Hrvatski migovi i njihovi piloti (Ivan Selak)

Sjećanje na Domovinski rat i ostale ratove na podrucju exYU.

Re: Hrvatski migovi i njihovi piloti (Ivan Selak)

Postby LupusREBEL on 21 Feb 2009, 22:35

sajeret wrote:(...)
Tesko je shvatiti da i idoli imaju drugu stranu...

Da, tko bi rekao da idoli poput Tita, Miloševića, Karađića imaju drugu stranu, zločinalku...

Firewall wrote:Da je moj prvi post na ABG ( ili bio kojem drugom forumu ) bio u takvom stilu mislim da bi me banirali na 100 godina. Stvarno neznam čemu takav stav-inat-odnos, kao da je Željava neko političko pitanje a ne tema znanstveno-intelektualnog proučavanja...

Daj, banirali su na drugim forumima zbog manjih sitnica, npr. jer si se suprostavio ili uvrijedio modu...
LupusREBEL

Postby z3r0c00l on 21 Feb 2009, 22:37

Firewall wrote:...a što se tiče Rudija ni na jednom forumu nije prikazana tako opsežna originalna dokumentacija kao ovdje. ( Originalni planovi leta, bioritam pilota itd... )

Jednostavno nitko nema te dokumente.......posto su trebali nestati. Zato ekipi koja ih je skupila jedan veeeeeeliki RERSPECT :hi
z3r0c00l
Sretni forumaš
Sretni forumaš

Postby sajeret on 25 Feb 2009, 10:08

Jednostavno nitko nema te dokumente.......posto su trebali nestati. Zato ekipi koja ih je skupila jedan veeeeeeliki RERSPECT

Da znas ista o JNA nebi ovako lupetao.Da su trebali nestati nestali bi,ali nisu nego su trebali biti sacuvani i zato ih ima.
Sta je to neka tajna u pomenutim dokumentima.
Sve sigurnije i sigurnije PARANOJA ACUTA.
sajeret
Sretni forumaš
Sretni forumaš

Postby JoZ@ on 25 Feb 2009, 10:45

sajeret wrote:Da znas ista o JNA nebi ovako lupetao.Da su trebali nestati nestali bi,ali nisu nego su trebali biti sacuvani i zato ih ima.

ovo bi mozda i bilo tocno da nije bilo bezanije
a kad je bezanija onda se nema vremena il se nece odradit sve kak treba
jer svako isli na svoju guzicu

dokaz su razne video snimke
npr. komsije i armagednon iz kojih se puno toga vidi
i te snimke treba sacuvat za sljedece narastaje da vide kak je to bilo na drugoj strani
aa takvih ce snimki jos isplivat
samo treba cekat
JoZ@
Elitni forumaš
Elitni forumaš

Postby z3r0c00l on 25 Feb 2009, 12:00

sajeret wrote:Da znas ista o JNA nebi ovako lupetao.Da su trebali nestati nestali bi,ali nisu nego su trebali biti sacuvani i zato ih ima.
Sta je to neka tajna u pomenutim dokumentima.
Sve sigurnije i sigurnije PARANOJA ACUTA.

Gle, iznenadio bih se koliko znam o bivsoj JNA, a pogotovo koliko znam o njoj u tom periodu kad je puno toga trebalo "nestati". Nije uopce stvar u tajnama nego u trudu da se navedeni dokumenti prikupe, koliko je moguce obnove, skeniraju i postave nanet da bi ih svi mogli vidjeti. Tajni vise,na neciju zalost, nema.
z3r0c00l
Sretni forumaš
Sretni forumaš

Postby sajeret on 25 Feb 2009, 12:17

niti je bilo bjezanije niti panike,pri napustanju zeljave.
sajeret
Sretni forumaš
Sretni forumaš

Postby JoZ@ on 25 Feb 2009, 12:26

dal si bil tam kad se to desavalo
mislim dal si bil do zadnjeg dana ??
JoZ@
Elitni forumaš
Elitni forumaš

Postby sajeret on 25 Feb 2009, 13:05

bilo me je svugdje,i tamo u puli sa onim luks upaljacima i na zemuniku bez luks upaljaca i na udbini i u bihacu,a i na jos par mjesta(pa i u onom kikasevom boingu)...
sajeret
Sretni forumaš
Sretni forumaš

Postby sajeret on 25 Feb 2009, 13:38

staces neki su bili carobnjaci.
nimalo rado se sjecam svega toga.
a nosim oziljke od rana sa nekih od tih mjesta,tako ma sta ti mislio bilo nas je koji smo mnogo toga vidjeli i prezivjeli.
sajeret
Sretni forumaš
Sretni forumaš

Postby z3r0c00l on 25 Feb 2009, 13:44

Sarajet, zasto nam onda hladne glave ne prenes neke opce detalje o svim tim mjestima i dogadjajima? Mislim da je ovo ipak virtualni svijet, ne moras spominjati imena, cisto onako generalije kako je to sve izgledalo iz prvog lica?
z3r0c00l
Sretni forumaš
Sretni forumaš

Postby sajeret on 25 Feb 2009, 14:03

pravo da ti kazem da bi ti o necemu pricao moras me o necemu i pitati,mada se krajnje nerado sjecam svega toga cak od onog dana kad sam odlucio otici iz svega toga godinama nisam pricao nas jezik,jednostavno sam bio odlucio da ga zaboravim jer su mi se svi zajedno smucili(srbi,hrvati,bosnjaci,albanci i ostali)(tako da ni dan danas ili noc nesanjam na nasem jeziku),pa sam onda setao po svijetu i nazalost jos neko vrijeme zivio od zanata koji sam u SFRJ ispekao,posle sam daleko odavde ipak stao na ludi kamen(otada sam opicen) sa zenom iz nasih krajeva pa eto moradoh da se podsjetim i jezika i jos nekih stvari.Ako imas konkretnih pitanja za borbena dejstva na plesu,puli,zemuniku ili bihacu iz ljeta 91 do maja 92,pitaj ono gdje sam bio cu ti opisati onoliko koliko me secanje sluzi jer nikad nazalost nisam zapisivao sve te dogadjaje.
moja glava je hladna,i moje provociranje ima razlog,jednostavno ako hocete dobar forum nemozete imati dvostruke standarde.
nista drugo.
sajeret
Sretni forumaš
Sretni forumaš

Postby treb on 25 Feb 2009, 14:29

sajeret wrote:moja glava je hladna,i moje provociranje ima razlog,jednostavno ako hocete dobar forum nemozete imati dvostruke standarde.

Ne sumnjam u tvoje dobre namjere. Zato sam se i zamislio. Ajd ukaži meni (možeš i na PP) o čemu se konkretno radi, pa ćemo pokušati nešto promijeniti.

Ipak sam Alfa i Omega foruma zapravo ja, a ne ovaj kojeg ti tako nazivaš! ;)
Image
treb
Site Admin
Site Admin

Postby treb on 25 Feb 2009, 16:00

Firewall wrote:Alfa i Omega ovog foruma su Švicarci... :predaja:

U ovo debelo sumnjam! :) Iako je u jednom trenutku stvarno tak izgledalo. :)) Al da ne odemo u OT. :)
Image
treb
Site Admin
Site Admin

Postby treb on 25 Feb 2009, 16:32

Firewall wrote:što zbog švicarskih slika...pa dokle.

Obrati se Fajeru.
Image
treb
Site Admin
Site Admin

Postby FirewireHR on 25 Feb 2009, 16:56

Firewall wrote:I onda nam se prebacuje da imamo "dvostruke standarde"...Ma da... [neee]

Možda me nisi razumio. :confused0006
Ja sam osuo paljbu po sajeretu jer je kolektivno vrijeđao...pa i banirao sam ga zbog toga.
Isto tako je on meni rekao da takvih stvari ima kod nas na forumu, pa mi kao urednici foruma ništa ne poduzimamo.
Ja rekoh da mi da ukaže na takve stvari, pa ću vidjeti o čemu se radi...jer mislim da nitko od nas nema vremana stalno ovdje visiti i svaku riječ koju netko napiše kontrolirati.
Dakle dvostruki standardi bi se ticali toga.

Što se tiče njegovih slika ja mu se nisam ništa ispričao jer mislim da nisam ništa loše napravio jer slike su bile tamo gdje su bile i kao takve dostupne javno + imale su potpis...mislim da se ne moram ponavljati.
Također sam mu ukazao dosta mjesta gdje su naši materijali stavljeni, pa čak i modificirani, bez našega pitanja...bez da je uslijedila akcija sa naše strane.
U stvari bilo je 2 slučaja gdje smo nešto prigovorili.
Jedan je bio onaj slučaj sa jednim forumom gdje je lik čistom copy/paste metodom postova kopirao sadržaj našeg foruma i postavio ga na taj drugi...i onaj koji je to čitao tamo je mogao steći utisak da je autor ta osoba koja je tu to kopirala.
Tu smo Lupus i ja zahtijevali samo da se napomene da je sadržaj sa našega foruma...ali samo korištenje materijala nije upitno...a nismo ni vrijeđali nikoga.
Drugi slučaj je onaj jedan blog (gdje su korištene trebove slike) gdje također nije naveden izvor fotki.

Mislim da se slažemo da ono što smo stavili na net drugi mogu slobodno koristiti.
...mislim možemo mi i drugačije, samo ko ima volje za istjerivati takve stvari širom interneta(?) :a015
[smly_c040smly.gif]
FirewireHR
Veteran foruma
Veteran foruma

PreviousNext

Return to Od Gazimestana preko Kninskih balvana do Oluje