Ogulinski Talijanski bunkeri iz IIWW

Ovdje možete o bilo čemu što nije obuhvaceno u drugim temama (kupujem, prodajem, poklanjam, tražim, itd...)

Ogulinski Talijanski bunkeri iz IIWW

Postby LupusREBEL on 23 Jun 2009, 00:36

1) Kodni naziv objekta:
2) Naziv objekta: nadzemni objekt za posadu od dva mitreljeska gnjezda s osmatračnicom
3) Vrsta objekta: naddzemni bunker
4) Mjesto objekta: Ogulin
5) Veće bliže mjesto: Karlovac
6) Opis objekta: bunker je napravljen od betona nad zemljom, napravljen u obliku kocke s polukružnim završetcima sasvake strane bunkera, s stražarnicom u ulazu objekta, spavaonom i iznad spavaone prostorijica za osmatranje
7) Opis najlakši put je: od Karlovca krenete prema moru, autoputom prema Splitu, a starom karlovačkom prema senju, putokazi pokazuju ostalo. Od centra nailazite na Frankopansku kulu i Julin ponor, u toj okolicinalazi se 6 indetičnih bunkera
8) Google slike:
nevalja rezolucija na googl earthu
Image
(klikni na sliku za povećanje)

Specifikacije za rat:
Doba nastanka utvrde: Moderno doba
Prostoru djelovanja utvrde, i upotrebi ratnih sredstava i oružja: Totalni rat (opći, globalni, svjetski rat), Lokalni sukob
Karakteru rata: Obrambeni rat i Oslobodilački rat
Prema vrsti oružja: Konvencionalni rat
Prema pokretljivosti: Pozicijski rat
Prema načinu: Munjeviti rat
Vrijeme nastanka: II WW
Drugi oblici obrane utvrde: nema

U tom djelu zadnji put sam bio danas.

Znači, ulazi se u bunker, koji je imao stražu na početku ulaza i otvor za provjeru tko je na ulazu koji je ujedno služio, najvjerovatnije za puškarnicu, bacanje bobe ili za davanje vizualnih znakova pomoću svjetla (noću) drugom bunkeru (netko je nazvao na ovom forumu to svjetlofonom ili slično iakao takav uređaj postoji mislim da to nije pravilni naziv davanje svjetlosnih signala drugim osobama, svjetlofon radi na principu da preko frenkvecije svjetla koju prima u fotočeliju pretvara u zvuk koji je poslan s predajnika koji je zvuk pretvorio u svjetlosnu frenkveciju, čak sam jedan osobno primopredajnik napravio koji je radio na IC svjetlo), iz tog hodnika ulazilo se u spavaonu 4X5 metara izmad koje je bila osmatraćnica nekih 1X1 metar, ljevo i desno su vrata za mitraljeska gnjezda sa tri otvora za djelovanje te grdobran.
ImageImageImageImageImage ImageImageImage ImageImageImage ImageImageImage ImageImageImage ImageImageImage ImageImageImage ImageImage Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
(klikni na sliku za uvećanje)
Image
LupusREBEL
Veteran foruma
Veteran foruma

Re: Ogulinski Talijanski bunkeri iz IIWW

Postby FirewireHR on 23 Jun 2009, 10:26

Tu smo Flash i ja prolunjali malo onaj put kada smo te čekali...bilo je lokotirano.
A bilo je i nekoliko nagaznih mina FNMU (Fekalijska Nagazna Mina Univerzalna) posijano unaokolo. :urnebes:
[smly_c040smly.gif]
FirewireHR
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby LupusREBEL on 23 Jun 2009, 18:07

To i jesu njegove fotke... [smly_a025smly.gif]
Image
LupusREBEL
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby FirewireHR on 23 Jun 2009, 19:16

Aha.. [smly_g030smly.gif] ...i pomislio sam da su mi nekako previše poznate, ali mi momentalno nisu pri ruci da provjerim jesu li to upravo te.
Tmurno vrijeme ovih dana se uklapa u pomisao da si ih možda i ti napravio ovih dana. [luda2]
[smly_c040smly.gif]
FirewireHR
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby LupusREBEL on 23 Jun 2009, 19:40

Ma budem za naš forum i kolekcionare oslikat i pofotkat sve bunkere... [smly_a035smly.gif]
Image
LupusREBEL
Veteran foruma
Veteran foruma

Return to Off topic