Privatne poruke oficira bezbednost ex JNA

Sjećanje na Domovinski rat i ostale ratove na podrucju exYU.

Re: Privatne poruke oficira bezbednost ex JNA

Postby lisica on 16 Jul 2008, 17:16

Ma zna se ko je otpočeo ratove i to :)
lisica
Tihi forumaš
Tihi forumaš

Postby LupusREBEL on 30 Jul 2008, 10:23

[luda2] Čovjek se naljutio i ne šalje više majlove...
Ma nema veze... :haha
LupusREBEL

Postby JoZ@ on 30 Jul 2008, 11:17

Firewall wrote:Da ozbiljno, a što ga je to naljutilo?

najvjerojatnije spozno istinu [w]
JoZ@
Elitni forumaš
Elitni forumaš

Postby LupusREBEL on 30 Jul 2008, 11:27

Ma neznam, prestao je slat majlove, u zadnje vrijeme ni jedan... :confused0006
Valjda naši komentari... [viking]
LupusREBEL

Postby LupusREBEL on 30 Jul 2008, 16:15

Ma neda mi se ni tražiti razloge...
Dost mi nihove priče da smo za sve mi krivi, da su na silu s kokarde prešli na zvjezdu a onda nisu htjeli uzet Hrvatski grb već rađe kokardu...
No činjenica je da je radio na dobrom mjestu i da je mogao objasniti kako je bilo ozračje '90.,'91. i '92. godine, no niš nepiše o tom... :banghead
LupusREBEL

Postby Riker on 30 Jul 2008, 19:55

Firewall wrote:Ako je htio pozitivne ili odobravajuće komentare onda je pogriješio ( www ) adresu, odnosno ( .hr ) ekstenziju...

:he-he-ha:
Od izvora 2 putića
Riker
Elitni forumaš
Elitni forumaš

Postby JoZ@ on 31 Jul 2008, 18:36

evo nekih infoa sa strane u vezi naseg tajanstvenog bezbednjaka
(polos sam link na ovaj dio na par adresa :D )

prva prica: poudeno mu je na pocetku stvaranja samostalne RH mjesto obavjestajca il tak nesto
uglavnom radil bi za nas ono kaj je nekad radil za YU

druga prica: ista ponuda al da bude dvostruki agent
ostane na svom mjestu dok moze (nes slicno ko i nasi piloti) a kad dode kriza ide brzo izvlacenje

e sad
koji je od ove dvojice tesko je rec
uglavnom zakljucak je
nije izabro ni jedno ni drugo
osto je na ocuvanju SFRJot koja se na kraju raspala
raspo se njegov san poso itd.
sad moze samo da sjedi i kuka na propustenoj prilici
mogo je radit za Hrvate i sad bi najvjerojatnije uzivo u ne tak maloj mirovini

al neka ga
bolje da nije
JoZ@
Elitni forumaš
Elitni forumaš

Postby JoZ@ on 31 Jul 2008, 20:03

Firewall wrote:Može napisati knjigu pa nešto i zaraditi...

da ko onaj tip
Idemo na Zagreb
ko nije procito
toplo preporucam
nema sranja
nego videnje jednog mobiliziranog srbina i njegov put kroz rat
JoZ@
Elitni forumaš
Elitni forumaš

Postby SuperJura on 02 Aug 2008, 13:16

Ovaj "oficir bezbednosti" je u svom životu jednostavno "promašio ceo fudbal" iz nekoliko razloga:

1. Na referendumu u Hrvatskoj odlučeno je da Hrvatska želi biti samostalna država i cilj je bio na miran način izaći iz Jugoslavije. To se nije dogodilo jednostavno iz razloga što su Srbi u tom trenutku vidjeli mogućnost stvaranja Velike Srbije uz obilatu pomoć JNA. Priče o ugroženosti i slične gluposti mogle su proći samo kod ovakvih "obaveštajaca" kojima je mozak debelo ispran i koji su se školovali za bitno drugačije neprijatelje pa nije ni čudo što su im sve procjene bile pogrešne.

2. JNA i Jugoslavija su se raspale kao kula od karata zbog toga što je to bila višenacionalna država i vojska i kad je svako počeo vući na svoju stranu dogodio se raspad. U JNA je stvarno bio jedan dio vojske koji je vjerovao u Jugoslaviju i sve one priče o bratstvu i jedinstvu te su na početku rata tako i postupali, nastojeći braniti integritet Juge. Međutim, glavni dio vodstva je imao drugi cilj, a to je pomaganje pri stvaranju Velike Srbije samo to nisu rekli ovima što su bili za Jugoslaviju niti su ovi drugi bili dovoljno pamteni da to skuže pa se događju ljudi poput ovog "oficira bezbednosti".

3. Što se tiče lokalnih doživljaja ima puno toga, ali evo osvrt na neke:
- čuđenje što ih iz Zagreba ispraćaju na pogrdan način - u trenucima dok je Hrvatska u plamenu i JNA se otvoreno stavlja na srpsku stranu on sluša informacije iz Beograda i YUTELA koji prodaju neke druge priče o bratstvu i jedinstvu. Priče o Zagrebu kao ustaškom i njemačkom uporištu ne bi progutala ni mala djeca, a ne neki oficir bezbednosti.
- čudi se kako je sve spaljeno porušeno na Turnju i sve poslije Slunja do Koranskog mosta na Plitvicama. Drug oficir si nije postavio pitanje tko bi to mogao napraviti i s kojim razlogom, vjerovatno od "ratnih dejstava" je bilo sve spaljeno i srušeno , a stanovništvo (80 % Hrvati) protjerano. Začudo u Korenici gdje su 100 % bili Srbi sve je ostalo cijelo.
- njihove procjene da su u Slunju bile smještene velike snage MUP-a su živi smijeh. Pa na tom cijelom području nije bilo snaga za dvije poštene bojne uključujući policiju i ZNG, a najajče naoružanje je bio "garonja" i nekoliko minobacača. Cijelo područje (Slunj, Rakovica) je bilo u blokadi od početka ljeta 1991. jer se nije moglo niti u jednom smjeru (Korenica, Plaški, Vojnić) pa pomoć nije skoro stizala niotkuda.
- kad je već bio zabrinut za stanje ljudskih prava što se nije spustio u podrum SUP-a Korenica pa oslobodio sve one ljude koji su tamo zvjerski mučeni na sve moguće načine, a posebno svećenik, časne sestre i policajci koji su zarobljeni kad su išli pokopati poginule na okupiranom području , a istodobno su dobili garanciju JNA da mogu slobodno ići. Mogao se malo raspitati i o zločinima u Čanku gdje su poravnali i poklali cijelo selo njegovu suborci iz Korenice i okolice.

4. Jugoslavija se sigurno nije branila po "Krajini" i selendrama tipa Rudopolje, Babin Potok, Vrhovine i Bunić gdje sve hrvatsko ima predznak ustaško, nego se tu stvarala Velika Srbija. Očigledno je ovaj "oficir" bio u nekoj debeloj zabludi ili nam još uvijek prodaje KOS-ovske fore.
SuperJura
Tihi forumaš
Tihi forumaš

Postby LupusREBEL on 02 Aug 2008, 15:39

Ma, da, znam...
Ali mislio sam da će napisat nešto pametno, onako osobno iz prve ruke, zašto i kko, no ovo su sve štura mišljenje, bez veze...
A koliko sam provjerio preko raznih spiskova zločinaca sva imena su krivotvorena, tako da njegovi postovi nemaju težinu, k'tome slično pisanje našao sam na nekom srpskom forum izbjeglog Plaškog...
Tako da mi se čini da nisam jedini kojim je slao svoja "mišljenja"... :quoi
LupusREBEL

Postby neo on 16 Aug 2008, 10:42

SuperJura wrote: Očigledno je ovaj "oficir" bio u nekoj debeloj zabludi ili nam još uvijek prodaje KOS-ovske fore.

Ma nije on nikada bio u zabludi... On ocito ima zadacu odrzavati atmosferu netrpeljivosti na ovim prostorima... To dokazuje i cinjenica da je pisao ovakve "KOS-ovske fore" i na drugim forumima. Za to postoji mali milion razloga, objasnjenja i teorija zavjere. Ko zna...? Mozda bas oni razjebu EU... Sto i ne bi bilo lose buduci da je ona masonska tvorevina... Znaju oni kaj rade, uvijek su znali. Znaju i nasi, samo je pitanje, cije zaista, zapovjedi provode. Bit ce pizdarija u EU, vidjet cete.
Ovo je, naravno, samo moje osobno misljenje i moze biti potpuno iskrivljena percepcija stvarnosti.
neo
Tihi forumaš
Tihi forumaš

Postby treb on 11 Sep 2008, 18:18

A ja se baš ponadal da će ovaj bacit esej o Lupusu. :))
Image
treb
Site Admin
Site Admin

Postby LupusREBEL on 31 Mar 2009, 05:41

LupusREBEL

Postby jura1987 on 15 Feb 2010, 11:36

Kada sam dobio informaciju da su u Mađarskoj, po povratku Funoskog odbio sam ponudu i rekao da se ključevi mog stana nalaze kod Bolfek Damira i da ih preda načelniku MUP-a Koprivnica Krešimiru Papcu. To je tako i urađeno i Papac se uselio u moj stan u kojem se i danas nalazi. Ja kao okupator i pripadnik JNA u Hrvatskoj nemam nikakva prava.

Pozdravsvima.Eovo novi sma na ovome forumu i registrirao sam se samo zbog ovog teksta sto sam procitao.Sto se konkretno tice situacije u koprivnici,i gore spomenutog stana.da, istina je da je taj oficir koji se citira u ovom postu dao kljuceve Damiru Bolfeku koje je on predao Krešimiru Papcu.I istina je da se je Krešimir Papac uselio u stan,ali nije istina da je i dan danas u tome stanu.u tom stanu je bio punih 2 mjeseca dok nije dobio svoj stan.i mislim da je naprosto glupo kritizirati nekoga tko se uselio u neciji stan koji je dobio od drzave kada on uopce niti nije u hrvatskoj.(dobro bio je kako je kasnije rekao u Krajni,ali na drugoj strani.I kako on koji ratuje na drugoj strani (koja unistava tolko mu voljenu zemlju) buni se za tu nekakva prava da su mu oduzeta...ma gluposti... :omg2:
jura1987
Tihi forumaš
Tihi forumaš

Postby z3r0c00l on 16 Feb 2010, 16:06

Heba te [smly_n010smly.gif] .... Koliko čitam po ovom forumu, a da ovo ne vidjeh :ebudale: ....Poznata prezimena, poznata mjesta, sela, gradovi , cak i rodni...heba te.... Lupuse daj ga jos malo podlozi da baci [smlybz.gif] jos pokoji tekst ako vec nije debelo kasno
z3r0c00l
Sretni forumaš
Sretni forumaš

PreviousNext

Return to Od Gazimestana preko Kninskih balvana do Oluje