Počasna salva

Ovdje možete o bilo čemu što nije obuhvaceno u drugim temama (kupujem, prodajem, poklanjam, tražim, itd...)

Počasna salva

Postby LupusREBEL on 04 Jul 2010, 11:54

Druze, bilo je lakse sve
mi u rovu, oni u rovu, tu na puskomet
sjecas li se, druze, da ne bi izdali
mi smo zadnji metak za sebe cuvali

Druze, dok sam se budio
ukrali su moju mladost, moje ludilo
dobre su kafane, dobro se napusi
dobri ljudi vole pricu sto prica gubitnik

Druze, ljudi bez muda i casti
k'o hijene se mlate oko komada vlasti
druze, losi su bunkeri
nego limuzine i salteri

Korak preko ograde
je l' to, druze, jedino sto casno je
zar za nas, stare ratnike
pocasna salva da ne odjekne

Druze, sjene su kraj mene
od senke, od gaje i od pisonje
druze, sjene su kraj mene
kazu, marsirali smo dugo, al' zla ucini se

Druze, zivot je bitka
i nije za dusu meku
ostani uz mene i puni redenik
neprijatelj prelazi reku

Mala, velika moja
veceras cemo za njih voleti
bilo ih je dvadeset i osam
bilo ih je pet hiljada i dvadeset osam

Bilo ih je vise nego sto ikada
i u jednoj pesmi bilo ljubavi
sad bi bili ocevi
sad ih vise nema

Image
LupusREBEL
Veteran foruma
Veteran foruma

Re: Počasna salva

Postby Meskovic on 21 Sep 2010, 10:06

Ironično opisuje život demobiliziranih vojnika i strahote s kojim se susreću.
Meskovic
Tihi forumaš
Tihi forumaš

Postby LupusREBEL on 21 Sep 2010, 10:31

To sam stavio u revoltu kad su "naši" politaičaeri i "naš" predsjednik Mesić htio ukinut počasnu salvu na sahranama branitelja... :ebudale:
Image
LupusREBEL
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby goggi on 21 Sep 2010, 11:39

svi su oni cigani,od mesića preko kradeza i nadalje.
dok narod ne iziđe na ulice radit će od nas što će htjet.
goggi
Sretni forumaš
Sretni forumaš

Postby LupusREBEL on 21 Sep 2010, 11:59

Slažem se... [yes.gif]
Image
LupusREBEL
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby goggi on 21 Sep 2010, 12:06

eo još par stihova iz pjesme koju sam nedavno čuo ali odlična je iako je riječ o shortyu

Davno je bilo, ne nebi spominjo imena, ko' nas je to prodo i koja je bila cijena
naših života što Bog je uzeo, il' nam dao, tri mjeseca pakla, a onda je Vukovar pao,
a i mi skupa s njim, al smo se predali hrabro, mjesec dana nakon što je umro Blago Zadro,
al je ostala gorčina u grlu koje me žeđa, na pozive u pomoć dal su okretali leđa,
ko' je Ovčaru preživio, ne pitaj šta je prošo, u Stajićevu Nišu, ja sam u Mitrovicu o'šo.
4 mjeseca logora, za svaki sekund ožiljak, pa izišo u razmjeni kad je već bio ožujak, pa šta to znači da sam imao sreće, što sam ostao živ, imali tu nesreće veće, što sam vidio i čuo,
ne to se neda zaboravit, nema doktora što može ove rane oporavit, kao ni moju dragu što bolest uzela mi, još prošle godine, dok moja Sara ima 3, ona me drži na životu, samo moja kćerka jeste i sjećanje na moje dečke sa Trpinjske ceste...

Boli me sjećanje na dane slavne, dane ponosne, al' borim se, i nedam se dok Dunav tiho protiče... I boli me istina što nema onih koje volim ja. Pokriva ih zastava, nek sanjaju u sjeni hrastova...

A moja mala Sara o tom nezna ništa, ona zaspe sa osmjehom i sanja igrališta, kolače i bombone, a ne bombe i tromblone, ko njen stari, ne vidi proklete demone.
Ne vidi krvave rovove i popaljene krovove rodnoga grada, ona ne zna ništ o ovome.
I bolje da ne zna, nek je sretno djete, samo zna da tata guta neke roza tablete kad ga boli glava, al ne postoji taj prozac ni xanax za ove košmare uvučene u mozak što mi nedaju uklonit barikade i klade.
Zakopavam mrtve u prošlost, a oni ih vade, šta mi to rade ljudi koda nisam sav svoj, tresem se i drhtim, koda nisam sav svoj dok me kupa hladni znoj, nešto u meni kipi, peku me naši haški, kundak života tuče, zaista boli vraški.
Opet sam pošo, plako, jer više neznam kako, borit se protiv toga nimalo nije lako, i koda nemam ništa drugo osim te granate, al neka, i to će bit dovoljno, ako se vrate...

Boli me sjećanje na dane slavne, dane ponosne, al' borim se, i nedam se dok Dunav tiho protiče... I boli me istina što nema onih koje volim ja. Pokriva ih zastava, nek sanjaju u sjeni hrastova...

O dragi Bože, kao da nije u snu, kada koljena od krvi, a ja stojim baš na dnu, a oko mene poklani, streljani, pretučeni, unakaženi, nevini i do smrti mučeni.
Odjednom i ja tonem u krvavom blatu, al mi Sara drži ruku, i viče nedam svog tatu, i onda nestaje sva tama, jer je anđeo nad nama, pa nam šalje oblak na kojem je Sarina mama, moja draga žena, blješti od sunčevih snopova, i somjeh moje kćerke, jači od milijun topova, mi zagrljeni sretni, zato plačemo nas troje, odjednom oko nas svi moji prijatelji stoje.
Svi još uvijek ljepi, svi mladi ko na slici, i svi mi u glas kažu da je došao kraj bitci.
Da živim sad za žive, mrtvih samo da se sjećam, pa se izljubim sa svima i to im obečam.
Kažu zbogom, i opet sve je isto ko i prije, silni Dunav, na vodotornju se zastava vije, ja se budim jer se Sara smije, i ručice dvije mene grle oko vrata, dokaz sreća u meni je...

http://www.youtube.com/watch?v=08VRK4uS ... re=related
goggi
Sretni forumaš
Sretni forumaš

Postby Meskovic on 21 Sep 2010, 15:32

LupusREBEL wrote:To sam stavio u revoltu kad su "naši" politaičaeri i "naš" predsjednik Mesić htio ukinut počasnu salvu na sahranama branitelja... :ebudale:

Umm počasna salva? Pa zar se to radi demobiliziranim vojnicima? Koliko ja zna to se radi samo ako se pogine u ratu herojski ,pa ono sahrana uz počasti i priznanje države ,toga kod nas ima samo u rijetkim prilikama...
Meskovic
Tihi forumaš
Tihi forumaš

Postby FirewireHR on 21 Sep 2010, 15:49

Kod nas po zakonu sve osobe koje imaju status branitelja imaju pravo na sahrani imati počasnu salvu + predaju zastave obitelji pokojnog.
Bila neka rasprava da se to ukine kao prilog štednji državnog proračuna.
[smly_c040smly.gif]
FirewireHR
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby LupusREBEL on 21 Sep 2010, 16:11

Meskovic wrote:(...) pogine u ratu herojski ,(...)

U Republici Hrvatskoj nepostoje heroji, službeno, svi Branitelji koji su časno branili bili su heroji i heroji su, te imaju tu čast da budu sahranjeni uz vojne počasti sem izuzetaka kojima se zbog svojih djela poslje rata ukinuli statusi, npr gen Koradeu a planira se gen Zagorcu, gen Norcu i svim braniteljima koji su osuđeni na kaznu zatvora dužoj od 2 godine trajanja.
Image
LupusREBEL
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby Meskovic on 21 Sep 2010, 16:13

FirewireHR wrote:Kod nas po zakonu sve osobe koje imaju status branitelja imaju pravo na sahrani imati počasnu salvu + predaju zastave obitelji pokojnog.
Bila neka rasprava da se to ukine kao prilog štednji državnog proračuna.

A nisam to znao ,pa to je onda jako fina gesta ,kod nas nije takva procedura. Kod nas se to samo radi u prilikama ako je individualac svojim pozrtvovanjem zasluzio takvu ceremoniju ,a demobilizirani vojnici ,oni se ukopavaju standardno kao i civili. Doduše ,imaju određene pogodnosti (za života) zbog činjenice da su učestvovali u ratu ,ali to je isključivo to.
Meskovic
Tihi forumaš
Tihi forumaš

Postby LupusREBEL on 21 Sep 2010, 16:23

Vama je nametnut mir, pa možda i zbog toga je vojnik izjednačen s civilom. Neznam, ovdje se ipak odaje poštavanje poginulom branitelju...
...nemimislim pod ovdje za Hrvatsku već pod činom počasne salve, vjenca MO RH-a, vjemnca Ministarstva Branitelja, počasne straže i zastave...
Image
LupusREBEL
Veteran foruma
Veteran foruma

Return to Off topic