Privatne poruke oficira bezbednost ex JNA

Sjećanje na Domovinski rat i ostale ratove na podrucju exYU.

Re: Privatne poruke oficira bezbednost ex JNA

Postby LupusREBEL on 04 Jul 2008, 11:55

Vidi, meni stvarno nebitno, sam objavim svoj životopis, a ako zna tko što o meni nezna niš novo...
Ionako sam OROSt-u i VOSt-u te Trotilu napisao da ću osobno scenirat svoje ratne putove i povjesti bolesti i objaviti na internetu ako ih zanima!
Ako mu treba evo ga:

Životopis

Rođen sam 16. studenog 1970 godine u Künzeslau, tadašnja savezna republika Njemačka ali prve godine mog života provodim u jednom malom... (obrisano: 17.00; ko' pročito, pročito...)
[oops] Dalje nebitno za rat i ratna zbivanaja!!! :modo
LupusREBEL

Postby LupusREBEL on 04 Jul 2008, 12:18

Ionako u DROL-u pripremaju moj ratni put, tako da je moj životopis nebitan, neskrivam se iza HDZ-a i RH-a kao ovaj iza SKJ-u i SFRJ-u!

Kako je zaživelo primirje nema nekih posebnih aktivnosti na frontu. Zima je dosta oštra i smene ljudstva na frontu su u kraćim intervalima.
Koristim to vreme da se bolje upoznam sa situacijom. Posebnu pažnju mi privlači veliki broj predratnih policajaca iz SUP-a Korenica, koji više nemaju mesta u SUP-u, pa su se priklonili Vojnoj policiji. Prvo sam pozvao «zemljaka» MILANA MIŠU PAVLICU iz Latina, koji je u policiji bio stariji vodnik. Njega sam znao iz Plaškog i Rijeke, posebno kao muzičara-harmonikaša, koji je svojom muzikom i pesmom obeležio mnoga venčanja, rođenja, krštenja... Bili smo vrlo otvoreni jedan prema drugom. Pitao sam ga, da li zna nešto o tome, zašto tako mnogo obučenih policajaca ne radi u SUP-u već su jedinici vojne policije?
Rekao mi je, da svaki od njih ima neki greh iz vremena polarizacije snaga sredinom 1991. godine. Neki su bili spremni da prihvate novu hrvatsku politiku, neki su već obukli nove uniforme redarstvenika, neki su u mešovitim brakovima, neki su se otvoreno suprotsavili politici koju je vodio SDS i sl. Pavlica, koji je na žalost poginuo 1992. godine u Hercegovini, prvi mi je ukazao na frapantan podatak. Da je čuo od nekoga iz Rijeke, da je ministar BOLjKOVAC JOSIP izvršio selekciju policajaca srpske nacionalnosti, dao im razna obećanja i oko 100 njih uputio u Krajinu, da tamo vrše opstrukciju odbrane, organizovanja i funkcionisanja civilne vlasti i sve drugo što radi «peta kolona». Verovao sam da je tako, ali nisam imao nijedan čvrst dokaz za to. Bio je to podatak, koji će me okupirati do kraja rata, koji će me navoditi i dovoditi u razne situacije i iskušenja. Nešto smo našli, ali prava istina će se pokazati tek padom Krajine. Tada će taj podatak dobiti na svojoj težini i biti dokazan kao potpuno tačan. Na žalost kasno.
Mišo me je i savetovao kako da se ponašam, kako da radim, jer vlada velika hajka na sve one koji su jugoslovenske orjentacije, koji su bili u JNA koji su otvoreno optuživali za slom Jugoslavije i da mi u Krajini imamo isti cilj, da radimo na opstrukciji odbrane i dovedemo je u situaciju da nekim političkim ili drugim načinom bude integrisana u političko pravni sistem Hrvatske.
Pitam ga, ne ličili mu to na delovanje «pete kolone» i, da li možda ona servira takve podatke kako bi nas i onako malo rasterali iz Krajine, pa dobili obećanu nagradu od Boljkovca. Nije rekao ništa nije ni mogao, tek smo bili na početku. Na kraju ga pitam, da li je nekom ovo rekao osim meni i, on kaže da nije, da nije ni imao priliku, jer su svi u nekoj žurbi, a i on nema poverenja u svakog. Na tome se završilo.
LupusREBEL

Postby JoZ@ on 04 Jul 2008, 12:20

LupusREBEL wrote:Vidi, meni stvarno nebitno, sam objavim svoj životopis, a ako zna tko što o meni nezna niš novo...
Ionako sam OROSt-u i VOSt-u te Trotilu napisao da ću osobno scenirat svoje ratne putove i povjesti bolesti i objaviti na internetu ako ih zanima!

molim te pojasni mi ovaj dio
JoZ@
Elitni forumaš
Elitni forumaš

Postby LupusREBEL on 04 Jul 2008, 12:30

Ako koga zanima moj ratni put i razlog mojeg umirovljena rado ću mu objaviti dokumenat, nisam se skrivao kao peder i šupak '91 kad me je država trebala ni sad se ne sramim što sam bio i kad sam bio...
Mislim da je dovoljno obrazložanje... :modo
LupusREBEL

Postby JoZ@ on 04 Jul 2008, 12:34

LupusREBEL wrote:Ako koga zanima moj ratni put i razlog mojeg umirovljena rado ću mu objaviti dokumenat, nisam se skrivao kao peder i šupak '91 kad me je država trebala ni sad se ne sramim što sam bio i kad sam bio...
Mislim da je dovoljno obrazložanje... :modo

bas tak

al opet mi nije jasno kaj oni hoce da ti njima dokazes :quoi
JoZ@
Elitni forumaš
Elitni forumaš

Postby LupusREBEL on 04 Jul 2008, 12:38

Niš, njih sam uzeo u kontekst iz prijašnih postova.
Tako i ovom obavještajcu, nemam se razloga zašto se sramit svoje prošlosti, a on...
No, možda i pretjerujem, mislim da nećemo više u pp biti prisni...
LupusREBEL

Postby JoZ@ on 04 Jul 2008, 13:03

LupusREBEL wrote:Niš, njih sam uzeo u kontekst iz prijašnih postova.

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

KAJ KOG BOLI K ZA MOJE DIAGNOZE I RATNI PUT

neznam kolko imaju g.
al da me neko ide prozivat za to
nek slobodno ide u 3pm
JoZ@
Elitni forumaš
Elitni forumaš

Postby LupusREBEL on 04 Jul 2008, 15:47

Sutra dan, pozvao sam jednog policajca, koji je pre rata bio u SUP-u Korenica. Ime iz razumljivih razloga neću spomenuti. Pitam ga, zašto ne radi u policiji već je vojni policajac. Delovao je vrlo uplašeno, snebivao se, zašto ga to pitam, gleda u pod, a u razmaknutim kolenima lomi isprepletene prste obe ruke. Rekao sam mu da se ne plaši, da nemam nameru da mu nanesem šteti i, da jedino želim istinu o događajima iz kojih je on izašao kao žrtva. Nakon nekog vremena hoću-neću, počeo je da priča. Bio je u grupi onih koji su bili spremni da prihvate novo ustrojstvo MUP-a Hrvatske. Bio je spreman da radi kao hrvatski policajac u svom rodnom mestu Korenici. Ideologiju je odbacio, posebno ekstremizam kao oblik ispoljavanja svojih opredeljenja. Nije u stvari ništa uradio, ni za jedne ni za druge, bio je tip državnog činovnika, koji radeći svoj posao ide putem ka penziji i nekom mirnom životu. Nije ga se ticalo ko je na vlasti i kakvu politiku vodi. Bilo mi ga je žao. Pitam, koliko ih ima, godina. Reče, pedeset dvije. Mislim da nije doživeo pedeset i tri, nisam siguran.
LupusREBEL

Postby neo on 04 Jul 2008, 22:19

LupusREBEL wrote:M a naravno da nema, zapisan je llet koji je prošao pokra ivanića zaokrenuo prema sljemenu, raketirao sljeme i vratio se da raketira banske dvoje pa je pobjegao prema posavinu natrag na Želju...

Ljudi oprostite kaj tu ovak uletavam ali dosao sam samo do druge strane ovog topica i moram Vam nesto reci...

VIDIO sam avion koji je raketirao Banske dvore. Bio sam klinac i igrao sam se sa frendom u dvoristu u krugu neke napustene firme... Vidio sam ga. Tek nakon eksplozija se oglasila uzbuna. Sjecam se svega. I mogao bi se zakleti u bilo sta da je bio 29-ka!
Siguran sam da je bio 29-ka! Siguran!
neo
Tihi forumaš
Tihi forumaš

Postby LupusREBEL on 05 Jul 2008, 05:41

Iz Vrhovina su javili, da je kod zaseoka Ivančevići iznad Vrhovina pronađeno nekoliko leševa starijih ljudi. Na licu mesta pronađeno je pet leševa starijih ljudi i jedan malo dalje. Već letimičnim pregledom moglo se zaključiti da su ubijeni tokom kretanja. Leševi su bili stari najmanje jedan mesec. Bili su to meštani sela Dabar, Hrvati, koji su uhapšeni i dovedeni u zatvor u Korenici iz kojeg su pušteni kući. Neko je naredio, a neko izvršio egzekuciju nad starim i nemoćnim, samo zato što su Hrvati i što imaju decu u Hrvatskoj. Svi su se prezivali Rajković i bili su iz dela Dabra zvanog Zabare.
Neko vrlo loš, zaslepljen mržnjom, neko ko vodi svoj rat i čini zločin, uradio je ovaj pokolj. Pitao sam se, ko bi to mogao biti i koliko nas u Krajini ima koji bi tako nešto učinili? Bilo je mnogo onih koji su imali svoje jedinice, koji su bili neka stranačka vojska, koje je upotrebljavao neki politički moćnik u Krajini. Tokom rata imao sam priliku da ih sve upoznam, da neke spasem ludila u koje su upali. Trebalo je otkriti počinioce, a sa svih strana je vrebala zamka i pretnja da se to ne čini i da sve što se desi ide pod isti nazivnik «žrtva rata». Nisam se mirio s tim i takvim gledanjem. Trebalo mi je više od godinu dana da doznam istinu. Ona je pretočena u službene dokumente i ne može biti predmet javnog publikovanja.
LupusREBEL

Postby LupusREBEL on 05 Jul 2008, 05:45

neo wrote:
LupusREBEL wrote:M a naravno da nema, zapisan je llet koji je prošao pokra ivanića zaokrenuo prema sljemenu, raketirao sljeme i vratio se da raketira banske dvoje pa je pobjegao prema posavinu natrag na Želju...

Ljudi oprostite kaj tu ovak uletavam ali dosao sam samo do druge strane ovog topica i moram Vam nesto reci...

VIDIO sam avion koji je raketirao Banske dvore. Bio sam klinac i igrao sam se sa frendom u dvoristu u krugu neke napustene firme... Vidio sam ga. Tek nakon eksplozija se oglasila uzbuna. Sjecam se svega. I mogao bi se zakleti u bilo sta da je bio 29-ka!
Siguran sam da je bio 29-ka! Siguran!

I ja se sjećam tog sučanog dana, prvi put u Tkalčićevoj otvorila su se vrat objekt kod 985 i uletile su face iz crnih mercedesa unutra. Nakon pet minuta eksplozija, Avione nisam vidio ali sam ga čuo, bio sam baš kod birtije "Tomatao", tako je deknulo da sam bukvalno sjeo na pod, poslje toga nije bilo ni Z3 ni 2 programa RTV Zagreb.
A tad je bio i pogođen onaj restoran "Dubravkin put" na Tuškancu.
Uzbuna je oglašena nakon raketiranje, ne za vrijeme, ne prije raketiranja, već poslje raketiranja. Imam negdje i podatak (tko će to sad nać) koja su i dva aviona bila i koji su pilotu izvršili rakitiranje.
Znam da su zavarali ZMIN i preko Topuskog, Novske otišli za Varždin te se od Ivančice prema Sljemenu spustili na Zagreb.
ABG wrote:Banske dvore raketirao Čedomir Knežević (neznam u kojem svojstvu se on spominje u dokumentu, kao pilot ili nalagodavac), skicu Banskih dvora pripremio mu Slavko Malobabić!
Po odlasku u Beograd, Radenko Radojčić se susreo jednom u prostorijama KOS-a s kapetanom Čedomirom Kneževićem koji je bio pod utjecajem alkohola, a u takvom stanju je Knežević inače, kaže Radojčić, puštao jeziku na volju. Tom mu je prigodom Knežević ispričao da je on pripremio raketiranje Banskih dvora u Zagrebu, štoviše, da je on letio u avionu i izvršio to raketiranje, a da je kao navigator za prepoznavanje imao točan podatak da se u Banskim dvorima u tom trenutku nalaze predsjednik dr. Franjo Tuđman, predsjednik SIV-a Ante Marković i Stjepan Mesić, u tom trenutku predsjednik Predsjedništva SFRJ. Na osnovu tog podataka koji je dobio, a nije rekao od koga, Knežević je odabrao vrijeme raketiranja. Za potrebe raketiranja, Kneževiću je vrlo preciznu skicu Banskih dvopra pripremio Slavko Malobabić, što ovome nije bilo teško jer je tamo često boravio dok je bio šef kabineta predsjednika CK SKH. To Malobabiću, dakle, nije bio problem. Sam Malobabić je nakon toga, priznao Radojčiću, na putu iz Beograda za Laibnitz, da je po zapovijedi Kneževića pripremio preciznu i detaljnu skicu Banskih dvora. Kada su 93. godine Malobabiću sudili u Beogradu, u jeku frakcijskih borbi unutar JNA, Malobabić je u jednom trenutku zatvorenog suđenja rekao: «...ako se već za nešto sudim, onda idemo razgovarati i o tomu što sam radio kad je riječ o napadu na Banske dvore...» Stariji vodnik Ljubomir Blanet je nakon toga Radojčiću rekao da je on kao pirotheničar pripremio rakete za napad, odnosno da su piloti tražili i dobili lakše rakete. Poslije je vodstvo JNA u Beogradu sazvalo konferenciju za vojne atašee, s ciljem da negira ulogu u raketiranju Banskih dvora, a Radenko Radojčić je imao zadaću pripremiti pukovnika Cvijanovića, koji je to objašnjavao, kako to reći atašeima i uvjeriti ih da JNA nema veze s tim.

LupusREBEL

Postby LupusREBEL on 05 Jul 2008, 07:07

BOŽIĆ 1992. GODINE
Kako sam svoj celokupni život do tog vremena proveo daleko od Boga, Crkve i sveštenstva, odlučio sam to da promenim.
Na poziv Duška Vlaisavljevića iz Rudopolja krenuo sam sa njim kući, gde smo trebali provesti taj dan Božića sa njegovom porodicom i gostima.
Rudopolje, selo meni vrlo drago. Smešteno u kotlini ispod pruge koja od Plaškog vodi ka Vrhovinama. Noć je već u 4 posle podne, a mi dolazimo negde oko šest. Napolju mesečina. Selo deluje kao da je vreme stalo, kao da je 18. ili 19. vek. Nema struje. Kuće okovane snegom i ledom. Vide se dimovi iz kućnih dimnjaka kako mirno odlaze negde daleko u nebo.
U kući nas čeka domaćin, Dušanov otac i Dušanova supruga. U kući nikog drugog i nema. Malo kasnije, dolaze gosti, likovi koje sam upoznao proteklih dana.
Počinje priča i vrlo brzo se pretvara u moje ispitivanje. Dušanov otac stoji pored mene i toči čaše, a drugi pitaju i čekaju odgovore.
Kako je bilo to sa uvozom oružja? Kako to da vojska nije reagovala? Kako to da u Beogradu niko ništa ne čini da se spase Jugoslavija? Zašto JNA ne napadne Hrvatsku svim svojim efektivima i pokaže ustašama kako se vodi rat? I tako redom, zašto ovo, zašto ono?
U toku razgovora došao je jedan čovek, koji je trebao da potvrdi moj identitet, jer je dobro poznavao mog oca i moju porodicu. Srdačno smo se pozdravili. I više nije bilo problema. Bio sam to ja, Srbin(?), dobrodošao u Krajinu da se zajedno sa ostalima borim za njenu slobodu. Bila mi je muka i od vina i od ovakvog slavlja, ali sam sakrivao svoje raspoloženje.
Sve se dobro završilo i ja sam prvi ispit položio. Blagodeti toga počeo sam da uživam već narednih dana. Posete i kazivanja o svemu i svačemu bila su svakodnevna. Priča se o svemu i svačemu, događajima, ljudima ovakvim i onakvim i vidim da se dosta toga zna, ali sve deluje kao da je neko došao sa neba i sve to čini, uglavnom loše.
Tih dana upoznao sam i paroha u Vrhovinama Miloša Stanojevića, koji je pre rata bio paroh u Otočcu. Uz njega i sa njim počinje moje približavanje Bogu i Crkvi. U početku je bio vrlo sumnjičav, mislio je da imam nekakve loše namere i da želim od njega nešto što se protivi verovanju u Boga i vrednostima Pravoslavne crkve. Trebao mi je neko ko će mi pomoći u sticanju Miloševog poverenja, a ko je i dovoljno obrazovan da vodimo polemiku, posebno o aktuelnim događajima. Odabrao sam Predraga Uzelca, kojem je Miloš bezrezervno verovao. Kojeg je voleo i bio blizak sa njim još iz Otočca.
To druženje trajalo je intenzivno nešto više od godinu dana, kada sam se 20.01.1993. godine upoznao sa njegovim visokopreosveštenstvom Vladikom gornjo-karlovačkim NIKANOROM. Zapravo, upoznali smo se na dan Velike Gospojine u Plaškom 28.08.1992. godine prilikom polaganja kamena temeljca za Vladičanski dom u Plaškom. Međutim, kod Vladike sam došao na dan njegove slave Jovana Krstitelja i na taj dan poznanstva su upečatljivija i trajna.
Desetog januara 1992. godine saopšteno nam je, da se sa 15.01. ukida komanda 6. Ličke divizije i komandu neposredno preuzima Operativna grupa na Plitvicama, a viša komada će biti komanda 10. korpusa u Bihaću. To je bio korpus koji je negovao ratnu tradiciju 10. korpusa Zagrebačkog, ali na sreću to se na terenu nije znao inače bi bilo belaja.
Ja sam dobio novu dužnost-pomoćnik načelnika bezbednosti za kontra-obaveštajne poslove. Dakle, čist profesionalni posao operativca bez zamarajućih sastanaka i sastančenja u komandi i koje-kud na drugim mestima. Taj posao mi je otvorio široke mogućnosti rada o čemu će biti reči u narednim stranicama.
LupusREBEL

Postby LupusREBEL on 05 Jul 2008, 08:53

NESTOR wrote:Moje pisanje opet tumačite negativno po SFRJ, SR Hrvatsku i JNA, nerazumem zašto to radite, samo pišem istinu a vi je opet izokrećete...

LupusREBEL wrote:Neznam u čem je problem, po tvom pisanju, napustio si JNA i prešao u paravojnu formacij tkz Vojsku Srpske Krajine i u nepostojeću državu tkz Srpsku Krajinu, po nekim tumačenjima ona je spadala pod Saveznu Jugoslaviju, znači nikao nisi branio SFRJ i federativni ustroj te socijalizam i komunizam, sam navodiš. U i par djelova teksta navodiš da si branio srbe i srpstvo ne bratstvo i jedinstvo. U jednom poruci navodiš dvosmisleno, neznam dali je onaj policajac koji je prešao u vojnu policiju doživio 53 godinu, što je nemoguće jer je već trebao biti umirovljen ili nisu preživjela ona 52 koji su htjeli biti u policiji bilo srpskoj ili Hrvatskoj. Čak ni kritiziraš postupke ubijanja civila i Hrvata i neHrvata koji se neslažu s ideologijom postojanje tkz Srpske Krajine. Normalno da su mnoga tvoja uvjerenje upitna, kao komunista odjednom si se približio Bogu jer parohije je bio blizu državne vlasti. Neznam, ako ti misliš da iskrećemo tvoje riječi pozabavi se pisanjem, tj. obrazloži svoje pisanje...
Ljep pozdrav!
LupusREBEL

Postby LupusREBEL on 05 Jul 2008, 10:03

LupusREBEL wrote:
NESTOR wrote:Moje pisanje opet tumačite negativno po SFRJ, SR Hrvatsku i JNA, nerazumem zašto to radite, samo pišem istinu a vi je opet izokrećete...

LupusREBEL wrote:Neznam u čem je problem, po tvom pisanju, napustio si JNA i prešao u paravojnu formacij tkz Vojsku Srpske Krajine i u nepostojeću državu tkz Srpsku Krajinu, po nekim tumačenjima ona je spadala pod Saveznu Jugoslaviju, znači nikao nisi branio SFRJ i federativni ustroj te socijalizam i komunizam, sam navodiš. U i par djelova teksta navodiš da si branio srbe i srpstvo ne bratstvo i jedinstvo. U jednom poruci navodiš dvosmisleno, neznam dali je onaj policajac koji je prešao u vojnu policiju doživio 53 godinu, što je nemoguće jer je već trebao biti umirovljen ili nisu preživjela ona 52 koji su htjeli biti u policiji bilo srpskoj ili Hrvatskoj. Čak ni kritiziraš postupke ubijanja civila i Hrvata i neHrvata koji se neslažu s ideologijom postojanje tkz Srpske Krajine. Normalno da su mnoga tvoja uvjerenje upitna, kao komunista odjednom si se približio Bogu jer parohije je bio blizu državne vlasti. sam navodiš da svaki općinar, baja, politačar imao svoju stranku i da baš niste bili baš najbolje ustrojeni, bez reda i discipline, bojaliste se i nesrba i srba da vas se proglase nesrbima, a to bi značilo glavu na panj. Neznam, ako ti misliš da iskrećemo tvoje riječi pozabavi se pisanjem, tj. obrazloži svoje pisanje...
Zanimaju me detalji ne ovakav dnevnik koji je u biti beskoristan sem što navodi dosta imena meni nebitna.
Službena tajna i vojna tajna je nestala od kad je oslobođena Krajina i od kad se raspala svih 4-5 vojski na ovom prostoru, pa rađe se nemoj skrivat iza toga (inače službena tajna rok čuvanje jee 11 godina, a to je davno prošlo). Neoprkrivljuj mene već tvoj stil pisanja.
Ljep pozdrav!
LupusREBEL

Postby LupusREBEL on 06 Jul 2008, 09:30

POBUNA U PLITVIČKOJ ČETI

Prvi zadatak koji sam dobio, bilo je da sagledam uzroke kolektivne pobune u plitvičkoj četi, koja se nalazila u sastavu brigade iz Bunića. Položaje je držala na vlo osetljivom delu, iznad sela Kozjan u pravcu sela Lulići na hrvatskoj strani. Sastanak sa svim pripadnicima čete održan je u prostorijama mesne zajednice sela Plitvice. Teškom mukom sam došao do sela zbog velikog i mokrog snega. Ušao sam u prostoriju u kojoj se nalazilo oko 100-tinjak boraca na čelu sa komandirom čete, poručnikom BJELOBRK RATKOM, meštaninom sela. Rekao sam im da dolazim u ime komande i da molim da svaki koji bude govorio iznosi tačne i argumentovane navode i razloge, zašto odbijaju izlazak na front. Zamolio sam poručnika Bjelobrka, da on prvi kaže šta ima i da on proziva ljude, odnosno kada se neko javi, da on kaže ko se javio. Čitava priča se svodila na to, da su psihički i fizički zamoreni, da su zabrinuti za sudbinu porodica, koje odlaskom na front ostavljaju nezaštićene. Potom je priča krenula, kao lavina. Nisam nikog prekidao, hteo sam da čujem što više, javno u prisustvu svedoka. Malo sam znao o onome što se dešavalo 1990. i 1991. godine do mog dolaska. Teško su optuživali neke viđenije članove SDS, neke pripadnike JNA, posebno u vreme delenja naoružanja i vojne opreme. Izrazili su svoju ogorčenost na činjenicu, da im se nije verovalo zbog toga što u selu da i nema porodice koja je nacionalno čista. Tu su brakovi Srbina i Hrvatice, njihova deca razapeta između jednog i drugog roditelja, jedne i druge porodice. Većina udatih žena potiče iz sela Korana, Drežnika, Vaganca, Rakovice... Sva ta mesta su bila spaljena i uništena, mnogi meštani ubijeni, a preživeli proterani preko Bosne u Hrvatsku. Zato su bili zabrinuti za članove svoje porodice, zato su tražili da idu na neki borbeni zadatak bliže selu. Da stvar bude još komplikovanija, komandir čete Bjelobrk je bio pre rata policajac u Karlovcu i po planu MUP-a Karlovac trebao je biti komandir policijske postaje na Plitvičkim jezerima. Čak se u uniformi hrvatskog policajca pojavljivao na tom terenu. To je bilo registrovano od strane ekstremista i njegov život je visio o koncu. Samo zahvaljujući ocu MANI, uglednom i čvrstom čoveku i TODORU PAJIĆU iz Vojnića, Ratko je prevazišao sve probleme. Drugu stranu medalje niko nije gledao niti ga je intereseovala. Kao hrvatski policajac Ratko je značajno pomagao da komanda u Karlovcu dozna mnoge informacije i da pukovnik Marjanović izvuče jedinice iz Karlovca. Držao sam im stranu i obećao pomoć.
LupusREBEL

PreviousNext

Return to Od Gazimestana preko Kninskih balvana do Oluje