Ken Block, majstor ili cirkusant neznalica?

Ovdje možete o bilo čemu što nije obuhvaceno u drugim temama (kupujem, prodajem, poklanjam, tražim, itd...)

Re: Ken Block, majstor ili cirkusant neznalica?

Postby FirewireHR on 21 Sep 2010, 10:33

Meni uglavnom sve jasno iz napisanoga ovdje, ali ipak moram priznati da mi nije jasno zbog čega treba Blocka proglasiti papkom i cirkusantom koji izvodi stvari koje ispada da bilo tko može izvesti ako ima financija.
Moje mišljenje je pak da to ne može izvesti baš bilo tko da ima ne znam ni ja koliko novaca na raspolaganju...štoviše mišljenja sam da bi samo u ZG barem 40% vozača trebalo momentalno ostati bez vozačke dozvole jer ne znaju ni osnovne stvari što se tiče poznavanja prometnih propisa i izvođenja radnji sa vozilom kojima nebi trebali dovoditi u opasnost ostale sudionike u prometu.
[smly_c040smly.gif]
FirewireHR
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby LupusREBEL on 21 Sep 2010, 10:44

Nije to samo u Zagrebu, i ovdje u Ogulinu, neću pisat primjere ima ih more...
...neki dan su se baš takvi koji misle da znaju voziti po makadamu, mene pokupili po putu dok sam tražio vrganje...
...mislim, tipovi u Jugiću uopće nisu pretpostavili da bi neko mogao biti u šumi već su projurili pokraj mene na 2 metra (jer po zvuku koji sam čuo predhodno pretpostavio sam da se neko naganja po šumi) s nenormalnom brzinom, da se nisam maknuo, da su proklizali, da sam imao walkman, sigurno bi me pokupili i sad nebi pisao ovdje. Inače tipu stari ima auto radionu od mene zračne linije 20 metara, i vozi brdske utrke. I uredno kad se voze ovdje u Ogulinu do Kleka on je među prvih 10 u ukupnom vodstvu a pretežno prvi u svojoj kategoriji, ali, što to vrijedi kad je mene skoro ubio u šumi?
Samo hoću reć da dobar vozač neznači da je poznavaoc dobre vožnje, ja se osobno znam odlično obrijat ali da bi drugog obrija ili da procjenim kako se drugi briju ili kako drugi brije nemam pojma. K'tome, skoro svi asevi F1 nemaju vozačku dozvolu. Ja sam 15 godina jeo, spavao, tuširao se, s oružjem ali nemam dozvolu za oružje i za 99,99 % naoružanja nebi mogao napisat recenziju ili kritizirat ili hvaliti nekog strijelca. Može me u datom momentu fancirat što je rikošetom pogodio centar mete ali to neznači da je ni dobar ili loš strijelac, već samo sposoban, po meni.
Last edited by LupusREBEL on 21 Sep 2010, 11:38, edited 1 time in total.
Image
LupusREBEL
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby goggi on 21 Sep 2010, 11:37

vještina,instikt malo jači auto=

pretjecanje drugog auta milimetarski od njega,zadnji kotači zahvatili šoder sa strane i auto je proklizio pored tog auta po boku.
iskustvo,inercija + višak konjskih snaga pomoglo je da prođe bezbolno.nisam laik,poznajem puno ljudi iz hrv auto-moto sporta još prije 6 godina sam sudjelovao u prvim ilegalnim rejsevima po zg,slagao sam aute,a sada se guštam po što zavojitim cestama i taj lik i za svakog pravog sportaša je klaun.
usporedbe radi to je kao da nogometašu iz neke od lige petica date da gleda one žonglere s lopticama.
goggi
Sretni forumaš
Sretni forumaš

Re: Caffe bar

Postby FirewireHR on 21 Sep 2010, 11:41

goggi wrote:što se fascinacija tiče,evo uskoro će snijeg dođite,idemo na sljeme.
svaku večer brdo svakavkih autiju od 50-500ks,i zabava cijelu večer.

To biće da je ova ekipa.
[smly_c040smly.gif]
FirewireHR
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby LupusREBEL on 21 Sep 2010, 11:41

@ goggi
Neznam što da ti napišem, ovom vozaču trajno treba oduzet vozačku...
...ceste nisu autodromi.
Image
LupusREBEL
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby goggi on 21 Sep 2010, 11:43

@fire-ovo je samo mali dio
@lupus- :zubo:

btw eo još jedan primjer nevezano uz aute.
dakle video koji ćete vidjeti meni je prejeben.
ali on je montaža isto kao i kod ken blocka

goggi
Sretni forumaš
Sretni forumaš

Postby LupusREBEL on 21 Sep 2010, 11:51

Ova prepiska me podsjeća na prepucavanje s Zlatkom i NUF ekipom s starogog foruma pa neću dalje ni nastavit jer nema smisla...
Image
LupusREBEL
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby FirewireHR on 21 Sep 2010, 11:52

Ja svakako cijenim vještinu vožnje po snijegu i bez snijega i sve ostale stvari koje idu uz to jer stvarno mislim da to nije jednostavno za izvoditi...a niti jeftino ako skršiš auto ili sebe.

Ali ovo pak...
goggi wrote:vještina,instikt malo jači auto=

pretjecanje drugog auta milimetarski od njega,zadnji kotači zahvatili šoder sa strane i auto je proklizio pored tog auta po boku.
iskustvo,inercija + višak konjskih snaga pomoglo je da prođe bezbolno.nisam laik,poznajem puno ljudi iz hrv auto-moto sporta još prije 6 godina sam sudjelovao u prvim ilegalnim rejsevima po zg,slagao sam aute,a sada se guštam po što zavojitim cestama i taj lik i za svakog pravog sportaša je klaun.
usporedbe radi to je kao da nogometašu iz neke od lige petica date da gleda one žonglere s lopticama.

...je meni je ovo čisto preseravanje gdje likovi misle kako su napravili ne znam što jer se nije dogodila nikakva pi..arija.
U ovakvim situacijama se očito uopće ne razmišlja o posljedicama takvih radnji niti o tome da onaj drugi vozač ispred kojega se vrši preseravanje nemali broj puta učini neku radnju kako bi omogućio prolaz ovima kao cool-erima. :roll:
Dakle gradi se i hrani jedan ego koji u biti u sebi ima krive temeljne postavke.
Javni promet nije mjesto za dokazivanje bilo čega, pa tako ni vještine vožnje ne znam kakva da je.
Znači Block ako se i cirkusantski preserava, u smislu znanja/neznanja o vožnji, radi to u kontroliranim uvjetima gdje ne ugrožava nikoga drugoga osim sebe.
[smly_c040smly.gif]
FirewireHR
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby goggi on 21 Sep 2010, 11:55

Znači Block ako se i cirkusantski preserava, u smislu znanja/neznanja o vožnji, radi to u kontroliranim uvjetima gdje ne ugrožava nikoga drugoga osim sebe.

jedino di se slažemo.
btw u imprezi sam ja s frendom
goggi
Sretni forumaš
Sretni forumaš

Postby FirewireHR on 21 Sep 2010, 12:05

goggi wrote:btw u imprezi sam ja s frendom

Nemoj se ljutiti na mene zbog napisanoga :) , ali ja stvarno mislim to tako kako sam napisao. [zbunjen---.gif]
Razloga i primjera za to imam podosta jer kakvih 20-ak god pobliže osmatram što se događa u ZG prometu...a ne događa se ništa dobro, samo kako godine idu sve lošije.
Dakle poentiram da prezentacija vozačkih vještina treba biti na za to predviđenom mjestu, a ne u javnom prometu jer ljudski životi su u pitanju u doslovnom značenju te riječi.
[smly_c040smly.gif]
FirewireHR
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby goggi on 21 Sep 2010, 12:10

ne ljutim se totalno si u pravu.
što se željave tiče ja bih rado išao ali odjednom nemam s kim svi su zauzeti nekim svojim poslima :zubo:
žao mi je što nisam znao da se sprema ova zadnja ekspedicija ;)
goggi
Sretni forumaš
Sretni forumaš

Postby FirewireHR on 21 Sep 2010, 12:20

goggi wrote:ne ljutim se totalno si u pravu.
što se željave tiče ja bih rado išao ali odjednom nemam s kim svi su zauzeti nekim svojim poslima :zubo:

Imadoh prije nekih problema sa kičmom pa mi se znalo dogoditi da ne mogu ustati iz kreveta od abnormalne boli koja te nagoni na plač uz zazivanje majke.
Pomislih bolje biti 3m pod zemljom nego paraliziran na taj način.
U tom svijetlu uvijek kada vidim jurilice po cesti pitam se jeli ti ljudi uopće razmišljaju o eventualnim posljedicama svojih radnji kako za sebe tako i za ostale koji im se nađu na putu ako dođe do pi..arije ili je zov adrenalina važniji od bilo čega.
Eto npr. Željavske piste bi vjerovatno bile idealno mjesto za izvođenje takvih radnji i prezentaciju vještina bez da drugi budu ugroženi. 0026
Kladim se da bi masa ljudi koji se vole tako voziti, a svakako ih ima svakim danom sve više, rado dolazila na tako neko uređeno mjesto....mislim. [smly_n010smly.gif]
[smly_c040smly.gif]
FirewireHR
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby LupusREBEL on 21 Sep 2010, 12:21

goggi wrote:(...)

Pa ići ćeš...
...nesekiraj se...
...nisam znao da želiš...
...poslao bih ti upit kao i ostalima.
Image
LupusREBEL
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby goggi on 21 Sep 2010, 12:24

...nisam znao da želiš...

veća mi je želja nego dobiti lovu na lotu :a115
goggi
Sretni forumaš
Sretni forumaš

Postby LupusREBEL on 21 Sep 2010, 12:26

O'kej, kad budem saznao kad se ekipa sprema, javim ti.
Image
LupusREBEL
Veteran foruma
Veteran foruma

PreviousNext

Return to Off topic