Posjet Željavi (27.08.) & (28.08.) by shelby-eleanor

EXLUZIVNO: Snimke aerodroma dok je bio u operativnom stanju! Nigdje prikazano! Pogledajte obavezno! Foto i video materijal u boji!

Re: Posjet Željavi 27. 08 2008.

Postby blake on 29 Aug 2008, 11:39

Pozdrav ekipi s najsvježijeg posjeta Željavi,kao i svima na forumu!
Pohvale za najnovije istraživanje!

U vezi mede: prije otprilike mjesec dana, negdje u okolici LPS ili Prijeboja (ne sjećam se točno, bilo je na TV), auto je udario dvogodišnju medvjedicu. Sjetio sam se toga, kad sam pisao da smo punili puške zbog medvjeda. Negdje otprilike u isto doba godine, vojni kamion je na području između aerodroma i KPS Baljevac udario medvjedicu koja je bila na cesti s dvoje
mladih, jedno je stradalo.

Kapetan V. je o tom obavijestio vojsku: Kmeeee, drugovi vojnici, vozilo je pregazilo meeeečeee, u blizini je ranjena meeeečka, čuvajte seeeee, meeeečka je opasna, kmeeee...
(prepoznat će oni koji su ga znali)

Medvjedicu smo s jednim mladim vidjeli s četvrte rupe na križanju, i tom prilikom punili puške. Par dana poslije noću čuo se pucanj, pa smo mislili da je medo naletio, ali smo poslije čuli da je netko (vjerojatno pješadija) ustrijelio divlju svinju koja je kršila po grmlju.

Kad je gleda u pravcu 4.usjeka, gore lijevo, neklih stotinjak metara, postojala je pećina ispred koje je bilo navučeno raznog smeća, pa smo zaključili da je tu nekog mede baza.

Je li vam se čini da je kombi zapaljen namjerno, ili je netko ga počeo rezati autogeno, ili je zapaljen da ostane samo metal?

Nestrpljivo očekujući nastavak priče, lijep pozdrav svima!
blake
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Postby Riker on 29 Aug 2008, 12:04

To je neka patka, taj vijadukt mi ne djeluje da je ovdje, a zašto se uopće spominje Krk, kad je očito da to nije Krčki most...

Ali međed bi trebao ovih dana na spavanje, ili to više ne obavljaju ko nekad?

Ne vjerujem da bi nasrnuo na nevinog promatrača starih aerodroma da se sretnemo...

Jelda?! [neee]
Od izvora 2 putića
Riker
Elitni forumaš
Elitni forumaš

Postby FirewireHR on 29 Aug 2008, 13:41

:arrow: Maska za kisik pilota....mislim. :a015
Pronađena na mjestu gdje je bila garaža za vatrogasna vozila...(pozicija 53 na shemi):
Image.Image.Image.Image.Image

:arrow: Inače garaža je imala centralno grijanje, a Lupus drži nekakvu pištaljku. [smlyce.gif]
Image.Image.Image.Image

:arrow: Ilustracije na dimu cigarete jačine propuha u galeriji 352.iae kod Zvijezde:
[smly_c040smly.gif]
FirewireHR
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby LupusREBEL on 29 Aug 2008, 14:17

Odmah pokraj kamiona od Crnog... :slurp
LupusREBEL

Postby FirewireHR on 29 Aug 2008, 14:42

Kada smo već kod temperature mene jučer ubiše bolovi u vratu i ramenu malo. :bobo
Prevelika je razlika u temperaturi unutra-van, pa te dobrano ošamuti...bar mene + sunce vani + propuh.
Danas mi je dosta ok jer koristim ovo:
Image
...preporuka za takve vrste bolova. :super

Neznam kako Lupus(?)
[smly_c040smly.gif]
FirewireHR
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby LupusREBEL on 29 Aug 2008, 14:49

Mene je rasturala glava, mislim, mene zna bolit često glava, pogotovo kad putujem taj dan rjetko jedem već trošim zalihe sala, ali pretežno me uhvati glava boliti za vrijeme puta ili poslje rijetko kad dan nakon...
No, dali je zbog one pare, prašine i pepela ili zbog propuha, neznam...
Ali valjda je zbog propuha...
Da, boli me vrat, malo leđa ali i noge, doduše noge nemaju veze s Željavom već s mojim nekretanjem...

@ Djadjo

Ja nisam slikao tamo gdje je medo kopao a ni one vrećice što ih je rastrgao...
LupusREBEL

Postby FirewireHR on 29 Aug 2008, 15:08

Evo još jedna panorama:
Image
[smly_c040smly.gif]
FirewireHR
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby LupusREBEL on 29 Aug 2008, 15:12

Wauf...
I ova je ljepa....

Svaka čast...

Oćeš to Dijarami poslat?
LupusREBEL

Postby FirewireHR on 29 Aug 2008, 15:19

LupusREBEL wrote:Oćeš to Dijarami poslat?

Naći ćemo nešto. :)

Pogled na ulaz 1 sa križanja piste 3 i 2:
Image :arrow:Image :arrow:Image :arrow:Image :arrow: Image
[smly_c040smly.gif]
FirewireHR
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby LupusREBEL on 29 Aug 2008, 15:20

Wauf...
Moćan ti fotić...
LupusREBEL

Postby FirewireHR on 29 Aug 2008, 15:38

Zadnje dvije su digitalni zoom x5.
Optički je x20.
[smly_c040smly.gif]
FirewireHR
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby shelby-eleanor on 29 Aug 2008, 19:25

nestrpljivo cekam hoce li netko napisati nesto o samoj zvijezdi, pa nikako ;) jeste li dosli do tamo? moze li se uopce doci do nje? dojmovi? navodno je jedan dio komplexa porusen, nemam pojma koji :(

btw. o kakvom to tunelu pricate na 1. str?

ja sam bila jucer, ali bez neke toplije odjece i baterije pa smo svijetlili s mobitelom i foticem.. nismo isli bas daleko unutra jer nam je bilo brrrr :( al smo barem uspjeli uci na sva 4 ulaza :D
shelby-eleanor
Tihi forumaš
Tihi forumaš

Postby LupusREBEL on 29 Aug 2008, 19:41

Hm...
Imaš sve o zvijezdi ovdje:
viewforum.php?f=13
Ništa se nije promjenilo od svih posjeta, istraživanja i pregledavanja...
viewtopic.php?f=13&t=303

Eto, da si se regala ranije mogli smo zajedno doć...

BTW Dobro došla na forum...

No da ti detaljnije odgovorim na post...
shelby-eleanor wrote:nestrpljivo cekam hoce li netko napisati nesto o samoj zvijezdi, pa nikako ;)

U stvari nismo zvjezdu nikad ni detaljnije opisivali, tj mnoge stvari nismo baš najbolje protresli, pa mlad smo forum...
Ali je imaš dobro opisano ovdje:http://zeljava-lybi.com/
Gdje je i karta...
shelby-eleanor wrote:jeste li dosli do tamo?

Jesmo, to je dio posta gdje opisujem boravak mede, tu se ulazi u zvjezdu...
shelby-eleanor wrote:moze li se uopce doci do nje?

Lako, imaš kartu, uglavnom najbolje ući na četvorku i poslje srušenih vrata naletit ćeš na kamion, kod kamiona ljevo ti je ulaz u zvjezdu a desno klima komora...
shelby-eleanor wrote:dojmovi?

Kao svaki put, impresivno...
shelby-eleanor wrote:navodno je jedan dio komplexa porusen, nemam pojma koji :(

Pa većina je porušeno a djelovi su zarušeni, a toga je vrlo malo...
shelby-eleanor wrote:btw. o kakvom to tunelu pricate na 1. str?

Neko je mislio da vodi neki tunel od radara GCA do Kleka, no kad prelistaš malo bolje teme oko Željave biti će ti jasnije...
To se opisuje tu:
viewforum.php?f=15
viewtopic.php?f=15&t=315
shelby-eleanor wrote:ja sam bila jucer, ali bez neke toplije odjece i baterije pa smo svijetlili s mobitelom i foticem.. nismo isli bas daleko unutra jer nam je bilo brrrr :( al smo barem uspjeli uci na sva 4 ulaza :D

Ma toplija odjeća i dobra rasvjeta stvarno treba, jer bez rasvjete nemože se dobiti pravi dojam...

Ima li slika?
Hoćemo li ih vidjet?
LupusREBEL

Postby shelby-eleanor on 29 Aug 2008, 20:53

LupusREBEL wrote:Hm...
Imaš sve o zvijezdi ovdje:
viewforum.php?f=13
Ništa se nije promjenilo od svih posjeta, istraživanja i pregledavanja...
viewtopic.php?f=13&t=303

link ne radi ;)

Eto, da si se regala ranije mogli smo zajedno doć...

ma iskreno, nije mi se dalo citat forum iako sam znala za njega, nisam ocekivala nista toliko impresivno niti sam se nesto pretjerano informirala oko Kleka... ali da, sad mi je zao sto nismo isli dan ranije, mozda bi sreli vas :D

BTW Dobro došla na forum...

hvala ;)

Lako, imaš kartu, uglavnom najbolje ući na četvorku i poslje srušenih vrata naletit ćeš na kamion, kod kamiona ljevo ti je ulaz u zvjezdu a desno klima komora...

kartu naravno nismo imali :( doduse smo naisli na neke švabe s kartom, al tad smo bili u ulazu 3 iza onih citavih vrata i kod prostorije sa spremnicima za kerozin ;) mislila sam da se kroz cetvorku ne moze proci zbog srusenog stropa i rusevina... citaj: bilo me strah ulaziti dublje u tunel :D
Pa većina je porušeno a djelovi su zarušeni, a toga je vrlo malo...

mislila sam da su odredjeni dijelovi neprohodni.. bar sam takav dojam stekla kad su mi drugi pricali o Kleku ;)
Ima li slika?
Hoćemo li ih vidjet?

ima slika, budem ih stavila za koji dan ;)

Firewall wrote:Ukratko o ZVIJEZDI...taj dio objekta je srce i mozak aerodroma. U njemu su nekad bili smještene sve važnije funkcije samog aerodroma od operativnog središta, foto-laba, komunikacija pa do naravno kuhinje. Naziv ZVIJEZDA je dobio po karakterističnom rasporedu prostorija koje neodoljivo podsjećaju na zvijezdu petokraku

hvala na info ;) taj dio znam.. al me zanimalo jel se moze uci unutra, razgledati prostorije i sl, al ocito moze :D
shelby-eleanor
Tihi forumaš
Tihi forumaš

Postby LupusREBEL on 29 Aug 2008, 21:17

Popravio sam neispravan link...
Sory, kad brzaš zna se desiti...
shelby-eleanor wrote:kartu naravno nismo imali doduse smo naisli na neke švabe s kartom, al tad smo bili u ulazu 3 iza onih citavih vrata i kod prostorije sa spremnicima za kerozin mislila sam da se kroz cetvorku ne moze proci zbog srusenog stropa i rusevina... citaj: bilo me strah ulaziti dublje u tunel

Dio je srušen četvorke gdje su pancirna vrata, ali je prohodno, naime sve slike su dobro prikazane sa zadnje posjete. Naime tad smo sve oko tih srušenih pancirnih vrata slikali.
Vidi slike: http://zeljava-lybi.com/Zeljava-Fotografije.html

A kartu možeš nać i na forumu i na stranicama, sad se nešto dogovaramo da bi i napravili reklamni pano gdje bi osneve tamo poljepili da ljude vide. No prepreka je uvijek novac pa ćemo vidjet dali ćemo uspjet.

Može se u Zvjezdu ući i rzgledat, naravno treba biti oprezan ali može se...
LupusREBEL

PreviousNext

Return to Foto-Video galerija