Posjeta Željavi (24.09.2011.)

EXLUZIVNO: Snimke aerodroma dok je bio u operativnom stanju! Nigdje prikazano! Pogledajte obavezno! Foto i video materijal u boji!

Re: Posjeta Željavi 24,09,2011...

Postby rile971 on 28 Nov 2011, 10:25

meda wrote:
tomy wrote:
Djadjo wrote:Skupna fotografija na kraju expedicije...(okačit ću orginal u full rezoluciji za download,tako da svi imaju tu fotku)

Image

Djadjo

najača fotka definitivno... [pusac.gif] [pusac.gif] [as-ti-gospe-opizdicu-u-stinu-kajicem] :a115

odlicna slika...

svaka cast ovo vredi
rile971
Sretni forumaš
Sretni forumaš

Postby tomy on 28 Nov 2011, 11:37

Djadjo wrote:Ako mislimo na dobro mjesto...ja sam stavio ovaj crveni X
Image

Morat ću vidjet ponovo tamo..nesjećam se da ima šta...ali ko zna u onom mraku...svašta čovjek promaši [smly_a035smly.gif] 0026

ni ja se nesječam da bi tu nešto bilo...hm... novi zadatak... makar nevjerujem da bi promašili to za svih ovih posjeta.... [zbunjen---.gif]
tomy
Elitni forumaš
Elitni forumaš

Postby meda on 28 Nov 2011, 17:11

Image

Morat ću vidjet ponovo tamo..nesjećam se da ima šta...ali ko zna u onom mraku...svašta čovjek promaši [smly_a035smly.gif] 0026

IZVINJAVAM SE moja greska prostorija se nalazi sa druge strane blindiranih vrata i direkt se udara u nju...ipak je proslo puno vremena. :hi 0026
meda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Postby meda on 28 Nov 2011, 17:19

tomy wrote:
Image

ni ja se nesječam da bi tu nešto bilo...hm... novi zadatak... makar nevjerujem da bi promašili to za svih ovih posjeta.... [zbunjen---.gif]

MOJA GRESKA... sa druge strane blindiranih vrata se nalazi taj mali magacin :hi 0026
meda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Postby tomy on 29 Nov 2011, 13:27

Djadjo wrote:Ma joj šta se izvinjavaš Meda...pa nikakav problem,puno vremena čini svoje...mislim ja se nekad nemogu sjetit šta smo na kojoj posjeti vidjeli i gdje...
meni je super što ste vi tu na forumu i što piskaramo i druzimo se...i čega se god sjetili i rekli sve je jedan dio velike povjesti tog objekta...

0026

sležem se potpuno s tobom... teško je sjetit se svega od jedne posjete a kamoli više njih... [pusac.gif]
tomy
Elitni forumaš
Elitni forumaš

Postby meda on 29 Nov 2011, 17:00

tomy wrote:
Djadjo wrote:Ma joj šta se izvinjavaš Meda...pa nikakav problem,puno vremena čini svoje...mislim ja se nekad nemogu sjetit šta smo na kojoj posjeti vidjeli i gdje...
meni je super što ste vi tu na forumu i što piskaramo i druzimo se...i čega se god sjetili i rekli sve je jedan dio velike povjesti tog objekta...

0026

sležem se potpuno s tobom... teško je sjetit se svega od jedne posjete a kamoli više njih... [pusac.gif]

Hvala na razumevanju... :hi 0026 0026
meda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Postby meda on 02 Dec 2011, 21:34

tomy wrote:http://photobucket.com/tomy-zeljava

evo nešto slika... ima ih još puno ali nisam stigel još sve sredit

Slike su ti odlicne!!!
Jedno pitanje dali ste bili u zgradi letackog puka i dali postoje slike iz te zgrade jel koliko sam ja video ima slika zgrade ali nijedna slika unutrasnjosti zgrade.To je zgrada broj 12 na semi kasarne.
:hi
meda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Postby tomy on 04 Dec 2011, 12:08

meda wrote:
tomy wrote:http://photobucket.com/tomy-zeljava

evo nešto slika... ima ih još puno ali nisam stigel još sve sredit

Slike su ti odlicne!!!
Jedno pitanje dali ste bili u zgradi letackog puka i dali postoje slike iz te zgrade jel koliko sam ja video ima slika zgrade ali nijedna slika unutrasnjosti zgrade.To je zgrada broj 12 na semi kasarne.
:hi

ja osobno za te posjete nisam... bil sam jednom prije... možda ju obiđemo za neke sljedeče posjete... [rockon.gif] [pusac.gif]
tomy
Elitni forumaš
Elitni forumaš

Postby meda on 06 Dec 2011, 15:57

Djadjo wrote:Meda jel se sjećaš kakvih murala po zidu te zgrade letačkog puka....

tj jel bilo ovako čega?

Prizemlje
Image Image
Kat
ImageImage

Nažalost što na webshotsu nestaju slike...pa su neki detalji nevidljivi....kada postavim te fotke na photobucket onda cu ih postat

Po ovoj slici koju si snimio na spratu to bi trebalo da bude to iskreno murala se bas nesecam najbolje ali raspored prostorija je identican leva vrata su za ucionicu soske su postavljene kao kad sam ja bio vrata pravo su od VTS ili VTR nisam bas siguran prozori iznad soski su od kupatila
Sa mesta odakle si snimio sliku je izlaz na terasu a desno se nalazila jedna manja sobica i pored nje soba gde je boravio dezurni oficir.Na kraju hodnika desno su bile dve spavaone to su bile spavaone od 124lae a levo dve spavaone od 125lae.Jos nesto sad kako gledamo sliku iza soski sa leve strane je bila mala prostorija isto sa izlazom na tersu?
Za prizemlje najbolje ce ti opisati Rile.Raspored prostorija mislim da je bio isti kao i na spratu znam da su 352 bile smestene na kraju levo.
meda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Postby blake on 07 Dec 2011, 22:04

@ meda i rile:

Svojedobno sam probao skicirati zgradu puka PVO i raspored prostorija.
Budući da su sve četiri zgrade oko platoa identične (pvo, letački puk i VOJIN), možda ima odstupanja u rasporedu manih prostorija. Jedino što u puku PVO nije bilo slikarija i parola po zidovima: do pola zida uljana boja, a dalje bijelo pokrečeno.

http://img219.imageshack.us/img219/2024/zgradaprzr9.png

http://img517.imageshack.us/img517/9963 ... katav6.png

Pozdrav
blake
blake
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Postby meda on 08 Dec 2011, 21:53

blake wrote:@ meda i rile:

Budući da su sve četiri zgrade oko platoa identične (pvo, letački puk i VOJIN), možda ima odstupanja u rasporedu manih prostorija. Jedino što u puku PVO nije bilo slikarija i parola po zidovima: do pola zida uljana boja, a dalje bijelo pokrečeno.

Pozdrav
blake

Zgrada letackog puka

Sto se zgrade letackog puka tice opisacu ti sprat i deo prizemlja koliko se secam.Raspored prostorija je bio sledeci:kad se popnes stepenicama sa leve strane je bila jedna velika ucionicana (na mestu br 1 i 2 ) na Djadjovoj sliki se vidi ulaz u nju sa leve strane.Kad se prodju soske poredjane sa leve strane pored zida nalazio se prirucni magacin gde smo drzali i civilke(br 3).U prostoru ispred njega (br 5) nalazio se deo ali 1990 napred je postavljena pregradni zid tako da smo imali jos jednu prostoriju za kafenisanje,kartanje i naravno tracaranje i naravno pljugu.Iz nje si mogao ici na terasu(br 4).Sto se spavaona tice raspored je bio 125 dve spavaone(br 6 i 7) VTS imao je jednu spavaonu(8) vrata se vide na Djadjovoj sliki 124 dve spavaone (9 i 10) Mislim da je broj spavaone u kojoj sam ja bio(na tvojoj semi 10) bio br 31.Sanitarni cvor se nalazio kad se popnes stepenicama sa desne strane prozori koji se vide iznad soski su od sanitarnog cvora (11).Umivaonici su bili u obliku slova L ili U nisam 100% siguran cucavci na mestu kao na semi Na spratu su bile mislim dve sobe jedna manja(14) i jedna veca(13) gde je bio dezurni puka.Jos je bila velika terasa odma inad ulaza u puk znaci na slici koju je slikao Djadjo na spratu(hodnik) nalazi mu se iza ledja.Sto se rasporeda prostorija u prizemlju tice mislim da je raspored bio isti spavaone su im bile kao na spratu, na kraj hodnika pa skroz levo 352 je imala dve spavaone,ucionicu su imali ispod nase, sanitarni cvor su imali isto ispod naseg jedino neznam dali su imali te dve sobe kao na spratu gde je bio dezurni puka.Nadam se da sam pomogao...

Pozdrav

MEDA :hi
meda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Postby rile971 on 09 Dec 2011, 21:43

meda wrote:
blake wrote:@ meda i rile:

Pozdrav
blake

Zgrada letackog puka

Sto se zgrade letackog puka tice opisacu ti sprat i deo prizemlja koliko se secam.Raspored prostorija je bio sledeci:kad se popnes stepenicama sa leve strane je bila jedna velika ucionicana (na mestu br 1 i 2 ) na Djadjovoj sliki se vidi ulaz u nju sa leve strane.Kad se prodju soske poredjane sa leve strane pored zida nalazio se prirucni magacin gde smo drzali i civilke(br 3).U prostoru ispred njega (br 5) nalazio se deo ali 1990 napred je postavljena pregradni zid tako da smo imali jos jednu prostoriju za kafenisanje,kartanje i naravno tracaranje i naravno pljugu.Iz nje si mogao ici na terasu(br 4).Sto se spavaona tice raspored je bio 125 dve spavaone(br 6 i 7) VTS imao je jednu spavaonu(8) vrata se vide na Djadjovoj sliki 124 dve spavaone (9 i 10) Mislim da je broj spavaone u kojoj sam ja bio(na tvojoj semi 10) bio br 31.Sanitarni cvor se nalazio kad se popnes stepenicama sa desne strane prozori koji se vide iznad soski su od sanitarnog cvora (11).Umivaonici su bili u obliku slova L ili U nisam 100% siguran cucavci na mestu kao na semi Na spratu su bile mislim dve sobe jedna manja(14) i jedna veca(13) gde je bio dezurni puka.Jos je bila velika terasa odma inad ulaza u puk znaci na slici koju je slikao Djadjo na spratu(hodnik) nalazi mu se iza ledja.Sto se rasporeda prostorija u prizemlju tice mislim da je raspored bio isti spavaone su im bile kao na spratu, na kraj hodnika pa skroz levo 352 je imala dve spavaone,ucionicu su imali ispod nase, sanitarni cvor su imali isto ispod naseg jedino neznam dali su imali te dve sobe kao na spratu gde je bio dezurni puka.Nadam se da sam pomogao...

Pozdrav

MEDA :hi

sto se tice 352 po tvojoj semi rasporeda prostorija u prizemlju bi bilo sledece
6-spavaonica br 2
7-spavaonica br 1
2-ucionica
3,4,5 magacin sa naoruzanjem,prirucni magacin i kancelarija cet.staresine
8-spavaonica pp voda
raspored sanitarnog cvora je isti kao sto je meda reko
vise se ne secam neceg.
Soske sa naouruzanjem su bile postavljene jedne sa leve strane i po sredini ispod stepenica.Kada udjes u objekat levi deo je pripadao 352.Sto dezurnog je bio postavljenpored ulaza u prostorije 3,4,5.Toliko za sada godine cine svoje pa ne mogu svega da se setim.Moj krevet je bio u spavaonici br-7 zadnji sa desne strane od ulaznih vrata.
rile971
Sretni forumaš
Sretni forumaš

Postby rile971 on 09 Dec 2011, 21:49

meda wrote:
Djadjo wrote:Meda jel se sjećaš kakvih murala po zidu te zgrade letačkog puka....

tj jel bilo ovako čega?

Prizemlje
Image Image
Kat
ImageImage

Nažalost što na webshotsu nestaju slike...pa su neki detalji nevidljivi....kada postavim te fotke na photobucket onda cu ih postat

Po ovoj slici koju si snimio na spratu to bi trebalo da bude to iskreno murala se bas nesecam najbolje ali raspored prostorija je identican leva vrata su za ucionicu soske su postavljene kao kad sam ja bio vrata pravo su od VTS ili VTR nisam bas siguran prozori iznad soski su od kupatila
Sa mesta odakle si snimio sliku je izlaz na terasu a desno se nalazila jedna manja sobica i pored nje soba gde je boravio dezurni oficir.Na kraju hodnika desno su bile dve spavaone to su bile spavaone od 124lae a levo dve spavaone od 125lae.Jos nesto sad kako gledamo sliku iza soski sa leve strane je bila mala prostorija isto sa izlazom na tersu?
Za prizemlje najbolje ce ti opisati Rile.Raspored prostorija mislim da je bio isti kao i na spratu znam da su 352 bile smestene na kraju levo.

Ove slike mislim da je radio vojnik septembarske klase 89/90 mislim da je iz Zagreba znam da je Hrvat meni je u svesci uradio dve slike i to cuvam kao uspomenu od njega.
rile971
Sretni forumaš
Sretni forumaš

Postby FirewireHR on 16 Mar 2012, 09:55

Još jedan video sa ovog posjeta... :hi :)
[smly_c040smly.gif]
FirewireHR
Veteran foruma
Veteran foruma

Re: Posjeta Željavi (24.09.2011.)

Postby tomy on 16 Mar 2012, 10:54

super video kao i obično... baš sam se i pital di je ostatak tvojih materijala sa te posjete... znam da si cijelo vrijeme snimal a vidli smo samo kratak film... svaka čast... 0026 [yes.gif] :hi
tomy
Elitni forumaš
Elitni forumaš

PreviousNext

Return to Foto-Video galerija