Prvi let zrakoplova na pisti 14L Željave nakon 1992

EXLUZIVNO: Snimke aerodroma dok je bio u operativnom stanju! Nigdje prikazano! Pogledajte obavezno! Foto i video materijal u boji!

Prvi let zrakoplova na pisti 14L Željave nakon 1992

Postby FirewireHR on 08 Sep 2008, 12:38

Iako bi ovo spadalo u ovaj topic ipak mislim da zaslužuje jedan zasebni "Announce". :garde

Dakle opet se letjelo na Željavi sa piste 14L nakon 16 godina. [up]
...ne znam jeli u međuvremenu možda kakav helikopter ili sl. tu sletao, ali ja bar nisam vidio niti jedan dokumentirani opis takvog događaja.
Naravno ovdje se ne radi o većem zrakoplovu već o RC modelu...ali i on treba pilota za letjeti. [luda2]
A pilot je bio stvarno uporan da poleti budući da je cijeli dan vremenska situacija bila nepovoljna zbog jakog vjetra.

Na odlasku sa Željave je riješio da okuša sreću upravo na 14L jer je izgledalo da se vjetar smiruje, ali kada smo došli tamo i pripremili zrakoplov za let vjetar je opet žešće pojačao i sve je došlo pod pitanje. :roll:
Nekontrolirano sletanje/rušenje u teren uokolo piste je sam po sebi vrlo problematičan jer prvo bi se oštetio zrakoplov, a drugo odlazak po njega tamo bi predstavljao sigurnosni rizik zbog poznatih minskih razloga. :nonnon
...srećom (ili nesrećom :) ) Lupus je odmah ponudio da on ide po njega ako se to dogodi. [luda2]
Na moju opasku da moža ipak nije zgodno poletjeti iz svih tih razloga pilot se samo šeretski osmjehnuo, pogleda zagledanog u nebo horizonta Plješevice, i rekao:
"Hebi ga samo jednom se živi! :OO3 " te potom podigao aparat u neizvjesni let. :anim_63

Kako je to izgledalo možete vidjeti ovdje:

Par fotki sa pripreme zrakoplova:
Image.Image.Image.Image.Image
Image.Image

Par fotki pripreme instalacija kontrolnog tornja za praćenje ovoga leta: [luda2]
Image

I podsjetnik na pruhajale događaje 90-ih ovdje, lijevo od početka piste 14L:
Image.Image

p.s: isprika na neumjerenoj količini smileya upotrijebljenih ovdje. :ange
Last edited by FirewireHR on 14 Sep 2009, 10:11, edited 1 time in total.
[smly_c040smly.gif]
FirewireHR
Veteran foruma
Veteran foruma

Re: Prvi let zrakoplova na pisti 14L Željave nakon 1992

Postby LupusREBEL on 08 Sep 2008, 12:47

Nije napomenuto...
Ali kontrola leta iz Kontrolnog tornja je odradila svoje!!! :modo
LupusREBEL

Postby FirewireHR on 08 Sep 2008, 12:51

Pa to se podrazumjeva iz viđenoga. [luda2]
[smly_c040smly.gif]
FirewireHR
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby LupusREBEL on 08 Sep 2008, 12:52

Transkript:

P: "Kontrola leta LYBI, ovdje zrakoplov "ROBBE" približavamo se stajanci, molim dalnja upustva... prijem..."
KT:"Zrakoplov "ROBBE", ovdje kontrola leta LYBI, rulajte do stajanke i čekajte daljnja upustva...prijem..."
P:"razumio... gotovo..."
LupusREBEL

Postby treb on 08 Sep 2008, 13:20

FirewireHR wrote:Na moju opasku da moža ipak nije zgodno poletjeti iz svih tih razloga pilot se samo šeretski osmjehnuo, pogleda zagledanog u nebo horizonta Plješevice, i rekao:
"Hebi ga samo jednom se živi! :OO3 " te potom podigao aparat u neizvjesni let. :anim_63

Ovo je valjda bilo podsvjesno - stres je bio ogroman, ali je ipak želja bila neopisiva. I da, uvjeti su bili neregularni i da nije bila ova prigoda sigurno se ne bi išlo na letenje. Ali KT je naredio polijetanje...
Image
treb
Site Admin
Site Admin

Postby relay station on 08 Sep 2008, 13:27

hvale vrijedna akcija oživljavanja modelasko letackih aktivnosti!inace pa nebi bas rekao da je to prvi avion..tamo se leti i vise nego sto bi netko bio uopce spreman priznat to znaju najbolje decki iz golubica
jeste se javili tornju bihac(aerodrom golubic)na TWR: 123,500 MHz?
evo ovaj avion je xy puta poletao i sletao na 14L
Image
Last edited by relay station on 08 Sep 2008, 13:28, edited 1 time in total.
Image Ako želite posjetiti aerodrom Željava i okolicu, obratite pažnju na OVE PODATKE
relay station
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby FirewireHR on 08 Sep 2008, 13:27

treb wrote:Ovo je valjda bilo podsvjesno - stres je bio ogroman, ali je ipak želja bila neopisiva. I da, uvjeti su bili neregularni i da nije bila ova prigoda sigurno se ne bi išlo na letenje. Ali KT je naredio polijetanje...

Samo znam da smo nakon izjave Lupus i ja razmjenili začuđene poglede. [smlybu.gif]
[smly_c040smly.gif]
FirewireHR
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby LupusREBEL on 08 Sep 2008, 13:34

relay station wrote:hvale vrijedna akcija oživljavanja modelasko letackih aktivnosti!inace pa nebi bas rekao da je to prvi avion..tamo se leti i vise nego sto bi netko bio uopce spreman priznat to znaju najbolje decki iz golubica
jeste se javili tornju bihac(aerodrom golubic)na TWR: 123,500 MHz?
evo ovaj avion je xy puta poletao i sletao na 14L
Image

Jebe mi se, mi smo prvi javili da smo letjeli!
Nek se sad hvali tko god hoće da je prije letio neg mi...
Pod "mi" zna se kome zasluge idu za letenje, ja sam bio samo KT podrška i nije nam trebala LQBI KT dozvola...

FirewireHR wrote:
treb wrote:Ovo je valjda bilo podsvjesno - stres je bio ogroman, ali je ipak želja bila neopisiva. I da, uvjeti su bili neregularni i da nije bila ova prigoda sigurno se ne bi išlo na letenje. Ali KT je naredio polijetanje...

Samo znam da smo nakon izjave Lupus i ja razmjenili začuđene poglede. [smlybu.gif]

Ja navijo da se poleti, pa makar u minsko polje....
LupusREBEL

Postby FirewireHR on 08 Sep 2008, 13:35

relay station wrote:evo ovaj avion je xy puta poletao i sletao na 14L
http://i85.photobucket.com/albums/k79/M ... 006001.jpg

Kako rekoh nisam vidio nikakav materijal na tu temu, a odkuda znaš da je baš ovaj avion u pitanju?
[smly_c040smly.gif]
FirewireHR
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby treb on 08 Sep 2008, 13:41

FirewireHR wrote:

Ja nisam bio u tom filmu... Tu mi je velika praznina u sjećanju moram priznati. Vi ste vidjeli jedan let, ali ja sam ih vidio nekoliko prije nego smo uopće počeli letjeti. :)

Važno da je sve ispalo dobro na kraju, iako izgleda da od svega skupa samo buljing... nijedna ekskluziva na kraju... :)

Apropos ovih s Golubića, oni ako i jesu sletjeli napravili su nekoliko prekršaja, a s Izačića bi se ljepo pročitala registracija i dalje veselje s vlastima... Ne kažem da nisu, ali bi to bilo glupo.
Image
treb
Site Admin
Site Admin

Postby relay station on 08 Sep 2008, 14:06

FirewireHR wrote:
relay station wrote:evo ovaj avion je xy puta poletao i sletao na 14L
http://i85.photobucket.com/albums/k79/M ... 006001.jpg

Kako rekoh nisam vidio nikakav materijal na tu temu, a odkuda znaš da je baš ovaj avion u pitanju?
imaš na tvojoj stranici par slika snimanih iz tog aviona
Image Ako želite posjetiti aerodrom Željava i okolicu, obratite pažnju na OVE PODATKE
relay station
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby relay station on 08 Sep 2008, 14:09

treb wrote:
FirewireHR wrote:

Ja nisam bio u tom filmu... Tu mi je velika praznina u sjećanju moram priznati. Vi ste vidjeli jedan let, ali ja sam ih vidio nekoliko prije nego smo uopće počeli letjeti. :)

Važno da je sve ispalo dobro na kraju, iako izgleda da od svega skupa samo buljing... nijedna ekskluziva na kraju... :)

Apropos ovih s Golubića, oni ako i jesu sletjeli napravili su nekoliko prekršaja, a s Izačića bi se ljepo pročitala registracija i dalje veselje s vlastima... Ne kažem da nisu, ali bi to bilo glupo.
pa nemreju fulat registaciju kad ovi imaju 2 aviona..ovo sa najavom bila je sala naravno..no oni pod krug golubica podrazumjevaju 10 km...to sto kod sletanja na 14L uđu par sto metara u hr.. druga prica...
relay station
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby FirewireHR on 08 Sep 2008, 14:16

relay station wrote:imaš na tvojoj stranici par slika snimanih iz tog aviona

To sam i mislio...ali tamo su sve slike iz zraka, nema sa piste/stajanke slika.
U krajnjem slučaju ako su i sletjeli svejedno (u biti čudio bih se da nisu)...ovdje sa RC modelom se radi o simbolici. ;)
[smly_c040smly.gif]
FirewireHR
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby relay station on 08 Sep 2008, 14:20

naravno
relay station
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby treb on 08 Sep 2008, 14:40

relay station wrote:no oni pod krug golubica podrazumjevaju 10 km...to sto kod sletanja na 14L uđu par sto metara u hr.. druga prica...

Izdašan krug. :) Kod slijetanja povrijede zračni prostor druge države i još slete na tlo bez odobrenja KT-a LYBI. Ono što sam ja vidio slika jesu slike s finala 14L i low pass, ali nisam vidio ni slijetanje ni polijetanje. Jer da jesmo, ne bi bilo potrebe za ovim, ranije bi krenuli u Bihać, najeli bi se i napili još i stigli prije doma. :)
Image
treb
Site Admin
Site Admin

Next

Return to Foto-Video galerija