Blokada ulaska Hrvatske u NATO

Sjećanje na Domovinski rat i ostale ratove na podrucju exYU.

Re: Blokada ulaska Hrvatske u NATO

Postby VOSt on 17 Feb 2009, 16:01

poz svim forumasima:

Ja sam Vam jednostavniog misljenja, odnosno mislim da je rjesenje i razlog tog slucaja jednostavno. Ali zbog ispolitiziranosti slucaja, ne zbog realnog problema.

Imao sam priliku u isto vrijeme pratiti i Hrvatsku i Slovensku stampu, gdje su propagandne novine istim intenzitetom reagirale u obje drzave, jedino s drugim argumentima i drugom stranom price. Dakle ta je bitka do sada imala jedino medijske aspekte prepirke izmedju nasih politicara, mislim na hr i slo stranu. Ako pogledate bolje, realnih dogadjaja nije bilo, sem kojeg pisma upucenog EU, a "nasi" su se politicari prepirali jedino preko televizije, novina, radija, i ostalih propagandnih medija.
Realnog kontakta i debate medju politicarima u hr i slo vezano za tu temo odavno nije bilo.

A pogotovo cinjenice, da nama jos nitko nije objasnio dali postoji realna blokada sa Slovenske strane, i koliko ta blokada realno utjece na hrvatsku i na europski parlament, odnosno odbore vezane za primanje u EU ili NATO/OTAN.

A ako, opet, dopustimo da nam mediji upravljaju mislima, zeljama i nacionalizmom, opet cemo okriviti drzavu kako je manipulirala nama u neke svoje privatne svrhe, umjesto da zapitamo sami sebe; pa jeli to stvarno tako......
VOSt
Tihi forumaš
Tihi forumaš

Postby JoZ@ on 17 Feb 2009, 16:55

slovenci se ponasaju ko da su jedna od osnivaca EU a ne tek nedavno pridruzena clanica

moje misljenje je da si sovimsvojim istcanjem cine samo stetu
iako mozda oni misle da je bolje da se ista pise o slovenijie nego nista
ovak bar svi cuju za njih iako nemaju pojma di se doticna zemlja nalazi

ovo me podsjeca na jedan dogadaj iz belgije
di je bilo vojske iz svih evropskih drzava
uglavnom slovenci na kiosku kupuju marke za razglednice (mi stojimo iza njih i cekamo da zavrse)
pita ih zenska dal za EU il van EU
oni ponosno ZA EU
a zenska
a koja dezava
oni SLOVENIJA
a zenska
nikad cula
a dije to
a mi :urnebes: :urnebes: :urnebes:
a slovenci
nalevo krug i bris od srama :urnebes: :urnebes: :urnebes:

a sad jedan vic
srbin, slovenac i hrvat ulove zlatnu ribicu
i naravno ak ju puste ispunice svakom jednu zelju
srbin odma ja hocu novi mercedes
slovenac ja hocu zid oko slovenije od 50m i sloveniju bez srba hrvata i bosanaca
a hrvat pita ribicu
e ribica
a jel taj slovenski zid pusta vodu
ribica: ne pusta zakaj ?
hrvat: e pa onda [luda2] puni
JoZ@
Elitni forumaš
Elitni forumaš

Postby stalker on 17 Feb 2009, 18:14

Čujte pratim na Hrvatskim medijima baš to Slovensko blokiranje pregovora sa EU mislim da je njima stalo do morske granice i toga,sad možda ima neka mržnja prema Hrvatima ali šta god nebi trebali blokirati ulazak neke države u EU
Huan je drmnuo tekilu,Huan je skupio gerilu,Huan je pucao u stilu rataratarara

Image Ako mislite da možete raditi isto što i LupusREBEL obratite pažnju na OVE PODATKE Image
stalker
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Postby LupusREBEL on 17 Feb 2009, 18:34

Nema to veze s mržnjom već s nerješenim statusom, od nepomoći u ratu u Sloveniji do nerješenih graničnih i pomorski pitanja, sve stavke su opće poznate, samo mi deeebelooo zaboravljamo što nam nepaše, i onda uvjek je neko protiv nas...

Zaboravljamo da smo prije godinu dvije slovencima zabranili da imaju neregestrirane kamp kučice na svojim imanjima po Hrvatskoj?

A takvih sitnica ima dost...

Mislim, u stvari nemislim već znam, oni su nam se prijetili i grozili i prije da će namo pokazati svog Boga kad uđu u NATO i EU i da će nam blokirat sve moguće ulaze u te institucije, samo se drže obećanog, a da nepišem da su se odavno prijetili o neisporuke električne energije ako neuzmemo dio nuklearnog otpada, sve su napravili što su se grozili godinama.
Last edited by LupusREBEL on 17 Feb 2009, 18:41, edited 1 time in total.
LupusREBEL

Postby LupusREBEL on 17 Feb 2009, 18:44

Bit je da ih uopće nemogu ostaviti u RH ako nisu regane, a ne voziti, znači, mađari, slovaci, česi i bla-bla naši turisti, dolazili su kampirat na naše more i ostavljali su kamp kućice preko zime u kampovima, i još ostavlajaju ali Slovenci nemogu, njihove kamp kućice ako nisu regane idu na glomazni otpad.
LupusREBEL

Postby LupusREBEL on 17 Feb 2009, 18:52

Ma Bosna i Hercogovina baš neće uskoro u EU, Makedonija neće nikad bar sa sadašnjim imenom i problemom s grcima i bugarima, a srbiju se zna, oni njima Mladića a oni u NATO i EU
LupusREBEL

Postby bostjan on 17 Feb 2009, 19:14

LupusREBEL wrote:Bit je da ih uopće nemogu ostaviti u RH ako nisu regane, a ne voziti, znači, mađari, slovaci, česi i bla-bla naši turisti, dolazili su kampirat na naše more i ostavljali su kamp kućice preko zime u kampovima, i još ostavlajaju ali Slovenci nemogu, njihove kamp kućice ako nisu regane idu na glomazni otpad.

ja osobno imam kamp prikolicu u savudriji kamp veli jože i tamo nemam nikakvih problema.trebalo je samo da se plati carina za prikolicu koja nije registrovana.moja nije ali platio sam 3000 kuna carine jer ide carina koliko prikolica ima godina.još su nam dopustili mogučnost ako prikolicu ostaviš na mjestu platiš 300 eura a ako prikolicu staviš na zimovanje to znači da trebaš sve pospraviti i staviti na mjesto de je mjesto za zimovanje to košta 150 eura ja sam zadovoljan time i što se tiče ljudi dole i domačina vrlo su dobri i nemam žao rječi meni se sviđa hrvacka i zato me boli milokliz šta se oni političari drkaju tamo gore.ja sam služio vojsku 90/91 dugo selo prekomanda zagreb kasarna maršalka.pobegao sam baš kad je zaratilo u sloveniju pogodite ko mi je pomogao doči kuči baš oni hrvati koji žive pokraj kasarne u blokovima.pa prema tome što se mene tiče mogu pričati šta oče i stavljati jorasa kao njemu se sad dogodila nesreča što je na granici sa hrvackom.sve se može ljepo rješiti a on oče da bude mediska zvjezda pa onda neka bude.ako dođe do referenduma niko neče iči na njega jer nismo djeca pa da se svađamo. što se mene tiče ja nemam ništa protiv da hrvacka uđe u EU iNATO ali to je samo mišljenje mene.
politika me ne zanima.

pozdrav!!
bostjan
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Postby LupusREBEL on 17 Feb 2009, 19:52

Ma, osobno, ja nisam na ničijoj strani jer mislim da je čista glupost i samo me zabavlja stvari koji ljudi izmišljaju. Čak su mi jučer rekli da sam ja uvjek za neke druge a ne za nas jer negledam stvari kak svi gledaju.

Nije mi baš jasno kako si mogao platit carinu Hrvatskoj? To neka fora? No, nebitno, nemoj se loviti za detalje i sitnice. Osobno, ama baš uvjek imam problema s hrvatskom pograničnom policijom i carinom kad se vraćam iz Ljubljane, čak mi s auto Hrvatski carinici nisu htjeli pustit u Hrvatskoj na Bregani jer mi je bila prednja guma izlizana. Ja, Hrvatski državljanin, auto regan u 'rvackoj, nemogu u 'rvatsku, i to na posao u 'rvackoj Vojsci, već natrag u SLO! I sad smo mi pošteni! Ma nemoj...
LupusREBEL

Postby kontejner on 17 Feb 2009, 20:25

Ja mislim da slovenski referendum o nasem ulasku u NATO cisto u redu . :zubo:

Nasa vlada se mjesecima trudila da dokaze da hrvatski gradjani nemaju pravo na referendumu odluciti o tom pitanju. Pa kad nas niko nis ne pita ,sad nek odlucuju susjedi .

Rezultat ce biti zanimljiv svakako . Ili ce u govna uvaliti sebe i naljutiti amere
ili nas kad stigne poziv za nesto drugacije akcije po Avganistanu od ovih sadasnjih .

Bar cu se moci ljutiti na nekoga . Na ove nase ne mogu . Oni su elementarna nepogoda .
Ljutnja ne koristi ,samo mozes ocajavati.
kontejner
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Postby FirewireHR on 17 Feb 2009, 20:43

Meni je zanimljivo da Slovenci ne žele nikakvo sudsko ili posredničko riješavanje spora jer jednostavno znaju da nemaju pravnih temelja ostvariti ono što žele...koji bi inače bi razlog odbijanju takvog načina rješavanja spora(?) :a015
Ono što pričaju SLO javnosti je druga stvar.
Jednostavnu su nam sjeli na vrat sa time da mi pristanemo na ono što oni žele i koliko vidim koriste sva sredstva da ostvare to.
A to što oni žele (Piranski zaljev) bi rezultiralo time da ljudi koji žive na obali imaju more, a li slovensko :ebudale: ...nema logike i mislim da u svijetu nema takvog primjera.
A taj koridor koji bi dobili na otvoreno more opet nije dovoljan za 2-smjerni promet brodova, već samo za 1 smjer...što sa drugim?
Ovi smjerovi se tiču međunarodnih zakona...nedavno na TV razjašnjavao Davorin Rudolf.
http://www.youtube.com/watch?v=0Z6ErRqiYrk#t=5m40s
[smly_c040smly.gif]
FirewireHR
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby LupusREBEL on 17 Feb 2009, 20:51

Firewall wrote:Očito ljudi samo rade svoj posao...kud bi stigli da puštaju svakog mimo pravila...Briga njih što si u HV. Družba je družba a služba je služba. Vjerujem da bi se takvih "pogranično-carinskih priča" našlo na obje strane...

Jeli ti kužiš što si napisao?
Ti kao Hrvatski državljanin, s Hrvatskom putovnicom, s autom registriranim u Hrvatskoj, po svim pravilama republike Hrvatske i svim međunarodnim pravima tebi je s Hrvatskom putovnicom, s autom registriranim u Hrvatskoj, kao Hrvatski državljanin apsulutno dozvoljen ulaz u Hrvatsku s slupanim, kalaborinam, strganim, sjebanim, uništenim autom preko granice!

kakva družba, kakva služba!? Po kojim zakonu on tebe vrača natrag u sloveniju? Slovenci te kao Hrvatski državljanin, s Hrvatskom putovnicom, s autom registriranim u Hrvatskoj nemoraju pustit u svoju državu s sjebanim autom a ne obrnuto!
LupusREBEL

Postby kontejner on 17 Feb 2009, 21:15

Lupus , mozda ih nisi dobro shvatil :zubo:

Odluciju dva carinika kaj kupiti sefu za rodjendan.

Televizor?
-Ma ima , u svakoj sobi, kud ce sa njima
Laptop?
-Pa uzel je neki dan tri komada , ak se koji pokvari
Auto?
- I To vec ima , svi ukucani voze svoje aute
A da ga pustimo da odradi jednu smjenu umjesto nas?
-A , ne , ne , to bi bilo previse :zubo:
kontejner
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Postby LupusREBEL on 17 Feb 2009, 21:18

Iako sam pod nekim mušicama, ali je vic udaran! :urnebes: :banni
LupusREBEL

Postby JoZ@ on 17 Feb 2009, 21:26

blja blja blja blja blja blja blja blja blja blja blja blja blja blja

zaboravljate svetu geru koja je jos uvjek okupirana
pa mi nije jasno kak je slovenija usla u EU
ustvari sad EU okupira dio RH

zaboravljate ljubljansku banku i nase stedise u njoj koji jos uvjek ne da nemogu do svojih para
nego ko ce im isplatit sve zaostale kamate i kad

kao prvo treba im rec
imate 24h da se maknete sa svete gere il cemo to smatrat kao objavu rata
a ak se ne maknu
prvo i oprat sa dimnim i svjetlecim projektilima
a onda malo popaprit sa suzavcem

a na kraju trazit ih da plate lezarinu za sve g. kaj su bili gore
100kn po glavi na dan bice dosta
JoZ@
Elitni forumaš
Elitni forumaš

Postby kontejner on 17 Feb 2009, 21:29

Vis , i to je nacin . Samo kaj mi nebi dosli u NATO nego bi NATO dosel kod nas.
kontejner
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Next

Return to Od Gazimestana preko Kninskih balvana do Oluje