Posjet Željavi (06.09.2008.)-letenje sa Edge540 na 14L, KT

EXLUZIVNO: Snimke aerodroma dok je bio u operativnom stanju! Nigdje prikazano! Pogledajte obavezno! Foto i video materijal u boji!

Re: Posjet Željavi 06. 09 2008.

Postby FirewireHR on 25 Sep 2008, 10:17

@baclawa...
Evo cijeli set slika od tamo, a ima nekih kreveta...možda prepoznaš svoj. :)
Image.Image.Image.Image.Image
Image.Image.Image
[smly_c040smly.gif]
FirewireHR
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby baclawa on 25 Sep 2008, 10:42

FirewireHR wrote:@baclawa...
Evo cijeli set slika od tamo, a ima nekih kreveta...možda prepoznaš svoj. :)

Moj je bio drugi od prozora... [plaza]
Dixi et salvavi animam meam.
baclawa
Tihi forumaš
Tihi forumaš

Postby LupusREBEL on 26 Sep 2008, 08:23

A čij je onaj koji je obožavao Tajči i Mineo i obljepio sve oko sebe s njihovim slikama? [egyptian]
LupusREBEL

Postby baclawa on 26 Sep 2008, 09:23

Čik pogodi [luda2] Vojnička posla :archange
baclawa
Tihi forumaš
Tihi forumaš

Postby LupusREBEL on 26 Sep 2008, 09:33

Ma, znam, ali zgodno je da je on imao cijeli kut obljepem...

Izgodno je da zgrada nema tavana, već je plafon napravljen oblo i na njega stavljen krov...
Jesi to primjetio?

Još nešto, gore je neki trafo ili nešto slično, sad je razbijen i rastavljen, jeli znaš čemu je to služilo?
I dali iz svih ventilacijskih otvora idu cijevi slične kao u KK9?
LupusREBEL

Postby baclawa on 26 Sep 2008, 09:51

LupusREBEL wrote:Ma, znam, ali zgodno je da je on imao cijeli kut obljepem...

Izgodno je da zgrada nema tavana, već je plafon napravljen oblo i na njega stavljen krov...
Jesi to primjetio?

Još nešto, gore je neki trafo ili nešto slično, sad je razbijen i rastavljen, jeli znaš čemu je to služilo?
I dali iz svih ventilacijskih otvora idu cijevi slične kao u KK9?

Trafo je služio za napajanje stražare strujom. E sada, da li je imao neke veze sa otvorima, to nikako nismo zagledali. Što se tiče cevi, nisam siguran za ostale otvore. Morao bih pitati Karića, on je često lutao unaokolo. Jednom je našao i pećinu u kojoj je boravio medved [luda2] Drugom prilikom je prevukao psa preko žice potezne mine [neee] Na žalost, već ga mesecima nisam video... :confused0006
baclawa
Tihi forumaš
Tihi forumaš

Postby LupusREBEL on 26 Sep 2008, 10:18

Navodno je gore još uvjek medvjedica s mladim, to tvrdi lovac koji ide tamo skoro svaki dan radi čuvanja divljači. jer je to tromeđe malo zeznuto, s jedne strane bosanci, koji neznaju za zakon, s druge strane je zakupljeno lovište a s treće strane je lovište od mjesnih lovaca.
E sad, laže on, lažem ja...
Ali sam u rupama osobno vidio šape tako da sam spreman povjerovat.
Znači li, iznad stražare ide bodljikava žica i tu je kraj aerodroma prema Plješevici?
LupusREBEL

Postby baclawa on 26 Sep 2008, 10:58

LupusREBEL wrote:Navodno je gore još uvjek medvjedica s mladim, to tvrdi lovac koji ide tamo skoro svaki dan radi čuvanja divljači. jer je to tromeđe malo zeznuto, s jedne strane bosanci, koji neznaju za zakon, s druge strane je zakupljeno lovište a s treće strane je lovište od mjesnih lovaca.
E sad, laže on, lažem ja...

Onda lažem ja, lažeš ti, laže on [egyptian]

LupusREBEL wrote:Ali sam u rupama osobno vidio šape tako da sam spreman povjerovat.
Znači li, iznad stražare ide bodljikava žica i tu je kraj aerodroma prema Plješevici?

Ma i ja sam video leglo. Samo nisam bio u prilici da zagledam pol medveda [luda2] Ta je žica bila samo dodatna pešadijska prepreka za mogući napad.
baclawa
Tihi forumaš
Tihi forumaš

Postby relay station on 26 Sep 2008, 13:14

stvarno ima u kk9 sako malo ubetoniranih onih alkica za vjerojatno zakacit opremu za penjanje...jer neko se barem jednom godišnje morao u to spustat
baclawa..dali je bio poklopac na samom otvoru sahta u tvoje vrijeme ili su bili poklopcima zatvoreni oni trokutasti otvori ispod betonskog satora?
bodljikava zica?pa zar je gore bilo ograde?zar nije suma dakle 4ta strana kruga vojarne bila neograđena?
Image Ako želite posjetiti aerodrom Željava i okolicu, obratite pažnju na OVE PODATKE
relay station
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby Hammo on 26 Sep 2008, 22:12

relay station wrote:zar nije suma dakle 4ta strana kruga vojarne bila neograđena?

@relay dodirnuo si pravo mjesto Zeljave

Taj dio Aerodroma je bio,po pitanju ljudstva, najslabije cuvan ali zbog konfiguracije terena bolje se nije ni moglo,Ali taj dio aerodroma je bio najjace obezbjedjen.Kako??

Prosirena je prica u javnosti da je na Zeljavi u nocnim satima "Mrtva Straza" Posto je sama Zeljava bila tajnovita vjerovatnoca u "Mrtvu Stazu" je bila 100%

To je psiholoski nacin obezbjedjivanja nekog objekta. E sad da vam iskreno kazem ,, Bilo je pucnjave u nocnim satima na pojedinim strazarskim mjestima ali nakon intervencije ustanovi se da je vojnik pucao zato sto je cuo korake ili lomljevinu geanja,bolje receno divljac ili neka zvijer.

Ta prica o Mrtvoj Strazi prenosila se s koljena na koljeno tako da je Mrtva straza postojala sve dok je Zeljava bila u funkciji.

Izuzeo bi ovaj period kad je baclawa bio gore tj. predratni period ,,tad bi se 100% sam ubjedjen pucalo bez zaustavljanja(Mislim na uzbrdni dio Pljesivice)
Hammo
Sretni forumaš
Sretni forumaš

Postby relay station on 01 Oct 2008, 20:39

bio je i u mirnodobsko vrijeme pucnjave na strazarskim mjestima u sumi..ko nije bio u sumina strazi taj nezna sta je to..uglavnom pucalo se ak recimo ispalis metke po noci a onda nadju recimo neku zivotinju ide nagradni dani..ako nenađu nista..nikom nista
Image Ako želite posjetiti aerodrom Željava i okolicu, obratite pažnju na OVE PODATKE
relay station
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby LupusREBEL on 01 Oct 2008, 22:30

Nije baš niš...
Osobno znam...
Prvo, sve čahure moraju biti na broju, s serijskim brojem kao u okvirima (taj serijski broj bio je pretežno slovo ili sl). poslje toga ide procedura izjava i na kraju razgovor s bezbednjakom dok VP obilazi teren da vide gdje su zrna završila...
Malo je to kompliciranije...
LupusREBEL

Postby relay station on 28 Nov 2008, 22:29

pitanje za baclawu ako prati još forum:dali je na kk9 bila kakva zastita u vidu vrata ili nekih poklopaca.da netko ilinesto slucajno ne uleti unutra i propadne dole?
relay station
Veteran foruma
Veteran foruma

Re: Posjet Željavi (06.09.2008.)

Postby treb on 13 Jul 2009, 09:34

Uploadam neke starije snimke s diska danas, pa evo:

Za HD se zaletite na Youtube.

Image
treb
Site Admin
Site Admin

Re: Posjet Željavi (06.09.2008.)

Postby treb on 13 Jul 2009, 15:28

Firewall wrote:Pista izgleda kao da bi se odmah moglo poletjeti s nje...

U ljetnim mjesecima vjerojatno ima višak trave i niskog žbunja, ali u zimskom razdoblju vjerojatno ne bi ni to bilo problem. Jedino bi trebalo malo pomesti pistu od kamenčića i šljunka koje se raspršilo eksplozijama. Ali, koliko sam uspio primjetiti rupe jesu zatrpane, jedino bi trebalo prevući sloj betona i asfalta preko rupa i eto ti izvornog stanja. Za ovakvu pistu bi svaki sportski aeroklub dušu prodao vragu. Jedini je problem povređivanje zračnog prostora susjedne države. Ali i to da se dogovore dobrosusjedski odnosi u obostranom interesu, mislim da ne bi bilo problema.
Image
treb
Site Admin
Site Admin

PreviousNext

Return to Foto-Video galerija