Quadrocopter

...uradi sam.

Quadrocopter

Postby david1980 on 16 Dec 2014, 06:46

Pozdrav
U planu imam nabavit quadrocopter koji bi nosio barem dve kamere (Gopro, sony,....) i da izdržu u zraku odprilike pola sata
Ima li tko iskustva s time šta nabavit za poštene pare 0026
[smly_s030smly.gif]
jamais si mauvais qu'il ne pouvait pas être pire
david1980
Elitni forumaš
Elitni forumaš

Re: Quadrocopter

Postby oldtimer on 22 Dec 2014, 10:14

Ovdje je imeglic specijalist za tu vrstu kukaca
oldtimer
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Postby imeglic on 23 Dec 2014, 20:04

oldtimer wrote:Ovdje je imeglic specijalist za tu vrstu kukaca

Bok David! Poslao sam ti na PP link foruma gdje sam ja pratio teme oko izrade i setupa za izradu multirotora...

Neznam za sta ga namjeravas koristiti otprilike... Ako mislis gore stavljati GoPro koja kosta cca 500 Eura onda bi bilo steta napravit neki jeftini quad kao
sto je recimo moj cca 300 usd sve skupa pa da razbijes kameru i sve ostalo... Jeftino ce letit al nema garancije da iz nekog razloga nece past ko kruška...
Što se meni s mojim jednom desilo. I nakon toga zamjenim propeler koji je stradao od pada stavim bateriju i sve radi skroz normalno...
Ja imam gore kontroler KK2 za 30 usd...

S obzirom na vrijeme leta od pola sata pretpostavljam da namjeravas odlaziti i na neke vece udaljenosti a onda bi ti bilo ok slozit neki quad sa GPS-om i
FPV opremom, da imas video vezu s njim.

Dosta hvale ovaj kontroler koji je sa GPSom:http://www.dji.com/product/naza-m-v2 on je oko 300 Eurica+FPV oprema isto toliko otprilike..

Ako bi gore stavljao dvije kamere i ako ti treba toliko minuta leta (najverovatnije ces trebat i dvije baterije) to ce biti dost tesko pa stoga racunaj da ti treba neki robusniji frame sa karbonskim cijevima tipa ovo...http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__54311__Tarot_680PRO_HexaCopter_Folding_Frame_3K_Carbon_KIT_.html

Sve se to dosta nakupi na kraju...

Prouci malo onaj forum pa ako te sta bude zanimalo slobodno se javi rado cu ti pomoci ako budem mogao...
imeglic
Sretni forumaš
Sretni forumaš

Postby david1980 on 24 Dec 2014, 11:29

imeglic wrote:
oldtimer wrote:Ovdje je imeglic specijalist za tu vrstu kukaca

Bok David! Poslao sam ti na PP link foruma gdje sam ja pratio teme oko izrade i setupa za izradu multirotora...

Neznam za sta ga namjeravas koristiti otprilike... Ako mislis gore stavljati GoPro koja kosta cca 500 Eura onda bi bilo steta napravit neki jeftini quad kao
sto je recimo moj cca 300 usd sve skupa pa da razbijes kameru i sve ostalo... Jeftino ce letit al nema garancije da iz nekog razloga nece past ko kruška...
Što se meni s mojim jednom desilo. I nakon toga zamjenim propeler koji je stradao od pada stavim bateriju i sve radi skroz normalno...
Ja imam gore kontroler KK2 za 30 usd...

S obzirom na vrijeme leta od pola sata pretpostavljam da namjeravas odlaziti i na neke vece udaljenosti a onda bi ti bilo ok slozit neki quad sa GPS-om i
FPV opremom, da imas video vezu s njim.

Dosta hvale ovaj kontroler koji je sa GPSom:http://www.dji.com/product/naza-m-v2 on je oko 300 Eurica+FPV oprema isto toliko otprilike..

Ako bi gore stavljao dvije kamere i ako ti treba toliko minuta leta (najverovatnije ces trebat i dvije baterije) to ce biti dost tesko pa stoga racunaj da ti treba neki robusniji frame sa karbonskim cijevima tipa ovo...http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__54311__Tarot_680PRO_HexaCopter_Folding_Frame_3K_Carbon_KIT_.html

Sve se to dosta nakupi na kraju...

Prouci malo onaj forum pa ako te sta bude zanimalo slobodno se javi rado cu ti pomoci ako budem mogao...

Super...hvala na informacijama......ipak mislim da ču morat smanjit svoje zahteve......malo mi je to preskupo sve skupa.........al mislim da ču napravit model sličan tvome
FPV mi ne treba nit GPS modul jer neču ič tako daleko s njim
Najviše mi treba za snimanje na mjetu...koja fešta il slično [cudni_letac.gif]
jamais si mauvais qu'il ne pouvait pas être pire
david1980
Elitni forumaš
Elitni forumaš

Return to Hoby radionica