 2011, 18:17

svaka cast sto je vasa Htv uspela da skalabudzi dokumentarac iako mislio sam da ce malo vise truda uloziti u COMP simulacije preleta svih prebegnutim pilotima * btw migovi i dalje lete pa su mogli malo da naprave nekakav show osim PUlskog aerodroma
* kako i da je ipak je za pohvalu

a imam ideju ( sublimat vasih materijala i ovih novih iako malo ) pa opet na TV :)u produkciji LYBI..
ranch 1989/90 S1m-BRDM /BRDM pu12 /fiat campanjola:) TAM 5000....metla i strazarska kucica pored Rancha
nikolaMKD
Tihi forumaš
Tihi forumaš

Postby relay station on 26 Jun 2011, 19:17

velika zamjerka produkciji što barem tekstom nisu poimence spomenuli sve poginule zrakoplovce bilo u borbenim bilo u drugim letovima,ipak to barem,ljudi su zaslužili,ne mislim pritom samo na migove nego i ostale tipove aviona nastradale do kraja domovinskog rata
Last edited by relay station on 26 Jun 2011, 21:55, edited 1 time in total.
Image Ako želite posjetiti aerodrom Željava i okolicu, obratite pažnju na OVE PODATKE
relay station
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby zagi on 26 Jun 2011, 21:52

I ja se slažem s tim. Ali kad su već prikazali fotografije s poginulim pilotima , mislim da su zaboravili na Željka Vukušića , isto tako pilota Mig-a na Željavi.
zagi
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Postby FirewireHR on 26 Jun 2011, 22:53

relay station wrote:naravno top exluziva je snimak djelovanja sačastim lanserom po polozaju žirafe na aerodromu udbina

Moraću ponovo pogledati taj detalj kada snimka bude dostupna.
[smly_c040smly.gif]
FirewireHR
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby treb on 27 Jun 2011, 13:11

Evo, baš nabasah na reprizu na jubitou, ne bi čovjek vjerovao čega sve ima tamo:

Image
treb
Site Admin
Site Admin

Postby JoZ@ on 27 Jun 2011, 13:18

0026 [yes.gif]
JoZ@
Elitni forumaš
Elitni forumaš

Postby relay station on 27 Jun 2011, 13:57

:hi
38.19-38.36 vidi se djelovanje po aerodromu
relay station
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby Riker on 28 Jun 2011, 07:23

Dobar dokumentarac, prvenstveno zbog teme, konačno, konačno se netko sjetio i o tome nešto reć.

Pogledao, ima prostora da se film napravi bolji, a već smo ja mislim ovdje i pisali davno, kako je sramota da netko nije snimio film o tome, jer su to filmske priče i priče heroja. No, živimo di živimo, najodlikovanije vojno lice do malo prije nam je bio gonjeni krimos, heroji isto galerija polusumnjivih likova...

Thanks dick for a kick da se netko sjetio malo ovakve priče radit, premda je nažalost kasno. Ali sudeći po načinu kako pričaju Borović, Ivandić i Selak, mislim da te ljude hladno boli joystick za naklonost javnog mjenja, oni znaju da su svoje obavili, potvrda kafić-veterana im nije potrebna.

I svaka im čast. :hi

Na šta su se referirali sa "uvučeno neutralno konus" jel to položaj krilca, čega?

Taj MiG je legendaran avion, mislim da i taj komad željeza zaslužuje neki dokumentarac, nevjerovatno je šta je to pregrmilo.
Od izvora 2 putića
Riker
Elitni forumaš
Elitni forumaš

PreviousNext

Return to Foto-Video galerija