Posjet Željavi (13.04.2008.)-Lupus vodi na KT i stražaru

EXLUZIVNO: Snimke aerodroma dok je bio u operativnom stanju! Nigdje prikazano! Pogledajte obavezno! Foto i video materijal u boji!

Posjet Željavi (13.04.2008.)-Lupus vodi na KT i stražaru

Postby admin on 12 Aug 2008, 22:06

admin wrote:Stjecajem okolnosti došlo je do posjeta Željavi ovu nedjelju 13.04.2008.
Inicijator je bio gospodin čije slike sam par puta stavljao na razna mjesta, a potpisane su sa LESPGH.
Inače nije po forumima (ali prati sve o Željavi), a možda dođe(?)...možda i ne...nema veze.

Tražio je Lupusa i mene da odemo malo letiti sa njim na 14L. :)
Image

Izmjerili smo da je širina piste 3 sa glavnom stajankom 1 dobrih 54m...pista3-24m, stajanka1-30m):
Image.Image

Nakon toga smo ušli u ovu zgradu, tkz. Link:
Image
...koja je također razhebana skoro pa 100%:
Image.Image.Image.Image.Image
...a ima i kukuruza (PMR hibrid) za prigristi:
Image

U podrumu zgrade:
Image
...smo našli ravnalo sa koje je neko nekada donio sa KT-a iz AKL-a (Aerodromska Kontola Letenja)
Image.Image

Dalje prema rupi 4 sa desne strane, prema Plješevici u šikari, smo zapazili bivše pravoslavno groblje:
Image.Image

Provjerili stanje separatora koji za pravo čudo još sadrže filtere:
Image.Image.Image.Image
btw. mr.LESPGH je na osnovu ove pločice:
Image
...pronašao podatak da ovi uređaji služe za odvajanje vode od kerozina jer se gorivo transportiralo iz onih rezvoara u brdu Pokoj putem cjevovoda, ali je bilo pomješano sa vodom zbog ne znam točno čega.

U neposrednoj blizini separatora (u šikari) se nalazi i jedna kutija gdje je bio alat sa raznim gumenim brtvama.
Image.Image.Image
...a i jedan park sa nekim čudnim RV-PVO izlošcima:
Image.Image.Image

Zatim smo pod vodstvom Lupusa popeli na KT:
Image
Inače da nema Lupusa ne bih se ja sigurno niti penjao gore.

...i doživjeli bljesak sličan detonaciji nuklearne bombe.
Image...koja je pošteno osvjetlila prostoriju KT-a Image.Image

...nakon svega se na nebu ukazala duga :D
Image.Image...koju smo i uslikali Image

...a Lupus je zatečen novonastalnom situacijom pojurio kroz prozor KT-a da vidi taj zanimljivi kadar.
Image :)

Zatim smo piknuli GPS poziciju KT-a sa ograde iznad prozora:
Image...odakle inače puca odličan pogled:Image
S obzirom da GPS pokazuje nmv od ~340m dole na pistama ispada da je KT, tj. ograda:
Image
...iznad prozora na visini od 422m-340m=82m :?:

A piknuli smo i poziciju još jednoga objekta u blizini kojega je Lupus primjetio, ali ne do sada.
O tome i još nekim stvarima će on kada dođe :wink:
Image
admin

Re: Posjet Željavi (13.04.2008.)

Postby admin on 12 Aug 2008, 22:07

blake wrote:Pozdrav i pohvala hrabroj i učinkovitoj ekipi!
Odlične slike i pripadajući tekst.
Samo naprijed.
Pozdrav svima na forumu!

P.S:Jeste li se groblju približili sa ceste; s usjeka 4; ili nekim trećim smjerom?
admin

Postby admin on 12 Aug 2008, 22:08

admin wrote:Groblju smo prišli sa ceste, a i tako smo ga jedva primjetili.
admin

blake wrote:To bi dakle bilo odavde?
http://i203.photobucket.com/albums/aa11 ... oblje1.jpg

Jeste li sreli DGS?
Ima li u blizini groblja ostataka objekta od straže?
admin

admin wrote:
blake wrote:To bi dakle bilo odavde?
http://i203.photobucket.com/albums/aa11 ... oblje1.jpg

Jeste li sreli DGS?
Ima li u blizini groblja ostataka objekta od straže?

Pozicija je tu otprilike, a ovako izgleda pogled sa ceste:
Image
Moram istaknuti da sve bitnije detalje uglavnom prvi primjeti Lupus. :)
Tu mi prstom pokazuje sa ceste gdje je groblje:
Image
...jer sam se morao ovdje dobro zagledati da vidim nadgrobne spomenike.

U blizini groblja ima ostataka nekih objekata, ali nismobil baš previše raspoloženi hodati po travi do njih jer su malo doblje u šikari.
Samo jedno je sigurno, a to je da sve polako preuzima vegetacija.
Mislim da ljeti nema šanse vidjeti ovako nešto.

DGS nismo sreli, ali HR policija (kojoj smo se javili) nam je preporučila da se klonimo rupe 4.
admin

Postby admin on 12 Aug 2008, 22:09

Firewall wrote:Ej ljudi strava, svaka vam čast. Kud ste se vi sve zavlačili...čudo neviđeno. Još jednom je pao KT. Bravo!
admin

OROSt wrote:svaka čast, sve pohvale, ... super fotke, .. čista 5ca, btw je li zgrada zapovijedništva još pod lokotom ili je provaljeno, ...devsatiranao, ... baš me zanima, ...
admin

admin wrote:
OROSt wrote:svaka čast, sve pohvale, ... super fotke, .. čista 5ca, btw je li zgrada zapovijedništva još pod lokotom ili je provaljeno, ...devsatiranao, ... baš me zanima, ...

Sve je zalokotano kako ste ostavili reče Lupus...ali nema one slike(?)...kuda je ona nestala?
admin

Postby admin on 12 Aug 2008, 22:10

OROSt wrote:otišla je u legendu ... legendu o Željavi....

ej tenks lupusu i ekipi kojaje bila u posjeti na / u Ž. tenks na info. (baš sam zadovoljio ljudskui znatiželju ...)

Da li je nastavljena devastacija... na objektima vojne arhitekture nakon RADNE I ISTRAŽ. EXPE 02.2008, posjete "libijaca", forumaša i sa drugih foruma, etc etc, ...

.. šta je sa istočnim ulazom, šta je u opće sa ulazima u bazu, je li sve ostalo ok ili je nastala daljna devastacija, ....odnošenje daski, aluminija, bakra, željeza, ..etc, etc, .. ak je moguće odgovoriti pliz.. fakat me zanima, ..
jer ipak je expe. 02.2008. postavila visoke standarde:
baziranja,
istraživanja,
analiziranja,
invetarizacije,
....,
etc etc, pa čak i zaštite jedine preostale nedevastirane zgrade vojne arhitekture (vojarna-zgrada zapovijedništva u komandi baze) ...,

jako dobro poznato šta je sve napravljeno da bi se zaštitila i zaustavila daljna devastacija, pljačka i raspadanje, ... opisano na više foruma... http://arhitekturarata.makeforum.org/to ... -t164.html , ...

nastavlja se...
admin

Postby admin on 12 Aug 2008, 22:11

admin wrote:Samo meni i dalje nije jasno gdje je ova karta-slika nepoznatoga umjetnika(?)
...a sve zaključano(?)
Image
admin

Postby admin on 12 Aug 2008, 22:11

VOSt wrote:Ja sam mislio da je ta slika oslikana na zidu, a vidim da je uokvirena.

Cudi me ustvari, da to nije puno prije nestalo
admin

Postby admin on 12 Aug 2008, 22:12

relay station wrote:pohvala na expediciji i novim materijalima koje cemo nadam se usoro i videti tipa strazara gore u brdu iznad kt i novotkriveni saht ventilacione komore..po prici izgleda da je bilo i vise tipova izlaznih djelova sahtova tj zastite samih poklopaca..
admin

relay station wrote:ova visina od 82m za kt mi je prevelika i nerelana ajde 50-60max ali nije ni 50mznam da je strmina ali vidio kt odozdola..moja procjena je da je gps koji ste upotrebljavali zbog blizine brda tj sjene koje ona cini(zaklanja satelite)vas uređaj posto je komercionalni(ne vojni)davao je vecu gresku nego da ste ga rabili na otvorenom terenu ravnice i sl sto je i logicno
admin

OROSt wrote:slažem se relay station 82 metra je previše i zbog lifta... iako bi bilo dobro da je KT na 82 m.

...ja bio na KT i mislim onako zdravo razumski da je to malo previše...

....izmjerite visinu ulaza u čmrlj za miguše i prebacite je cirka do visine kt..mislim da nema tu 82 m...a možda i griješim...

još jednom pohvale za zadnju uspiješnu expe, posjet, ... 13.04.2008 . kako god je želite zvati hebemise ..volio bi da lupus opet smisli neko šifrirano ime, ...kao za predzadnju expe... 15.-17.02.2008.

poznavajući ga sigurno će i toj specijalnoj posjeti dati dobar naslov, dobre fotke, ... a vjerojatno i opis tj izvješće... puno tog akao i uvijek...
čekam sa nestrpljenjem

ok ok do tada ću se morat strpiti ..ok...
admin

Postby admin on 12 Aug 2008, 22:13

Bostjan wrote:
admin wrote:Samo meni i dalje nije jasno gdje je ova karta-slika nepoznatoga umjetnika(?)
...a sve zaključano(?)
Image

imali dečki ključ koji otvara sva vrata.

http://good-times.webshots.com/photo/25 ... 9963qMqNtG
admin

Next

Return to Foto-Video galerija