Aerodrom Željava-Bihać nekada i sada (novi foto materijali)

EXLUZIVNO: Snimke aerodroma dok je bio u operativnom stanju! Nigdje prikazano! Pogledajte obavezno! Foto i video materijal u boji!

Re: Aerodrom Željava-Bihać nekada i sada (novi foto materija

Postby FirewireHR on 07 Apr 2015, 09:48

Slijedeći pogled još 30°-40°u lijevo pokazuje ulaz 1.

Image

Gore na padini Plješevice izna ulaza se skupila ne slučajno odabrana publika.

Image

Image

Tu roštiljamo 26.12. :zubo:

Image

Image

Image
[smly_c040smly.gif]
FirewireHR
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby tomy on 09 Apr 2015, 06:49

da naravno... al zaboravio si dodati roštilj i barem gajba pive uz rakijicu... 0026 0026 [yes.gif] [pusac.gif]
tomy
Elitni forumaš
Elitni forumaš

Postby blake on 09 Apr 2015, 07:07

Bravo Firewire, krasan odabir slika!
Iz moje perspektive, uočljiva je dužina prilaza ulazu 1, kako mu je samo posljednji dio usjeka visok u odnosu na okolni teren, i kako je zapravo sam efekt usjeka pojačan vegetacijom koja je u medjuvremenu izrasla (1968-1988 kad sam služio, 1988-2006 kad sam bio gore, i ovih godina poslije u kojima pribavljate fotografije).
Takodjer, izgleda mi na slici gdje su Kraguji, da je teren planine iznad ulaza 3 bitno niži ("tanji") nego što se kroz vegetaciju može razaznati.
Semafora se sjećam da su postojali i na križanju ceste baza-objekat s obje strane triangla (mislim na cestovni promet). Na križanju s četvorkom mislim da nije bio semafor. Čini mi se i da se jedan takav semafor vidi na slici "Dok oni njega vode pješice kroz galeriju A ekipa odmah počinje pripremati avione za vježbu.", odmah desno pokraj Lybi-znaka.
blake
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Previous

Return to Foto-Video galerija