Posjet Željavi (16.10.2007.)

EXLUZIVNO: Snimke aerodroma dok je bio u operativnom stanju! Nigdje prikazano! Pogledajte obavezno! Foto i video materijal u boji!

Re: Posjet Željavi 16. 10 2007.

Postby LupusREBEL on 08 Sep 2008, 08:22

bostjan wrote:terasa nekad
Image
ista terasa samo sa druge strane
autor slike.LupusRebel
Image
terasa sa iste strana
Image
LupusREBEL

Postby LupusREBEL on 08 Sep 2008, 08:25

bostjan wrote:
LupusREBEL wrote:Imaš gore sliku i s tog kuta gdje se vidi zid Kontrolnog tornja aerodroma Željava, zadnja slika...

nevidi se ograda pa nisam bio siguran hvala za popravku.jedno pitanje kolika m2 ima po tvome kontrolno toranj?
LupusREBEL

Postby LupusREBEL on 08 Sep 2008, 08:26

LupusREBEL wrote:Napisao sam točne dimenzije, 15X10 metara, izmjereno uređajem za građevinsko mjerenje...
Sama glavna Kontrolna soba!

Laka vam noć....
LupusREBEL

Postby LupusREBEL on 08 Sep 2008, 08:26

LupusREBEL wrote:Lopov koji je bio gore nije ni trebao informacije o minama, ima caka po kojoj možeš doć gore bez straha od mina, neželim je opisat jer je opasno ući u šumu a kamoli pratit tu caku, nakon "hlađenja" teme posjeta Kontrolnog tornja aerodroma "Željava" opisat ću vam tu jednostavnu metodu koju sam shvatio spuštajući se s kontrolnog tornja do ulaza br. 2.
Jer naravno, kao što ste vi podjelili samnom informacije, djelim i ja sa vama ali neželim nesmotrena izviđanja i preglede šume pa da neko strada.

Kad sam išao prema Kontrolnom tornju bio sam smiren i nije bilo strah, naročito ne mina, jer tu nesmje biti straha i panike, strah je 50% stvara neopreznost a panika 100%, bilo me strah beštija poput zmija ili divljih svinja i slične divljači da one iz straha nepočnu bježat od mene pa ne aktiviraju minu a zmije da me ne ugrizu.
Kad sam se vraćao, bilo me strah lopova jer sam ču udarce krampa i lopate te piljenja pa da iz straha da ih neizdam da mi ne naude.

Šteta što me policija omela, imao sam kod sebe informativne plakate o aerodromu Željava koje sam sam izradio i htio sam ih bezbojnim lak-ljepilom zaljepiti na ovu ploču:

Image

koja se nalazi kod pista 1,2,3, mislim da ste je već svi vidjeli (mislim na tu ploču).

Poslje vaših komentara, nastavak sljedi...

Ron Jeremy wrote:@LupusREBEL...

nisam znao da Luba ordinira na tom području ;) :)...čudo da je firewire nije do sad sreo :)

Ak' si mislio pod Luba za mene, vjeruj mi, prvi put sam na Željavi...
LupusREBEL

Postby LupusREBEL on 08 Sep 2008, 08:27

LupusREBEL wrote:Ma nju ću maknuti, to je bila šala...
Volio bih da sam naletio na takvo nešto...

Da, može biti da je H upisano naknadno, jer žute linije kretanje zrakoplova nisu izbljedile i izbrisane...
LupusREBEL

Postby LupusREBEL on 08 Sep 2008, 08:27

VOSt wrote:Zna Ron, sve plavuse kako se zovu. Jos ako su prsate.....
Zgodna je bogami.

Poskoci su ti sad dosta neotrovni, ustvari, sada kad bi te ugrizao izpustio bi jako malu kolicinu otrova, jer se pripremaju sa zimski san, a otrov pazljivo djele jer je vec hladno pa se sporije regenerira.a naravno to ne umanjuje vrjednost lupusovog podhvata.
LupusREBEL

Postby LupusREBEL on 08 Sep 2008, 08:28

LupusREBEL wrote:Lako tebi reć, ja sam se usro kad sam ih vidio, slikao sam ih samo dva, jedan od tih dva su bili u prostorijama vojarne, zato sam spavao na otvorenom a ne u prostorijama vojarne iako ima i kreveti i madraci u vojarni...
Bolje da sam se smrzo neko do išao do prvog doma zdravlja koji je tek u Rakovcu...
Je*eš zmije, nije njima za vjerovat...

Ljevo od trećeg ulaza našao sam ovu rupu, volio bih da mi neko objasni čemu je služila, oko nje su raspoređeni dvije ograde s pet redova bodljikave žice...

Image

Položaj rupe...

Image

Image

Image

Image

Image Image Image Image

Image Image

Svugdje oko te rupe s drveća vise sajle....
LupusREBEL

Postby LupusREBEL on 08 Sep 2008, 08:44

bostjan wrote:@LupusREBEL.......

da te pitam dali si bio i kod ove antene nisam nigde primetio slike.
Image
LupusREBEL

Firewire wrote:

http://www.mycity.co.yu/slika.php?slika ... _ktfz9.jpg][img]http://www.mycity.co.yu/thumbs/54436_tmb_74554908_ktfz9.jpg

Nisi shvatio da se popeo na taj stup i postavio solarnu lampu. :D
http://www.mycity.co.yu/slika.php?slika ... 170191.JPG
LupusREBEL

bostjan wrote:nisam ali sad znam.firewire kad češ napraviti novu skicu kt.
LupusREBEL

Postby LupusREBEL on 08 Sep 2008, 08:45

LupusREBEL wrote:

Bio sam, slikao sam samo podnožnje od kud su iščupani na neshvatljiv način kablovi (jednostavno u šahtu 25X25X30 cm) odsječeni...

Ali zbog lišća i šume jednostavno nisam mogao slikati iz daljine, a takoreć nabasao sam na njega, imaš u predhodnom jedom postu slike s tog anteskog tornja...

Nikakvih, ama baš nikakvih antena nema, čisto željezo, i sad moja solarna lampa, koja možda i neradi...

Image Image Image Image

Za one koji tvrde da se nezna gdje je državna grnica na aerodromu "Željava" i to je riješeno, po izgledu nedavno, pa pripazite kad idete do tunele br 4.
LupusREBEL

Postby LupusREBEL on 08 Sep 2008, 08:45

LupusREBEL wrote:Image Image Image

Evo malo slika iz prostorija preljepe vojarne "Željava"...

Jeli zna kako se ta vojarna prije zvala a kako sad?

Ja je jednostavno zovem vojarna "Željava" a seljani "kao" nisu znali kad sam ih pitao...

Ron Jeremy wrote:
LupusREBEL wrote:
Nikakvih, ama baš nikakvih antena nema, čisto željezo, i sad moja solarna lampa, koja možda i neradi...

Ili koju je već neko drpio ;)

Nema veze, imam ih ja još 30-tak, ako treba uzet ću ove koje su metalne pa ćemo ih tamo zašvasat!
LupusREBEL

Postby LupusREBEL on 08 Sep 2008, 08:46

petrova_gora wrote:...bogme onaj beton u podnožju table "državna granica" izgleda poprilično friško....pa nije to valjda zbog nas.
LupusREBEL

Postby LupusREBEL on 08 Sep 2008, 08:46

Firewire wrote:
LupusREBEL wrote:Evo malo slika iz prostorija preljepe vojarne "Željava"...

Jeli zna kako se ta vojarna prije zvala a kako sad?

Ja je jednostavno zovem vojarna "Željava" a seljani "kao" nisu znali kad sam ih pitao...

Prije se zvala "27.juli", a nakon rata mislim da uopće nema nikakvo ime...bar ga nisam nigdje vidio.
Bilo je samo spomena da će biti u sklopu poligona "Eugen Kvaternik" kod Slunja.
LupusREBEL

Postby LupusREBEL on 08 Sep 2008, 08:47

LupusREBEL wrote:
petrova_gora wrote:...bogme onaj beton u podnožju table "državna granica" izgleda poprilično friško....pa nije to valjda zbog nas.

Nek radi koga?
LupusREBEL

PreviousNext

Return to Foto-Video galerija