Kockice EXPO

Ovdje možete o bilo čemu što nije obuhvaceno u drugim temama (kupujem, prodajem, poklanjam, tražim, itd...)

Kockice EXPO

Postby oldtimer on 13 Jul 2010, 21:47

Evo bila moja malenkost na izložbi skulptura od LEGO kockica koja se tijekom svibnja i lipnja održavala u Tehničkom muzeju u Zagrebu pa odlučih viđeno podijeliti s vama uz neizostavno pitanje-pa kome se to,za miloga Boga,dalo slagati?! :confused0007

oldtimer
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Re: Kockice EXPO

Postby LupusREBEL on 14 Jul 2010, 01:28

[rockon.gif]
Image
LupusREBEL
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby FirewireHR on 14 Jul 2010, 09:10

Odlično!
Samo pažljivijim gledanjem rekao bih da je dosta tih modela nemoguće složiti bez specijaliziranih setova kockica za taj određeni model.
Meni je veći pothvat slaganje nečega od recimo standardnih setova kockica gdje autor mora upotrijebiti domišljatost-vještinu u njihovu slaganju i općenito maštovitost u dizajniranju nečega iz ničega.
Ovako se stvar svodi na slaganje modela tipa modela aviona kako rade maketari.
Mada istina taj model ima puno više konstrukcijskih elemenata.

Druga stvar koja me čudi kako si uspio staviti na youTube video dulji od 10 minuta? [smly_n010smly.gif]...točnije 10:08.
Ja sam npr. znao imati problema i sa videom od 10:01 sekundu gdje mi Jubito reče da ne može ići gore jer prelazi limit 10min. :ebudale:
[smly_c040smly.gif]
FirewireHR
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby FirewireHR on 14 Jul 2010, 14:50

Eh, ali nije. ;)
[smly_c040smly.gif]
FirewireHR
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby oldtimer on 14 Jul 2010, 22:17

Ne znam kako,ali prošlo je...Možda im se svidjela tema :mrgreen:
Bez obzira što su u pitanju namjenski setovi kockica i figura,ipak je posao vrijedan divljenja :a115
Baš mi u trenucima dok ovo pišem pada na pamet zamisao-a zašto ne pokušati uobličiti dioramu objekta koji nas sve godinama zaokuplja pomoću tih igračkica (i uz pomoć ljudi koji su radili i ove stvari prikazane u videu).Jest,treba za to vremena,a bogme i nešto perja :mrgreen: -ali priznajte da bi bilo zgodno...
oldtimer
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Return to Off topic