Firewallovi, antivirusi...

Ovdje možete o bilo čemu što nije obuhvaceno u drugim temama (kupujem, prodajem, poklanjam, tražim, itd...)

Firewallovi, antivirusi...

Postby Riker on 03 Jul 2008, 18:03

E vako...iako se oficjalno bavim računarima, mišljenja nikad dost...

Evo stigoše mi novi komp i sad kad budem stigo ovih dana da to sve upogonim, zanima me, šta više od tih antivirusa ili firewallova stavit.

Za sad je situacija bila ovakva;

Jedno vrijeme sam imao komp na serijski XP fw + crackani Avast. To je radilo dobro, ionako ne idem na 3x stranice ni slično, nit lutam po warez stranicama...regularno surfanje, poslužilo je dobro.

No, komp je počeo blesavit, to jest Avast, jer je serijski broj koji sam mu ubacio "skužio" da nije licencirani nego piratski. Ne sjećam se točno šta je radio ali znam da nije update bio dobar, da je program neke poruke izbacivao...a kad bi na drugoj particiji istu instalaciju snimio, samo demo verzija, radila bi normalno.

Dakle, koliko ja znam, Avast se ne može, ili ja ne znam kako, kreknut.

Onda sam prešo na Ewido / AVG. To mi je uvijek djelovalo kao traljav program. Ne znam zašto ni kako.

Onda sam jedno vrijeme probao sa Ashampoo neki. Ali taj je preparanoičan, svaki activity na kompu prijavi i pita, makar se radilo o pokretanju Winampa...to mi je too much...

I onda sam sve to maknuo i sad nemam ništa osim onog fw od XP.

Šta da koristim. Šta vi imate na kompu. :modo
Od izvora 2 putića
Riker
Elitni forumaš
Elitni forumaš

Re: Firewallovi, antivirusi...

Postby LupusREBEL on 03 Jul 2008, 18:27

Ja koristim NOD32 i sasvim sam zadovoljan, je demo ali šljaka kao da je regan, jest da se tu i tamo pojavi neki trojan koji nemre prepoznat pa ga moraš deinstalirati i instalirat novu demo verziju jer je nemožeš updat ali nema veze... :baton
LupusREBEL

Postby JoZ@ on 03 Jul 2008, 18:41

kak sam na win samo kad se igram
a tu i tam sa njih odem na net
koristim free AVG i vise sam nego zadovoljan

fireval ne koristim
osim onaj od win koji je po defaultu ukjucen
JoZ@
Elitni forumaš
Elitni forumaš

Postby FirewireHR on 03 Jul 2008, 18:43

Ja koristim Avast free verziju godinama i radi skroz ok.
Ovi cracknuti antivir programi kad-tada se nešto smrdaju...obično ne žele raditi update.
Od ostaloga koristim ZoneAlarm i NoScript u Firefoxu.
[smly_c040smly.gif]
FirewireHR
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby VP4868/4 on 08 Apr 2009, 21:11

Firewall wrote:Pitanje : neko je spominjao neki program za off-line pregledavanje foruma. Koji bi to bio program i da li može pregledavati odnosno čitati onaj gzip backup file?

FALA BOGU da si maknuo cizme i onog puzavca. [smly_n020smly.gif]
29.12.2018.
pozdrav X :garde
VP4868/4
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby FirewireHR on 08 Apr 2009, 21:28

Firewall wrote:Pitanje : neko je spominjao neki program za off-line pregledavanje foruma. Koji bi to bio program i da li može pregledavati odnosno čitati onaj gzip backup file?

hmm.. :confused0006 ..treba naći gdje je to spomenuto.
[smly_c040smly.gif]
FirewireHR
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby VP4868/4 on 08 Apr 2009, 22:54

Firewall wrote:
VP4868/4 wrote:

FALA BOGU da si maknuo cizme i onog puzavca. [smly_n020smly.gif]

Ja to svako malo mijenjam...bio je onaj slovenac kaj ne tanca kak i ostali, pa ovaj puzavac, pa sad ovi majstori što gruvaju novu željavu...

ma odvraca mi pozornost od texta...
29.12.2018.
pozdrav X :garde
VP4868/4
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby DOBERMAN on 02 May 2009, 22:52

Ja, osoba koja mjesečno natuče 200gb prometa, sam isprobao sve i svašta od ANTI-programa, jer uz toliko prometa maliciozna gamad non-stop kuca na vrata iako idem na svega 10ak stranica i niti jedna nije xxx. Najzadovoljiniji sam bio sa kombinacijom zone alarm pro+ bit defender, sve do kraja 2008 kad su, barem ovi poznatiji proizvođači softwera, počeli rigorozno provjeravati keyeve.
Od početka ove godine koristim orginal Kasperskog (proglašen najboljim antivirusom 2008.) + vatrozid od viste-defoltni, koji je jako dobar i moram priznati da nikad nisam bio zadovoljniji. [plaza]
SVI ZA JEDNOG, JEDAN ZA SEBE
Image Ako mislite da možete raditi isto što i LupusREBEL , obratite pažnju na OVE PODATKE
DOBERMAN
Tihi forumaš
Tihi forumaš

Postby cyber fulkrum on 03 May 2009, 02:08

AVG 8 Antivirus FREE, od 6.10.2008.,promet 1.79 Tb,Ama bas nikakvih problema,automatski update,sam cisti svu gamad jedina mu losa stvar sto i kejgene smatra virusima,ali i to se moze resiti.

Uzdravlje, i cuvajte se praseceg gripa,moze se preneti i sa muzikom

zato slusajte staru i proverenu muziku sa Meksickih prostora i jedite domace odojke. [pusac.gif]
cyber fulkrum
Sretni forumaš
Sretni forumaš

Postby LupusREBEL on 28 May 2009, 12:55

Pripazite, imao napad na foru, javlja mi preko 10,000 virusa, crva i ostalih gamadi:
Image
Image
LupusREBEL
Veteran foruma
Veteran foruma

Return to Off topic