Renesansni dani u Koprivnici 30.08.2015.

Vidjeli ste ili imete nešto zanimljivo?...pokažite i drugima.

Renesansni dani u Koprivnici 30.08.2015.

Postby oldtimer on 06 Sep 2015, 11:06

:hi
Bijaše moja malenkost na ovom zanimljivom događanju pa eto da ga podijelim s vama
To je najveći festival takve vrste u Hrvatskoj (a mislim i šire) i stvarno ga treba posjetiti, ako ništa da čujete 'We will rock you' u srednjovjekovnoj izvedbi genijalnih (mislim bugarskih) glazbenika, vidite najmanjeg konja na svijetu i njegov još manji podmladak, odličnu slovačku skupinu na konjima koja nastoji uprizoriti viteški turnir i pri tom ostaci koplja kojima se služe lete sve do publike (polomljenih u srazu s 25 kg oklopa kojeg nose)...
Posebnu pažnju treba obratiti na psećeg genijalca koji u suradnji s peradi i ljudima izvodi točku koja zaista oduševljava (na 31,30)
Vidjet ćete i našeg poznanika s modelarskog mitinga u Prelogu koji obučen u renesansnu odjeću specijalno konstruiranim 'selfie-stickom' (sad bi me vjerojatno zviznuo po fergazeru) i dronom radi sigurno spektakularne snimke (mada ih nisam dosad našao ne sumnjam da je posao vrhunski)

oldtimer
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Re: Renesansni dani u Koprivnici 30.08.2015.

Postby FirewireHR on 06 Sep 2015, 19:58

Zanimljivo...posebice ovi vitezovi na kraju.
Mislim da se radi o dobro osmišljenoj koreografiji jer ne vjerujem da bi tu išli na ikakve slučajnosti kada su u pitanju borbe.
Tada bi netko sigurno ozbiljno nastradao.

Glede znanca sa dronom iz Preloga našao ja snimke. [smly_e025smly.gif]
[smly_c040smly.gif]
FirewireHR
Veteran foruma
Veteran foruma

Re: Renesansni dani u Koprivnici 30.08.2015.

Postby oldtimer on 07 Sep 2015, 22:00

Sve je to koreografija za koju je ipak potrebno puno vještine...da se koriste prava srednjovjekovna koplja u ovakvim bi igrama bilo i mrtvih
Čudi me da je profi-snimatelj napravio tako kratak materijal, a snimao je stvarno mnogo (gurnuo je štap s kamerom u ljudski tunel kojim su prolazile guske koje je onuda protjerao pas...to mora da je efektno snimljeno)
oldtimer
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Return to Zanimljivi linkovi, fotografije, video snimke i ostalo