Upravo na H(TV)-eu

Ovdje možete o bilo čemu što nije obuhvaceno u drugim temama (kupujem, prodajem, poklanjam, tražim, itd...)

Re: Upravo na HTV-eu

Postby cyber fulkrum on 12 Nov 2009, 14:50

Pokusajte film sagledati bez ikakvih sadasnjih ideoloskih predrasuda koje vladaju u celokupnom drustvu bivse Jugoslavije stavljajuci u predvid sve povjesne cinjenice o vremenu, licnostima i dogadjajima onda ce Vam se otvoriti sasvim druga prica.

U tom periodu vise nije bila samo borba protiv nacizma i fašizma vec i borba za promenu drustveno-politickog sistema sto je i naglaseno kroz isti.Na kraju krajeva Tito je bio generalni sekretar Komunisticke partije Jugoslavije,pa sta ocekujete sa kojih bi on pozicija trebao nastupati.Nije sve crno-belo unelo se i crvenog sto je bila realnost.
cyber fulkrum
Sretni forumaš
Sretni forumaš

Postby kontejner on 12 Nov 2009, 19:32

Da bi od ovog ispao dobar film, morao bi se drzati cinjenica , pa tek onda umjetnicke slobode .

Kad katastrofalni poraz prikazes ko velicanstvenu pobjedu, onda ispadne bas ovak .

Nebi bolje izgledalo ni da ga je druga strana radila .Kak prikazati velicanstvenu pobjedu sa njemacke strane, kad na mozda sedam tisuca mrtvih bandita , prikupis oruzja za jedne tacke.

Partizani su izgubili jer su izgubili, a nijemci nisu uspeli unistiti mozuda najjadnijeg, najgladnijeg i potpuno dezorjentiranog neprijatelja.

Sto se tice napostivanja naredjena, bas je to kostalo dobar dio mrtvih, njemacki obruc je probijen na naslabijem mjestu, gladna rulja je pregazila njemacke kuhare, i kad su se dokopali hrane sve se raspalo .Sa tim se Tito sigurno nije hvalio, a nisu ni Nijemci.S jedne strane , totalno rasulo, a ne briljantno zapovijedanje ,a s druge apsolutna premoc i vojno nevazni rezultat .

Proboj je na kraju rezultat krajnjeg ocaja i potpunog nedostatka drugog izlaza .Njemacki izvjestaji se svode vecinom na zarobljeno - strijeljano.(U tom razdoblju operacija je bio takav postupak- kratki, ali nije cijelo vrijeme bilo tak- ovisno o trenutnoj politici prema zarobljenima)

A kaj bi bilo kad bi bilo, nemremo znati. Jel bi bez komunista Rusi pregazili i ovaj dio, kak su i Poljsku, Cehoslovacku,Madzarsku, Rumunjsku..... pa bi imali Jugoslaviju i komunizam opet.

Ili bi se Saveznici iskrcali u Dalmaciji, pa bi imali Jugoslaviju, kralja , i cetnici nebi cekali pedeset godina da postanu antifasisti .

Jedinu pametnu i korisnu stvar nismo napravili mi sami .Na vrijeme se rijesiti Pavelica, i lagano ko Italija zavrsiti na drugoj strani.

Nema Ustasa , nema cetnika , nema komunista.
Nebi snimali ovakve filmove .
Nebi pisali ovakve postove .
kontejner
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Postby VP4868/4 on 12 Nov 2009, 21:20

cyber fulkrum wrote: Polako ali sigurno ovaj forum postaje skup frustriranih pojedinaca koji bi trebali redovitije da posecuju svog psihijatra ili da po njegovim preporukama barem uzimaju propisanje lekove. Ima na ovom forumu odlicnih i kvalitetnih ljudi cija misljenja treba uvazavati i ista vrlo rado citam.Mi smo ovdje raspravljali o filmu Sutjeska i dalje stojim na tome da sam napisao ono sto ima svoju vrednost.
SRETNO VAM BILO

tko su ti pojedinci?
takva uopćena sranja i preseravanja koštala su glava i glava...

Lupus je nešto vrlo lijepo rekao:"Ukrali ste mi mladost, život, posao, zdravlje..."
...i sada bi kao trebao biti sretan jer je ostao živ? ???
pregrizi jedno govno i reci DA imali smo tenkove,topove,brodove,avione
,ali nismo imali Valtera!
29.12.2018.
pozdrav X :garde
VP4868/4
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby LupusREBEL on 12 Nov 2009, 21:28

Ali nisam njega vređao već JNA i komuniste te politički režim!
Image
LupusREBEL
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby VP4868/4 on 12 Nov 2009, 21:39

LupusREBEL wrote:Ali nisam njega vređao već JNA i komuniste te politički režim!

ni ja to nisam tako shvatio,ali očito se našao prozvanim kao pripadnik
jedne i druge plejade.
viđenja su različita-mi smo njima razorili državu izdvajanjem,a oni nama
vratili milo za drago i razorili našu barutom.znamo gdje je sve počelo samo
još nismo našli onoga tko je prvi počeo.
29.12.2018.
VP4868/4
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby treb on 13 Nov 2009, 09:52

LupusREBEL wrote:Ali nisam njega vređao već JNA i komuniste te politički režim!

Što su ti sad komunisti krivi za rat???
Image
treb
Site Admin
Site Admin

Postby LupusREBEL on 13 Nov 2009, 10:35

Koji rat?
Image
LupusREBEL
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby treb on 13 Nov 2009, 14:34

cyber fulkrum wrote:Pokusajte film sagledati bez ikakvih sadasnjih ideoloskih predrasuda koje vladaju u celokupnom drustvu bivse Jugoslavije stavljajuci u predvid sve povjesne cinjenice o vremenu, licnostima i dogadjajima onda ce Vam se otvoriti sasvim druga prica.

U tom periodu vise nije bila samo borba protiv nacizma i fašizma vec i borba za promenu drustveno-politickog sistema sto je i naglaseno kroz isti.Na kraju krajeva Tito je bio generalni sekretar Komunisticke partije Jugoslavije,pa sta ocekujete sa kojih bi on pozicija trebao nastupati.Nije sve crno-belo unelo se i crvenog sto je bila realnost.

Deda, ja sam komentirao film. Mogu se staviti u potpuno neutralnu poziciju i komentirati samo film i zato tvrdim da je film u konačnici prilično loš. Ta ista priča je mogla biti ispričana puno bolje, uvjerljivije, povijesno točno, što bi na kraju upečatljivije ispalo i za režim. Patetika i pretjerivanje ni u kom pogledu ne ispadnu dobre. Ali mogu prihvatiti da je okruženje bilo kakvo je bilo i da je netko zbog cenzure, autocenzure, pritisaka, bilo čega, film izmontirao takvim kakav danas je. To ne umanjuje činjenicu da je film loš i da je mogao biti bolji. Ideologiju (bilo koju) na stranu.
Image
treb
Site Admin
Site Admin

Postby treb on 13 Nov 2009, 14:38

LupusREBEL wrote:Koji rat?

Ček, jel ti rat uzeo mladost i ono sve... ili što? Malo sam sad izgubljen. :)
Image
treb
Site Admin
Site Admin

Postby LupusREBEL on 13 Nov 2009, 16:41

Pričamo o filmu o II WW pa da sad nebi ispalo da pričamo DR.
A komusnisti su učestvovali u oba, pa zato pitam da nebi krivo se što spojili... 8|
Image
LupusREBEL
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby kontejner on 13 Nov 2009, 19:45

Ma oni si izmedju.
Kad je onaj rat isao kraju, naglo im se poveco broj, a kako se ovaj primicao, najedamput se smanjili .

Ispada da je to jedna jako miroljubiva ideologija ?
kontejner
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Postby LupusREBEL on 13 Nov 2009, 19:49

Pa postoji SKH (ili KPH) osnivan u Vukowaru i radi ilegali. Ko voli nek izvoli...
...a tko traži u Hrvatskoj istinske komuniste nek odu nedeljom na misu, sjede u prvim redovima.

Mislim da se vratimo na temu, prvo me zanima koji su avioni bili u filmu?
Messerschmitt
Image ili Image
ili štuke?
Image
ili dornior
Image

K'tome, nekako prenisko lete, filmski trik ili moguće, mislim da su JNA piloti bili, ali savršen let.
Image
LupusREBEL
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby FirewireHR on 13 Nov 2009, 21:43

Koliko ja znam to je Soko 522
http://hr.wikipedia.org/wiki/Soko_522
Često se pojavljivao u jugoslavenskim ratnim filmovima gdje je redovito igrao ulogu njemačkog lovca Focke-Wulf Fw 190.

Image

...ima ga i Djadj na slici iz muzeja Surčin;
Image
[smly_c040smly.gif]
FirewireHR
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby treb on 16 Nov 2009, 13:14

Evo malo više o ovom ciklusu na HTV-u:

http://www.net.hr/film-glazba/page/2009 ... 04006.html
Image
treb
Site Admin
Site Admin

Postby VP4868/4 on 17 Nov 2009, 14:22

evo pa patite!

HTV2 19.11.2009. 20:05
Vatrena lisica, američki film
(FIREFOX, 1982.)
Akcijski film. Iako se povukao u miran život pilot Mitchell Grant stalno se prisjeća rata u Vijetnamu. On odbija letjeti, ali kada mu je ponuđen novi, izuzetan avion pristane. No avion je sovjetski i treba ga ukrasti, za što će se pobrinuti tajne službe...

Trajanje: 137 min.
Uloge: Clint Eastwood, Freddie Jones, David Kaufman, Warren Clarke
Scenarij: Alex Lasker
Redatelj: Clint Eastwood
29.12.2018.
VP4868/4
Veteran foruma
Veteran foruma

PreviousNext

Return to Off topic