Željava-srce obrane VRSK(??!)

Linkovi gdje se spominju nekakvi podaci o Željavi.

Željava-srce obrane VRSK(??!)

Postby admin on 18 Jun 2008, 13:24

admin wrote:Svakakvih gluposti se da naći na internetu, ali ovo je ipak jedna poveća koja se tiče ove teme.
Nisam znao da je Željava bila "srce odbrane Vojske RSK". Image

Prvo bombardovanje se dogodilo 1994 na Udbinskom aerodromu kad je unisteno nekolko pista i aviona.

Prije Oluje su pogodjene sve radarske i protivazdusne centrale, strateski mostevi ali i srce odbrane Vojske RSK Podzemni aerodrom "željava"

http://www.zeljava-lybi.com/Zeljava-index2_eng.html

Vojska RSK je ostalu instalaciju minirala tokom povlacenja, razni svjedoci govore da je ogromno oruzje ostalo netaknuto jos od izgradnje aerodrom krajem 50', aerodrom je kosto svega 10-tina milijardi dolara.

Inače jako zanimljiv forum:
http://www.srbiposvetu.com/forum/viewto ... 4955#14955
admin

Re: Željava-srce obrane VRSK(??!)

Postby admin on 18 Jun 2008, 13:25

Riker wrote:Heheheh već vidim korisnu upotrebu ovog foruma :D :D :D

Inače količinu zadojenosti na tu temu po tim velikosrpskim forumima je strašna.

A sve neki veliki srbi iz Tajlanda, velike patrijote iz Holadnije, branitelji srbstva iz Kanade.

Ma to su prave patrijote nema šta, od tamo se kunu u Mladića, Svetog Savu i kapetana Dragana.

Ja se pitam šta se ne vrate nazad.

A ovaj popis uništenih zgrada, muzeja i zanatskih radnji mogu, kako je vjerujem znate izjavio jedan njihov ljuti borac, mogu posadit sebi dole u guz'cu, to im ja poručujem.

Ne obazirem se na to, taj narod je gnjevan na svoj ratnički skor, uvukli su sami rat, a kad se fino sa realne distance sagleda, dobiju izgubljenu kampanju u Sloveniji, izgubljenu kampanju u Hrvatskoj, izgubljenu kampanju u Bosni, izgubljenu Crnu Goru, izgubljeno Kosovo.

I taj narod nakon svega toga i dalje se u većini kune u Oluju kao progonstvo najveće od Biblijskih, za najveće heroje svijeta Ratka i Radovana, za otadžbinu i za šta ja znam šta.

Dakle spasa im nema. A evo recimo šta dvije oprečne mlade glave preko Drine razmišljaju...recimo ja ne vjerujem kako ovaj lijevo uopće ima pravo glasa, a ono šta je tužno je da se sa njime slažu tisuće i tisuće vršnjaka...

Pročitajte komentare. Ja stvarno nemam teksta, mislim znam da u Srbiji ima normalnih ljudi, koji su svjesni šta je bio rat, i da se treba okrenut naprijed i sve to, ali mislim da nisu oni jači od ove pastirske horde koja bi digla motike i išla tuć, bilo koga bilo gdje.

To zaključujem po tome šta su radikali gotovo većina tamo...blamaža.

Pazi komentar na ovaj filmić;

Od 1000 moji Srpski prijatelja, koji ja licno znam, nijedan se zove Simon. Taj Simon je novi Tito. Djubre ko je Srbozder i krvopija. Njega ce noc pojesti, ili droge koje on pusi ima da ga unisti, samo ti droge loci dubre ustasko sto pre da se overdosiras. Zivela Srbija i Srpskih Rod.

Ja stvarno ne znam dali bi se smijo, crko od smijeha ili šta...
admin

Postby admin on 18 Jun 2008, 13:27

Firewall wrote:Stvarno imam osjećaj kao da me neko probudio iz sna sa kantom hladne vode. Sad vidim koliko sam iluzoran kad su u pitanju demokratske promjene u Srbiji. Mislio sam da tamo ima neko još normalan za mir i demokratske promjene ali po komentarima to je katastrofa. 100 posto komentara predlaže praktički 3SR i koncentracijske logore za neistomišljenike. Zatvaranje Srbije zidom i povlačenje u izolaciju. Čak i u Hrvatskoj oko sličnih tema naći će se barem 50-50 posto različitih mišljenja, ali ovo u Srbiji je rat ruskih klonova. I to sve od balavca koji nije završio još ni srednju školu. Što možemo onda očekivati od novih mladih generacija koje sad odrastaju u Srbiji u nekoj budućnosti...
admin

Firewall wrote:
admin wrote:Nisam znao da je Željava bila "srce odbrane Vojske RSK".

Ma za njih je svaki kamen bunker, pretjeruju ko i uvijek.
admin

Riker wrote:
Firewall wrote:Što možemo onda očekivati od novih mladih generacija koje sad odrastaju u Srbiji u nekoj budućnosti...

To je to šta se i ja pitam.

Ti ljudi žive u jazbinama, zadojeni nekim urlaukanjima iz prošlosti...

Slobo je proglasio pobjedu nakon bombardiranja Srbije, rulja je skandirala, danas ima ljudi koji žale da ga nema...Šta na to reć? Ako je njima idol i Sloba i Ratko i tko sve ne, pa čekaj malo šta SAD ovog trenutka ne odu na Kosovo? Sad treba ginut, to je kako oni kažu njihova kolijevka, ajde onda, šta sad ne krenu dole?

1991. su dosta žestoko krenuli u obranu svog Vukovara, ajde onda na muci se poznaju junaci - gdje su sad? Sad se okupljaju po skupovima. Ta patetičnost mi stvarno već izlazi na uši. Nisam mogo vjerovat da kad su 1999. plaćali dug za sve šta im je politika 1990ih priuštila, da su oni bili kao jako solidarni, dole NATO, ovo ono, tada su se sjetili metiljat o tome kako su svi protiv Srba.

Zanimljivo da prosvjeda protiv rata u HR/SLO/BiH nije baš bilo. Hm.

I onda one ekstra jadničke fore sa koncertima, bombe padaju - a oni pjevaju. I na mostu sve svi naslažu i one mete stave na čelo i kao baš smo jaki. A debili od političara su to radili i podržavali namjerno - molili su se da netko zdere taj most da onda oni optuže kako je NATO terorist i bla bla tko zna šta bi onda Milošević izveo.

B92 svi proklinju, Čedomir Jovanović je izdajnik nacije a Koštunica i ostala bagra na temelju glasa svih čobana iz šumadije uživa u glasovima, mislim ono stranka čija je ideologija zasnivana na bulaznjama Šešelja je stvarno yebena stranka...

Iskreno - briga me za njih, ne sekiram se više od toliko, ali mi je bolesno gledat kako je taj narod zadojen, kako mitove i danas puše, kako lažu sami sebe, kako su djeca odgojena na istim idealima ko oni ljudi šta su došli ovamo pucat i tako dalje...

Stvarno, žao mi ih je...
admin

Postby admin on 18 Jun 2008, 13:28

Firewall wrote:
Ako je njima idol i Sloba i Ratko i tko sve ne, pa čekaj malo šta SAD ovog trenutka ne odu na Kosovo? Sad treba ginut, to je kako oni kažu njihova kolijevka, ajde onda, šta sad ne krenu dole?

-Klasika jaki na riječima, slabi na djelima.

Sad se okupljaju po skupovima.

-Mitingovanje im je uvijek bila jača strana.

Iskreno - briga me za njih, ne sekiram se više od toliko, ali mi je bolesno gledat kako je taj narod zadojen, kako mitove i danas puše, kako lažu sami sebe, kako su djeca odgojena na istim idealima ko oni ljudi šta su došli ovamo pucat i tako dalje...

I meni je to sve žalosno, pogotovo zato jer smo blizu, granica do granice. Sva sreća da su kod nas takve opcije i stranke gotovo minorne.
admin

Postby admin on 18 Jun 2008, 13:29

admin wrote:Što se tiče komentara videa na YT-u mogu samo reći da to baš i nije neočkivano s obzirom na rezultate izbora u Srbiji, ne samo zadnjih nego i više unatrag.
http://www.cesid.org/rezultati/index.jsp
Radikalna stranka je definitivno najjača stranka, a za njih je Šešelj bog.

Također nemojmo se zavaratvati da na YT-u sa naše HR strane nema bezbroj bolesnika koji se hrane ustaštvom i mržnjom, ali za razliku od Srbije takve snage nemaju širu političku podršku u biračkom tijelu.
Npr. HSP koji je najdesnija stranka nikada nije imao veću podršku biračkog tijela od onog nekoga minimuma koji je trebao za ulaz u Sabor.
U izvršnoj vlasti nikada nisu niti učestvovali.
To bi bila bitnija razlika između Srbije i Hrvatske.

Također generaliziranje na liniji da su svi pripadnici nekoga naroda ovo ili ono nije objektivno jer prije svega čovjek je čovjek.
Da je to tako potvrđuje i ovaj primjer iz nedavne Latinice:

...mislim da bi ovakve primjere trebalo češće isticati.
Osim toga ovaj slučaj potvrđuje neke stvari koje sam čuo u onim silnim satima razgovora Karadžića i Miloševića sa ostalima:
http://www.domovina.net/archive/1991_05.php
Prije pokretanja exJNA ratne mašinerije se računalo na masovni odziv pripadnika srpskoga naroda u BiH, osobito u sjevernom dijelu.
Samo situacija je bila skroz drugačija jer ljudi nisu htjeli ići u rat na teritorij Hrvatske, pa je popuna jednicia zakazala.
Ima cijela serija razgovora Karadžića sa lokalnim aktivistima SDS-a gdje on prijeti njima smjenama ako ne uspiju osigurati dovoljni broj ljudi za popunu jedinica.
Tada se išlo na opciju slanja dobrih govornika u te krajeve kako bi razjašnjavali da se tamu kao brani Jugoslavija i da će ustaše doći preko Save i ne znam što napraviti ako oni ne odu tamo.

Izdvojio bih neke razgovore:
18.9.1991.Radoslav Brđanin - Radovan Karadžić
http://www.domovina.net/intercepts/B662 ... .03.37.mp3
trasnkript:
Image.Image

08.11.1991. Radovan Karadžić - Nikola Uzelac (general exJNA)
http://tinyurl.com/3ypnyq
transkript:
Image.Image.Image.Image.Image.Image.Image.Image
admin

Postby admin on 18 Jun 2008, 13:29

Novosti86 wrote:

A sve neki veliki srbi iz Tajlanda, velike patrijote iz Holadnije, branitelji srbstva iz Kanade.

Ma to su prave patrijote nema šta, od tamo se kunu u Mladića, Svetog Savu i kapetana Dragana.

A ovaj popis uništenih zgrada, muzeja i zanatskih radnji mogu, kako je vjerujem znate izjavio jedan njihov ljuti borac, mogu posadit sebi dole u guz'cu, to im ja poručujem.

Ne obazirem se na to, taj narod je gnjevan na svoj ratnički skor, uvukli su sami rat, a kad se fino sa realne distance sagleda, dobiju izgubljenu kampanju u Sloveniji, izgubljenu kampanju u Hrvatskoj, izgubljenu kampanju u Bosni, izgubljenu Crnu Goru, izgubljeno Kosovo.

I taj narod nakon svega toga i dalje se u većini kune u Oluju kao progonstvo najveće od Biblijskih, za najveće heroje svijeta Ratka i Radovana, za otadžbinu i za šta ja znam šta.

Dakle spasa im nema. A evo recimo šta dvije oprečne mlade glave preko Drine razmišljaju...recimo ja ne vjerujem kako ovaj lijevo uopće ima pravo glasa, a ono šta je tužno je da se sa njime slažu tisuće i tisuće vršnjaka...

Pročitajte komentare. Ja stvarno nemam teksta, mislim znam da u Srbiji ima normalnih ljudi, koji su svjesni šta je bio rat, i da se treba okrenut naprijed i sve to, ali mislim da nisu oni jači od ove pastirske horde koja bi digla motike i išla tuć, bilo koga bilo gdje.

Od 1000 moji Srpski prijatelja, koji ja licno znam, nijedan se zove Simon. Taj Simon je novi Tito. Djubre ko je Srbozder i krvopija. Njega ce noc pojesti, ili droge koje on pusi ima da ga unisti, samo ti droge loci dubre ustasko sto pre da se overdosiras. Zivela Srbija i Srpskih Rod.

Pogledao sam taj video ,ne znam šta da kažem ,još uvjek sam u šoku...
admin

Postby zagi on 16 Mar 2011, 12:35

admin wrote:

Ja stvarno ne znam dali bi se smijo, crko od smijeha ili šta...

Šta reći nego dekutantno.
zagi
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Return to Linkovi