"Oba su pala" by Novosti

Ovdje možete o bilo čemu što nije obuhvaceno u drugim temama (kupujem, prodajem, poklanjam, tražim, itd...)

Re: :-(

Postby LupusREBEL on 05 Oct 2010, 19:25

Image
Od prvog trenutka kada smo došli do ideje za naslovnicu bio sam svjestan
da će ona izazvati kontroverze. Željeli smo isprovocirati reakciju i u
tome smo uspjeli. Svjestan sam i da ona može povrijediti osjećaje dijela
građana Hrvatske, rekao je Rade Dragojević glavni urednik tjednika
"Novosti".

Želja mi je ugasiti domoljubne osjećaje Hrvata poručio je svojom
naslovnicom u tjedniku "Novosti" koje su općeinformativnog karaktera, a
koje je u cijelosti financira Vlada RH za čiju su se samostalnost i
neovisnost izborili hrvatski branitelji od kojih je i potekao ratni i
pobjednički poklič "Obadva, obadva, oba su pala" pri rušenju dva
agresorska zrakoplova u Domovinskom ratu, koji su bili zaduženi za rušenje
i ubijanje svega što je Hrvatsko.

Degutantna i provokatorski smišljena naslovnica dirnula je u dušu i
svetinje Domovinskog rata, te se sa pravom trebamo upitati da li ovakav
tjednik koristi kao informativni tjednik srpske nacionalne manjine u RH
ili što se očito i vidljivo koristi isključivo za obrušavanje na
Domovinski rat i sve hrvate koji su poginuli u velikosrpskoj agresiji na
Hrvatsku.

Srpski tjednik "Novosti" daje sebi za pravo izvrijeđati i omalovažiti sve
one stečevine u Domovinskom ratu koje su i glavnom uredniku i njegovim
savjetnicima kao i njegovim naredbodavcima omogućili slobodu življenja i
izražavanja, ali ne nikako i vrijeđanja domoljubnih osjećaja Republike
Hrvatske.

Ovakav tjednik nikako ne zaslužuje biti dijelom hrvatskih tiskovina jer
njegovo uredništvo je ovim činom pokazalo da tjednik "Novosti" ne zastupa
srpsku nacionalnu manjinu već se upotrebljava u posve druge svrhe koje
zadiru i štete nacionalnim osjećajima i interesima Republike Hrvatske.

Upozoravamo sve državne institucije, kao i sve one koji podupiru i
financiraju tjednik "Novosti" koji ne preza od tog da se poigrava s
nacionalnim osjećajima da uskrate daljnje financiranje i održavanje
tjednika koji se udaljio od onoga što je zapravo trebao biti. (B.P.)
Image
LupusREBEL
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby FirewireHR on 05 Oct 2010, 21:02

Baš me zanima kako bi se provelo uredništvo "Hrvatske riječi", novine hrvatske nacionalne manjine u Srbiji, da su kojim slučajam išta slično ovome stavili na naslovnicu svojih novina dok su srpski vojni avioni padali zadnjih godina. :quoi
S obzirom da Novosti financiraju građani RH plaćanjem poreza ovo je čisto pljuvanje u tanjur iz kojega se jede jer asocijacija na ovakav način je više nego jasna. [smly_mudri_djed.gif]
Image
[smly_c040smly.gif]
FirewireHR
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby TonyDo on 05 Oct 2010, 21:09

katastrofa :banghead
Murphyjev zakon : Ako nešto može poći naopako, poći će naopako.
Komentar : Murphy je optimista.
TonyDo
Elitni forumaš
Elitni forumaš

Postby FirewireHR on 05 Oct 2010, 21:19

U svakome slučaju onaj tko je ovo dizajnirao nema interes da normalni ljudi, bez obzira jesu li Srbi ili Hrvati, nastavljaju život dalje u smislu normalizacije odnosa nakon svih ratnih grozota koje su se dogodile praktično prekjučer.
[oops]
...ovako nešto samo navodi vodu na mlin ekstremista na objema stranama koji ionako isključivo jedni u drugima kolektivno gledaju krivce/zločince za bilo što, bilo gdje.
[smly_c040smly.gif]
FirewireHR
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby TonyDo on 05 Oct 2010, 21:32

a- FirewireHR potpisujem svaku riječ i zbilja mi nije jasno čemu to

ili ,baš suprotno ,rade medijsko čudo da novinari skrenu pažnju sa naših aktualnih tema [smly_n010smly.gif]

neznam zbilja sam zbunjen
ovakvih provokacija ni bilo niti van Hr.
Murphyjev zakon : Ako nešto može poći naopako, poći će naopako.
Komentar : Murphy je optimista.
TonyDo
Elitni forumaš
Elitni forumaš

Postby LupusREBEL on 05 Oct 2010, 21:39

Kolikio milijardi kuna mora vlada zaradit da ima do kraja godine a novinari plasiraju razno razne gluposti, tko je gdje prijeti, pišo iza kuće itd...
Image
LupusREBEL
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby FirewireHR on 05 Oct 2010, 21:53

...malo off-topic, ali valja istaknuti.

Kada smo već kod mokrenja ili ti pišanja...i ovoga tkz. "umjetnika" vjerovatno dosta financiramo iz poreza. 0020
Bez obzira na sav lopovluk u vladajućim strukturama ovo je ipak glabalna uvreda građanima Hrvatske, po mom ne umjetničkom mišljenju.

http://www.tportal.hr/kultura/kulturmik ... borom.html
Konceptualni umjetnik Siniša Labrović pomokrio se nasred zagrebačkog Trga Sv. Marka na kojem su smještene glavne vladajuće institucije pokazavši da one pripadaju svakom od nas te tim najnovijim performansom izrazio 'nježnu želju' da Gornji grad učini domaćim.

Image

...kraj off-topica
[smly_c040smly.gif]
FirewireHR
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby LupusREBEL on 06 Oct 2010, 07:20

Idu mi na myloklyzs ti umjetnici, nemaju više moralne vrijednosti.
BTW i vaša reagiranja su čudna, dok smo mi radili plakate i šalili se na račun MiG-ova bilo je okej. Dok su oni zasmetalo nas je. No dobro... [smly_a035smly.gif]
Image
LupusREBEL
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby VP4868/4 on 06 Oct 2010, 09:39

Djadjo wrote:Ma boli me k za ovakvu drzavu..za šta radim za ništa...jel imam budućnosti nemam...sve je to goli k....nek nas ismijavaju i srbi i liliputanci ma ko god hoće..
prokleti lopovluk i drzava i sve pljujem i pišam i ja na njih takove..nažalost neradim performans pa da vas zovem..al ko zna za u buduće [pusac.gif]
djadjo

[yes.gif] jednog lijepog dana ce valjda proraditi i goli otok :a115
05.02.2020.
pozdrav X :garde
VP4868/4
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby FirewireHR on 06 Oct 2010, 10:08

LupusREBEL wrote:BTW i vaša reagiranja su čudna, dok smo mi radili plakate i šalili se na račun MiG-ova bilo je okej. Dok su oni zasmetalo nas je. No dobro... [smly_a035smly.gif]

Komentar se onda odnosi i na tvoje pisanje jučer. ;)
Osim toga mislim da nisam vidio naslovnicu ikoje tiskovine ovako dizajniranu...a čak i da postoji i financira se iz svog džepa nije neki problem, neka čitatelji prosude isplati li se to kupiti ili ne.
Ovako iz proračuna za ovu tiskovinu ide 4,385.000kn koja nam pred obljetnicu Oluje poručuje jasno da smo bili vampiri.
I to tko poručuje, oni čiji su nadređeni bili aktivni učesnici u vlastima umobolnice zvane "RS Krajina", a poslije abolirani u procesu mirne reintegracije krajem 90-ih. :deg
Image

Samo ipak sam mišljenja da uvijek ima normalnih ljudi, pa tako valja istaknuti male ljude poput Staniše Žarkovića;
http://www.vecernji.hr/vijesti/ograduje ... nak-199942
VIROVITICA - "U povodu najnovijeg pisanja lista Novosti, koje 'u ime i za račun' Srba u Hrvatskoj izdaje Srpsko nacionalno vijeće – nacionalna koordinacija čiji je predsjednik i osoba odgovorna za izdavanje lista Milorad Pupovac, prisiljen sam, u ime Vijeća srpske nacionalne manjine Virovitičko-podravske županije i svoje osobno, izraziti žaljenje zbog 563. broja Novosti s naslovnicom 'Obadva, obadva su pala'. U potpunosti se ograđujemo od poruke koja se takvom naslovnicom šalje i pozivamo Milorada Pupovca, kao izdavača lista, da se javno ispriča u svoje i u ime svojih najbližih suradnika", piše u otvorenom pismu javnosti koje je potpisao Staniša Žarković, predsjednik Vijeća srpske nacionalne manjine Virovitičko-podravske županije.

U pismu se navodi kako ovo nije prvi, a najvjerojatnije ni posljednji primjer zlouporabe lista Novosti koji Vlada RH financira sa 4,385.000 kuna proračunskog novca dodijeljenog Srpskom nacionalnom vijeću u 2010. godini. Žarković Pupovca proziva i da sam sebi dodjeljuje milijune, sam sebe nadzire i na kraju sam sebi prihvaća izvješća o realizaciji projekata za koje je prijavljen USKOK-u još 2007. godine.

"Ukazivanje na zloupotrebe novca poreznih obveznika i nedemokratsko ponašanje srpske zajednice do sada nisu urodila plodom. Važno je to prepoznati, jer ni stanje u nacionalnim manjinama nije bolje od ukupnog stanja u društvu, pa pozivam medije da i u ovom slučaju istraže zloporabe Milorada Pupovca i njegovih suradnika i o tome izvijeste javnost", ističe u pismu Žarković.
[smly_c040smly.gif]
FirewireHR
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby AutoExpert on 06 Oct 2010, 10:12

Dozivace i Srbi i Hrvati , da se Drug Tita vrati .......
AutoExpert
Elitni forumaš
Elitni forumaš

Postby FirewireHR on 06 Oct 2010, 10:32

AutoExpert wrote:Dozivace i Srbi i Hrvati , da se Drug Tita vrati .......

Da je on živ i da se ovakva naslovnica odnosi na neku temu iz exYU autore bi jednostavno progutao mrak i vjerovatno nebi nikada čuli više za njih.
Meni osobno se takav scenarijo ne sviđa jer ništa ne riješava i stvara samo nove lomove u društvu.
Ovdje se radi više o elementarnim stvarima međuljudske komunikacije čiji temelji se dobivaju u kućnom odgoju u ranim fazama života. :ouioui
[smly_c040smly.gif]
FirewireHR
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby AutoExpert on 06 Oct 2010, 10:54

Kucno vaspitanje je osnov,a uvek su postojali eksteremi i za vreme Tita i sada,samo sto su za vreme Tita ekstremi trajali 24h max a sada neki traju dugo cak ima i onih koji se nalaze na vaznim pozicijama....Moje misljenje je da narod nije kriv za rapad SFRJ nego odredjene interesne grupe,ekstremi i itd
AutoExpert
Elitni forumaš
Elitni forumaš

Postby LupusREBEL on 06 Oct 2010, 11:03

Fire, to je bio podsmjehni komentar...
Image
LupusREBEL
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby VP4868/4 on 06 Oct 2010, 11:24

AutoExpert wrote:Kucno vaspitanje je osnov,a uvek su postojali eksteremi i za vreme Tita i sada,samo sto su za vreme Tita ekstremi trajali 24h max a sada neki traju dugo cak ima i onih koji se nalaze na vaznim pozicijama....Moje misljenje je da narod nije kriv za rapad SFRJ nego odredjene interesne grupe,ekstremi i itd

da se narod pitao ne bi jugoslavije ni bilo.to su smislile komunjarske guzice i provukle
kroz oslobodilacki pokret i napravili da je partizan=dobar komunista jugoslaven.
zivili su na grbaci radnicke klase kao sto i ovi danas zive na grbaci radnika.
05.02.2020.
pozdrav X :garde
VP4868/4
Veteran foruma
Veteran foruma

Next

Return to Off topic