Mali info iz ratnog perioda

Detalji o ovome objektu tokom ratnoga perioda.

Re: Mali info iz ratnog perioda

Postby admin on 15 May 2008, 23:36

relay station wrote:mislim Iračkog i Iranskog naravno..svi znaju da je juga trgovala i sa jednima i sa drugima..a kladim se da obojica poznajemo tog gospodina...koji je i sudjelovao pri utovaru istih :D
admin

Postby admin on 15 May 2008, 23:39

Firewall wrote:Svojevremeno je iz tog perioda zaostao i jedan MiG-23 Flogger čini mi se?
Image
admin

Postby admin on 15 May 2008, 23:40

relay station wrote:?1hm da jedan vidi u muzeju u surcinu..i na pArkingu kod mome stanojlovica samo...odnosi se na prodaju asortimana namjenske proizvidnje i jednima i drugima
admin

Postby admin on 15 May 2008, 23:40

fishbed-N wrote:I to ovaj iza ovih trebi ;) :lol:
Image

a evo ovdje su ga slikali na Surčinu-
Image

Image

Image

Image

Image

Image

a inače ima i 21-ica
Image

relaystation -

ajde odgovori mi ti jel sletao taj čuveni Ruslan kad se ti toliko razumiješ u sve živo ???
admin

Postby admin on 15 May 2008, 23:41

relay station wrote:inace jedan il-76 je 96 pao pod jako sumljivim okolnostima nakon poletanja sa beogradskog aerodroma surcin evo nesto inf o tom letu ..19.08.1996.
IL-76T RA76513 pozivni znak je bio PAR3601 vise o tome na http://en.wikipedia.org/wiki/Spair_Airl ... t_PAR-3601
admin

Firewall wrote:Na kraju jel' koji Ruslan sletio na Želju ili ne?
admin

relay station wrote:nikada
admin

Firewall wrote:Znači od transportnih samo one An-26-ice kada se napuštala željava.
admin

Postby admin on 15 May 2008, 23:42

fishbed-N wrote:
relay station wrote:nikada

jel imaš dokaz za to ???
admin

Firewall wrote:Mislim da će ovo biti zanimljiva rasprava.
admin

fishbed-N wrote:Da znaš da hoće - ajde relejac ti si na potezu, ja čekam (mi čekamo ;) )
admin

Firewall wrote:Inače fizički ne vidim prepreke za Ruslana da sleti na Željavu, sad je samo pitanje od svih zrakoplova bivše Juge koji su tamo slijetali, koji je razlog za nedolazak nijednog Ruslana.
admin

Postby admin on 15 May 2008, 23:43

relay station wrote:
Firewall wrote:Znači od transportnih samo one An-26-ice kada se napuštala željava.
ma ne bio je i kikaš i to nebrojeno mnogo puta+26ice...
admin

Firewall wrote:Mislim da su i oni transportni yak-ovi isto tamo sletali koji put?
admin

relay station wrote:za rona/fishbeda...pa postoje ljudi koji su puno toga rekli..nesto od toga se moze koristit na forumima a nesto još uvijek ne..evo reci cu ti sada osnovne reference a ti poveži 2+2.. za sletanje takvog jednog aviona..sa posadom firme VDA koja za tvoju inf posluje od 90(dakle fizicki je moguce da je bila prisutna 91)na zeljavu bi morali doci kontrolori koji mogu frazeoloski odradit to sletanje....takav je konkretno bio slucaj za b.luku..znaci kad lete vojni-ako se ide u akciju radio sutnja-osim u izvarednim prilikama,ako se radi trnaza klasicna frazeologija podzvucnih zrakoplova rv i pvo(gornja kljucna,doljna kljucna bla bla)a kada su dolazili na b.luku avioni izvana(nije to bio samo ruslan)trebao im je civilni kontolor..e pa sad..nije tesko zakljucit da i da je vda dolazio na zeljavu znalo bi se i proculo
admin

PreviousNext

Return to Područje aerodroma Željava tokom rata u Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini (1991-1995)