Posjet Željavi (14.-17.02.2008.) trodnevna expedicija

EXLUZIVNO: Snimke aerodroma dok je bio u operativnom stanju! Nigdje prikazano! Pogledajte obavezno! Foto i video materijal u boji!

Re: Posjet Zeljavi (14.-17.02.2008.)

Postby admin on 03 Aug 2008, 02:23

Firewall wrote:Ustvari da, premalo je stavljen naglasak na aerodrom, odnosno zračnu bazu koja je u sklopu zajedničkog djelovanja imala kompletnu zračnu obranu, zajedno za zrakoplovnom komponentom, a ne kao neki klasični nuk bunker ili zapovjedno mjesto sa svrhom samoočuvanja zapovjednog kadra ili ljudstva.
admin

trotil wrote:Pomalo mi zvučite ko ona dvojca staraca iz mupet showa...........
admin

Firewall wrote:Što je istina , istina je. Još nisam gledao dokumentarac gdje se u kadru više vidi producent nego objekt snimanja. A i oni čudni fotosešni koji presjecaju kadrove....hm :?
admin

treb wrote:Meni je u oko upal onaj psihotični pogled u vožji kombijem.

Uglavnom, imam dojam da netko previše gleda Istragu i Valdeca.

Ali, začudo, sve skupa je na tragu ozbiljnog video uratka. Zato osim ovih par sitnica, palac gore.
admin

Postby admin on 03 Aug 2008, 02:24

Firewall wrote:Tehnički je izveden odlično. Kao pravi dokumentarac. Kadriranje, prijelazi čak i glazbena podloga se dobro uklapa.
admin

Riker wrote:2 Trotil:

Pa dobro, znači kritike nema?

Znači samo hvalospjevi prolaze...tehnički gledano je ok, ali forma, sadržaj...

Željava je kaponir - vojna baza, a ovaj video lijepo demonstrira kako se uz par biranih kadrova i riječi može to prezentirat kao nuklearni poligon.

Inače sam pobornik "opuštenih" načina snimanja priloga, bez pretencioznosti.

Sorry šta kritiziram.

Nije mi namjera popljuvat, niti sam popljuvao. Samo sam rekao šta se MENI ne sviđa.

Da je super, reko bi da je super. Ovo je recimo 3/5.

A ako je to nekom uvreda, onda jbg.

Valdec stil novinarstva sa pauziranim govorima, glupim intonacijama, i pogledom u treću daljinu mi nikako, nikako ne leži.
admin

admin wrote:
Riker wrote:Valdec stil novinarstva sa pauziranim govorima, glupim intonacijama, i pogledom u treću daljinu mi nikako, nikako ne leži.

Pa to je dramatika čo'eče. :D
Meni je to ok, osobito ako taj video uradak osvane na dalekovidnici jer širu publiku-gledatelje ne zanimaju preveliki i detaljni TT podaci o objektu.
admin

Postby admin on 03 Aug 2008, 02:25

LupusREBEL wrote:@ Trotil:

Pa dobro, znači kritike nema?

Znači samo hvalospjevi prolaze...tehnički gledano je sranje od filma, ali forma, sadržaj isto tako...

Čovjek koji sve napada da su egotripčine jer na svoju sliku stave potpis u trećem kadru se u krupnom planu pojavljuje, excetrično poremećaj ličnosti...
Osoba, ma osoba, ixxxt nezna ni povjest i način nastanka Željave a pred kamerama obješnjava nastanak Željave, za popizdit...
Nezna čak ni kojoj se se nadmorskoj visini nalazi aerodrom Željava ni koliko je visoka Plješevica....

Najzanimljivije mi je bila izjava: "...tajne šifre..." ako je šifra podrazumjeva se da je tajna, nemože šifra biti javna, k'tome nije "tajne šifre" već tajnog naziva, no nezamjeram debilima...

Dalje, sranje od filma neću ni gledat, jer neznam kakva su to električna kolica vukle MIG-ove iz Kleka...
admin

Postby admin on 03 Aug 2008, 02:25

trotil wrote:Nažalost zbog više politike ili samo politike autor tog uradka se mora držati nekakvih odrednica i naravno da ta forma ne može nikada zadovoljiti stručnjake ili ljude koji doista znaju ponešto o željavi. Pravi doc o željavi bi trebao trajati duže i etc...... No u pet minute se ne može ispričati o tome kako je bio formiran zapovjedni lanac u željavi do količine čelika upotrebljene u armiranome betonu. To je isključivo forma namjenjena prosječnom hrvatu koji je nešto načuo u tome i nažalost tako moramo i gledati na stvari.

Valdec i to, slučajnost je sasvim slučajna, bunkerman je bunkerman...... :D
admin

Postby admin on 03 Aug 2008, 02:26

LupusREBEL wrote:Daj, nekenjaj, pogledao sam prvih par sekundi filma, čovjek koji se usudi sve oko sebe nazivat egotrpičinama se pojavljuje od deset sekundi 9, džabe ti ta škola produkcije u koju ti ideš!

Valdec i to, slučajnost je sasvim slučajna, bunkerman je bunkerman......

Vana je sve slučajnost, Bunkerman OROSt-u daje intervju za ovaj forum, nakraju ispada da je Bunkerman OROSt, slučajnost...
Kopirate moj eleborat za odlazak na Željavu, slučajnost...
Kasnite na sve dogovore od 3 do 6 sati, slučajnost...
Predstavljate se da ste vi otkrili Željavu, slučajnost...
Objavljujete tudje slike, slučajnost...
Plagirate tuđe tekstove, slučajnost...

Izgleda meni da je prvo nastao NUF, Srbi, amebe pa sve ostalo: slučajnost...
admin

relay station wrote:evo da se i ja osvrnem na film..prvo pohvala da nebi bile same kritike..pohvaljujem sam video ali samo i iskljucivo sa tenicke strane,od osvjetljenja,kadriranja,mirnoce kamere,kvalitete slike,montaze.izbora muzike vidi se da imaju profi montazera to je ok.a sada kritike..sve sta je receno u filmu je ajmo rec napravljeno na potpuno krivi nacin..najveca zamjerka je ona gro plan zoomiranje necije face,pa bila to cija bila a ne ona psihodelicna kakva je prikazana..koma koji valdec ovo je za psihijatriju apokalipto i te sheme..hebes reportazu o objetu kad su 52%trajanja u prvom planu vidi osoba a ne predmet reportaze..dal je to reportaza o osobi onda kao predmetu br1 ili objektu?jel ovo neka samoreklama egotriperska?ili kako mozemo nazvati to prebolesno zumiranje necije face u nekom dokumentarcu kojije trabo bit prikazivanje objekta?cemu uopce prikazivanje u bilo kojem kadru nekog lika?ovdje se prica o objkeru klek znaci dolazi u obzir samo snimanje objekta snimanja samo i iskljucivo?ko je taj bunkerman neki zeljava autorit danas ON vodi unutra?... još jednom pohvala za tehnicku stranu videa..ali ostalo sve koma..drugi put kad budete snimali probajte da si nesnimate svoje psihodelicne face..jer ako se i bude vrltilo tona nekoj dalekovidnici bit ce potebno maskirat tj cenzurirat facu tog lika jer na telki moraju vodit racuna da se nerikazuje program koji moze izazvat strah kod gledazelja..jedino ako ce ovo cuvat za termina kada prikazuju emisije o nuklearnoj opasnosti posto ovo izgleda vise kao reklama za atomsko biolosko kemisku apokalipsu nego veliki podzemni kaponir za avione sa svim pratecim sadrzajima za opsuzivanje aviona u otezanim(ratnim)uvjetima
admin

LupusREBEL wrote:Mislim, ma nemislim, znam Trotil i ona djevojka koja je bila s njim odradili su odličan posao, i moram ih pohvaliti u svakom slučaju, koje je on exzibicije izvodio da snimi, pa nas raspoređivavo s rasvjetom da bolje uhvati objektt, nemogu to opista, trudio se svojski da snimi objekat, da bi nakraju u filmu vidio samo debilnu facu, apsolutno mi se gadi film. Bolji mi je filmić gdje Fajer snima par sekundi kontrolni toranj nego ovo nakaradno što je on snimio.

Mislim, sjetite se koliko nas je vređao da smo ego tripovi, pogotovo sve nas koji smo stavili negdje potpis, mislim da je tih uvreda pun milokliz i na ovom forumu, MC i njihom arh. rata, da bi prezentirali nakraju taj film gdje je 98% posto Bunkermanova faca!

I još se Trotil usudi me pitat zašto se ljutim, ma sve moguće dogovore su prekršili čak i do ovog filma, gdje su sami tražili da neizlazimo s facama van već samo s objektima, sad mi je i jasno zašto, da bi se sam Bunkerman exponirao iza svega toga...
admin

Postby admin on 03 Aug 2008, 02:27

trotil wrote:Ovo je zadnje objašnjenje u vezi repke

Naglasak je bio na bunkermanu pa je u drugom redu željava jer je jednostavno to autor odredio. Zašto je tako pitajte autora.......

Svaka slučajnost sa valdecom je sasvim slučajna..............
admin

relay station wrote:naglasak je bio na bunkermanu e to si dobro rekao..covjek je zelio bit u prvom planu..ma kakvi egotrip..nema govora o tome
admin

LupusREBEL wrote:
trotil wrote:Ovo je zadnje objašnjenje u vezi repke

Naglasak je bio na bunkermanu pa je u drugom redu željava jer je jednostavno to autor odredio. Zašto je tako pitajte autora.......

Svaka slučajnost sa valdecom je sasvim slučajna..............

Pa ti si i autor i snimatelj!?
admin

PreviousNext

Return to Foto-Video galerija