LYBI džuboks

Ovdje možete o bilo čemu što nije obuhvaceno u drugim temama (kupujem, prodajem, poklanjam, tražim, itd...)

LYBI džuboks

Postby admin2 on 04 Apr 2008, 17:04

Riker wrote:E zanima me, pošto je većina ovdje na forumu ekipa iskusnjara koja je prošla kroz sito i rešeto samoupravne socijalističke federativne republike, te je odrasla na kazetama i pločama, kad je muzika imala puno veće značenje i rejting nego danas.

Pa me zanima (jer sam baba) šta se sluša? Ja kao propali muzičar vršim anketu glazbenog neukusa na ovom forumu.

Izjasnite se :D
admin2

Re: LYBI džuboks

Postby admin2 on 04 Apr 2008, 17:05

Firewall wrote:Primjereno forumu...Top Gun soundtrack
http://www.torrentz.com/184b5909e519c88 ... 0d6519ddef
admin2

admin wrote:Ja mogu svašta slušati osim opere i narodnjaka.
Ali nekako mi najviše uhu godi muzika tipa:
-Vangelis
-Tangerine Dream 1,2, 3, 4,
5, 6)
... i općenito filmska glazba tipa
John Williams.

...samo dosadi slušati isti žanr/žanrove stalno, pa godi malo promjene sa npr. malo: :wink:
-countrya (1 ,2)
-U2-a (1, 2, 3 (spektakularna scenografija), 4)
-Phila Collinsa (1, 2)

A i klasična muzika zvuči odlično kada se sluša na kvalitetnom audio sistemu (a toj uvijek dosta košta) koji može dočarati položaj instrumenta u prostoru.
admin2

Riker wrote:E moj imenjače kladim se da kad listaš po ovim NORADima i inim stranicama u potrazi za informacijama da iz zvučnika nabija Danger Zone a na glavi đozle;

Image

8) 8) 8)
admin2

Postby admin2 on 04 Apr 2008, 17:06

admin wrote:Baš gledam jedan novitet na YouTube-u.
Izgleda da su počeli nuditi i veću kvalitetu za hosting videa. :wink:
Pogledajte ovdje:
http://www.youtube.com/watch?v=egJR3K6UIJY
Image

Samo ipak je čudno što je video stavljen prije godinu dana, a ja nisam nigdje do sada primetio tu opciju za mogućnost prikaza u višoj kvaliteti iako sam uploadao masu videa. :?:
...biće da je ovo neki specijalni slučaj/user. :?:
admin2

Firewall wrote:
admin wrote:... i općenito filmska glazba tipa John Williams[/url].

Hej pa nema boljeg filma a da taj tip nije kompozitor, evo sjećam se odmah ovako s nogu STAR WARS (RATOVI ZVIJEZDA)...itd
admin2

Firewall wrote:
Riker wrote:E moj imenjače kladim se da kad listaš po ovim NORADima i inim stranicama u potrazi za informacijama da iz zvučnika nabija Danger Zone a na glavi đozle;

Image

8) 8) 8)

Uvijek se vraćam korijenima, ipak je to bilo u ono vrijeme brija san snova. Prihvati izazov i postani (u ono vrijeme YU) pilot
admin2

Riker wrote:E admine ja sam radi tvog soundtracka u jednom videu o Želji skinuo Vangelisov "Themes" album i film The Bounty :D

Želja i kulturno uzdiđe narod :) super je film a Vangelis je fascinantan, od tog albuma 90% stvari sam znao a nisam imao pojma da je to on...

Od tih antologijskih muzika isto treba napomenut kako ja to zovem, Žak Kusto muziku :D

http://www.youtube.com/watch?v=-qRX_Y4J-BA

Inače U2 mi je odličan (i avion i grupa), sestra je baš fan od njih pa sam se prisilno prije dok je ona to nabijala po doma morao slušat Bona, ali stvarno su odlični, trebao sam ić na koncert u Beču no bijah spriječen :(

Engima mi je od tih ambijetalnih nekako najživlja...

A danas mi u Winampu Jura Stublić & Film kao primjer po meni, najboljeg (nažalost podcjenjenog) novovalca u nas...

Ovo za YouTube i višu kvalitetu sam neki dan i ja vidio ali nije radila, isto neki spot je bio...tko zna, možda će konačno bit malo bolji video od 320x240 i 56kbps zvukom :/

A Phil Collins, ufff, svaka mu čast, od bubnjara do frontmena, malo njih uspije uspješno tu tranziciju obavit :D

Meni apsolutno njegov hit hitova, ovo u lajv verziji zvuči strašno, kad onako hrpa uvježbanih majstora odsvira to...

http://www.youtube.com/watch?v=bOSkzigiQxI
admin2

Postby admin2 on 04 Apr 2008, 17:07

Riker wrote:Ubojiti tandem...ko MiG 21 i Orao na istoj stajanci...

http://www.youtube.com/watch?v=AyXPp1P8rBY
admin2

treb wrote:Eh, teško pitanje. Ali dat ću ti popis koncerata koje sam u zadnjih 6-7 godina posjetio ili ih imam na wishlistu, mislim da će ti bit jasno.

R.E.M.
Queen + Paul Rodgers
Pink Floyd
Jamiroquai
Mark Knopfler (Dire Straits)
Leningrad Cowboys
Hladno Pivo
Zadruga
Let 3
Rokaj Fest 2007

Jedino su Floydi ovdje wishlista, ostalo sam bio, a ne mogu se više ni sjetiti ostatka...

Uglavnom, sviral sam u bendu koji je sviral obrade, al nismo bili gažer. Koncerti, diskači i sl. rok festivali. Uglavnom 60-te, 70-te i nešto sitno rock domaćije.
admin2

Firewall wrote:
Riker wrote:E admine ja sam radi tvog soundtracka u jednom videu o Želji skinuo Vangelisov "Themes" album i film The Bounty :D

Želja i kulturno uzdiđe narod :) super je film a Vangelis je fascinantan, od tog albuma 90% stvari sam znao a nisam imao pojma da je to on...

Od tih antologijskih muzika isto treba napomenut kako ja to zovem, Žak Kusto muziku :D

..nemojmo od te muzike "koju smo svi negdje čuli a nemamo pojma ko to izvodi" zaboravit legendarnog gazdu ambijentalne elektronske muzike Jean Michel Jarre.
admin2

Postby admin2 on 04 Apr 2008, 17:08

Firewall wrote:
treb wrote:Leningrad Cowboys

Stalno govorim kak ću si nabavit nešto od njih.... :roll:
admin2

Postby admin2 on 04 Apr 2008, 17:08

Riker wrote:2 Fire: pa stavio sam link od pjesme...a kad cepa batica 4562 sintića oko njega, prejako :D

Treb, svaka čast! Koncerti su obaveza, na to se mora ić...ja sam bio na Stonesima u ZG to mi je plafon...

Ja sam propuštenih prilika za koncerte imao masu, to se mora pod hitno mjenjat :D
admin2

Postby admin2 on 17 Jun 2008, 13:41

baclawa wrote:Šta se sluša? Well, ovako:
- Laibach
- Pink Floyd
- Rammstein
- Discharge
- Chumbawamba
- slušam ženu kada treba ići do prodavnice...
admin2

Postby admin2 on 17 Jun 2008, 13:41

Firewall wrote:
baclawa wrote:Šta se sluša? Well, ovako:
- Laibach
- Pink Floyd
- Rammstein
- Discharge
- Chumbawamba
- slušam ženu kada treba ići do prodavnice...

Iako Chumbawamba malo odskače od navedenog profila vidim da se ljubitelji najvažnije sporedne stvari na svijetu ipak okupljaju oko istog benda.. :D
admin2

Next

Return to Off topic