DCS MiG 21

Flight Simulator X i ostale simulacije letenja

Re: DCS MiG 21

Postby FirewireHR on 21 Aug 2014, 13:35

Izgleda stvarno realistički. :ebudale:
[smly_c040smly.gif]
FirewireHR
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby yufighter on 20 Sep 2015, 22:00

U narednih par meseci ce doci do znacajnih unapredjenja DCS simulatora a time I letelica za njega, MIG 21bis ce konacno nakon jednogodisnje bete dobiti finalnu verziju. Nazalost morace se unapredjivati i hardver potreban za koriscenje modova DCS-a. Dakle nova unapredjenja ce doneti i jos jedan veoma znacajan kvalitet u, po meni, trenutno najboljem simulatoru letenja borbenim letelicama, a to je mogucnost dodavanja novih teritorija. Pored postojeceg unapredjenja crnomorskog regiona, ED je vec najavio Nevadu (koja je vec u pretprodaji za 50$) do kraja ove godine i Hormuz za prvu polovinu sledece. Modelovanje terena je omoguceno i partnerima pa je Leatherneck (tvorac MiG-a) najavio tri manja akvatorija, po jedan za svaki od tri najavljena moda. Takodje su i drugi licencirani partneri najavili radove i na tim modovima no konkretnih podataka jos nema. Za nas iz ex YU a pogotovo simpatizere Zeljave prava poslastica bi bila realizacija tog teatra i nju je najavio jedan Francuz koji je svojevremeno zapoceo izradu teritorije Avganistana i to je stavio na led dok konacno ED ne omoguci dodavanje novih teritorija, a to ce biti do kraja ove godine. Imam nameru da stupim u kontakt sa njim i ponudim mu pomoc u vidu informacija koje posedujem (za sve aerodrome iz ex YU) sto ce svakako biti dovoljno za izradu pista ali za podzemna sklonista kao sto je Zeljava, Slatina,.. nemam dovoljno preciznih podataka (mislim na dimenzije, pravce prostiranja i druge bitne stvari za simulator) da bi se pokusala njihova realizacija. No videcemo kada krene projekat sta ce biti moguce odraditi.
yufighter
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Postby yufighter on 10 Oct 2015, 18:46

Kao sto sam vec napomenuo u prethodnom komentaru o planovima za DCS, vec su ucinjeni prvi koraci. Naime izasla je open beta verzija 1.5 koja je donela dosta unapredjenja. Napomenucu samo da je DCS radjen za 64-bitne sisteme a sada je sa ovom verzijom na sceni i podrska za DX11. Naravno da je kljucni novi EDGE graficki motor koji ce doci do punog izrazaja u verziji 2.0 tj kada bude omoguceno dodavanje modula sa novim teritorijama koje su radjene u skladu sa EDGE-om, a to se ocekuje vec krajem godine. Svakako da je prakticno sve lepse a sto je najbitnije uradjena je optimizacija da je za divno cudo FPS u simulaciji veci nego u prethodnim verzijama. Naravno da je ova beta verzija puna bagova i da ce potrajati malo njeno sredjivanje ali generalno simulator je dobio znacajno na kvalitetu. Jos jedna bitna novina je da su od svih drzava iz ex YU sada u DCS-u i zvanicno zastupljene Hrvatska i Srbija, jedino one I imaju neku mlaznu avijaciju. To jos nije u potpunosti implementirano ali ce u naredno periodu svakako upotpuniti sve planirano a i proizvodjaci modova kao i entuzijasti ce odraditi maskirne seme za dostupne letelice. Ja sam odradio nesto ali cekam da se pojave zvanicni sabloni da bi uradio nesto kvalitetno za siru javnost sto je verovatno slucaj i sa likom koji ima nadimak wormeaten I koji je pre godinu dana odradio maskirnu semu za hrvatske migove.

Image
Image
Image

Image
Image
Image
yufighter
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Postby FirewireHR on 27 Feb 2016, 09:38

Evo pala cijena migonje na 35$. :hi
https://www.digitalcombatsimulator.com/ ... /mig21bis/
Nisam do sada našao vremena da to sve isprobam.

Image
[smly_c040smly.gif]
FirewireHR
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby yufighter on 27 Feb 2016, 21:22

Za one koji bas nemaju vremena da citaju, napomena da ovaj popust vazi do 7 marta. Ko sto se vidi DCS je zahtevan sto se tice hardvera a nakon integracije verzije 1.5 I 2.0, tj. njihovog objedinjavanja trebace bas solidna masina za komforno letenje na DCS modulima. Kao sto vec rekoh, za one koji nemaju bas vremena da citaju, da napomenem sta se dobija tim objedinjavanjem verzija 1.5 I 2.0 koje su trenutno aktuelne. U verziji 1.5 se mogu koristiti sve trenutno dostupne letelice ali je akvatorij koji je zastupljen u toj verziji ogranicen na crnomorski region, tj onaj koji je bio I u prethodnim verzijama ali bez Krima. U verziji 2.0 su takodje dostupne sve letelice ali je akvatorij ogranicen samo na teritoriju Nevade koja je odradjena novom EDGE grafickom metodom. E sada kada osoblje ED-a zavrsi sa konverzijom crnomorskog regiona na taj novi EDGE standard (sto se ocekuje za par nedelja) bice aktuelna samo verzija 2.x verzija bazirana na EDGE tehnologiji sa mogucnostima dodavanja i izbora terena a ne samo letelica. Vec uveliko ED radi na terenu oko Hormuzkog zaliva kada ce izbaciti i model Honeta F18C. I da opet napomenem da DCS ide samo na 64bitne masine.
yufighter
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Postby relay station on 28 Feb 2016, 15:08

vidim da ih susjedi koriste u obuci

http://www.sk.rs/2015/01/skpr01.html
e sad dal je poznato dal koriste crnomorski scanery...ili su se dokopali neke (verzije samo za odabrane) gdje ima scanery domaci...
ako nema za nikoga...dal je pozanto kada se moze ocekivati nrp scanery za Hr i dal se uopce razvija scanery za sve(pojedine) zemlje
Image Ako želite posjetiti aerodrom Željava i okolicu, obratite pažnju na OVE PODATKE
relay station
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby yufighter on 28 Feb 2016, 22:56

Ovaj brka na prvoj slici je iz moje =4c= virtualne eskadrile, inace aktivni pilot na MiG-u i on je u saradnji sa BECZL-om (tip iz Madjarske) prvi uradio MIG 21 jos za Flaming Clifs. Posle razilazenja te postave nastavio je rad sa novom ekipom Leathernack u kojoj je i sada i radi na razvoju novih aviona tog tima (trenutno SAAB J37 Vigen, Tomcat F14A/B i F4U Corsair). Sto se tice razvoja novog terena mislim da samo ovlasteni partneri, tj njih pet sada imaju alate da kreiraju terene sa EDGE okruzenjem ali niko od njih nije zvanicno najavio koji akvatorij su izabrali, izuzev ED-a koji razvija Hormuz a Nevadu je izbacio i ocekuje se njena integracija sa crnomorskim okruzenjem u novi DCS 2.x. Svi ostali su najavili rad i na modovima novih akvatorija u dogledno vreme.
Mislim da su ove slike iz takticke ucionice,tj tako i pise u tekstu SK-a, ali po svoj prilici je MiG-21 u RV Srbije zavrsio sluzbu. Kada ce i da li ce biti akvatorij ex YU u DCS-u ne znam ali mislim da trenutno ne postoji taj mod nigde. Svojevremeno sam ja i jos jedan, takodje profesionalni pilot u RV Srbije pokusali da odradimo nesto, kada se prvi put krenulo sa izradom Nevade. Tada sam mu dostavio 6DVD-a sa slikama terena i on je odradio samo grad Nis i aerodrom ali smo obojica odustali jer je to ogoman posao a u tim verzijama simulacije nije bila moguca implementacija novog akvatorija kao dodatka vec samo supstitucijom postojeceg tj. crnomorskog. No sada je druga prica, tereni ce moci da se dodaju bas kao i avioni i verovatno ce ED dati neke informacije kako treba raditi za novo EDGE okruzenje sto ce entuzijasti sa odusevljenjem prihvatiti i dati svoj doprinos i na tom polju. Generalno je najveci problem ta zatvorenost ED-a za saradnju a bilo je pokusaja. Secam se veoma lepo odradjenog Avganistana, ali je razvoj novog grafickog okruzenja EDGE-a sve stopirao.

Evo i par mojih pokusaja, ali samo pokusaja, gde ganjam DCS dvaestkeca iznad Zeljave, Batajnice i mog kraja. [smly_m055smly.gif]

Image

Image

Image

Image

Image

Image
yufighter
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Postby FirewireHR on 05 Mar 2016, 10:14

Ovo tvoje izgleda odlično.
[smly_018smly.gif]
[smly_c040smly.gif]
FirewireHR
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby yufighter on 08 Mar 2016, 12:44

Kao sto rekoh to je samo pokusaj a u nedostatku pravih alata radjeno je na principu dodavanja novog objekta ali je to toliko ubijalo FPS (broj slika u sekundi) da nije vredno truda I pored lepog vizuelnog utiska. Takvu situaciju je trebalo i ocekivati jer je u sustini samo improvizacija a ti objekti se rade na drugi nacin. Nije problem ubaciti neki sanduk, stub I neki objekat manjih gabarita ali sistem kao sto je Klek sa galerijama, pet pista kao i teren sa foto teksturama, e to je vec veoma hardverski zahtevno tako da ostaje da cekamo neka bolja vremena kada ce se neko strucan sa pravim alatima odvaziti da odradi i ex YU.
No bar u necemu se stvari odvijaju po mojim zeljama. Naime voleo bi da u DCS-u kompletiram RV (bar kao AI tj neupravljive letelice). Za sada su dostupni upravljivi (koje vec imam u svojoj floti) MiG 21bis, MiG 29A (pokusavam da dodjem I do solidne UB verzije), Sabre F86, MI 8 a do kraja godine ce sigurno biti dostupna i Gazela SA 342, Spitfire MkIX, Thunderbolt P47. Takodje postoje kao AI (letelice sa vestackom inteligencijom) Mi 24, Ka 27, An 26 I Jak 40 kao i ostala tehnika pocev od borbenih vozila i naoruzanja do raznih sistema koje je koristila ex YU. Nazalost letelica proizvedenih u ex YU jos uvek nema.

NA kraju preporuka za ovaj snimak da vidite kako DCS moze uz adekvatan hardver (bolje reci uz gomilu novca) da pruzi fantastican dozivljaj

yufighter
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Postby FirewireHR on 10 Mar 2016, 11:27

Brutalno! :oO :ouioui :super
Zanimljivo ovaj sistem ima horizontalni kut gledanja 270º i vertikalni 100º i slika se projecira na 6K projektoru.
[smly_c040smly.gif]
FirewireHR
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby relay station on 11 Mar 2016, 18:25

sve je to predobro :hi ali za to sve treba opaki stroj... :predaja:
Image Ako želite posjetiti aerodrom Željava i okolicu, obratite pažnju na OVE PODATKE
relay station
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby yufighter on 18 Feb 2018, 17:59

Nesto iz DCS simulatora sto me jako asociralo na Zeljavu. Naime sam tunel, kao i ulaz-rupa u snegu su me podsetili, doduse na ovu sadasnju, sivu i sumornu podzemnu bazu. Sam poduhvat realizacije tunela u DCS je nesto novo i daje mi nadu za izradu nekog buduceg DCS teatra Balkana sa podzemnim sklonistima ex YU.

https://youtu.be/7TVU0UDVv1E
yufighter
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Previous

Return to Virtualno letenje na Željavi