Rat u Gruziji

Ovdje možete o bilo čemu što nije obuhvaceno u drugim temama (kupujem, prodajem, poklanjam, tražim, itd...)

Re: Rat u Gruziji

Postby treb on 03 Sep 2008, 08:52

Naravno. A sve to skupa nema veze s nikakvom globalnom urotom. Jednostavno je ovima koji danas imaju puno, u interesu da stvari ostanu takvima kakve jesu.

Paradoks je da je trenutna cijena goriva (ne govorim o cijeni barela koja je sad opet oko 100 US$) zapravo odlična svima u lancu, osim krajnjim potrošačima. Ali budući da socijalizam više nije in, cijena je danas stvar tržišta, znači sami ju određujemo na neki način. Svi zarađuju - od firmi koje ju vade, prerađuju, distribuiraju, države koje ubiru davanja na njima, vrijednosti dolara u odnosu na druge valute, što povlači za sobom sve u financijskim lancima od banaka do burzovnih špekulanata...

A stvari su toliko dublje... jer je i džep u koji treba pospremiti sve vezano uz naftu nevjerojatno dubok... Ah, ne da mi se više ni razmišljati. Odmah sam u badu...
Image
treb
Site Admin
Site Admin

Postby Novosti on 07 Sep 2008, 10:43

Riker wrote:Da Rusija nema onoliko nuklearnih glava već sutra bi i oni nestali, kada Ameri dovrše štit ode Rusija i ruski imperijalizam i onda počinje čišćenje ruske kulture na način 21. stoljeća - ili će postati indo-europski zapad ili će nestati sami od sebe tako zaostali...

Ovo su posljednji trzaji mrtvaca, kada nafti padne cijena ode Rusija tamo di joj je i mjesto, ili u EU ili u propast.

Vjerojatno ovim potezom Rusija želi držati cijenu nafte visokom jer je već počela padati, a svi znamo da se rusku naftu ne isplati vaditi sa cijenom od 40$ po barelu, pogotovo sa ovako slabim dolarom.

Uglavnom odličan potez sa američke strane, osvoji naftu u Iraku, digni cijenu nafte zbog rata, oslabi dolar, pa onda kada cijena padne umjetno preko Fed-a povećaj cijenu.

Rusi samo mogu gledat i tući slabije okolo i uživat u svojoj hibridnoj perverznoj semi-mongoloidnoj ne-kulturi.

:garde

Mislim da iz tebe vise progovara mrznja nego razum!Mozda nisi u stanju da shvatis,ali taj američki štit ne donosi ništa dobro,barem ne Evropi!U slučaju nuklearnog rata,ko ti garantuje da upravo te baze u poljskoj,češkoj ili već ne znam ni ja,neće biti ujedno meta Nuklearnog Oružja?Mozda ne znas,ali Radijacija ne pozna granice,da li vrijedi da Evropa postane meta Ruskih Nuklearnih raketa da bi zaštitili tamo debele,arogante Amerikance,koji misle da su bolji od ostatka svijeta?
I nije ni uredu to sto opravdavas Amerikance!Po tebi je dobar potez sto oni kradu Iračku naftu,ubijaju Iračane i dole sprovode svoju volju,na dobrobit njihove ekonomije?
Nije ni to ok!!!A ko ti garantuje da ovo sto se desava u Gruziji nisu Ameri umješani,non stop njihovi brodovi lafo dovlaće pomoć!!?Mozes ti misliti o Rusima sta hoces,ja o njima imam dobro mišljenje jel neće da plešu kako Amerikanci sviraju,a tako i treba!!!!Jebeš Amere i njihove Poltrone!
Novosti
Tihi forumaš
Tihi forumaš

Postby LupusREBEL on 07 Sep 2008, 10:57

Tu si u pravu, amerinkaci su se ufurali da su policajci u svjetu i da su superiorna rasa, no ako malo pogledaš povjest takvi su i englezi, španjolci, portugalci, francuzi, austrougari pa su sad po povjesti nekakve sile a ekonomski pomalo stagniraju...
Tako će i ameri...
Osobno ih nepodnosi, pogotovo kad gledam filmove pa ih neko napada a oni na sva usta viču: Ja sam američki državljanin!!!
Pa što stim što si ti sad američki državljanin!!?? :shock:
Osobno bi ga baš onda ubio ko psa!
LupusREBEL

Postby Novosti on 07 Sep 2008, 12:18

LupusREBEL wrote:Tu si u pravu, amerinkaci su se ufurali da su policajci u svjetu i da su superiorna rasa, no ako malo pogledaš povjest takvi su i englezi, španjolci, portugalci, francuzi, austrougari pa su sad po povjesti nekakve sile a ekonomski pomalo stagniraju...
Tako će i ameri...
Osobno ih nepodnosi, pogotovo kad gledam filmove pa ih neko napada a oni na sva usta viču: Ja sam američki državljanin!!!

Ja smatram da nije uredu to što oni idu po svijetu i guraju svoj nos u tudje interne poslove neke zemlje!To je bas bezobrazno!Amerikanci mozda imaju vojsku i nuklearno oruzje ali to im ne daje nikakva prava da idu po svijetu i da dijele pravdu!
Na kraju njihova zemlja je toliko razjebana da ja ne znam kako uopće imaju obraza da idu po svijetu i da dijele pravdu?Pa u njihovoj zemlji opće je poznato da crnci sa bijelcima nemogu sjediti u istom restoranu,cak ni dan danas!Pa do 1970 godina,u Americi su vladali zakoni posebno za Crnce,a posebno za Bijelce,indijance ne smijem ni da spomenem,oni su baš izvukli najdeblji kraj iz cijele te priće!Oni su u rezervatima,i baš su rasa koja je na rubu izumiranja!
A možda su općenito gledajući jedina rasa koja je naučila da živi u skladu s prirodom ,a ne protiv nje !
Kako takvi Amerikanci mogu da odu u jedan Irak i da dijele svoju pravdu,u Irak koji je kolijevka civilizacije,gdje su obitavale drevne civilizacije kao Sumer,Sirija,Asirija,Babilon?Pa ti Iračani su imali civilizacije hiljadama godina prije nego se neko dosjetio da napravi S.A.D!Pa kako te Amerikance nije sramota?Personalno muka mi je od njihovog patriotizma,kao "mi ameri smo bolji od citavog svijeta",pa zar taj patriotizam ne podsjeca na Hitlerovu teoriju "Uzvišene Rase"?
Na kraju niti su oni šta bolji niti su pametniji,njihovi zakoni nisu ništa bolji od naših,a njihovo ponašanje je definitivno gore od našeg,kao i njihov odnos prema svojoj državi!
Eto na šta su spali,da su postali najobičniji pljačkaši Nafte u Iraku,ja da sam Amerikanac mene bih bilo STID!
I to za Gruziju ne bih me čudilo da ti isti Amerikanci nemaju neke interese oko tih naftovoda,a hvala Bogu pa ni ti Rusi nisu pičke da se sklanjaju svakom klošaru s puta,na kraju Rusi su i u pravu,neka sva prava u svijetu budu ista za sve,a ne da se primjenjuju jedna pravila na jedne a druga na druge,cijeli svijet osuđuje Rusiju a niko ne Osuđuje S.A.D za krađu nafte i uništenje Iraka!!Sramota!
Bilo kako bilo,oko tih raketnih štitova,čak iako to i profunkcioniše (a čuo sam da rusi već imaju rakete koje taj laser nemoze identifkovati) sumnjam da taj laser će da obori tu Balističku raketu a da ona makar ne explodira u zraku!!!Takodjer mora se imati na umu da upravo explozija je ključna za aktiviranje plutonijumske jezgre sto znaci da je velika mogucnost da kada taj laser unisti raketu da ujedno aktivira tu bojevu glavu jos u zraku,a radijacija ce se prosiriti naravno vazdusnim strujama na citavu Evropu?Jel Evropa citava vrijedna takvog rizika zbog jedne Amerike?Zapitajte se sami,imajući na umu ,da upravo vi koji moj post pročitate a zivite na tlu Evrope,da će negativne posljedice najviše se odraziti po vas!
Novosti
Tihi forumaš
Tihi forumaš

Postby Novosti on 07 Sep 2008, 13:03

Ja sam čuo obratno,da se proturaketni štit ne sastoji od raketa već od lasera,no dobro nije ni bitno,bilo kako bilo ja nisam uvjeren u to,i ne mislim da je to dobra odluka za Evropu,pogotovo mi teško pada da mi koji smo ovdje vjekovima,moramo da riskiramo naše živote za guze Amera, dovoljno je da samo jedna ta nuklerna drekne da čitava evropa osjeti posljedice,a kamoli par njih da okine odjednom!
Mislim da politika poljske i češke nisu pametne,jel ne trebaju samo da razmisljaju o svojoj zemlji,kao svojoj sto im niko ne brani,vec trebaju da razmisljaju malo vise susjedski,jel na kraju Radijacija ne pozna granice,a u slucaju tih raketnih stitova oni bih upravo mogli biti meta,na kraju Rusi su upozorili da u slucaju da se te protivraketne baze postave da ce rusi vratiti svoje nuklearke na kubu,a nemoram da te podsjetim da je svjet 15 dana drhtao od straha od nuklearnog rata za vrijeme Kenedija,upravo radi tih Nuklearkih na Kubi ,sad svijet zbog arogantnih Amerikanaca treba ponovo da drhti,jel ocigledno je da Amerikanci polako pocinju da Iritiraju sve oko sebe!
Samo me strah da zbog njihovog mješanja i glupih odluka,mi kao neutralci ne posučemo vrelu čorbu!Moji strahovi su opravdani!
Sto se tice Američkog ponašanja,no comment ,njihov "patriotizam" mi je ispričao jednu priču o moderniziranom Njemačkom Rajhu!
Novosti
Tihi forumaš
Tihi forumaš

Postby Novosti on 07 Sep 2008, 17:05

Znam ja vrlo dobro sta su defanzivne a sta ofanzivne rakete,fora je u tome sto defanzivne,predstavljaju problem Rusiji,da u slucaju Nuklearnog Rata,Rusi nece moci da razmjene isti Broj Nuklearnih Raketa sa S.A.D ,a sto se vise bude taj sistem razvijao tako ce njihov procenat uspješnih napada opadati,i to dosta remeti Rusiju!Zamisli Amerikanci ce imati i Mač i Štit,a Rusi će imati samo Mač,pa upravo ta Defanzivna uloga ce eskalirati do nove trke u nauružanju ,do novog natezanja i do novih problema!
Kao sto sam rekao,ako se ovim stopama nastavi jednog dana sigurno ce jedna strana drugu isprovocirati i dovesti do nuklearnog rata!
A taj stit je koliko sam ja cuo vec slomljen,to jest da Rusi kako tvrde raspolazu Raketama koje mogu proci kroz taj stit,i evo vec je trka otpocela,i nije ni Bitno,jedino sto je Bitno da ce Rusi sada na metu staviti neke zemlje koje slucajno nisu daleko,a jos gora opcija je ako te zemlje budu meta Nuklearnim projektilima,mene iskreno boli ona stvar i za Ameriku i Rusiju,nek se oni natjecu koliko hoce,i nek rade sta im volja,samo zasto ako se oni pokokaju ja budem morao prestati zivjeti?Zbog Debelih arogantnih Amera?
Mislim halo,zar se vrijedi toliko "Zrtvovat" za njih?Kako nemoze Evropa da uvidi da oni svoju Guzu čuvaju preko naših leđa???Nije ni to uredu!Da li bih Amerikanci pristali da na tlu svoje zemlje postave neku tako glupost u zaštitu Poljske pa bih onda vidio odgovore!!!
Nadigla bih ti se cijela Amerika protiv toga!
Mislim kako taj štit je loša ideja,a nek svako misli koliko hoce,ipak meni su Rusi draži od Amerikanaca,bilo kako bilo oni makar ne guraju svoj nos tamo gdje im nije mjesto,i ne drze lekcije o ljudskim pravima,uređenjima i ne upliću se u unutarnje poslove svake zemlje na ovoj Planeti,ne napadaju Zemlje radi njihovih prirodnih resursa i vala još nisu opljačkali ikoga pred cijelim svijetom!I zalažu se da pravila u Svijetu trebaju da budu ista za sve drzave,a ne da se pravi diskriminacija,za jedne drzave jedan set pravila a za druge ,drugi set pravila!
I mislim da su ljudi 100% u pravu!
Novosti
Tihi forumaš
Tihi forumaš

Postby Novosti on 07 Sep 2008, 17:16

To je u stvari i pozitivno jer stvara ravnotežu snaga između amerike i rusije, odnosno obadvije super sile imaju snage za napad ali i obranu što stvara pat poziciju i teško da može dovesti do nuklearnog rata ( jer bi se već desio u zadnjih 50 godina ), što nas u stvari vodi do novog hladnog rata ( iako mislim da stari nije nikad ni završio ).[/quote]
Slazem se,jako je bitno ocuvati balans ,ako jedna sila probije balans ,bit ce puno nevolje u svijetu ,u to se mozes hladno uzdati!
Novosti
Tihi forumaš
Tihi forumaš

Postby Novosti on 08 Sep 2008, 13:29

LupusREBEL wrote:Tu si u pravu, amerinkaci su se ufurali da su policajci u svjetu i da su superiorna rasa, no ako malo pogledaš povjest takvi su i englezi, španjolci, portugalci, francuzi, austrougari pa su sad po povjesti nekakve sile a ekonomski pomalo stagniraju...
Tako će i ameri...

Pa Lupuse,oni su viša rasa,pa s tim "ja sam Američki državljanin" misle da će biti makar malo više "privilegovani" za razliku od drugih nesretnika..... :fi
Novosti
Tihi forumaš
Tihi forumaš

Postby LupusREBEL on 08 Sep 2008, 14:33

Ma odmah pobiti...
Kao i slične njima:"Jeli ti znaš s kim pričaš?","Jeli ti znaš tko sam ja!?"...
LupusREBEL

Postby Novosti on 08 Sep 2008, 15:00

LupusREBEL wrote:Ma odmah pobiti...
Kao i slične njima:"Jeli ti znaš s kim pričaš?","Jeli ti znaš tko sam ja!?"...

Potpisujem :)
Novosti
Tihi forumaš
Tihi forumaš

Postby JoZ@ on 08 Sep 2008, 17:20

LupusREBEL wrote:"Jeli ti znaš s kim pričaš?","Jeli ti znaš tko sam ja!?"...

nakon toga sljedi samarcina
a onda pitanje
zar te nisu naucili da se sam predstavis magare jedno :baton
JoZ@
Elitni forumaš
Elitni forumaš

Postby LupusREBEL on 08 Sep 2008, 17:33

Ma doživio sam par puta da su mi se raznorazni guzenje kurčili, zadnji je bio šupak Zagorac na bojevom gadjanju iz MB 120 mm, malo je falilo da mu zrno zguram čelenku...
Mislim kurčio se nakraju ispao najveći lopovčina u HV-u i eto...
LupusREBEL

Postby Novosti on 08 Sep 2008, 21:18

LupusREBEL wrote:Ma doživio sam par puta da su mi se raznorazni guzenje kurčili, zadnji je bio šupak Zagorac na bojevom gadjanju iz MB 120 mm, malo je falilo da mu zrno zguram čelenku...
Mislim kurčio se nakraju ispao najveći lopovčina u HV-u i eto...

To tako ide prijatelju,ti što se najviše kurče to su ti najveći papci,inače usto najveće i kukavice, inače ne bih ni povjerovao kakve su to kukavice!!!
No siguran sam da si takvih barem 5 u zivotu sreo !!!
Novosti
Tihi forumaš
Tihi forumaš

Postby Novosti on 08 Sep 2008, 21:31

Firewall wrote:Nego gdje smo mi stali sa ratom u Georgiji-Gruziji-Jurjevu, koji je slijedeći Ruski potez...Ukrajina ili još gore?

Bilo je danas na vijestima,Ruski predsjednik i Francuski su potpisali neki ugovor,u kome Ruska vojska će da se povuće u Osetiju(rok od mjesec dana),a sve punktove i kontrolna mjesta će da prepusti kako sam shvatio nekim neutralnim snagama koje ce sluziti kao tampon zona izmedju Rusa i Gruzijanaca!
Bilo kako bilo,kasnije u tom istom reportu Gruzijski predsjednik je rekao da ce se usprkos tome boriti protiv Rusa,dok ih ne istjera iz zemlje i dok Osetija ne bude u sastavu Gruzije!
Prevedeno govoreći taj degen se neće smiriti i sve ponovo miriše da će tražiti novi sukob s Ruskom vojskom,sve dok ne dobije što hoće ,a čini se da ima punu Američku potporu ,što me opet nikako ne iznenađuje!
Bilo kako bilo,Gruzijski predsjednik očajno želi da Gruzija uđe u Nato,i vrši maksimalan pritisak na EU i USA ,(jel po svemu sudeći ovi su mu to obećali) jel misli da će ovi riješiti probleme Gruzije!
Naravno EU i USA nemogu prnuti jel se boje Rusa,ipak Rusi su super sila a sa super silama nemozes tek tako lako na kraj izaci,tako da ce to biti politička igra nadmudrivanja,gdje će se sa ljudskim životima poigravati pojedinci kao sa šah figuricama ,no tako je uvjek...Sirotinja uvjek najebe...
Novosti
Tihi forumaš
Tihi forumaš

Postby Novosti on 08 Sep 2008, 21:48

Firewall wrote:Mislim da je nedavno Gruziju posjetio jedan američki ministar ( kao znak potpore ) a u Crnom moru nalazi se jedan američki razarač ( potpora ili lagano potkurivanje )

Američki razarač USS McFaul i brod američke obalne straže Dallas očekuju se u srijedu u Potiju, na zapadu Gruzije gdje su stacionirani ruski vojnici, saopćio je u utorak glasnogovornik američke ambasade u Tbilisiju.
"Oni će na zahtjev gruzijske vlade isporučiti humanitarnu pomoć Potiju", saopćio je glasnogovornik Steve Guice.

Bilo kako bilo,oni jedino mogu izvaditi svoje štapove i pecati ribu,njihov razarač ne znači ništa kada se nemože upotrijebiti!
Dakle na kraju sve se svodi na odluke Rusije,a naravno na te odluke nemoze niko uticati,no meni je jako sumnjiva ta "Američka pomoć" Gruziji,koju oni dopremaju vojnim brodovima???
Kladim se u 50 eura,da 90% pomoći Gruzijancima nije u hrani i lijekovima (kako se tvrdi) jel da je tako,ne bih onda Amerikanci izbjegavali luke koje Rusi kontroliraju!!!
Novosti
Tihi forumaš
Tihi forumaš

PreviousNext

Return to Off topic