Američki TV program

Ovdje možete o bilo čemu što nije obuhvaceno u drugim temama (kupujem, prodajem, poklanjam, tražim, itd...)

Američki TV program

Postby Riker on 28 Jun 2008, 13:30

Evo da podijelim sa vama jednu stvar koju sam primjetio ovih zadnjih mjesec dana..

Gledao sam NBA playoff, i kao svake godine od kad znam za sebe, u to doba godine sam iskopčan, radim šta moram i onda se psihički pripremam na gledanje tekme i analize nakon

:mrgreen:

Pa sam i ove godine preko streaminga gledao tekme (40 dana traje Playoff) svaku noć, i primjetio jednu stvar na tim njihovim TV kanalima.

U prekidu za reklame, od 5 minuta reklamiranja - sigurno 2 minute odu na reklamiranje vojske. I reklame su famozne.

Najjača je za USAF.

http://www.youtube.com/watch?v=Uk7DVpCk ... re=related

Ova. Ta se recimo dosta vrtila, ali i one poziv na vojsku, karijere u US Army, pa onda čak su neke tekme (?!) bile sponzorirane od strane "US Marine Corps".

Pa onda neke patriotske kao odazovite se na čuvanje vlastite obitelji - pridružite se vojsci, pa onda reklamiranje školovanja u programu vojske, itd itd.

To sam ove godine primjetio da je baš intenzivno, a prije je bilo ali dosta manje. Eto ne znam dali tko od vas gleda te američke kanale (tekme su bile na ESPN, TNT i ABC) ali mi je to smiješno, kako nabrijavaju narod, pogotovo ova sa sateljitom koji bezbrižno pluta svemirom i onda ga crveni projektil na kojem piše SPASIBA okine :mrgreen:

Podsjetilo me sve to na ovo;

http://www.youtube.com/watch?v=PMJ5LoXk ... re=related

A to je definitivno najjača i najmoćnija scena u povijesti kinematografije.

Imamo Supermana koji bane na samit UN-a, popne se na majkrofon, zamoli ekipu da ne ratuju i ne proizvode bombe, i ode im pokrast sve nuklearne rakete, pospremi ih u ogromnu mrežu koju zavitla na neku super-sajlu koju drži neki super-parang i baci u - Sunce.

:garde :OO3 Image
Od izvora 2 putića
Riker
Elitni forumaš
Elitni forumaš

Re: Američki TV program

Postby FirewireHR on 28 Jun 2008, 13:45

Riker wrote:Ova. Ta se recimo dosta vrtila, ali i one poziv na vojsku, karijere u US Army, pa onda čak su neke tekme (?!) bile sponzorirane od strane "US Marine Corps".

Pa onda neke patriotske kao odazovite se na čuvanje vlastite obitelji - pridružite se vojsci, pa onda reklamiranje školovanja u programu vojske, itd itd.

To sam ove godine primjetio da je baš intenzivno, a prije je bilo ali dosta manje.

Očito je da imaju problema sa popunom vojske zbog rata u Iraku.
Vjeroovatno je intenzivnost reklama obrnuto proporcionalna sa interesom za vojni poziv.
[smly_c040smly.gif]
FirewireHR
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby Riker on 28 Jun 2008, 13:54

Rekoše pred neki dan na Danu Državnosti na telki da fali 800 profića u vojsci? Ako sam dobro čuo/zapamtio...

Da panika im je za vojsku, a tek reklame za auto....

Đipčina od 6 metara, V8 benzinac :haha i onda kažu kao "uz novi motor - samo 15 MPG" znači negje oko 15 litara na 100.....a to znači u realnim uvjetima u gradu 20, a pošto je 99,99999999999999% automatik, dodaj još dve litre i za klimu koja se ne gasi još 1-2

:humhihi

Ta Amerika je zakon, treba se tamo preselit :OO3
Od izvora 2 putića
Riker
Elitni forumaš
Elitni forumaš

Postby Riker on 28 Jun 2008, 14:09

Ali opet i tu su dosta u panici. U 8 godina je galon skočio od dolara i pol na 4.

Oni iako imaju kud i kamo veća primanja od nas, to njima predstavlja katastrofu.

Sad imaju i neke akcije di autokuće prodaju džipine i neke certifikate sa kojima se garantira cijena od 3,99 po galonu do isteka te garancije, godinu ili dve. Uglavnom, iako je sad njima litra benze 4 kune, njima je to nepojmljivo.

A tamo je 30 000 $ godišnje neka najprosječnija plaća...

Šta bi rekli da dođu ovdje, na 30000 kuna godišnje i 10 kuna litra :humhihi
Od izvora 2 putića
Riker
Elitni forumaš
Elitni forumaš

Postby FirewireHR on 28 Jun 2008, 14:21

Ovdje imate jednu zgodnu kartu sa cijenama goriva u SAD:
http://www.gasbuddy.com/gb_gastemperaturemap.aspx
[smly_c040smly.gif]
FirewireHR
Veteran foruma