Sigurnost na internetu

...uradi sam.

Sigurnost na internetu

Postby FirewireHR on 08 Nov 2009, 23:38

Nešto mi je nepovratno krahirao sistem :humhihi , pa sam morao nanovo instalirati windowse i tako.
Nakon uspostave veze sa internetom prvo i odmah sam skinuo zadnje verzije Avast antivirusa i Comodo firewalla.
Dakle skidanje instalacija i ostale osnovne radnje su trajale možda 10-ak min maximalno, a već se instaliralo neko smeće od malicioznog softvera.

Ovo čak niti boot-antivirus scan nemože maknuti...mislim makne ali se vrati... [smly_n010smly.gif]
Image

...a ovaj se predstavlja kao Kapersky antivirus kojega nisam nikada niti koristio, a kamoli instalirao-pogotovo sada na čistu instalaciju sistema.
Image
Antivirus niti Spy Boot Search & Destroy ga ne detektiraju, a ja sam ga ručno obrisao sa lokacije gdje je obitavao.
Image
...vidjeću dali će se vratiti kao ovaj prije.

Gledajući ovo pitam se kako je moguća ovakva turbo brza infekcija i kako prolaze korisnici koji se uopće ne zamaraju sa ovakvim stvarima. [ovca] :bobo
[smly_c040smly.gif]
FirewireHR
Veteran foruma
Veteran foruma

Re: Sigurnost na internetu

Postby FirewireHR on 08 Nov 2009, 23:49

FirewireHR wrote:Ovo čak niti boot-antivirus scan nemože maknuti...mislim makne ali se vrati... [smly_n010smly.gif]

...jedino da isključim system restore prije boot skeniranja, mada mislim da to nebi smjelo imati veze u ovom slučaju. :confused0006
[smly_c040smly.gif]
FirewireHR
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby JoZ@ on 09 Nov 2009, 11:01

trebo bi sa drugim sistemom to preskenirat

al tak ti je to kad surfas po XXX stranicama :urnebes:
JoZ@
Elitni forumaš
Elitni forumaš

Postby FirewireHR on 09 Nov 2009, 11:20

Ti baš nisi dobro pročitao što sam napisao.
[smly_g040smly.gif]
:)
[smly_c040smly.gif]
FirewireHR
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby FirewireHR on 09 Nov 2009, 12:20

Kaperskya nisam nikada koristio ni instalirao, pa ne kužim kako bi on mogao biti...pa valjda bi ga Comodo prepoznao. [zbunjen---.gif]

Problem sa krahom windowsa nije vezan sa problematikom malicioznog softvera....štoviše po tom pitanju nije bilo nikakvog problema.

Problem je bio u nečemu hardverske prirode što je bacalo ovakav BSOD na samom početku inicijalizacije windowsa.
Image
Mnogobrojne provjere hardvera, pa čak i zamjene pojedinih komponenti nisu ništa rješavale kao ni razni pokušaji softverske reparacije (npr. preko rocovery konzole) windowsa.
Na kraju je sumnja na ispravnost sistemskog hdd-a koji sam zamjenio sa drugim sada, a taj problematični je na promatranju koje ne pokazuje nikakav problem osim što izgleda nekako sporo kopira podatke...u istim uvjetima bar 3x sporije od drugih koje imam.
Ovako nešto još nisam vidio posebno da se dogodi bez ikakve najave...obično windowsi uvijek nešto zapinju prije ovako nečega. [smly_n010smly.gif]
...sada barem imam manje instaliranih programa, pa mi "Start-->All programs" ne prelazi 1/2 ekrana rez.1280x1024. [smly_a025smly.gif]
Jedini problem je to što mi sada treba par dana da poinstaliram i poštelam sve to. [smly_c105smly.gif]
[smly_c040smly.gif]
FirewireHR
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby zmigi on 10 Nov 2009, 00:25

Nod 32 koristim 3 god. u kombinaciji sa Zone alarm-om i od prosle god antimalware,i nemam problema.
zmigi
Tihi forumaš
Tihi forumaš

Postby JoZ@ on 10 Nov 2009, 10:22

koristim samo linux
jel mi to dovoljno :a015
JoZ@
Elitni forumaš
Elitni forumaš

Postby FirewireHR on 10 Nov 2009, 12:10

JoZ@ wrote:koristim samo linux

Dali na Linuxu postoji ozbiljniji program za editiranje videa tipa Premiere, Edius ili sl.?
[smly_c040smly.gif]
FirewireHR
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby treb on 10 Nov 2009, 12:20

FirewireHR wrote:
JoZ@ wrote:koristim samo linux

Dali na Linuxu postoji ozbiljniji program za editiranje videa tipa Premiere, Edius ili sl.?

Za NLE baš ne znam, ali vidi ovo:

http://thepiratebay.org/torrent/3492212/Shake_4_Linux
Image
treb
Site Admin
Site Admin

Postby VP4868/4 on 10 Nov 2009, 13:47

djadjo ovo je za lovu praviti,a ne za zajebanciju.za te novce
jedes,jebes,pijes,vozis,vozas,letis...surfas
05.02.2020.
pozdrav X :garde
VP4868/4
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby LupusREBEL on 10 Nov 2009, 13:53

[zakrepati] ...za te novce i pušim! [pusac.gif]
Image
LupusREBEL
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby treb on 10 Nov 2009, 22:24

Djadjo wrote:Ma linux je gk...

Alo! Ne budi [ovca] . Da nema Linuxa, ne bi bilo barem 90% interneta kakvog ga poznajemo danas!

Djadjo wrote:Vrh svih vrhova računala i softvera tipa...sjedni upali radi....i NIKADA problema...a sav softver radi čuda iako se nezove photoshop ili neka grdosija kao na pc-u......Pogađate je Mac......i to neki iMac.....sve u monitoru od 24 inča...necujan i vrhunski user friendly softver na jakom hardweru i intel cpu-ovima......boli glavaaaaaaaaa [smly_a035smly.gif]
(rekao bih da je oko 14k kn)jebiga kosta ali vrijedi 5 x te pare
Image
A1 0026 0026

Inače je Photoshop došo sa Maca na PC. A Intelovi CPU-ovi su u Macovima tek unazad par godina. Ja imao onaj 17" PowerMac i meni je jedan od dražih kompova ikada. Ali za te novce (22.000 Kn) možeš kupiti 3 slična PC laptopa ili 5 sličnih PC desktopa. Kome treba, taj će uzeti. Za široke narodne mase tu je PC. A MacOS X se vrti na inačici BSD-a, što je opet Unixoid kao i Linux. Velika većina toga je identična na Linuxu i MacOS X-u. Ista je stvar i s iPhoneom.
Image
treb
Site Admin
Site Admin

Postby LupusREBEL on 11 Nov 2009, 08:55

Djadjo wrote:(...).

Ja nisam nikada bio u poziciji da se razbacujem lovom....ali sam odavno shvatio da skupe stvari vrijede :a115

Djadjo

Ovo pravilo nemora značiti, osobno iskustva.
LG-jev video, skuplji, poznatiji ili Daewu, jeftiji, nepoznat. prvi je trajao mjesec dana i nikad nije došao s garantnog popravka, dobio ovaj drugi, duplo jeftiniji, evo već peta godina bez greške, da ne ureknem [smly_c105smly.gif]
Za fiću ćeš, em prvo nać djelove na kiosku, mašinu ćeš sam izvaditi i s brusnim papirom pošmirglat glavu motora, promjeniti sam dihtunge, a za Mercedesa neke klase, nemreš ni akumulator bez mehaničara promjenit. A nedaj ože da rezevnog djela nema na lageru, bome ćeš se načekat i na dio. Ali vjeruj mi, gdje fićo prođe, neče mercedes.

A treća stvar, one enihelove lampe koje nosimo u rupe, u jedom dućanu u Ogulinu su 140,00 kn, drugom 180,00 kn a u Pevcu 70,00 (bile 90,00 kn), koja garancija da cijena određuje kvalitetu?
Image
LupusREBEL
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby LupusREBEL on 11 Nov 2009, 09:26

Ma to je usporedba, ajd pogledaj film "Lepa sela lepo gore" kad se Safet seli, misliš da bi natovario onako mercedes kao ovaj fiću i još vozio po makadamu, sumnjam. A druga stvar, koliko muzike toliko para a koliko para toliko muzike. Ali kod nas evrijedi poslovica "Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari" , kod nas postoji profesionalna oprema, hobi oprema, opremena za općenito (jednokratno, najviše) uporabu.
U Petrinjskoj postoj prodavaonica profesionalnih lampi, za vatrogasce, policajce, itd.. najjeftinija ja =1.600,00 HrKn, tako i specijalizirana prodovaonica za reflektore za lov na Donjem Borčecu, najjeftiniji =900,00 HrKn, ti uspoređuješ kao lošu imitaciju od plastike meglight ili kutnu meglight napravljenu za profesionalni sastav vojske. A to se nemože porediti. Jedno je profesionalna oprema, s kojom zarađuješ, a drugo je hoby oprema koju koristiš par puta na par dana u kontroliranim uvjetima.
Šator za profesionalce koji košta 3,500.00 HrKn koji izdrži nalet vjetra cca 40 km/h, temperaturnu razliku od +40 do -20, priljev vode od 20 litara na m2 i šator iz konzuma za 80,00 HrKn nemožeš usporedit. Ali taj šator od iz konzuma da pređeš od jednog dućana do drugog naći ćeš od 40,00 do 360,00 HrKn, ja sam to htio reć. [kamperi]
I ja bi volio da mogu kupiti profesioalnu robu a ne hoby ili robu široke proizvodnje.
Image
LupusREBEL
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby treb on 11 Nov 2009, 09:39

Da. Novac nije mjerilo vrijednosti. Bar ne u HR danas.
Image
treb
Site Admin
Site Admin

Next

Return to Hoby radionica